Уже о першій годині дня на прохідній шахти “Бужанська”, куди мав приїхати екс-президент Грузії та екс-голова Одеської ОДА Михеіл Саакашвілі, скупчилися: поліцейські на чолі з заступником начальника міськвідділу Тарасом Пастеруком, репортери й іще дехто допитливий – кажуть, із СБУ.

РАДАР помітив і найактивніших мешканців села Бужанка, і голову Поромівської об’єднаної територіальної громади Євгена Недищука. А по той бік шлагбаума, який перегородив дорогу, стояли шахтарі у старих, сильно зношених робах.

Виявляється, директор шахти Руслан Шатковський влаштував суворий пропускний режим, посилаючись на вчорашній наказ гендиректора ДП “Волиньвугілля” Зоріна. З метою запобігання тероризму!

“Генерал” заборонив будь-які збори й зустрічі в робочий час. Отже, Саакашвілі доведеться спілкуватися з гірниками просто неба попри загорожу. Ну, їй-Богу, знайшли терориста!..

Голова первинки НПГУ Богдан Макарчук бурхливо обурювався незаконним, на його думку, наказом. Пяснював охоронцям, кореспондентам, а потім і директору копальні абсурдність ситуації. І разом із юристом Віктором Порплицею домігся-таки, щоб усі ми потрапили на територію шахти.

 

Зацініть спецодяг гірників 🙁

 

Не дуже дружний тут колектив. Дехто мовчки сів у автобус і поїхав додому. Нашо їм тая політика, авжеж…

 

Але більшість терпляче чекала…

 

Поважного гостя виглядали понад годину. Він хоч і звик до поганих українських доріг, але не уявляв, що у прикордонному (!) регіоні все так запущено.

Шлях до шахти – суцільні вибоїни, асфальт подівся разом зі снігом. А цей  напрямок люди долають щодня і щоночі…

 

Нарешті. Молода команда Міхо на підході

 

А ось і він

 

Тож перше, що сказав Саакашвілі, – про аварійні дороги. Сказав українською! І потис руку майже кожному шахтареві.

 

Робітникам така демократичність сподобалась

 

Профватажок Макарчук докладно й емоційно розповів про численні проблеми “Бужанської”. Про крадіжки чорного золота на збагачувальній фабриці, про махінації з обладнанням, про роздутий конторський апарат і про цілеспрямоване знищення шахт на Волині.

Робітники продемонстрували свої спецівки та чоботи, куплені на базарі власним коштом. НА РОБОТІ ЇМ СПЕЦОДЯГУ НЕ ВИДАЮТЬ!

А тоді Макарчук витяг із респіратора і показав чорнючий фільтр.

Фільтри мають замінювати щозміни, але замінюють раз на місяць. Струси вугільну пилюку – і дихай глибше у вибої, де за 2 метри видно лише блимання лампочки на касці товариша.

 

А директор – біля дверей

 

Той самий багаторазовий фільтр. Техніка безпеки ридає ридма

 

Саакашвілі всіх уважно вислухав, покрутив фільтр у руках – і сказав, з-поміж іншого, що головною проблемою країни є олігархат. Усі наші президенти й урядовці  – тимчасові управлінці в Ахметова  та інших мільярдерів. Президенти йдуть, а Ахметов лишається! І тримає за горло українську енергетику.

 

Який вихід, питаєте?

 

А дуже простий!

 

Посадити Ахметова хоча б на пару-трійку тижнів. І результат не забариться!

 

Після досить відвертої розмови з гірниками гість вирішив і собі спуститись у шахту.

Директор, вочевидь, подобрішав і дозволив.

Враження Саакашвілі від волинської копальні були настільки сильними, що цією світлиною з-під землі він одразу прикрасив свою сторінку в соцмережах!

 

 

І на зустрічі з нововолинцями в Будинку школяра раз по раз повертався до шахтарських проблем. Чому гірникам за пекельну працю – 5 тисяч гривень на  місяць, а топ-баригам – надприбутки?

Шахтар, аби прогодувати родину, після роботи чи під час відпустки мотається у Польщу підзаробити. А пан Ахметов будує собі черговий палац біля Києва….

 

Запевнив гірників, що можуть розраховувати на нього. Попросив надати матеріали про корупцію у “Волиньвугіллі”

 

Про виступ політика у Будинку школяра буде окремий репортаж, але фінальну фразу, що пішла на ура, зацитую вже зараз.

Почувши, що нововолинський міський голова Віктор Сапожніков на керівних посадах у міськвиконкомі перебуває ще з часів СРСР, Саакашвілі порадив містянам здати свого мера в музей декомунізації 🙂

 

Наталя Камишникова

Усі фото з зустрічі – Віктор Порплиця

А фото з-під землі зробив репортер із команди Міхо

Прочитав сам? Поділись з іншими: