Скандальні кайданки, мер і хабар. Що це було?..

40 2690

Ця скандальна історія 7 років тому поставила на вуха весь Нововолинськ. Її чув і переповідав практично кожен. У ній фігурували то 3, то 8, то всі 100 тисяч доларів… і міський голова Віктор Сапожніков.

За версією народного радіо та численними повідомленнями у ЗМІ, у п’ятницю 22 січня 2010 р. наприкінці робочого дня якийсь київський комерсант дав йому хабар за велику земельну ділянку. Він гроші взяв – і до кабінету увійшли правоохоронці. Мера вивели у кайданках, посадили в авто і повезли до Луцька, а там…

А там його – знову ж таки за версією народного радіо та низки ЗМІ – оперативно “відмазали” тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко й депутат від БЮТу Євген Кирильчук. Із БЮТом мер дружив, зв’язки у Києві мав, адже Нововолинськ показав дуже потужний результат “за Юлю”.

І вже у суботу буцімто відмазаний мер повернувся додому.

А з понеділка Віктор Сапожніков почав публічно спростовувати шквал чуток.

Мусив докласти величезних зусиль, бо віри йому не йняли. Громада гула. Опоненти накрили місто відозвами, в яких викривали мера-корупціонера. Його прибічники відбивалися від зливи дошкульних дописів і коментарів поодинокими атвєтками.

Потім пристрасті трохи вщухли. Мер провів аж дві прес-конференції з цього питання, присягався, що нічого такого не було, то все політиканські інтриги доброзичливців… і натякав на Єлеву й Башкаленка.

Юрій Єлева був першим заступником міського голови і реальним претендентом на мерське крісло. Якась кішка між ними вже пробігла, тому Сапожніков і запідозрив його у причетності до спецоперації.

А Башкаленко був першим заступником голови облдержадміністрації та головою обласної організації регіоналів. Саме він публічно заявив, що нововолинський мер погорів на хабарі.

 

 

Репортери обласних видань, пославшись на офіційну особу, вмить цю сенсаційну заяву оприлюднили. Бо розуміли: висмоктати її з пальця перший заступник голови облдержадміністрації не міг.

Мер у відповідь задіяв трьох депутатів облради від Нововолинська: Б.Дівнича, В.Бадзюня, О.Гоцку. Вони підписали колективну заяву на захист Віктора Борисовича від підступних інтриганів.

Начальник обласної міліції на депутатський запит відповів, що жодної інформації про затримання Сапожнікова і порушення кримінальної справи проти нього в облуправлінні немає.

Мер було пригрозив Башкаленку судом, та невдовзі з ним порозумівся. Усе ж таки поганий мир із впливовим обласним чиновником – це краще за добру сварку.

А от Єлева став неугодним, вийшов у мера з довіри, ще й почав самостійну гру – восени 2010-го балотувався на міського голову.

У нього була молода команда й добрі наміри, але не було зомбоящика й достатнього адмінресурсу. Ну, про зомбоящик – іншим разом. А зараз – про першоджерело грандіозного скандалу.

Я чула про хабар і затримання Сапожнікова від працівників СБУ, міліції, місцевих політиків, пересічних городян. Ставилася скептично, бо 24 січня, в неділю, Віктор Борисович віч-на-віч детально розповідав мені, як жорстоко його підставили. Мовляв, дехто знав, що він планує з понеділка коротку відпустку, і саме тому проти мера запустили вбивчу чутку. Кількаденна відсутність Сапожнікова на робочому місці мала слугувати підтвердженням арешту.

Одне слово, білий, пухнастий, ні за що ні про що оббріханий – і без кайданок.

Я повірила. Навіть написала щось на його захист від політиканів.

Минуло кілька років. І от зненацька від людей, яким довіряю, дізнаюся…

Тієї п’ятниці 22 січня 2010 року вони затримались на роботі. Зазирнули з якогось питання у приймальню міського голови. Там сиділа вкрай схвильована працівниця виконкому.

Вона розповіла: до мера у кабінет зайшли відвідувачі… і невдовзі вийшли разом із ним.

Мера вивели! На руках мав кайданки!

 

 

Приголомшливу новину бурхливо обговорювали в усіх кабінетах на всіх поверхах міської ради. Вирішивши, що меру гаплик, начальники деяких управлінь стали дуже відвертими. Наводили кричущі приклади його корумпованості, викривали боса. Коли ж він вийшов сухим із цієї каламутної історії, наввипередки бігали до нього виявляти вірнопідданість.

Ну, підлеглі такі підлеглі, знаєте…

4 роки потому, у лютому 2014-го, Віктор Борисович на майдані перед міськрадою прохопився про цю історію. Довкола стояли найактивніші нововолинці й вимагали його відставки. Захищаючись, він нервово сказав: «Мене ще регіонали хотіли посадити, але не вийшло!»

Однак розвивати тему не став, відчувши, що й так сказав забагато.

Хто вже там хотів його посадити – не знаю, але в людей, що розповіли мені про скандальну подію у приймальні, причин брехати мені не було. Вони й так дуже довго мовчали…

І да, працівниця виконкому згодом пішла на підвищення. Так само як її чоловік.

Довідково

3 липня 2007 року горохівський міський голова Віктор Семенченко погорів на хабарі 9 тис. доларів за земельну ділянку. Здав його органам місцевий підприємець. Засудили на 5 років позбавлення волі.

25 березня 2008 року взяли на гарячому голову Ковельської РДА Вадима Грищука. 10 тис. доларів за земельну ділянку. 5 років позбавлення волі.

18 серпня 2009 р. взяли під варту голову Іваничівської РДА Віктора Березюка за нібито отриманий хабар у 15 тисяч гривень. Довго судили, дали умовний термін. Справа Березюка була шита білими нитками. У відділі боротьби з економічними злочинами тупо виконали план або чиєсь замовлення.

А що було в Нововолинську – думайте самі. Ця працівниця виконкому на галюцінації не страждає.

 

Наталя Камишникова

Фото суто ілюстративні

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
40 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вадим
5 років тому

Риги тоді почувши смак влади та безкарність могли що хочеш вчворити.
Мер наш тоді не прогнувся під регіоналів ось і результат.

editor
5 років тому
Відповісти  Вадим

не смішіть тими місцевими ригами. Додала наприкінці новини довідку, почитайте уважно…
І щодо “не прогнувся” – не смішіть. Членом Партії Регіонів був же й голова Волинської ОДА Борис Клімчук, а його обійми з нашим мером пам’ятаємо.
Пам’ятаю ще багато дечого, тому краще не провокуйте на згадування… 🙂

Знаючий
5 років тому
Відповісти  Вадим

Тоді в січні-лютому 2010 року в місцевих бізнесових кругах ходили настирливі чутки про Сапожнікова, хабар та швидкий пошук живого налу. Подейкують, що після арешту Сапожнікова його друг, кум, сват,брат та реєстровий козак Віктор Ярема екстрено шукав кошти на відкуп Сапожнікова, частину знайшов, але так як були дуже короткі строки, час ішов на хвилини, було прийняте рішення… Племінник Бориско Очеретко був співвласником фірми, яка торгувала преміксами (свинарники в районі шахти №3). Це господарство було за живі кошти швидко продано, кейс з баблом, як стверджували бізнесмени, поїхав у Луцьк, фірма згодом була переписана (думаю, це не важко перевірити: хто був власником, хто став власником та коли були переписані свинарники).
П.С. Про Луценка, його клопотання за Сапожнікова, вихід мера з СІЗО та подальше бла-бла-болство розказувати та писати не буду.

editor
5 років тому
Відповісти  Знаючий

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “БОРИС”
ВОЛИНСЬКА ОБЛ., М.НОВОВОЛИНСЬК ВУЛ. ОСТРОВСЬКОГО БУД. 68
Руководитель ОЧЕРЕТКО БОРИС ЄВГЕНІЙОВИЧ
Телефон 36912 Виды деятельности:
ВИРОБНИЦТВО РИБНИХ ПРОДУКТІВ
Реквизиты организации
ОКПО 31674204
Форма собственности ПРИВАТНА ВЛАСНIСТЬ
Юридический статус ЮРИДИЧНА
Форма финансирования ГОСПРОЗРАХУНОК
Право на внешнеэкономическую деятельность НЕ МАЄ ПРАВА
Дата первоначальной регистрации 2001-09-12
Первоначальный регистратор ВИКОНАВЧИЙ КОМIТЕТ НОВОВОЛИНСЬКОЇ МIСЬКОЇ РАДИ
Дата текущей регистрации 2007-08-09
Регистратор ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НОВОВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Регистрационный номер 11991060004000299

editor
5 років тому
Відповісти  editor


ВОНО? Тільки я не второпаю: які РИБНІ ПРОДУКТИ біля третьої шахти???

Zummer
5 років тому
Відповісти  editor

Років 8 тому памятаю історію, що міліція звітувалась про викриття підпільного виробництва/ фальсифікації ікри. Точно пямятаю звучав район – 3-тьої шахти.

editor
5 років тому
Відповісти  Знаючий

Интересно девки пляшут… За цим самим ідентифікаційним номером юридичної особи (!) та адресою, які були у ТОВ “Борис”, зареєстроване ТОВ “Західукрпостач”, керівник – Віталій Корнійчук.
Торгують м’ясопродуктами, паливом, устаткуванням, живими тваринами. Статутний капітал 1 370 000 грн.
А ТОВ “Борис” із цими реквізитами я в держреєстрі не знайшла.

Аміна
5 років тому
Відповісти  editor

Нічого дивного,що не знайшли-свого часу Очеретко поступився (продав) своїми корпоративними правами у ТзОВ “Борис” В.Корнійчуку,відповідно рішенням засновника і було змінено назву фірми з “Борис” на “Західукрпостач”,змінено дані Статуту та проведено це все державною реєстрацією,а код ЄДРПОУ та юридична адреса відповідно залишились тими ж.

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Знаючий

А потрібно було б таки дещо, хоча б поверхово, НАПИСАТИ.

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Вадим

Брешете. Прогнувся. Мало того – став раком і виконував все, що наказували. Та й себе, “бідного”, не забував. :-)) І “злиденних” родичів теж. Як думаєте, хто викупив за смішну ціну 3 500 м. кв. колишнього “Універсаму”, нині “Вопак” – всі два поверхи і тил ззаду, де було ПП КТ “Львівська жінка? І яке “віджали” при допомозі ручних судових виконавців, міліції та СБУ. Заблокуваши рішення апеляційного суду? Поцікавтеся. І ціною приватизації цього комунального об’єкту теж. Потім всі ті держслужбовці, із дозволу сказати, пішли із підвищенням. Вони працюють донині. Це дуже цікава історія. Їхні “портрети” зафіксовані. Дядько міський (хе-хе) прокурор – “друг, товариш, брат”, зробився сліпоглухонімим, і майже вмер на той час… Хай вони поки працюють і служать… Там багато всякого бруду і кримінальних злочинів. Та, й нині, до речі, теж. Сваволя, зрада присяги, корупція та ігнор Конституції, однозначно.

Анатоль_
5 років тому

Я знаю цих двох посадовців – “N”, яких “пішли на підвищення”. Вони й зараз працюють на тих самих посадах. Я багато дечого знаю. І підтримую у цьому плані “НС”, однозначно. Проте, більшість населення м.Нововолинська не знає В.Б. або не хоче нічого відати, окрім “контрабасу”. Байдужість, зневіра і страх членів громади. Ось – три кити, на яких тримається його довголітнє, і надзвичайно брехливе панування. Воно дуже хитке, останнім часом. Пане-товаришу В.Б., іще не хочете на пенсіон? Як у 2010-му хотіли? Ну-ну. Ще не раз пожалкуєте, що вчасно не пішли. Гроші тут не допоможуть.

Вадим
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

Питання в тому що громада не бачить нового на цій поосаді, на кого було міняти на Єлеву?

editor
5 років тому
Відповісти  Вадим

Громада вже на місцеві вибори не ходить, дивитися на ті самі фізіономії у виконкомі не хоче. Явка була слабенька, як ніколи. Тому не розписуйтеся за громаду. Із тих, що прийшли голосувати, 40% були за Недищука.

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Вадим

Громада, на минулих виборах міського голови, дуже добре ПОБАЧИЛА кого НЕ потрібно було обирати. Із 42 000 виборців за “великого господарника” і комуніста проголосувало трохи більше 10% – близько 12 000. Отакий фінал через недосконале виборче законодавство України. Тепер, він набрав би не більше 5 000 із 42 000. А можливо й ще менше. Незабаром фініш.

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

цифри не пляшуть. 12 тисяч – це не 10%. Уточніть.

гість
5 років тому

а чому у нововолинську одні із самих високих тарифів на опалення?

Алла
5 років тому

і до чого цей історичний бред?

editor
5 років тому
Відповісти  Алла

дякую на доброму слові 🙂 “Історичний бред” – цікаве сполучення.

гість
5 років тому

вітька це читає і біситься

editor
5 років тому
Відповісти  гість

ви хотіли сказати: “Віктор Борисович”? 🙂

Шаман
5 років тому
Відповісти  editor

а він точно вміє читати українською мовою?

editor
5 років тому
Відповісти  Шаман

та вміє, вміє, він у нас доцент. 🙂

гість
5 років тому

мабуть, на взятці погорів ,та за рахунок неї і вийшов

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  гість

Це нам, сіромі, за два мішки бульби дають два роки. А за вкрадені у народу мільйони, хабарі та зраду Батьківщини, присяги, Конституції та невиконання законодавства України державними службовцями центральна, судова, наглядова влади тощо, гладять по голівках.

Андрій
5 років тому

Чим неймовірніша брехня, тим вірогідніше, що в неї повірять. Мабуть, саме таким постулатом користується так звана “молода команда” та пані Камишникова (хоча, назвати її пані – важко). Знову те ж саме: хтось сказав, хтось почув, хтось зазирнув, а комусь довіряє Камишникова… Жодної конкретної людини, на яку можна подати в суд. Спочатку розповсюджувалась по місту брехня, що Сапожніков побудував в Білорусії палац, в якому живе його дочка. Як виявилось, вона живе в однокімнатній квартирі з сином. Потім, що міського голову закували в кайданки. Дійшло навіть до того, що Сапожніков помер. А він успішно працює на користь громади і до нині. Схаменіться! Ну повинна ж бути хоч якась людська порядність! Із вашої так званої “молодої команди” ніхто навіть депутатом не став. Ви організовуєте свою брехню спочатку через листівки, зараз через Інтернет. За цей період ви постаріли і недоречно називати себе успішною “молодою командою”. А Сапожніков переміг декілька разів на виборах. Як співав відомий бард: “Словно мухи, тут и там, ходят слухи по домам, а беззубые старухи их разносят по умам…” Але народ розуміє – хто є хто!

editor
5 років тому
Відповісти  Андрій

Цей коментар написав на сторінці РАДАРА на фейсбук Андрій Сторонський. Там і моя йому відповідь:
Так і ви ж постаріли, нешановний. І пан Сапожніков помітно здав. А до поширених тут вами 🙂 чуток я не маю стосунку. Прокоментуйте краще це: http://radar.in.ua/zakryvaty-psyhonevrologiyu-v…/

От зараз нам цей ПАН і розповість, як вони з міським головою вирішили питання психоневрології. Чекаємо!

Писець
5 років тому
Відповісти  Андрій

Ну те що успішно -це вже навіть і не смішно… Гроші деребанить з Коптюком так дійсно успішно….

виконком
5 років тому
Відповісти  Андрій

нешанований андрійко сторонушка, а чому ж ви не пішли на округ отримувати вотум довіри від виборців, а очолили список з 100% прохідністю, самому слабо

Цікаво
5 років тому
Відповісти  Андрій

Сторонський чи не могли б ви підтвердити чи спростувати чутки
На базарі є так звані “ЧОРНІ” ЯКІ контролюють ціни на продукти.
Приклад біля повороту третьої шахти вони продавали з фури кавуни, тобто вели гуртову торгівлю, відкрито. Зрозуміло, що таке можливо лише тоді, коли місцева влада таке дозволяє. Занижувати ціни на кавуни іншим продавцям вони не дозволяють, лише по фіксованій сумі.
Так само із продуктами на ринку
Ось і подейкують що то ви їм кришуєте. Навіть батька ввели в громадську раду, для контролю невгодних продавців.
Правда, чи брешуть?

editor
5 років тому
Відповісти  Цікаво

а давайте без “чорних” і “білих”. Назвіть якось по-іншому, ОК?

Цікаво
5 років тому
Відповісти  editor

Чорні їх так в народі називають, та й люди зрозуміють про кого, і Сторонський зрозуміє

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Цікаво

Схоже на те. І я теж про це чував. Беручи до уваги світогляд пана-товариша А.Сторонського, він же перший заступник міського голови\секретар ради, а також його та свідків кривосвідчення у суді з приводу його мистецьких матюків на мою адресу у святому місці – приймальні міського голови!, це цілком може бути. Схоже, задля власного блага не зупиниться ні перед чим. “Мовчання ягнят” – мешканців Нововолинська, сприяє будь-яким корупційним чи іншим антиконституційним проявам місцевого владного керівництва, що вросло д***пами у наскрізь просмороділі крісла.

Віка
5 років тому
Відповісти  Цікаво

Ой, певно десь таки правда, бо Сторонський тепер дуже частий покупець на ринку, разом зі своєю дружиною. Йому ціни подобаються, бо у нього ж зарплата не 1500 грн., правда Андрій Миронович? Королівські креветки, лосось чи форель можете собі дозволити кожного дня. Копійки не рахуєте до зарплатні. Зате десь…..у паралельному світі на Рівненщині замерзають у будинках пенсіонери, які тяжкою працею не заробили навіть на теплу старість. І це тільки перші смерті від холоду. На черзі від голоду….Совпадєніє? Не думаю. Скоріше на геноцид змахує, думаю, що в Гаазі це все колись комусь вилізе боком.

юрій
5 років тому
Відповісти  Андрій

зовсім недавно один успішний президент теж кричав : ” остановитесь !”, по-нововолинському це прозвучало: ” схаменіться !”, ну що ж – початок Є . це обнадійливо – хоч щось , в нововолинську від мерії для місцян хороше

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Андрій

Ви посоромилися б, Андрію Мироновичу. Всі вас, разом із вашим шефом, добре знають. Грозитись судами, за що!? За те, що ми бідні, а ви багаті? За те, що ми голодранці, а ви “господарі Нововолинська”? А чому так? Ви публічні особи – слуги злиденного і пограбованого населення міста, яке вас обрало і яке вас незле утримує за свій кошт та так довго терпить!То ви там, у судах, будете вимагати компенсації за свої зганьблені “честь, гідність та ділову репутацію”? Як колись ваш безпосередній начальник? Скільки вам ще треба грошей? Назвіть суму. Ми її вам назбираємо – підемо поквартирно, хто скільки дасть. По $1000, вам із шефом, вистачить? То ви таки спробуйте, якщо дуже кортить.

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

Якої це біди для них збирати?! Ну, хіба для експерименту підіть до Климовича з Коптюком. Чи ж багато вони дадуть для пана Сапожнікова і ПАНА, прости Господи, Сторонського?

Борис
5 років тому
Відповісти  Андрій

Ахаха! Сторонський у ролі беззубої старухи. Сам розносить слухи про Сапожнікова, шедеврально! Стільки чуток тут вивалив, я навіть не всі їх знав! Андрійко, жжош, пиши ще!

юрій
5 років тому

а чому ж не виступив з привітанням до нового року і Різдвом наш відданий комуніст, стабільний пахар нововолинського місцевого бюджету, невтомний Віктор Борисович Сапожніков, як же можна було пропустити цей виступ? побажати мешканцям, щоб і надалі возили папіроси до польщі , бо роботи в Нововолинську нема і не буде, завдяки його роботі, щоб шукали роботу в Польщі й інших державах, бо все , що можна він розвалив, а будувати в місті ніхто нічого не буде, комунальні платежі треба буде платити багато і вчасно , бо сват , він і родичи багато потребують грошенят………..і ще багато чого з його сторони треба було б побажати нововолинцям. ну нічого, за рік ще встигне, по декларації буде видно

гість
5 років тому

європа

editor
5 років тому

трішки додала у цей скандальний текст. Читніть 🙂