Попри непрості часи, ми продовжуємо працювати і боротися за те, аби працювати надалі.

Як то кажуть, тихою сапою, без голослівних заяв і світла телекамер робимо те, що вважаємо правильним і вартим уваги. Наші ряди густішають. Наші успіхи хоч і не обіцяють миттєвого щастя всім і кожному, та з року в рік нам вдається дедалі більше.

Вугільна галузь, зокрема Волині, гине через відсутність стратегії її збереження та недолуге керівництво. І ця біда гуртує нас, звичайних працівників, щораз сильніше. Ми дивимося на пройдений шлях із гордістю, а в майбутнє – з вірою, що наші робочі місця можна і треба зберегти.

Пропонуємо коротенький звіт про деякі аспекти нашої роботи у 2016 році.

РОБОЧІ ПИТАННЯ

Чисельність

На початок року профспілка налічувала 153 членів, а сьогодні нас – 204!

Засідання

Проведено 24 робочих засідання профспілкового комітету.

Захист прав працюючих

За юридичної підтримки профспілки поновили на роботі двох незаконно звільнених працівників. Ще одна судова справа триває.

 

Страйк страйком, а формальностей дотримуємо!

 

Фінансова допомога

У поточному році  24 членам  незалежної профспілки було надано 10 000 грн фінансової допомоги.

ІНІЦІАТИВИ

Із нашої ініціативи у 2015 році було проведено фінансову перевірку діяльності ДП «Волиньвугілля», в рамках якої встановлено фінансових порушень на суму 46 млн. грн.

Із нашої ініціативи у 2016 році було проведено міністерський аудит, в  рамках якого виявлено нестачу понад 4000 тонн вугілля на шахті «Бужанській» та інші численні порушення.

 

Замість вугілля виявили породу і сміття!

 

Компенсація «на молоко»

Звісно, молоко на шахтах уже давно нікому не видають, виплачується грошова компенсація. З нашої ініціативи цього року знову збільшили суму відшкодувань працівникам в якості компенсації “на молоко”.  У 2014 році вона становила 2,3 грн, у 2015 – 3,4 грн, а у 2016 – 6,3 грн.

Самовивозу вугілля – ні!

З нашої ініціативи був виданий наказ ДП «Волиньвугілля» про заборону самовивозу вугілля з шахт, бо саме самовивіз є однією із злочинних схем розкрадання видобутого вугілля.

Особисті зустрічі профспілки з міністром енергетики та вугільної промисловості України

Проведено 5 робочих зустрічей (1 – з Демчишиним, 4 – з Насаликом), на яких обговорено робочі питання гірників Волині. Частину завдяки конструктивній співпраці вдалося вирішити. Інші питання в процесі вирішення.

 

Незалежники у Києві: дали бюрократам прикурити!

 

Гендиректори та в.о.

За цей рік на «Волиньвугіллі» було змінено 5 генеральних директорів та осіб, які тимчасово виконували їхні обов’язки. Частина звільнень була ініційована незалежною профспілкою “Бужанки”, бо стали відомі факти їхньої діяльності на шкоду підприємства, що було підтверджено, зокрема, і матеріалами перевірок.

 

Пирогу було гаряче…

 

ПЛАНИ НА 2017

Плануємо збільшити чисельність незалежної профспілки та розширити поле нашої діяльності. Адже згідно Статуту НПГУ членом нашої профспілки може стати кожен працюючий громадянин, навіть підприємець.

Переконані, що за відсутності держпідтримки подальша робота вугільних підприємств можлива лише за умови збалансування їхньої роботи. Тому ставимо і будемо ставити жорстко питання до тих керівників, у чиїх планах і діях відсутні потуги збалансувати наше підприємство.

 

На протестній акції біля податкової. Макарчук демонструє звернення

 

Наша мета – об’єднати усіх гірників навколо питання збереження підприємств вугільної галузі,  а також об’єднання з громадськими організаціями для захисту інтересів працюючих у регіоні та за його межами.

 

Богдан Макарчук

голова ППО НПГУ ВП “Шахта “Бужанська” ДП “Волиньвугілля”

Прочитав сам? Поділись з іншими: