Смердюче питання, або Протигаз вам у поміч

21 3173

Маленьке підприємство, на якому працюють лише кілька чоловік, смердить на всі околи.

Нововолинська влада закриває очі на проблему: затуляє носа, але вмиває руки.

Батьки міста настільки безпорадні, що апелюють до нардепа Гузя: “Ігор, прийди, порядок наведи, запит напиши. А ми самі ну геть ні до чого”…

Фірма “Екопротеїн” орендує в Нововолинську транспортний цех збанкрутілого заводу спецобладнання “Оснастка”. Переробляє курячі кістки та пір’я на кормові добавки для тварин. Спалює у печі тонни відходів, які щедро постачає “Пан Курчак”.

 

Кінцевий продукт

 

Від специфічного смороду потерпають і працівники м’ясокомбінату, що сусідить із заводом, і багатоповерхівка-малосімейка на вулиці Луцькій, і вулиця Панасівська, і приватний сектор на підходах до “Оснастки”. Потерпають іще з весни.

Вони теж зверталися до народного депутата Гузя – за нашого репортерського сприяння. У червні нардеп доручив своїм помічникам розібратися. Один із них – Богдан Бадзюнь виніс питання на розгляд “батьків міста”.

У серпні в мерії Нововолинська скликали нараду, на яку прибули керівники управління ветеринарної медицини та санстанції. А от власники “Екопротеїну” запрошенням знехтували.

Чиновники звично розвели руками і доручили Б.Бадзюню порушити перед народним депутатом питання щодо перевірки “Екопротеїну” вищими контролюючими органами…

Одне слово, говорили-балакали. А мешканці сіли й заплакали.

 

Отакі вони, відходи

 

Бо ж як смерділо, так і смердить. Хоча навесні власники запевняли, що вже наприкінці травня вдосконалять виробництво: запустять установку з утилізації запаху за допомогою спалювання.

На подібному заводі у Харкові сморід утилізують озонуванням. Це значно дорожче, але представники “Екопротеїну” виявляли готовність піти й на такі витрати – аби лиш зберегти виробництво в Нововолинську.

І що ж? Надворі вересень, установки катма. Принаймні результату її роботи не відчувається.

А тому нововолинянка Аліна Вовк учора звернулась до нардепа Гузя особисто – в соцмережах. Він якраз приймав запитання від виборців для чергового телеефіру.

– Я молода мама, мешканка 15 мікрорайону Нововолинська. Щоденно гуляю з маленькою дитиною, і декілька разів на тиждень ми переживаємо справжній жах… – стверджує Аліна. – Цілими днями (особливо ввечері) на мікрорайоні з’являється страшний сморід, який не дозволяє ні гуляти, ні відкрити вікна в квартирі.

Усі батьки діток, які тут проживають, дуже невдоволені, постійно скаржаться, але не знають, до кого звертатися. Причиною вважаю діяльність підприємства ТзОВ “Екопротеїн”. 

Прошу вас вплинути на дану ситуацію, адже ніяких дій з боку місцевої влади немає…

І підписалася: мами м.Нововолинська.

 

Так виглядатимуть сімейні вечори в малосімейці

 

РАДАР зазирнув у держреєстр юридичних та фізичних осіб і дізнався таке:

“Екопротеїн” – це товариство з обмеженою відповідальністю.
Ідентифікаційний код юридичної особи 39874949.
Місцезнаходження: 45400, Нововолинськ, вул. Св.Володимира, будинок 3, кімната 52.
Засновники: КУЛІНІЧЄВ Анатолій Володимирович, Луганськ, розмір внеску до статутного фонду – 1000 грн.
МУСІЄНКО Тетяна Володимирівна, Київ, розмір внеску – 1333,6 грн.
НЄДОБЄГА Євген Володимирович, Луганськ, розмір внеску – 1000 грн.
САЛІЙ Дмитро Юрійович, Харків, розмір внеску – 666,4 грн.
Розмір статутного капіталу: 4000 грн.

 

Усім дітям околиці – по протигазу!

 
Види діяльності:
перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків;
виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах (основний);
виробництво продуктів нафтоперероблення (!);
виробництво добрив і азотних сполук;
виробництво мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування;
виробництво іншої хімічної продукції, н. в. і. у.;
оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин;
неспеціалізована оптова торгівля;
оброблення та видалення безпечних відходів.
Орган управління – загальні збори.

Уповноважена особа: НЄДОБЄГА ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ – керівник із 02.07.2015.
Запис у Єдиному держреєстрі: 03.07.2015, №11991020000001086.

Місцезнаходження реєстраційної справи: виконавчий комітет Нововолинської міської ради.

Телефон 0954825750.

 

Це сировина для спалювання…

 

Як і навесні, коли готували перший матеріал, ми зателефонували до представника фірми. Однак цього разу він слухавку не взяв.

РАДАР повторить спробу…

Ну, а мешканцям РАДАР радить не мовчати, а бодай один раз пікетнути підприємство.

 

Хоча б отак…

 

І попередити власників “Екопротеїну” та нововолинського міського голову В.Сапожнікова про наступну акцію протесту (перекриття траси, блокування роботи печі, щось інше – на вибір).

Це дуже ненормально, коли мультимільйонер і народний депутат (!) Сергій Мартиняк, якому належить “Пан Курчак”, використовує околицю Нововолинська як відстійник для своїх відходів.

 

Мартиняк лише сміється…

 

РАДАР нагадує: коли будували новий забійний цех “курчаків” біля другої шахти, то в неафішованих планах власника був і комбікормовий міні-завод. Там-таки, біля бійні.

Та потім той власник передумав – можливо, через розголос у ЗМІ та обурення мешканців “району Дем’яна Бєдного” – і переніс виробництво кормів на інший кінець Нововолинська.

Ну, а потрібні люди з Луганська, Харкова, Києва притьмом знайшлися.

Хлопці, майте совість, купіть озонувальну установку або забирайтеся геть.

 

Останнє китайське попередження!!!

 

Як тимчасовий варіант, перенесіть свій цех попід хатинку нашого мера. Тоді ваше задавнене смердюче питання вирішиться вмить.

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
21 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
editor
6 років тому

Який нежданчик. Андрій Білан повідомляє: “Їхній завод скоро перенесуть близько іваничівських відстійників між Біличі і Мишів. Весною на громадських слуханнях в Іваничах ці власники обіцяли закласти новітнє підприємство по спалюванню відходів курей та систему фільтрування повітря. Та чи тому правда буде? Коли в Нововолинську обіцянки не виконують, то виходить, що і в нас сморід буде?”

Погоджуюсь!
6 років тому

Пропоную пікетувати дане підприємство. Залучити ЗМІ. Тільки тоді, можливо, щось зрушиться з місця.

Художник
6 років тому

Дійсно, неймовірний сморід.
Цікаво, якщо підрахувати, скільки сімей терпить систематичний дискомфорт, щоб підприємство заробляло, невиконуючи свої обіцянок щодо очисних систем?
Хоча у квітні, виходив сюжет, де власник, запевняв усіх, що будуть застосовані фільтри!!!
Але як ми привикли обіцянки з часом забуваються, а проблеми залишаються та посилюються. Людям, далі не можливо виходити на прогулянки ,гуляти з дітьми, нормально провітрювати свої кімнати( як радять усі лікарі) , бо від цього смороду одразу робиться погано.

editor
6 років тому
Відповісти  Художник

Люди, ну то якої холери ви терпите?.. Гукніть, РАДАР прийде на ваш пікет.

Інна
6 років тому

Я,особисто,не маю слів,щоб описати як смердить 15 мікрорайон.Як казав,наш міський голова,можливо,комусь там ,не Шанель номер5,зато є робочі місця.Вибачте,мене,тут не можна ні працювати,ні відпочивати,ні гуляти з дитиною……нічого.Таке враження,ніби-то біля мене здохло стадо тварин. Дихати невозможно. Шкода,що нашій владі всеодно.

editor
6 років тому

Мій фейсбучний френд Володя Гасюк пише:
“Не до Гузя треба апелювати, а до Мартиняка. Пи.Си. До того самого Мартиняка, що голосував за диктаторські закони”.
Ну, він, здається, потім заявляв, що не голосував… Але думка щодо Мартиняка дуже слушна.

editor
6 років тому

Друзі, тільки мене дивують такі речі?
1. Статутний капітал – 4 тис. грн., і ці люди обіцяють новітнє обладнання на Іваничівщині…
2. Один із видів їхньої діяльності – виробництво продуктів нафтопереробки!
3. Ще один вид діяльності – оброблення та видалення безпечних відходів.
По-моєму, це ключові слова, нє?

Сергій
6 років тому

Тема досить актуальна.
Приєднуюсь до критики мами Аліни та всіх решту мам і мешканців м. Нововолинськ на адресу підприємства яке засмерджує повітря 15 мікрорайону і позбавляє можливість проводити свій час на вулиці.
Це питання має бути підняте в найближчий час на сесії міської ради а також органами які повинні здійснювати контроль і має бути прийняте рішення про негайне вжиття заходів щодо запобіганню смороду.
Якщо влада проігнорує – активне суспільство візьме питання в свої руки…

Аня
6 років тому

Безперечно, це питання стосується міської влади, адже саме вона давала дозвіл на роботу даного підприєства. 6 робочих місць не варті того, щоб 8 тис дорослого населення та їхні діти терпіли такий сморід (і ще не відомо як це впливає на здоров”я). Я теж живу на 15 мікрорайоні і маю маленьку дитину, тому мене це питання дуже турбує. Якщо дійде справа до акцій протесту, то я обов”язково приєднаюся!

editor
6 років тому
Відповісти  Аня

То шо, коли, куди, на котру? Може, завтра? Біля цього цеху?

Анатоль_
6 років тому
Відповісти  Аня

Громада міста, згідно “Статуту територіальної громади Нововолинська” та “Закону України про місцеве самоврядування” має право: 1) Провести референдум щодо закриття смердючого підприємства тощо. (Ст. 7 Розділу І .) 2) Провести загальні всеміські чи порайонні збори мешканців міста. (Ст. 8, Розділу І.) 3) Провести громадські слухання. (Стаття 13, Розділу І. ) 4) Оголосити недовіру міському голові на сесії місцевих депутатів, на зборах чи референдумі. (Розділ ІІ, пункти 10 і 16 “Закону України про місцеве самоврядування”) *** Окрім того, громада володіє виключними правами на здійснення самоврядних повноважень на своїй території. Це означає, що ми можемо вирішувати будь-які питання, що не суперечать Конституції Які іще Вам права потрібні? Тільки сміливість і ваша добра воля.

Ніна
6 років тому

Не можу погодитись, що 5, 6 і 15 мікрорайони – це околиця міста. Хоча, вочевидь, наш мер саме так і вважає. Адже тільки при такій позиції, можна забути про передвиборчі обіцянки зробити вуличне освітлення районів, ремонт міжбудинкових доріг… За десятиліття зконцентрувати поруч з багатотисячним масивом стільки шкідливих (і смердючих) підприємств – БРВ, Кроноспан, м”ясокомбінат, ливарний завод, а тепер і ще одне?!

editor
6 років тому
Відповісти  Ніна

а що, на 5-му, 6-му й на всьому 15-му теж сильно чути “протеїн”??

Віка
6 років тому
Відповісти  editor

На 15-му , вочевидь, завдяки розі вітрів, іноді таким смаленим протухлим падлом тягне, що вікна необхідно закривати. Ну, і стерню ідіоти палять, то теж задихаємося.

123456
6 років тому
Відповісти  editor

на 6-му теж чути, неможливо відкрити вікна. особливо вечері.

editor
6 років тому

Гузь прочитав, написав РАДАРУ: “Буду реагувати, сам виїду туди”.
Чекаємо…

Цікаво
6 років тому
Відповісти  editor

По дорозі хай до приступи загляне і заставить її пошевелитися на благо училища а не свого карману

Лілія
6 років тому

І я вийду на пікет, коли треба, бо це вже нестерпно! З вечора до пізньої ночі стоїть штин на 15 мікр, мусиш зачинити всі вікна, а зранку- пахучий привіт від кроноспану! понаїздило тут *** і труять нас! Або фільтри- або нафіг з міста!

123456
6 років тому

1. а що це за адреса реєстрації – Місцезнаходження: 45400, Нововолинськ, вул. Св.Володимира, будинок 3, кімната 52. коли всі власники іногородні?
2. “орендує в Нововолинську транспортний цех “Оснастка”” – можливо говорити з директором “Оснастки” про розривання договору оренди?

Helena_troyanska@mail.ru
6 років тому

А на що чекати?? Які попередження??? Ще з весни читаю статті, про те підприємство, і обіцянки їх також. Реакції з того часу – 0! І змін також нема. Я готова уже сьогодні вийти на протестну акцію, чи на перекриття автошляху. Жахливо коли приїздиш додому , виходиш з маршрутки, і тебе просто вивертає, або коли після денної спеки влітку хочеш провітрити квартиру, а за вікном страшенний сморід. Незабаром у мене буде дитина, і я не маю бажання , щоб дитинка дихала тим смородом. Готова виділити деякі кошти на папір абодопомогти із друком оголошень, про збір жителів 15-го. Готова на щоденній основі перекривати автошляхи. Потрібна людина, яка згрупує людей. Я, у звязку зі своїм станом, можливості організації даного процесу не маю.

editor
6 років тому
Відповісти  Helena_troyanska@mail.ru

Гляньте ще тут: http://radar.in.ua/protygaz-dlya-guzya-smitnyk-dlya-sapozhnikova-vzhe-napohvati/
Пропоную вийти на протестну акцію завтра на 20.00, збір на 15-му біля дитячого майданчика. Зараз дам новину, в якій поясню, чому там і чому на 20.00.