Скотомогильник і сморід у Ковелі влаштував мільярдер Мартиняк?!

15 2232

 – Я живу за 430 метрів від цього заводу смерті. Куди нам втікати? У нас папка свідоцтв про смерть! Дитина, якій 10 років, померла від раку мозку. Ми ляжемо кістьми, але не дамо завод знову відкрити,заявила депутатам Волинської облради молода ковельчанка.

Дихати ковельчанам останні місяці стало як ніколи важко. Специфічний сморід від ветсанзаводу допікав їм багато років, але щоб так!..

Вони не витримали й виставили пікети біля цього джерела підвищеної екологічної небезпеки, аби не пропустити на завод жодної фури з рештками тварин.

 

“No pasaran! Вони не пройдуть!”

 

Пікетувальників активно підтримав нардеп Ігор Гузь. Приїхав, пройшов із громадськістю та репортерами на територію ветсанзаводу, оприлюднив в інтернеті цей ковельський відеотрилер.

Були й звернення у прокуратуру та поліцію. І от…

І от нарешті волинянам сказали, хто ж тихцем і похапцем завозив на завод тисячі тонн мертвих тварин і свійських птахів. Це волинські м’ясопереробні підприємства.

І ковельчани, що виступили на сесії облради з вимогою закрити завод, і голова Волинської ОДА В.Гунчик згадали доволі злим словом народного депутата Сергія Мартиняка – власника мережі під брендом “Пан Курчак”.

У нього в Нововолинську працюють забійний цех біля другої шахти і підприємство з виробництва ковбас на колишньому м’ясокомбінаті. Обидва уславилися беззаконним скиданням і закопуванням тваринних решток просто під парканом, а також  несанкціонованим зливанням відходів у каналізаційну мережу міста. Напаскудили його фірми й у Ковелі, що призвело до спалаху онкозахворювань у районі ветсанзаводу.

 

Чи не з Нововолинська часом?

 

 – Я живу за 430 метрів від заводу. Куди нам втікати з цього заводу смерті? В нас папка свідоцтв про смерть! Дитина, якій 10 років, померла від раку мозку. Ми ляжемо кістьми, але не дамо цей завод знову відкрити,заявила депутатам обласної ради молода ковельчанка.

– Якщо ви доведете людей до ручки, кожен з них – а тут тисячі людей живе – того дєрьма візьме по відрові і занесе до Верховної Ради. І будемо складірувати там. Будемо робити по свому, по хлопському методу,пригрозив інший активіст директорові заводу В.Сухоносу.

 

Мешканці “зони смерті”  налаштовані дуже рішуче, бо за ними – діти…

 

Люди планують перекрити 19 квітня “варшавську” трасу, аби привернути увагу держави до екологічної катастрофи у Ковелі.

Тим часом повзуче еколихо в Нововолинську нікуди не поділося! Детальніше РАДАР розповість про це найближчим часом.

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
15 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
editor
5 років тому

Увага, нововолинці! Цей сюжет спеціально для вас.

Віка
5 років тому

Нововолинцям поки не смердить…та літо не за горами.

ленка
5 років тому
Відповісти  Віка

Ше й як смердить, біля 2 шахти проїхати нормально не можна!!!

Віка
5 років тому
Відповісти  ленка

Я живу у Нововолинську і поки що смороду “Курчака” не чую, можливо тому, що ще не літо. Зате прекрасно чути “Кроноспан”.

вул. винниченка
5 років тому
Відповісти  ленка

Біля пожежної частини в деякі дні теж смердить неймовірно тою гидотою!

Вуаля
5 років тому
Відповісти  вул. винниченка

Біля пожежної частини і школи №2 смердить фосфорною кислотою, що використовують при виробництві бойових газів. Запах іде від олійні.

editor
5 років тому
Відповісти  Вуаля

цІКАВО, А НАВІЩО ВОНА ТАМ?
Промислова ортофосфорна кислота — це найважливіший напівпродукт для виробництва фосфорних і комплексних добрив (кормових фосфатів для тваринництва) та технічних фосфатів, широко використовується також для фосфатування металів, виробництва зубних паст, як каталізатор в органічному синтезі. А також для очищення металевих поверхонь і створення антикорозійних покриттів.

Ортофосфорна кислота зареєстрована як харчова добавка Е338. Застосовується як регулятор кислотності у газованих напоях (на кшталт «Кока-кола» та «Пепсі»). Є відомості, що вона призводить до вимивання кальцію із організму людини уже за годину після споживання.

Нововолинчанка
5 років тому

Як це “не смердить”? СМЕРДИТЬ ЖАХЛИВО!!!! Пішки поверталася з кладовища до зупинки автобусу біля другої шахти. Мусила з хустки зробити пов’язку на лице, мало що бракувало, щоби не зблюватись. Дивує, чому мовчить громада. На т.н. самострої живуть не бідні і не затуркані люди. Чому вони мовчать? Їх сморід влаштовує? А це ж здоров’я людей, а не просто сморід. З однієї сторони Нововолинськп Курчак, з іншої – Кроноспан, а у центрі міста – Олійно-жировий . Чи не забагато шкідливих викидів на одне маленьке містечко? А пану Сапожнікову не дошкуляють шкідливі викиди з цих підприємств?

editor
5 років тому
Відповісти  Нововолинчанка

Йому не дошкуляють, він спокійнісінько каже в телевізорі: “Так, це не зовсім “Шанель”. Зате як на столі смачно пахне!”
“Кроноспан” він теж вдихає з насолодою, мабуть.
А на зараження грунтових вод скидами з “Курчака” й онкокатастрофу, що наближається, йому начхати.

Нововолинчанка
5 років тому
Відповісти  editor

Пан Сапожніков безсмертний? Чи в нього достатньо коштів відкупитися від хвороб і смерті?

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  Нововолинчанка

Ні. Це проста і смертна людина, як і всі ми. Проте, від нас він відрізняється тим, що ніколи важко і по-справжньому, думаю, не працював. Ніде. Ні на яких посадах. “Господарником і заслуженою людиною” став завдяки власним інтриганству, брехні та популізму. А ще – переслідуванням громадян за переконання та іншодумство. Це, із нашими людьми, завжди спрацьовувало безвідмовно: “Я покажу, що боюсь його і він відчепиться та пошкодує”. Куди він тільки й не йшов! – “В.Б. забирають у міністерство вугілля в Київ; Його призначають головою (заступником) ВОДА; Ставлять директором по закриттю і реструктуризації шахт”… І тому подібне. Нікому і ніде він не був потрібен. Ніколи! Всі добре знали з якого це поля фрукт. Окрім ГО “Реєстрове козацтво України” де він влаштувався генерал-майором, та ГО “Асоціація міст України”. Буде йти, кажуть, на свою шосту каденцію. Не забудьте прийти і проголосувати. :)))

editor
5 років тому

Леся Дубик: Він по всій Україні має заводи смерті, але ж усі його прибічники розповідають про робочі місця… А що їм, олігархам, чуже горе… А в Нововолинську чому так багато онкохворих???
Krystyna Wysznewska: Мммда, курити, пити шкідливо, а в наш час – ще й дихати!

editor
5 років тому

Любомир: Їхав на дачу, коло другої шахти. Сморід такий, що хотілось на ходу, вискочити з машини. Цікаво, яку суму відкату взяли наші батьки міста, що дозволили в межі міста таке збудувати??? А люди мовчать.
Olga: В Нововолынске возле второй шахты “Курчак” – это же рассадник эпидемии! И санстанция молчит. Умышленно гробят людей. Как не Чернобылем, то “Курчаком”.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Функції санстанції (СЕС) перебрала на себе новостворена структура. Даю орієнтування: “Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів. Управління Держпродспоживслужби в м. Нововолинську”. Поштова адреса і телефони: Вул. Сокальська, 28 м. Нововолинськ, Волинської області 45400 Телефон (03344) 4-46-93 е-mail : novovolynsk@i.ua В\О начальника Управління Я.Ю. Лешко. Зовсім близенько від Вас. На одній вулиці. Під териконом шахти 2, де й “Пан Курчак” пана С.Мартиняка. Від них до цього, так би мовити, виробництва – каменем, чи тушкою курки докинути. :))) Дерзайте.

editor
5 років тому

Будинки в районі нововолинського “Курчака” і його грунтових вод, особлива увага!
Як заявила ота ковельчанка, що виступала на сесії облради, на їхній вулиці в районі ветсанзаводу 30 хат.
І там 7 людей померли від раку вже, а ще 6 на рак захворіли.