Сьогодні близько третьої години нічну тишу в районі вулиці Шопена і проспекту Перемоги розривав відчайдушний гавкіт.

Хотілося думати: пси обгавкують злодія, що пробрався у чужий двір чи гараж.

Однак реалії в Нововолинську зовсім інші.

 

– У місті щоночі вбивають тварин! звернулась на РАДАР зоозахисниця Жанна Д.Минулої ночі в районі кафе “Молодіжне” моя знайома почула скавучання собак, у халаті вибігла надвір. Бачить: біля магазину “Смарагд” о 3-й годині двоє молодиків із ліхтарями на голові стріляють по собаках.

Зброя довгенька, є чохли.

Вона давай кричати на них, плакати, а вони її відштовхують і…

“Жіночко, відійдіть, а то по вас пальнемо”.

 

 

Днями інша читачка РАДАРА написала, що вже несила слухати постріли вночі – невідомі чоловіки регулярно відстрілюють псів.

Підозрюю, що ці догхантери добре відомі нововолинській владі і комунальному начальству.

Офіційно наше ВУКГ уклало угоду з організацією, що відловлює, забирає до Луцька, вакцинує, стерилізує бездоглядних псів і повертає на місце їхнього постійного перебування. Усе виглядає гуманно й законно.

Насправді ж у Нововолинську нічні й ранкові моторошні відстріли (з вогнепальної зброї чи з пневмата – шприцом із отрутою) як тривали впродовж десятиліть, так і тривають.

Знаю точно: раніше перші особи в міській владі давали негласну вказівку голові міської організації мисливців – і той разом із товаришами по зброї вбивав собак нещадно.

Вор***паєв, здається, його прізвище.

Навряд чи зараз наші владці змінили підхід до задавненої та наболілої проблеми. Вони її вміють вирішувати тільки вбивством.

 

 

Навіщо готувати проект і створювати комунальний притулок, навіщо обгороджувати місце для карантинного майданчика, як вимагає закон, навіщо виділяти кошти місцевим ветеринарам на стерилізацію та вакцинацію бездомних собак? Свиснув мисливцям-убивцям, проплатив – і дивися по телеку, яке в нас чудове, квітуче, гуманне місто, все чікі-пікі. І тільки та Камишникова навіщось тягає ті відра каші у свій притулочок, ату її, напустимо на неї “зоозахисниць”!

Украй негативно ставлюсь до підгодовування нічийних псів у дворах чи під гаражами при дорозі. Не з нашими людьми дозволяти собі таке милосердя. Воно виходить боком насамперед нещасним псам. Хтось удень годує, а хтось уночі вбиває: відстрілює, розкидає отруту. Уже не кажу про тварин, збитих автомобілями біля монастиря.

Сердобольні годувальники створюють серйозні проблеми і для мешканців та перехожих. Але це їх не обходить, як і постійні відстріли собак. Дві такі, прости Господи, “зоозахисниці” сказали мені однаковими словами: “Ну, значить, така їхня доля”. Типу ми годуємо собачок, бо ми хороші, а потім погані люди вбивають – така собача доля.

Не сприймаю ні такої логіки, ні такої сердобольності. Приручили, пригодували – відповідайте! Хоча б нашийники своїм підопічним купіть, чипи зробіть, провакцинуйте від сказу, щоб видно було: цей пес не становить особливої загрози.

Ну, а нічні відстріли – це дно. Абсолютне дно й беззаконня.

Шкода, що та жінка не здогадалася (ніч, жах, безпорадність) викликати поліцію, роздивитись, чи не стояла там машина тих убивць і куди вони пішли далі.

“Відійдіть, жіночко, а то по вас пальнемо!”

Так спокійно, як може сказати тільки кат.

Кат, що почувається безкарним.

 

 

Уже писала колись: Нововолинськ – це велика катівня для бездомних псів.

Агов, зоозахисники, робіть щось разом! Примусьте владу припинити ці вбивства, профінансувати міську програму стерилізації, облаштувати для початку хоча б карантинний майданчик!

Мене на все не стане, дійте.

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: