Учителя-письменника ледь не оголосили ворогом Нововолинського ВПУ на загальних зборах і пропісочили в найгірших традиціях совка на засіданні профкому.

Чим завинив? О, такого не прощають. Написав листа в Міносвіти і в облраду – відверто розповів про училищні проблеми…  

Євген Павлович Кліндухов – знаний у нашому регіоні краєзнавець, автор 5 книжок. Чотири з них – про 60-річну історію і здобутки Нововолинського ВПУ. Для позитивного іміджу училища він зробив стільки, що навіть гострі зауваження з його вуст директор Валентина Приступа мала би сприймати гідно й вдячно. Але мстивість – страшна сила…

Знущанням і переслідуванням за критику виглядав червневий наказ пані Приступи щодо “вивільнення” викладача Кліндухова. Педагогу з 42-річним стажем, відміннику освіти вона запропонувала посаду… слюсаря-ремонтника. Мовляв, іншої роботи у нас для вас немає, письменнику ви наш!

 

Євген Павлович Кліндухов

 

Той відмовився від принизливої пропозиції. І своє бачення задавнених проблем ВПУ виклав у листі до голови Волинської облради І.Палиці та до міністра освіти Л.Гриневич. Питань і зауважень мав чимало:

 • За 13-тирічного керівництва Приступи В.І. училищем та її щорічних звітів перед колективом працівники голосували таємно лише двічі.
 • Директор створила «небоєздатну» команду, оточила себе підлабузниками, які не мали авторитету в колективі, а в адміністрації – лебідь, рак та щука. Як наслідок, один із членів цієї команди – заступник директора з навчально-виховної роботи Панасюк В.В. був звільнений після “педофільного скандалу”, а інший – старший майстер Дудюк Б.А. в даний час із директором судиться.
 • Головним бухгалтером уже тривалий час працює людина з економічною, а не бухгалтерською освітою.
 • Посада заступника директора з АГЧ не відповідає штатному розпису училища і введена незаконно.
 • Досі не звільнено працівника, який брав участь у крадіжці двигуна гірничого комбайна з навчального полігону училища.
 • Поряд з тим, Приступа В.І. роздає догани та звільняє посадових осіб, перекладаючи на них свої прорахунки та порушення. Тільки за 2015 рік на роботу в училище було прийнято 9 чоловік, а 11 чоловік – звільнено і продовжують звільняти…
 • Директор дуже часто у спілкуванні з працівниками  дозволяє собі використовувати грубі та нецензурні слова.
 • Порушує права майстрів в/н і викладачів щодо їх тарифікації, декому дозволяє працювати з неповним педнавантаженням, а іншим – ні.
 • У Нововолинському ВПУ досі немає посади заступника директора з навчально-методичної роботи. Натомість у 2015 р. ввели посаду методиста, на якій працює людина без педагогічної освіти та досвіду.
 • Більшість викладачів спецдисциплін не мають педагогічної освіти.
 • Вже стало поганою практикою знімати з теоретичного навчання кухарські групи, що заборонено Законом України «Про професійно-технічну освіту», і використовувати учнів цих груп як «рабсилу» в кафе «Орхідея» (навчально-виробничій дільниці училища) під виглядом виробничого навчання.
 • Наскільки відповідає Положення про навчально-виробничу дільницю кафе «Орхідея» її практичній діяльності? Чому в кафе відсутній касовий апарат, яким чином оприбутковують зароблені кошти, чи законно відвідувачам пропонують горілку-пальонку?
 • Чому під час проходження виробничої практики замість учнів та майстрів в/н, які заробляють кошти, більші доплати та премії отримують дирекція і навіть працівники бухгалтерії, які в цьому процесі участі не беруть?
 • Колективний договір давно не оновлювали й не доповнювали. Тривалий час в училищі немає голови трудового колективу, а профком самочинно продовжив свої повноваження до грудня 2016 р. і захищає права не працівників, а директора.
 • Працівники понад 6 місяців перебували у важкому матеріальному становищі через тривалі невиплати зарплати, відпускних, оздоровчих; учні не отримували стипендії за 2015-2016 навчальний рік. А директор у липні, покинувши училище напризволяще, оздоровлювалась у санаторії…
 • За свого керівництва училищем Приступа В.І. більше займалася власною персоною, іміджем, а також участю в конкурсі «100 кращих товарів України», аніж  злободенними проблемами училища.
 • Яким чином Приступа В.І., яку двічі притягували до кримінальної відповідальності і яку колектив брав на поруки, отримала звання Заслуженого працівника професійно-технічної освіти, згідно з указом Президента України Януковича В.Ф. від 04.10.2013 р. Адже вона була умовно засуджена і не мала подання з обласного управління освіти і науки!

 

За цю критику Євген Павлович знову поплатився по повній. Директор не лише заявила, що для нього немає педнавантаження. На зборах колективу напередодні 1 вересня мали обговорити його “негідну”, “неетичну” поведінку й висловити йому недовіру!

Не сталося – через раптову хворобу директора.

 

Валентина Іванівна Приступа

 

Засідання профкому, де мали розглянути заяву Євгена Павловича про незаконні, на його думку, дії адміністрації, провела замість голови профкому Надії Мельник сама директриса. Це була репетиція розправи, вважає ветеран педагогічної праці. Його звинуватили у страшних гріхах: підриві авторитету директора й іміджу училища…

А комісія з трудових спорів не може зібратись для розгляду заяви Кліндухова вже третій місяць. Тож Євген Павлович мусив письмово поцікавитися, чи така комісія взагалі існує в Нововолинському ВПУ. За законом – має бути обов’язково.

Після резонансного виступу РАДАРА відміннику освіти заледве нашкребли півставки – проводити уроки. А от на краєзнавчий гурток так і “немає коштів”.

Чи справді їх немає і чи завжди дирекція ВПУ використовує кошти за цільовим призначенням – РАДАР відстежує, далі буде…

 

Наталя Камишникова

У тему: Сірість рулить. Педагога-письменника виживають із ВПУ   http://radar.in.ua/sirist-rulyt-pedagoga-pysmennyka-vyzhyvayut-iz-vpu/

Прочитав сам? Поділись з іншими: