Підозрюваного у вбивстві Катерини Литкіної Максима Терлецького, якого екстрадували зі Словенії, взяли під варту до 15 червня. Судове засідання щодо обрання йому запобіжного заходу відбулося 25 квітня в Луцькому міськрайонному суді.

Про це повідомив Волиньпост http://www.volynpost.com/

На початку засідання слідчий Віктор Федорчук пояснив, чому слід застосувати до підозрюваного тримання  під вартою на 54 дні – на час досудового розслідування. Терлецький може незаконно впливати на свідків, які є його однолітками і знайомими. До того ж, на думку слідчого, може знищити предмети, якими вбили Литкіну.

Максим Терлецький розповів, що народився 20 листопада 1999 року в Нововолинську. В Україні вчився 2 роки, далі – 9 років у Словенії. Має неповну середню освіту. Зареєстроване місце проживання – у Словенії.

Оголошену йому підозру вважає необґрунтованою.

Правоохоронці двічі викликали Терлецького в Україну: спершу як свідка у справі, пов’язаній із його двоюрідним братом Назаром Статочнюком, вдруге – вже як підозрюваного.

Та жодного разу Терлецький за викликом не прибув, що можна розцінювати як ухиляння від органу досудового розслідування.

Адвокат підозрюваного Віктор Дягель попросив долучити до матеріалів справи медичні довідки, які відправляли зі Словенії у відповідь на такі виклики. Мовляв, вони засвідчують, що Терлецький та його законний представник – мати Лілія Терлецька – не могли приїхати в Україну за станом здоров’я. Щоправда, ці документи були словенською.

Прокурор Сергій Самчук зауважив, що надання неперекладених документів – це спосіб ухиляння від органу досудового розслідування.

Сам Терлецький не зміг відповісти на питання про те, чому двічі не приїхав зі Словенії на виклик правоохоронців.

Його мати розповіла, що першого разу не приїхали в Україну, бо був хворий Максим, а потім – через її хворобу.

Зі слів прокурора, достовірно встановлено, що тіло Катерини Литкіної переміщували дві особи і що напередодні загибелі дівчина мала зустрітися з Терлецьким для остаточного розірвання стосунків.

 

 

Адвокат Терлецького заявив: жодних прямих доказів причетності його підзахисного до вбивства немає. Немає також підстав вважати, що він ухилявся від слідства.

Суддя Василь Ковальчук ухвалив: узяти Максима Терлецького під варту на 54 дні з моменту його затримання в Україні (приблизно 19 година 23 квітня), тобто до 15 червня. Без застави.

Фотографувати і фіксувати процес на відео суд не дозволив.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: