Делегацію активістів на чолі з нардепом не пустили на підприємство “Екопротеїн”!

І хоча воно засмерділо кілька житлових масивів Нововолинська, довелося Ігорю Гузю поцілувати клямку.

Ну, й пригрозити через репортерів, що за тиждень він повернеться і вдасться до радикальних дій. Сам зламає двері й вивезе обладнання “к чортовій матері”.

Усе це народний депутат Гузь заявив у присутності начальника Нововолинського відділу поліції Василя Леся й двох заступників начальника: Тараса Пастерука і Андрія Литвина.

 

Подивитися? Ніззя! Розмова з керівником “Оснастки”

 

Зрозуміти Гузя можна: він минулого тижня під час зустрічі з виборцями у 15-му мікрорайоні люб’язно  дав власникам “Екопротеїну” кілька діб на приведення виробничого процесу й документації до ладу.

А вони не лише зачистили сліди численних порушень – вони нахабно зачинили двері перед депутатським носом.

 

Нардепів сюди не пускають

 

Із органів контролю РАДАР помітив начальника санітарно-епідеміологічної служби Василя Мельника та начальника управління ветеринарної медицини Ярослава Лешка.

Пан Мельник не вважає діяльність фірми прозорою та законною, однак перевірити “Екопротеїн” не може. Унаслідок реформування санепідслужби сильно урізали її повноваження.

А от пан Лешко повідомив, що підписав “Екопротеїну” дозвіл на початок робіт. Не міг не підписати! Керівник фірми надав два необхідних документи: яке обладнання має і яку продукцію випускатиме.

– Нічого іншого, – запевнив начальник ветслужби, – закон не вимагає. Якби я не підписав дозвіл, директор фірми оскаржив би мої дії в суді. А відкрити підприємство тепер дуже просто: здаєш документи у центр адмінпослуг, тебе реєструють – і все, працюй!

– А як же громадські слухання? а де повідомлення у газеті про наміри й можливу шкоду для довкілля від діяльності “Екопротеїну”? Хіба ці процедури скасовано? – здивувався РАДАР.

 

Уся поліцейська рать і активісти. А другий зліва – пан Лешко

 

На ці питання краще за Лешка відповіли б чиновники з Нововолинської міськради, але жоден із них не прибув сьогодні на шкідливе для громади виробництво. Хоча про акцію вони добре знали.

Знали й у Києві. Гузь звернувся в обласну санепідслужбу, аби надали свого представника для перевірки “Екопротеїну”. Медичне начальство зателефонувало своєму керівництву у столицю і почуло: “Нікого в Нововолинськ не посилайте, це політична акція”.

Добре, хоч Мельник із Лешком прибули…

Коли РАДАР підбігав до колишнього транспортного цеху, площі якого орендує фірма “Екопротеїн”, то ледь не очманів від нестерпного смороду. І це після їхнього генприбирання!

Робітники “Оснастки”, що показували дорогу, попросили: “Ой, закрийте ту лавочку швидше, дихати нічим!”

Що ж коїться у засекреченому цеху, коли громадськість спить??? А спить вона хронічно.

Страшно навіть уявити.

 

Дещо з обладнання відзнято крізь шпаринку

 

Давай, Гузь, дій, і ломик тобі в руки. Витребовуй усю документацію. Залучай усі компетентні органи. Там таке вилізе…

Шкідник труїть нововолинців. На “Оснастці” фактично діє ветсанзаводик із утилізації величезної кількості відходів: курячого пір’я, посліду, нутрощів…

Називається красиво: “Екопротеїн”. Але з того еко навіть здохлі кури сміються…

Мільярдер Мартиняк, який є власником курячої імперії, сміється теж. Він вирішив мегапроблему утилізації відходів дешево й сердито. Дихайте, дурні нововолинці, дихайте. А кого нудить – увімкніть телевізор, там ваш хронічний мер по ТТІ розкаже вам на ніч вашу улюблену казочку про робочі місця…

Місць 5 чи 6. А смороду хмари. Одна мешканка на зустрічі з нардепом зізналася, що через ті викиди блювала всю ніч. А двох учасниць сьогоднішньої перевірки нудило півдня. 🙁

15-й, 5-й, 6-й мікрорайони, ЧОМУ ВИ ТЕРПИТЕ?..

 

Н.Камишникова

Усі фото – Вікторія Махновська

Прочитав сам? Поділись з іншими: