– Я живу за 430 метрів від цього заводу смерті. Куди нам втікати? У нас папка свідоцтв про смерть! Дитина, якій 10 років, померла від раку мозку. Ми ляжемо кістьми, але не дамо завод знову відкрити,заявила депутатам Волинської облради молода ковельчанка.

Дихати ковельчанам останні місяці стало як ніколи важко. Специфічний сморід від ветсанзаводу допікав їм багато років, але щоб так!..

Вони не витримали й виставили пікети біля цього джерела підвищеної екологічної небезпеки, аби не пропустити на завод жодної фури з рештками тварин.

 

“No pasaran! Вони не пройдуть!”

 

Пікетувальників активно підтримав нардеп Ігор Гузь. Приїхав, пройшов із громадськістю та репортерами на територію ветсанзаводу, оприлюднив в інтернеті цей ковельський відеотрилер.

Були й звернення у прокуратуру та поліцію. І от…

І от нарешті волинянам сказали, хто ж тихцем і похапцем завозив на завод тисячі тонн мертвих тварин і свійських птахів. Це волинські м’ясопереробні підприємства.

І ковельчани, що виступили на сесії облради з вимогою закрити завод, і голова Волинської ОДА В.Гунчик згадали доволі злим словом народного депутата Сергія Мартиняка – власника мережі під брендом “Пан Курчак”.

У нього в Нововолинську працюють забійний цех біля другої шахти і підприємство з виробництва ковбас на колишньому м’ясокомбінаті. Обидва уславилися беззаконним скиданням і закопуванням тваринних решток просто під парканом, а також  несанкціонованим зливанням відходів у каналізаційну мережу міста. Напаскудили його фірми й у Ковелі, що призвело до спалаху онкозахворювань у районі ветсанзаводу.

 

Чи не з Нововолинська часом?

 

 – Я живу за 430 метрів від заводу. Куди нам втікати з цього заводу смерті? В нас папка свідоцтв про смерть! Дитина, якій 10 років, померла від раку мозку. Ми ляжемо кістьми, але не дамо цей завод знову відкрити,заявила депутатам обласної ради молода ковельчанка.

– Якщо ви доведете людей до ручки, кожен з них – а тут тисячі людей живе – того дєрьма візьме по відрові і занесе до Верховної Ради. І будемо складірувати там. Будемо робити по свому, по хлопському методу,пригрозив інший активіст директорові заводу В.Сухоносу.

 

Мешканці “зони смерті”  налаштовані дуже рішуче, бо за ними – діти…

 

Люди планують перекрити 19 квітня “варшавську” трасу, аби привернути увагу держави до екологічної катастрофи у Ковелі.

Тим часом повзуче еколихо в Нововолинську нікуди не поділося! Детальніше РАДАР розповість про це найближчим часом.

Прочитав сам? Поділись з іншими: