10 липня 2016

article2533.jpg

Майже детективна історія з житлом для прокурорів сталася в Іваничах.
“НД” розкриє для вас цю елегантно-пікантну оборудку…

7 травня 2012 року тодішній прокурор Іваничівського району Людмила Герасимчук написала тодішньому голові Іваничівської районної ради Анатолію Стадніку люб’язного листа — просила виділити їй житло за місцем роботи.

Два роки поспіль Людмила Романівна доїжджала на службу з Нововолинська, де має квартиру на 65 кв.метрів. І от вирішила скористатися своїм правом на благоустроєне житло, яке у першочерговому порядку надається працівникам прокуратури впродовж 6 місяців від дня призначення на роботу в іншу місцевість.

Іваничівська селищна рада на той час вільних житлових приміщень не мала, однак стояли пусткою нежитлові. Наприклад, будинок №21 по вулиці Валовій. Це за кількасот метрів від Іваничівської райради та селищної ради. Раніше там було управління праці, а потім будинок на 173 кв.метри спорожнів.

Місце чудове: тихий центр, приватна забудова, чимала земельна ділянка. І храм поряд — гріхи замолювати, якшо шо.

Місцеві ради відповідно до ст.49 Закону “Про прокуратуру” могли не лише надавати, а й продавати житло працівникам прокуратури — зі знижкою до 50% від його вартості.

Людмила Герасимчук нагадала голові райради цю букву закону і попросила “винести на сесію районної ради питання про продаж ЧАСТИНИ зазначеного приміщення на пільгових умовах з метою переобладнання його під житло для працівників прокуратури”.

Поки голова районної ради сушив голову над цим листом, Людмила Романівна стала на позачерговий квартирний облік в Іваничівській селищній раді. Того ж таки 26 листопада 2012 р., що й вона, зробив це і слідчий прокуратури Вадим Войтович. А два місяці потому — прокурори Олена Левчук і  Світлана Лісневська.

2 квітня 2013 р. Людмила Герасимчук написала голові райради Анатолію Стадніку ще люб’язнішого листа:

“Шановний Анатолію Павловичу, на ваш лист № 03-07/48 від 12.3.2013 повідомляю, що на обліку в Іваничівській селищній раді у черзі на отримання житла у першочерговому порядку перебувають троє працівників прокуратури: прокурор району Герасимчук Л.Р., слідчий Войтович В.П., прокурор Левчук О.П.

Відповідно до ст.49 Закону “Про прокуратуру” прокурори і слідчі прокуратури забезпечуються житлом у першу чергу. Однак, за інформацією Іваничівської селищної ради, жилі приміщення для реалізації права працівників прокуратури на житло відсутні.

Поряд з тим, місцеві ради у відповідності до ст.6 ст.49 Закону “Про прокуратуру” можуть продавати працівникам прокуратури жилі приміщення на пільгових умовах зі знижкою до 50% вартості житла.

В той же час в Іваничах по вулиці Валовій, 21 знаходиться вивільнене нежитлове приміщення, яке може бути переобладнане під житло для працівників прокуратури.

Прошу винести на сесію районної ради питання про передачу даного приміщення для переобладнання під житло або викуп його на пільгових умовах працівниками прокуратури.

Прокурор Іваничівського району Л.Р.Герасимчук


За цим парканом відбулись цікаві оборудки!

Завважте, вже йдеться не про частину приміщення, а про цілу будівлю!

Згідно з довідкою  від 3 квітня 2013 року, яку Іваничівська селищна рада надала пані Герасимчук, на позачерговому квартирному обліку перебували не троє, а четверо працівників прокуратури. Чому  Людмила Романівна не згадала у другому листі Світлану Казимірівну Лісневську — невідомо. Може, вирішили поділити на трьох, так простіше.

І за якихось 2 тижні питання вирішилось!


Ліворуч — А.Стаднік, праворуч — Л.Герасимчук

“ІВАНИЧІВСЬКА РАЙОННА РАДА, шосте скликання 
Рішення від 18.04.2013 р. №17/10,  Іваничі
Про  звернення прокурора Іваничівського району
щодо виділення приміщення під житло
Відповідно до ст.ст. 55, 60 Закону України ”Про місцеве самоврядування в Україні ”, ч.7 ст.49 Закону України «Про прокуратуру», рішення постійної  комісії з питань планування, бюджету і фінансів, цінової та  регуляторної політики, використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селища району, районна рада ВИРІШИЛА:

1. Надати згоду на передачу бувшого приміщення управління праці та соціального захисту населення, що розміщене за адресою:  смт.Іваничі, вул. Валова, 21 площею 173,6 кв.м для переобладнання під житло працівникам прокуратури Іваничівського району.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на  постійну комісію районної ради з питань планування, бюджету і фінансів, цінової та  регуляторної політики, використання майна спільної власності територіальних громад сіл і селища району.

Голова ради                                                                                 А.Стаднік“.

Однак стати щасливими власниками цієї будівлі Герасимчук, Войтович і  Левчук чомусь не встигли. А може, передумали, бо…


Та зима була в Іваничах спекотною…

У лютому 2014-го іваничівські майданівці забили дошками двері прокуратури, вимагаючи відставки пані Герасимчук. Пристрасті вирували неабиякі, разом із прокурором району мала піти вся корумпована — на думку майданівців — місцева верхівка.

Унаслідок народної люстрації Людмила Романівна перейшла працювати на ДП “Волиньвугілля”, що в Нововолинську. Питання забезпечення її житлом в Іваничах відпало.

Тут якраз наспіла реформа органів прокуратури, про яку було стільки розмов. Іваничівська прокуратура стала відділом Володимир-Волинської місцевої. Скорочення і перестановки кадрів призвели до того, що нині у добротній двоповерховій будівлі прокуратури в Іваничах працюють аж двоє посадовців. Очільником відділу є Владислав Гуслєв.

Ну, а як же будинок №21 на Валовій? Хто там замешкав? Про це у наступній статті.

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: