А Бідзюра (на цьому фото) суд блискуче виграв!

15 травня у Львівському обласному апеляційному адміністративному суді відбулося засідання за апеляційною скаргою міського голови Віктора Сапожнікова та виконавчого комітету Нововолинської міської ради на постанову Володимир-Волинського міськрайонного суду від 16 березня 2017 року.

 

 

Коротко нагадаю суть справи.

18.01.2017 р. громадянин Бідзюра А.М.  вчергове подав позов на нововолинського міського голову Віктора Сапожнікова та міський виконавчий комітет за невиконання найвищими посадовими особами місцевої влади вимог чинного законодавства та Конституції України щодо відповіді на інформаційний запит від 20 травня 2016 року й оприлюднення публічної інформації у ЗМІ про розпорядження міського голови, рішень виконкому та міської ради, котрі стосуються комунального майна громади і громадських бюджетних коштів. А також щодо недоведення цієї інформації у повному обсязі до членів територіальної громади Нововолинська згідно з законами України «Про доступ до публічної інформації», «Про місцеве самоврядування», Конституцією України та низкою інших нормативних актів держави.

Окрім того, позивач вимагав негайного оприлюднення на відповідному інтернет-ресурсі Нововолинської міської ради всіх її рішень та рішень міськвиконкому за період 2007-2016 років, які стосуються відчуження комунального майна. Зокрема, розподілу квартир, роздачі (продажу) фінських будинків, земельних ділянок, громадських споруд для використання у комерційних цілях тощо.

Мали бути оприлюднені й розпорядження міського голови В.Сапожнікова щодо бюджетних коштів, використаних за період 2012-2016 років. Відомості про них відсутні на сайті міськради. Копії розпоряджень позивачу не надані.

 

 

Володимир-Волинський міськрайонний суд 16 березня 2017 р. визнав протиправною відмову виконкому Нововолинської міської ради у наданні інформації Бідзюрі Анатолію Миколайовичу на його інформаційний запит від 20 травня 2016 р.

Суд зобов’язав виконком міськради повторно розглянути запит і надати відповідь згідно з Законом України “Про доступ до публічної інформації». Закон не передбачає відмови у її наданні, якщо вона стосується міського комунального майна і громадських коштів. Як і не передбачає захисту персональних даних осіб, які отримали від громади комунальне майно і бюджетні гроші, що були у колективній власності міських та сільських громад.

Приватні адвокати від луцької юридичної фірми «Конфідент», що захищають інтереси міського виконавчого комітету і його голови, міського голови й голови Нововолинської міської ради В.Сапожнікова, на апеляційний суд у Львові не прибули.

 

А от адвокат Михайло Колєсов, який допоміг А.Бідзюрі виграти суд, засідань не пропускає!

 

Колегія суддів продовжила судове засідання без їхньої присутності й вирішила залишити без змін постанову Володимир-Волинського міськрайонного суду.

Ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду набула чинності з моменту її проголошення – у той самий день.

 

 

Що далі? У разі ігнорування головою міськвиконкому В.Сапожніковим постанови Львівського апеляційного суду нововолинський міський виконавчий комітет буде оштрафований на 5 100 грн. Наступний штраф – через 10 днів – буде набагато більшим.

Далі обласна виконавча служба відкриє на боржника кримінальне провадження (можливо, й не одне) за невиконання нормативних актів законодавчої, виконавчої та судової гілок влади України, розділів І та ІІ її Конституції.

А. Бідзюра, член тер. громади м. Нововолинська, голова ГО “Україна+Польща”

 

Цю постанову апеляційний суд залишив без змін!

 

РАДАР тримав кулаки за Анатолія Бідзюру і вітає його та Михайла Колєсова з перемогою справедливості!

Прочитав сам? Поділись з іншими: