Трупи собак зі шприцами у тілі валяються по місту надалі.

Хто це робить: догхантери чи… комунальники?

А може, ті і ті?

25 червня я надіслала А.Жигалюку – начальнику виробничо-комунального управління (ВУКГ) житлово-комунального об’єднання Нововолинської міськради запит на публічну інформацію.

“Шановний Артеме Анатолійовичу! Згідно з  законом “Про доступ до публічної інформації” прошу вичерпно повідомити мені:

 1. Із якого часу ви керуєте ВУКГ?
 2. Коли і на який термін ВУКГ уклало угоду з КП “Ласка”?
 3. Скільки коштів витрачено на послуги КП “Ласка”, скільки виїздів зроблено, яка вартість відлову одного собаки, скільки псів відловлено, а скільки повернуто в Нововолинськ, де саме їх розміщено? Чи є фото-, відео-, документальні підтвердження?
 4. Коли і на який термін ВУКГ уклало угоду з ГО “Захист чотирилапих”?
 5. Скільки там коштує відлов собаки, скільки виїздів зроблено, скільки псів відловлено, стерилізовано, скільки повернуто в Нововолинськ, куди саме?
 6. Відколи і до якого часу ВУКГ виконувало рішення Нововолинської міськради та виконкому про евтаназію бездоглядних собак?
 7. Чи скасовані ці рішення, а чи ви надалі ними керуєтесь?
 8. Скільки коштів виділялося щорічно на евтаназію собак у 2006-2018 роках?
 9. Скільки собак умертвили працівники ВУКГ шприцами з токсичною речовиною?
 10. Яку саме токсичну речовину застосовували для евтаназії?
 11. Скільки працівників ВУКГ здійснювали евтаназію? як називаються їхні посади?
 12. До якого часу працівники ВУКГ собак умертвляли шляхом відстрілу з рушниць?

Прошу детально відповісти на запитання щодо кількості умертвлених собак і кошторису на евтаназію, а не запевняти, буцімто ВУКГ не веде такого обліку.

Усі видатки з бюджетних коштів мають бути прозорими і підтвердженими документально.

Наталя Камишникова”

 

Запит пішов сюди

 

Дещо роз’ясню. У замовному телемочилові, яке влаштував мені з допомогою репортера “1+1” депутат Нововолинської міськради, давній херой моїх критичних і викривальних публікацій Л.Климович, начальник ВУКГ Жигалюк запевняв: відколи він керує підприємством – комунальники жодного пса в Нововолинську не відстріляли.

За зверненнями нововолинців, на чиїх очах труїли бездомних собак, я неодноразово телефонувала А.Жигалюку у перші роки його керування. Тому стверджую: собак убивали і при ньому, і вбивали саме комунальники. Вбивали вже не дробом із рушниць, як багато років поспіль за часів В.Максименка і М.Колбасюка, а отрутою зі шприців у пневматах. Отрутою, забороненою в Україні, бо собаки гинуть від неї у страшних муках.

І називали це комфортним для себе словом “евтаназія”.

 

 

Тому насамперед я поцікавилась, із якого часу Жигалюк керує ВУКГ.

Ну, а далі ви все зрозумієте, якщо прочитаєте запит уважно.

Убивство собак дозволила своїм рішенням Нововолинська міськрада. Вона навіть регламентувала, коли саме їх краще вбивати – із якої до якої години. На це рішення й посилалися всі керівники ВУКГ упродовж багатьох років у відповідях мені та прокуратурі. Не на закон “Про заборону жорстокого поводження з тваринами”, а на незаконне рішення Нововолинської міськради.

Нас було троє в боротьбі проти цих санкціонованих міськрадою вбивств: я, Жанна Давиденко з 15-го мікрорайону та ще одна милосердна людина.

Не було тоді й близько тих двох скандальних жіночок, які тепер іменують себе зоозахисницями, нишпорять під моїм парканом і брешуть більше за зграю підгаражних собак. 🙂

Ми звертались у прокуратуру, інші інстанції,  били на сполох щодо відстріляних/отруєних тварин. Я опублікувала низку статей про це варварство в “європейському містечку”.

Зрештою, цей наш громадський тиск і заяви у прокуратуру спонукали комунальників змінити тактику й укласти угоди з луцькими зоозахисниками на відлов, стерилізацію та вакцинування нічийних собак.

Однак трупи собак зі шприцами у тілі валяються по місту надалі. Хто це робить: догхантери чи… комунальники? А може, ті і ті?

 

 

Тому в запиті я й допитуюсь, чи ще й досі керується ВУКГ отим рішенням Нововолинської міськради.

Кількість убитих тварин і коштів на вбивство у відписках із ВУКГ та виконкому, які я одержувала, завжди приховували. Мовляв, не ведемо окремого обліку, все під графою “благоустрій”.

А тепер читайте відповідь із ВУКГ.

 

 

Пропоную нововолинській спільноті зоозахисників проаналізувати цю відповідь… і нарешті спитати в нововолинської влади:

 – де міська програма регулювання чисельності бездоглядних тварин?

 – де комунальний притулок?

 – чому досі діє собаковбивче рішення міськради?

 – чому ВУКГ не співпрацює з місцевими ветеринарами?

 – чому ВУКГ і виконком приховують дані про кількість убитих тварин і кількість витрачених на це бюджетних коштів?

 

 

Спитати, коли скінчиться організоване представниками цієї влади цькування мене, я не пропоную. Воно не скінчиться, доки я пишу те, що пишу, а ви мовчите, а вони нахабніють.

Ну, пішла зі своїми відрами “катувати” песиків.

 

Наталя Камишникова 

На фото вгорі – мітинг у Миколаєві

У ТЕМУ:

Собаку з нашийником застрелили на очах у жінки з хворим серцем

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: