20 жовтня в Нововолинському електромеханічному коледжі побували бригада “швидкої допомоги” й оперативно-слідча група. 

Поліцію викликав 59-річний викладач військової підготовки, майор запасу Сергій Супрунюк.

Він працює тут понад 20 років, до пенсії – лічені місяці. І оце вперше написав заяву правоохоронцям – що після занять його вдарив заступник директора із навчальної роботи Олександр Ільїн.

Медики збили Супрунюку тиск, який шалено підскочив. Раніше викладач на здоров’я не нарікав і про гіпертонію лише чув.  Виявили в нього також забій тканин голови і щелепи. Госпіталізували на 12 днів у кардіологію.

У лікарню Сергія Леонтійовича просто з коледжу завезли правоохоронці, перед тим детально опитавши обох учасників інциденту.

Олександр Олександрович Ільїн запевняє, що побиття не було. Просто наздогнав Супрунюка у коридорі й забрав у нього акт із висновками службового розслідування щодо поведінки цього викладача. Забрав силоміць, бо той не хотів віддавати  документ.

– Ось цей акт, бачите, надірваний,показав РАДАРУ. – У моєму кабінеті сиділи свідки: секретар директора О.Зінчук і викладач О.Жаров. Коли Супрунюк вийшов, а я за – ним, двері були відчинені. Ніхто не чув криків, ніхто не бачив шарпанини.

Отже, я його не бив, а просто схопив за руку, щоб забрати оригінал акта. Там стоять підписи членів комісії, у разі зникнення чи псування документа довелося б заново збирати людей, аби підписалися. Хоча копії в нас були, звісно.

 

Заступник директора О.О.Ільїн

 

Що ж з’ясовувала комісія?

Як розповів РАДАРУ пан Ільїн, 7 жовтня у коледжі відбулися батьківські збори. Там дехто нарікав, що викладач предмету “Захист Вітчизни” на заняттях відволікається на сторонні теми – зокрема, негативно відгукується про заступника директора, фізруків, інших педагогів.

Після зборів окремі студенти та їхні батьки письмово поскаржилися на викладача Супрунюка пану Ільїну, який тимчасово виконував обов’язки директора на час відпустки М.Ігнатюка.

Ільїн одразу видав наказ №59 від 11 жовтня – про створення комісії для службового розслідування. Зобов’язав комісію у період із 12 по 19 жовтня “перевірити факти приниження Супрунюком гідності колег, факти зведення наклепів на Ільїна, Михалка, Горпинича та інших, а також на педколектив у цілому”.

Склад комісії: викладачі Камінська, Давидюк, Савчук, Горпинич, психолог Жук.

Комісія ретельно попрацювала. Вочевидь, не лише прочитала з десяток заяв, а й опитала студентів. Що вже там хто питав і відповідав – лишиться на совісті кожного.

Педагогічна етика і мораль, про яку так пікся заступник директора, тим часом гірко ридала. Не можна втягувати підлітків (як я зрозуміла – першокурсників) у “службові розслідування” стосунків між педагогами!

Ходіть до нього з перевіркою на заняття, аби не “відволікався”, переговоріть віч-на-віч, запитайте прямо, які до кого має претензії. Але не насаджуйте й не заохочуйте у своєму навчальному закладі систему офіційного “стуку” й доносів.

 

 

Одне слово, за тиждень роботи спецкомісія дійшла висновку, що Супрунюк зводить наклепи, паплюжить колег і колектив у цілому. Акт із цими висновками і підписами всіх членів ліг на стіл Ільїну. Заступник директора вирішив ознайомити викладача з цим актом при свідках. Покликав секретарку і пана Жарова. Далі ви знаєте…

– Сергій Леонтійович сказав, що в нього немає окулярів, що він хоче мати ксерокопію, а тоді раптом узяв акт і забрався з кабінету. Я мусив його наздогнати, каже Олександр Ільїн.Ні про яке фізичне насильство не могло бути мови. Просто витяг папір із його рук. Це було у коридорі. Він пішов, я повернувся з актом у свій кабінет.

А потім виявилося, що Сергій Леонтійович викликав поліцію… Я надав правоохоронцям усі пояснення. Так, усе це дуже неприємно, але я його не бив. Старша людина, піднявся тиск… За що маю вибачатися?

 

 

ДОПОВІДНА

 

Я, Супрунюк Сергій Леонтійович (1958 року народження), майор запасу (12 років військової служби, 22 роки педагогічного стажу),  викладач предмету «Захист Вітчизни» ДВНЗ «Нововолинський електромеханічний коледж», хочу повідомити про прикрий проступок, що стався у стінах навчального закладу у робочий час.

20 жовтня 2017 року завуч коледжу Ільїн Олександр Олександрович, тимчасовий виконувач обов’язків директора, наказав мені після пар прибути до нього в кабінет для розмови. Причину виклику я не знав.

Після чотирьох прочитаних мною пар я зайшов у кабінет завуча. Там були присутні викладач  Жаров О.В. та секретар директора. Ільїн О.О.  почав зачитувати акт. І з перших слів я зрозумів  ̶  документ  недостовірний. Виникла недовіра. Не дослухавши до кінця, я попросив надати мені ксерокопію акта для того, щоб самому прочитати і вникнути в зміст тексту і лише потім поставити свій підпис, що так важливо було. Після  паузи Ільїна О.О. я взяв акт зі столу і спокійно пішов робити копію та за окулярами, пообіцявши повернутися назад.

У коридорі коледжу, навпроти кабінету хімії,  Ільїн О.О. наздогнав мене та зненацька ззаду наніс удар у ліву сторону  голови: у вухо та у щелепу. Схопив мене за горло і вирвав з руки акт. Що так знервувало Ільїна О.О.? Можна тільки здогадуватися.

Я в шоковому стані направився до аудиторії «Захист Вітчизни», але перед тим  зайшов у кабінет до завідувача денного відділення Нєвєдрової Н. М. (Давидюк К. Ф. частково була свідком нашої розмови) і повідомив про неадекватну поведінку керівника закладу Ільїна О.О.

В аудиторії «Захист Вітчизни» я набрав номер мобільного телефону директора Ігнатюка М.І., щоб повідомити про скоєне. Ігнатюк М.І. не відповідав… Я був у розпачі. Шукаючи захисту, вирішив подзвонити у поліцію. Поліція в свою чергу викликала швидку допомогу. Лікар швидкої п. Бойко заміряв тиск (205/100) і надав медичну допомогу.

Поліцейські спочатку вели бесіду з Ільїним О.О. тому, що прийшли до мене, так би мовити, з  «оригіналом акта», який я мав підписувати. Але ж оригінал був зім’ятий після того, як Ільїн вирвав його з моєї руки!

Поліцейськими ставились питання. Я відповідав. Писався протокол. Запропонували їхати в лікарню, а по дорозі  перепитали на рахунок заяви: чи не маю бажання забрати.

Після огляду лікарів мене направили на стаціонарне лікування в кардіологічне відділення. Там я пробув з 20.10. по 31.10.17 р. Лікував мене лікар Радійчук В.М.

Мій діагноз: гіпертонічна хвороба, високий серцево-судинний ризик, забій тканин голови та  щелепи, часткова втрата слуху.

Лікування не з дешевих.

Зі сторони Ільїна О.О. вибачень не було.

 

08.11.17 р.                    Викладач ДВНЗ НЕМК  Супрунюк С. Л.

 

С.Л.Супрунюк зі своїми учнями

 

Поліція внесла заяву Сергія Супрунюка у реєстр досудових розслідувань за статтею 125 ККУ (легкі тілесні ушкодження). Висновку судмедекспертизи слідчий Нестерук іще не отримав.

Сергій Леонтійович Супрунюк за 40 хвилин спілкування розповів мені ледь не все своє життя. Нелегке й гідне. Побачила щиру і прямодушну людину, яка за 22 роки роботи у НЕМК зробила для коледжу багато доброго.

Але добре легко забувається. Надто ж якщо на місце цього викладача у пана Ільїна вже є на прикметі інша людина. Ну, й якщо керівні амбіції взяли гору над тією нещасною педагогічною етикою.

Хай там що, а не можна заохочувати серед учнів систему доносів на вчителя. Це руйнує юні душі. І це повернеться бумерангом.

Хай там як, а всі внутрішні питання й непорозуміння можна владнати без поліції та “швидкої”.

І жоден папір не вартий, аби людина злягла з гіпертонічним кризом.

– Якось можна обійтися без писанини?спитала я заступника директора наостанок.Порозумітися, вибачення принести…

– Можна, але за що? Я його не бив.

– А він каже, що били.

– А я скажу, що не бив.

 

О.О.Ільїн викладає передові технології… 

 

Група педагогів звинувачувала у порушенні педагогічної етики свого колегу. А вийшло, що ту етику розтоптали десь біля дверей хімічного кабінету. Хто розтоптав? Ну, точно НЕ Супрунюк.

Видирати папір із рук – так само морально і педагогічно, як заохочувати учнів до написання скарг на вчителя.

До слова, День вчителя у коледжі врочисто відзначили за тиждень до перших доносів на Супрунюка.

 

Наталя Камишникова 

У ТЕМУ:

Скандал у коледжі: завуч побив викладача?..

Прочитав сам? Поділись з іншими: