Сьогодні вранці у 15-му мікрорайоні Нововолинська працівники виробничого управління комунального господарства (начальник А.Жигалюк) організували чергове вбивство собак.

– Близько 7.30, – розповіла РАДАРУ Жанна, – у двір заїхав синій бус. У ньому четверо молодих людей. Один із них, високий, кремезний, пройшовся двором. Біля мене стояв собака з нашийником. Раптом чую виск. У тілі собаки шприц, чолов’яга швиденько відходить.

– Що ж ви зробили? – кричу. – Навіщо отруїли?

– А собака без нашийника.

– Брехня, ось же на ньому нашийник!

Вони змовчали і поїхали.

Хапаюся за серце, стою ледь жива. Цю тварину я кілька років доглядала. Купила за 50 гривень нашийник, годувала двічі на день, колола, щоб вона не завагітніла.

Собака спокійна, шкоди не робила. Вбили гицлі її просто так, для плану і для задоволення. В мене досі шок, цей жах стоїть мені перед очима.

А найстрашніше, що такі вбивства в Нововолинську є регулярними. У нашому дворі по кілька собак щороку вбивають.

 

 

РАДАР зателефонував начальнику ВУКГ Артему Жигалюку. Зачувши, що йдеться про скаргу на чергове вбивство собак, той одразу послався на поганий зв’язок і припинив розмову. Далі на дзвінки вже не відповідав. Але тут-таки через спільного знайомого спробував з’ясувати, хто ж то РАДАРУ поскаржився.

Що в Нововолинську впродовж десятиліть комунальники і їхні добровільні помічники по-садистському вбивають собак – відомо давно. Міськрада “європейського міста” спеціальним рішенням дозволила знищувати псів.

Але такі привселюдні і масові вбивства забороняє закон. Бездоглядних собак мають лише виловлювати і поміщати на карантинний майданчик. Якщо не знайдеться господар – собаці слід зробити щеплення від сказу, стерилізацію. Далі – або у притулок, або відпустити.

Карантинний майданчик комунальники за стільки років не облаштували. Про стерилізацію, щеплення й мови нема. Звикли лише вбивати. Раніше стріляли дробом, тепер труять за допомогою шприців і спеціальної рушниці.

І непогано на цьому заробляють. Бригада “собаколовів” із машиною та забороненою отрутою щороку обходиться міському бюджету у кругленьку суму. Та й списати можна неслабо – на бензин, на “снодійне”…

Конкретних витрат на гицлів у керівництва ВУКГ не допитаєшся. Але нескладні підрахунки свідчать: створити карантинний майданчик і запровадити стерилізацію буде таки дешевше.

 

 

Як діє влада у сусідньому Володимирі? Там раніше теж відстрілювали і труїли. А тепер уклали угоду з луцьким комунальним підприємством “Ласка”. Його працівники за заявками володимирських комунальників приїздять, виловлюють бездоглядних псів, забирають у луцький притулок, щеплять і стерилізують.

За кожну відловлену тварину володимирська влада сплачує підприємству “Ласка” кількасот гривень. Повірте, у цілому це значно дешевше, ніж утримання з міського бюджету бригади собачих убивць.

Тепер володимирським комунальникам і плюс у карму, і немає гріха на душі, і з законом дружать, і імідж “європейського міста” не псують.

Ну, а жінка, на чиїх очах нововолинські комунальники отруїли собаку, викликала поліцію, написала заяву, надала пояснення.

– А, синій бус, так то ВУКГ, ми знаємо, – сказали правоохоронці.

Володимирська й нововолинська влада могли б скооперуватись і облаштувати спільний карантинний майданчик та спільний притулок із програмою стерилізації. Бо луцької “Ласки” на всіх не вистачить.

Треба й самим вирішувати проблему. Вирішувати не шприцами й не отрутою, розкиданою на газонах чи біля смітників, а комплексно й гуманно. Згідно з законом і нормами моралі.

 

 

Із териконів нововолинських шахт видно цивілізовану Європу. Та й третє тисячоліття надворі, а не глухе середньовіччя!

РАДАР відстежить реакцію поліції та прокуратури на заяву про регулярне й масове вбивство собак у Нововолинську.

Прочитав сам? Поділись з іншими: