Апарати шахт і контори “Волиньвугілля” роздуті однозначно. Махінації на “Бужанській” розслідують правоохоронці. Склад, який мав бути забитий лишками, виявився порожнім…

Про все це розповідає Віктор Порплиця — начальник юридичного відділу держпідприємства “Волиньвугілля”:

— Виникало багато спекуляцій останнім часом, тож я хотів би розставити акценти щодо актуальних питань у шахтарських справах.


Порплицю звільняли двічі — був неугодним… Двічі він поновився на роботі через суд

Нещодавно на ДП “Волиньвугілля”, відокремлений підрозділ “Шахта “Бужанська”, провели міністерський аудит, під час якого виявили значні зловживання. Зокрема, велику нестачу вугілля на складі — більше 4 тисяч тонн.

Із рік тому з ініціативи незалежної профспілки, яку очолює на шахті “Бужанська” Богдан Макарчук, і за мого сприяння провели певні ревізїі. Також виявили нестачу на 46 мільйонів гривень.

Після цього почалися виступи — у ЗМІ і поза межами ЗМІ — щодо мене і Макарчука з негативною оцінкою нашої роботи чи наших особистостей. Але я дякую і тим людям, що пишуть негативні відгуки. Це мене переконує, що дію правильно й законно. Спонукає до ще активніших дій!

Тиск на мене й нашу незалежну профспілку шахти “Бужанська” посилився, коли було зроблено міністерський звіт по цій шахті й виявлено фінансові порушення. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, триває слідство, витребовують документи. Тому спекуляції довкола цих подій є зайвими — органи розберуться.

Хтось незадоволений, що поламалися певні незаконні схеми на підприємстві? Ну, це їхня проблема.


Оце сміття з породою на “Бужанській” видавали за вугілля…


Березень 2016-го. Порплиця показує нам реальний стан речей на шахті

Саме за той невеличкий період, коли “Волиньвугіллям” керував Валентин Кисельов, були проведені заміри стружки. От іде вугільний комбайн і вибирає вугілля. До Кисельова було 170 тонн, при ньому стало 220 тонн. Питання: де дівалося 50 тонн?..

Скіп, яким вугілля видають на поверхню, до Кисельова був 4 метри кубічних, а Кисельов перевірив — 4,7 м кубічних! Куди ж дівалося 0,7 куба з кожного скіпа?

За такої видачі вугілля на складі “Бужанської” мали бути лишки, а їх нема! Аудит задокументував іще й нестачу.

Ініціатором перевірок була профспілка, якою керує Макарчук. Юридичну допомогу надавав я, бо хочу, аби шахта працювала, були збережені робочі місця, люди вчасно отримували зарплатню.

Хочу відзначити: за ці 2 місяці під контролем  Кисельова шахта стала виконувати план, навіть із плюсом. Іще жодного комбайна на “Бужанську” не прийшло, ще нічого серйозного не відбулось, але план виріс. Питання: чому?

Тепер хочу пов’язати ці два факти: вугілля, яке видавалось і пропадало, й невиконання плану. Зараз вугілля, яке кудись зникало, повернулось у  рамки офіційного видобутку — і з’явився план. Підприємство може нормально працювати.

А тому люди нам довіряють і звертаються в будь-який час. Виїжджаю до них, надаю допомогу. Пороздавав візитки, свій телефонний номер. І на “Бужанській”, і на шахті №9 консультую гірників, бо в мене одна мета: зберегти робочі місця людей.

Я сам — колишній шахтар, працював кочегаром на дев’ятій копальні, електрослюсарем на четвертій. І мені не байдуже, що буде з нашим підприємством. А різні балачки про мене чи Макарчука свідчать про одне: ми на правильному шляху.

Бачу велику підтримку від простих людей, знань маю достатньо — права їхні захищу.


У юридичних колах із Порплицею рахуються!

Що ж до апарату ДП і шахт, то штати роздуті, підлягають скороченню, централізації, оптимізації. Робити це треба в рамках законодавства, зі збереженням соціальних гарантій.

Можливо, перевести на іншу посаду, можливо, створити нові робочі місця. Можливо, по типу шахти “Надія” створювати альтернативні виробництва чи процеси.

У Кисельова була маса цікавих ідей, за якими ми навіть не встигали, хоч я свою роботу знаю. Ставилося багато завдань, і я розумів, що це буде потрібно й ефективно. Такий робочий ритм мені подобався, бо я бачив результат.

Хочеться, щоб і новий гендиректор зміг налагодити роботу, зберегти видобуток і реалізацію, збалансувати підприємство. Щоб ми не думали щодо якихось незрозумілих інформацій та спекуляцій, а мали постійну роботу й зарплатню.

— Надалі регулярно надаватиму на сайті незалежної профспілки  інформацію з документами в руках, — обіцяє Віктор Порплиця.

На фото вгорі й унизу –  під’їзна колія до шахти “Бужанська”
Автор фото: SvIva, взято тут: vk.com/novik_typical

Прочитав сам? Поділись з іншими: