Совкові методи директора

21 2104

Учителя-письменника ледь не оголосили ворогом Нововолинського ВПУ на загальних зборах і пропісочили в найгірших традиціях совка на засіданні профкому.

Чим завинив? О, такого не прощають. Написав листа в Міносвіти і в облраду – відверто розповів про училищні проблеми…  

Євген Павлович Кліндухов – знаний у нашому регіоні краєзнавець, автор 5 книжок. Чотири з них – про 60-річну історію і здобутки Нововолинського ВПУ. Для позитивного іміджу училища він зробив стільки, що навіть гострі зауваження з його вуст директор Валентина Приступа мала би сприймати гідно й вдячно. Але мстивість – страшна сила…

Знущанням і переслідуванням за критику виглядав червневий наказ пані Приступи щодо “вивільнення” викладача Кліндухова. Педагогу з 42-річним стажем, відміннику освіти вона запропонувала посаду… слюсаря-ремонтника. Мовляв, іншої роботи у нас для вас немає, письменнику ви наш!

 

Євген Павлович Кліндухов

 

Той відмовився від принизливої пропозиції. І своє бачення задавнених проблем ВПУ виклав у листі до голови Волинської облради І.Палиці та до міністра освіти Л.Гриневич. Питань і зауважень мав чимало:

 • За 13-тирічного керівництва Приступи В.І. училищем та її щорічних звітів перед колективом працівники голосували таємно лише двічі.
 • Директор створила «небоєздатну» команду, оточила себе підлабузниками, які не мали авторитету в колективі, а в адміністрації – лебідь, рак та щука. Як наслідок, один із членів цієї команди – заступник директора з навчально-виховної роботи Панасюк В.В. був звільнений після “педофільного скандалу”, а інший – старший майстер Дудюк Б.А. в даний час із директором судиться.
 • Головним бухгалтером уже тривалий час працює людина з економічною, а не бухгалтерською освітою.
 • Посада заступника директора з АГЧ не відповідає штатному розпису училища і введена незаконно.
 • Досі не звільнено працівника, який брав участь у крадіжці двигуна гірничого комбайна з навчального полігону училища.
 • Поряд з тим, Приступа В.І. роздає догани та звільняє посадових осіб, перекладаючи на них свої прорахунки та порушення. Тільки за 2015 рік на роботу в училище було прийнято 9 чоловік, а 11 чоловік – звільнено і продовжують звільняти…
 • Директор дуже часто у спілкуванні з працівниками  дозволяє собі використовувати грубі та нецензурні слова.
 • Порушує права майстрів в/н і викладачів щодо їх тарифікації, декому дозволяє працювати з неповним педнавантаженням, а іншим – ні.
 • У Нововолинському ВПУ досі немає посади заступника директора з навчально-методичної роботи. Натомість у 2015 р. ввели посаду методиста, на якій працює людина без педагогічної освіти та досвіду.
 • Більшість викладачів спецдисциплін не мають педагогічної освіти.
 • Вже стало поганою практикою знімати з теоретичного навчання кухарські групи, що заборонено Законом України «Про професійно-технічну освіту», і використовувати учнів цих груп як «рабсилу» в кафе «Орхідея» (навчально-виробничій дільниці училища) під виглядом виробничого навчання.
 • Наскільки відповідає Положення про навчально-виробничу дільницю кафе «Орхідея» її практичній діяльності? Чому в кафе відсутній касовий апарат, яким чином оприбутковують зароблені кошти, чи законно відвідувачам пропонують горілку-пальонку?
 • Чому під час проходження виробничої практики замість учнів та майстрів в/н, які заробляють кошти, більші доплати та премії отримують дирекція і навіть працівники бухгалтерії, які в цьому процесі участі не беруть?
 • Колективний договір давно не оновлювали й не доповнювали. Тривалий час в училищі немає голови трудового колективу, а профком самочинно продовжив свої повноваження до грудня 2016 р. і захищає права не працівників, а директора.
 • Працівники понад 6 місяців перебували у важкому матеріальному становищі через тривалі невиплати зарплати, відпускних, оздоровчих; учні не отримували стипендії за 2015-2016 навчальний рік. А директор у липні, покинувши училище напризволяще, оздоровлювалась у санаторії…
 • За свого керівництва училищем Приступа В.І. більше займалася власною персоною, іміджем, а також участю в конкурсі «100 кращих товарів України», аніж  злободенними проблемами училища.
 • Яким чином Приступа В.І., яку двічі притягували до кримінальної відповідальності і яку колектив брав на поруки, отримала звання Заслуженого працівника професійно-технічної освіти, згідно з указом Президента України Януковича В.Ф. від 04.10.2013 р. Адже вона була умовно засуджена і не мала подання з обласного управління освіти і науки!

 

За цю критику Євген Павлович знову поплатився по повній. Директор не лише заявила, що для нього немає педнавантаження. На зборах колективу напередодні 1 вересня мали обговорити його “негідну”, “неетичну” поведінку й висловити йому недовіру!

Не сталося – через раптову хворобу директора.

 

Валентина Іванівна Приступа

 

Засідання профкому, де мали розглянути заяву Євгена Павловича про незаконні, на його думку, дії адміністрації, провела замість голови профкому Надії Мельник сама директриса. Це була репетиція розправи, вважає ветеран педагогічної праці. Його звинуватили у страшних гріхах: підриві авторитету директора й іміджу училища…

А комісія з трудових спорів не може зібратись для розгляду заяви Кліндухова вже третій місяць. Тож Євген Павлович мусив письмово поцікавитися, чи така комісія взагалі існує в Нововолинському ВПУ. За законом – має бути обов’язково.

Після резонансного виступу РАДАРА відміннику освіти заледве нашкребли півставки – проводити уроки. А от на краєзнавчий гурток так і “немає коштів”.

Чи справді їх немає і чи завжди дирекція ВПУ використовує кошти за цільовим призначенням – РАДАР відстежує, далі буде…

 

Наталя Камишникова

У тему: Сірість рулить. Педагога-письменника виживають із ВПУ   http://radar.in.ua/sirist-rulyt-pedagoga-pysmennyka-vyzhyvayut-iz-vpu/

Прочитав сам? Поділись з іншими:
 • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
21 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сергій
6 років тому

просто хотів помститись, бо його его не дозволяє йому працювати слюсарем. Письменник великий найшовся

Цікаво
6 років тому
Відповісти  Сергій

Яке б не було его в Євгена Павловича, але заставляти його працювати слюсарем перебор, вже на той один рік до перерахунку пенсіі, могла б і почекати, або хоч майстром взяти, чи на той же гуртожиток оприділити вихователем,( на секундочку дітей там виховує соціолог, мама якоі є заучем однієі з шкіл) такщо егоіст тут Приступа, і ще раз Приступа, вона в училищі і директор, і викладач математики, то зрозуміло чому людям годин не хватає, приближені мають все що хоч…

editor
6 років тому
Відповісти  Сергій

а ви напишіть дві-три книжки, порівняємо.

Цікаво
6 років тому

Орхідею не трош! То одне місце де діти мають змогу чогось навчитися! Пані Наталю ви розворушили осине гніздо,удачі Вам його зруйнувати! Мож добємся того щоб приступа пішла на пенсію зі свої ми пенсіонерами, і прийшов грамотний керівник. Дам ще одну тему для роздумів, призвіща більшості працівників збігаються з призвіщами посадовців Іванич та Нововолинська.

Надя
6 років тому

Мою доньку Приступа також заставила написати заяву на звільнення,та в заяві написали”заява на звільнення написана на вимогу приступи”,то Приступа дива,дива творила-погрожувала,обливала брудом.Якщо треба заява можу надати Радару і не тільки.

editor
6 років тому

Сценарій публічної розправи з неугодним, наскільки розумію, виглядає так: на зборах засуджують його “неправильний” лист в облраду і Міносвіти, висловлюють недовіру. На підставі рішення зборів директор пише неугодному догану, потім ще дві… і з речами на вихід.
Але! Юридичною мовою це називається “переслідування за критику”. І неугодний із доганою чи рішенням зборів піде у прокуратуру та суд. Ще й виставить вимогу компенсувати йому моральну шкоду.
І хто ж платитиме неугодному за рішенням суду? Мстивий директор зі своєї кишені? Чи все ж таки училище?
Дуже хочу подивитись на це пікантне видовище: як ветерана праці, відмінника освіти, автора 4 книжок про училище колектив засуджує за”підрив іміджу училища”. А герой педофільного скандалу, який благополучно пішов із училища на пенсію, з них усіх весело сміється.
Таких видовищ на Волині не було навіть за часів Кучми і Януковича.

Анатоль_
6 років тому

Слів нема, Є. Кліндухова, директорка В. Приступа постійно використовувала для прославляння ВПТУ-1 під її “мудрим керівництвом”. Допоки, вочевидь, сама вона – пенсіонерка, – знаючи, чим загрожує рядовий викладач її перебуванню на найвищій керівній посаді, не усвідомила потенційної загрози для себе особисто. І почалося… Вам, пані Валентино, із своїми “совковими ” методами, треба було йти зі свого задавненого місця праці. І то, вже дуже давно – років із 10 тому. Дивно і образливо за аморфну, хитру і без’язику масу – нібито, педагогічний колектив училища. Так ви панове, колись, обдурите самі себе. Покірність, до добра іще нікого і ніколи не доводила.

Александр
6 років тому

я не понимаю как так осужденная условно директриса работает еще!!!э
то не в какие рамки не в ходит….я лично не хотел бы что бы мои дети учились там где директор осужден.

Александр
6 років тому

тем более после случая с подлизой….. ее вместе с ним гнать нужно,страшно представить сколько тот *** ***** , пока его разоблачили!!!

Александр
6 років тому

а Клиндухов нормальный мужик…..патриот ..умный человек!!!знающий историю,Украины и нашего края….ему нужно писать министру образования…на счет осуждения директрисы!И я уверен что многие его поддержат!!! Кстати… он был бы неплохим директором

editor
6 років тому

У соцмережах коментують
Роман:
Це триває 10 років, і на це немає управи, бо там каста, підлизи і раби, які заробляють бабки. Я там працював заст.директора.

editor
6 років тому

Я вам скажу так. Краєзнавчі розвідки у княжому селі Будятичі випускники ВПУ згадували б і через 30-40 років. Дітям та онукам своїм розповідали б, як шукали старожитності, досліджували історію села… Таку книжку разом із викладачем написали б!
І це ж нардеп Гузь обіцяв посприяти зі скансеном – музеєм просто неба За той рік, що Євген Павлович працюватиме в училищі, стільки всього можна зробити!
Валентино Іванівно, на цю добру і корисну справу – краєзнавчий гурток – так-таки немає коштів?..

Марія
6 років тому

При чому тут директор, училище краще в області, це заслуга директора. А людигп таким методом собі години вибиває!!!!!!!!!

editor
6 років тому
Відповісти  Марія

а чому людина має “вибивати” те, на що має повне право?

Цікаво
6 років тому
Відповісти  Марія

Це не заслуга директора, а заслуга викладачів, які терплять те що Приступа називає “зрозумієм, війдем в положення, маєм держатися на плаву” а без грошей це не можливо

kek
6 років тому
Відповісти  Марія

краще в чому? ви там бували? чи хоча б рядом проходили. там половина просто штани просиджує. це вже не кажучи про підростаючих гопарів

Іра
6 років тому

Чи Новік чи Володимир, чи профтех чи педкоооооледж- кругом система. Від рай-, до міськ- і обл- всіх ГНАТИ ВТРИШИЇ,

Надія
6 років тому

Таке сьогодні діється скрізь і всюди в Україні і не тільки у навчальних закладах, а все тому, що директора ставлять зверху, а не вибирають знизу, і нема квоти довіри чи недовіри, і нема способу зняття з посади низами, які у даному випадку справді є рабами і директора, якого поставили зверху і який має відповідних покровителів, тому втрачає совість, і системи, яка з людини, яка любить правду, смілива, бо захищає себе і не боїться критикувати начальство, робить наклепника і брехуна, хоча все якраз і навпаки, система заставляє нас казати на чорне, що то біле, і лише від совісті кожного з нас залежить чи погодитись , потупивши очі, чи заперечити, і сказати на чорне , що воно чорне.

editor
6 років тому
Відповісти  Надія

LM Mukolauchyk: Скільки можна ховати голову у пісок… систему потрібно міняти або ламати, сміливців, як завжди, аж один…

123456
6 років тому

щось тут кілька нестиковок: 1. головний бухгалтер повне право може працювати з економічною освітою.(так працюють всі бухгалтера) що це за викладач з таким досвідом роботи і незнає елементарного. 2. “отримала звання Заслуженого працівника професійно-технічної освіти, згідно з указом Президента України Януковича В.Ф. від 04.10.2014 р.” -як це може бути? Коли в лютому 2014р. Янукович втік з України, а Порошенко приступив до обовязків президента 07.06.2014р.. Як мажна судити когось будучи не компетентним в даних питаннях. я цій статті вірю на50%. це моя думка.

editor
6 років тому
Відповісти  123456

Цифру виправили, дякуємо, а от указ підписав-таки Янукович.
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/546/2013
Щодо “вірю” – “не вірю”: це не театр, це доля людини. Ви можете не вірити взагалі. Проблема від цього не зникає.