Учора люди намагалися заблокувати дорогу, викликали поліцію.

Виявилося, що керував розвантаженням фур із “фабрики смерті” Сергій Кошарук – заступник голови Волинської облдержадміністрації.

А компанію йому склав Богдан Лозинський – начальник облуправління Держпродспоживслужби!

Набирає обертів екологічно-чиновницький скандал на Турійщині.

Заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук письмово пообіцяв пікетувальникам у Ковелі подати у відставку, якщо до 27 квітня не звільнить місто від небезпечних відходів тваринництва і м’ясопереробки.

Тисячі тонн непотребу облогують просто неба або прикидані в ямах довкола ветсанзаводу. Їх потроху справді стали вивозити, але куди?

 

 

Мешканці сусіднього району – Турійського вже знають  відповідь на це запитання. Вона страшна, як результати аналізів води і грунту біля ковельської “фабрики смерті”.

Екологічні бомби з Ковеля потайки перекинули у села Задиби, Клюськ, Радовичі на Турійщині. І навіть у райцентр Турійськ – за 500 метрів від районної лікарні. Сморід стоїть такий, що не можна витримати, кажуть місцеві.

Учора люди намагалися заблокувати дорогу, викликали поліцію. Виявилося, що керував розвантаженням фур Сергій Кошарук – заступник голови Волинської облдержадміністрації.

 

Документи? Які документи?

 

А компанію йому склав Богдан Лозинський – керівник облуправління Держпродспоживслужби!

 

Лозинський власною персоною на нараді

 

Процес скидання та закопування екологічних бомб вони контролювали з легковика, яким супроводжували фури з Ковеля.

Довелося панові Кошаруку давати пояснення працівникам Турійського райвідділу поліції. Дозвільних документів на утилізацію відходів із ветсанзаводу по селах Турійщини він не мав. Показав якісь непевні копії. Поліція зобов’язала його надати оригінали документів упродовж доби. Тобто до сьогоднішнього вечора.

Поки Кошарук мав клопіт із поліцією, найактивніші депутати та свідомі громадяни обговорювали план дій. І сьогодні вранці у Турійській районній раді відбулося термінове засідання президії щодо екологічної загрози від завезення у район десятків тонн смердючих туш і тушок.

Депутат районної ради Володимир Красуля якраз на це засідання прямував. На відео стверджує, що обласні високопосадовці наплювали на турійчан.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cs31Av7P7qQ&feature=youtu.be[/youtube]

 

На президії відверто і принципово обговорили загрозливу ситуацію, склали протокол.

Як повідомив РАДАРУ депутат Василь Мазурик, це ще не все. Будуть офіційні звернення в обласну прокуратуру, облдержадміністрацію та в ГУ Національної поліції  у Волинській області. Адже утилізацію відходів із ветсанзаводу дозволили лише на трьох ділянках, і лише у Ковельському районі. Це Повурський полігон і територія підприємства “Слаттур”.

Обов’язкова умова утилізації – спалювання туш.

 

 

Керівники Турійської районної ради та райдержадміністрації  жодних погоджень на завезення мертвеччини у район не давали. Про наявність екобомб на Турійщині дізнались учора ввечері чи й уночі від активістів.

Василь Мазурик учора телефоном розмовляв із паном Кошаруком. Той  належних дозволів не мав, проте під його чуйним керівництвом величезну кількість трупів тварин відвантажили-таки на Турійщині і пригорнули землею.

 

Екологічні диверсії на Турійщині

Фото – Василь Гут

 

Попри всі протести турійської громадськості. Попри втручання поліції. Попри все.

РАДАР вангує, що це була остання гастроль пана Кошарука на посаді заступника голови Волинської обдержадміністрації.

 

Фото вгорі – Олександр Дмитрук. Під стінами Ковельського ветсанзаводу

У ТЕМУ:

Екологічні бомби з Ковеля привіз на Турійщину заступник голови ОДА Кошарук. Громада бунтує!

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: