На вчорашній зустрічі в Нововолинську з лідером Руху нових сил Міхеілом Саакашвілі пролунало чимало запитань – цікавих і не дуже. Політик відповів на кожне.

А от те, що сказав від мікрофону першорухівець Зосим Колбун, було несподіванкою для всіх:

 – Ви багато їздите Україною, Міхо, а влада мстива. Пам’ятайте про долю Чорновола.

 Іще несподіванішою виявилась відповідь: 

– Ми разом із Чорноволом їздили у Страсбург – а від України там мав працювати суддя, який колись давно був кадебешником і закидав мені антирадянську агітацію. А я наприкінці 1980-х навчався в Україні, був студентом-правдошукачем. Ну, й мав проблеми.

І Чорновіл мені каже про кадебістів: “Я сидів 15 років – і злоби на них не маю. Я їм вибачив”.

А я – ні!

 

 

Отепер до вашої уваги – враження й роздуми Зосима Колбуна про вчорашню подію:

Прочитавши з оголошення на електроопорі, що зустріч із М. Саакашвілі відбудеться 18.02 о 18.00, і не дочитавши, де саме, я прибув у ЦДЮТ на 18.00.

Виступ політика, насправді призначений на 17.00, був у розпалі.

Взявши слово після виступу Саакашвілі, я сказав: мені як першорухівцю чорноволівського розливу приємно, що в назві його політичної сили є слово РУХ. Оскільки йому доводиться багато їздити,  а влада в державі підступна — я закликав пам’ятати про долю Чорновола і що камазів на дорогах багато…

 

 

Коли зустріч завершилась, я вирішив дослідити, чому було два різних оголошення про неї.

 

Це правильне, офіційне. Але було ще таке саме, тільки менше, з ІНШИМ часом і місцем зустрічі!

 

Пошкоджене, заліплене оголошення в форматі А2 про зустріч о 17.00 у ЦДЮТ мені вдалося зняти на тумбі поруч із пологовим будинком.

Оголошення ж у форматі А4, в яких повідомлялося, що політик виступить у нововолинському міському клубі (тобто аж у 5-му мікрорайоні!) о 18.00, уже були зірвані зі стовпів. Але одне оголошення я все ж таки знайшов на електроопорі біля Святодухівського собору.

Ця маніпуляція нинішньої міської влади з наочною агітацією нагадала мені вибори до Верховної Ради у 1990 році, коли нововолинські рухівці боролись за те, щоб до парламенту пройшов Федір Свідерський, а також вибори першого Президента 1 грудня 1991 р., коли Нововолинськ віддав за Чорновола 50,3 % голосів.

Даремно стараєтесь, панове міські посадовці! Зал у ЦДЮТ був переповнений, як тоді – на початку 1990-х років.

 

Дуже різні люди слухали Саакашвілі уважно

 

Пам’ятна дошка на фасаді ЦДЮТ, яку спонсорував пізніше Євген Недищук, нагадує, що у цьому приміщенні 3 червня 1990 р. відбулась установча конференція зі створення міської організації Народний Рух України.

Зосим Колбун, першорухівець і краєзнавець

Фото з зустрічі: Віктор Власюк, Віктор Порплиця

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: