Починаємо розслідувати, куди йдуть і чи завжди доходять благодійні  побори  внески в Нововолинській міській лікарні.

Що їх там справно стягують із хворих і з їхніх родичів – відомо всім. А які суми обертаються щотижня? щомісяця? щороку? Хто контролює доходи й видатки? На що спрямовує? Які фірми залучені до освоєння круглих сум? 

Сьогодні подаємо трохи інформації до роздумів.

Благодійний фонд при Нововолинській міській лікарні називається (увага!) ЧЛЕНСЬКА БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ “РЕГІОНАЛЬНА ЛІКАРНЯНА КАСА”.

З назви випливає, що благодійністю займаються (або ж користаються з неї для власних потреб) ЧЛЕНИ цієї організації. Членство має бути фіксованим. Скільки ж тих членів? Хто вони? Народ хоче знати своїх благодійників!

На ці питання може відповісти голова організації. Але й тут не все зрозуміло.

За одними документами, головою “Регіональної лікарняної каси” є Віктор Мороз – головний лікар Нововолинської ЦМЛ. За іншими – лікар-гінеколог Неля Бас. Саме її прізвище фігурує в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Керує Неля Василівна членською благодійною організацією з 14 березня 2012 року.

Розміщена “Регіональна лікарняна каса” за адресою: Нововолинськ, проспект Перемоги, 7. Телефон для зв’язку, зазначений у держреєстрі, – чомусь головлікаря Мороза: 4 90 97.

 

Я не я, і каса не моя! Дайте спокій!

 

Засновники та учасники КАСИ – ЧЛЕНИ організації. Хто саме – загадка. Статутний капітал – 0 грн.  00 коп. Статутні внески членів – такі самі. Кінцевий бенефіціар (отримувач кінцевої вигоди) відсутній.

Основний вид діяльності – надання іншої соціальної допомоги без забезпечення проживання.

Орган управління – загальні збори.

Реєстраційна справа знаходиться у виконкомі Нововолинської міськради.

Знову увага! Благодійна організація є платником єдиного внеску. Клас професійного ризику платника – перший.

На обліку в управлінні статистики “Регіональна лікарняна каса” перебуває  з 2000 року.

Це відомості з відкритого джерела – держреєстру.

РАДАР надішле запит керівнику “Регіональної лікарняної каси” щодо засад і методів діяльності КАСИ, сум надходжень, статей видатків. Відповідь опублікуємо.

Довідково

2012 року нововолинська прокуратура перевірила діяльність КАСИ. Виявила низку порушень: примусове стягування благодійних внесків, фіксованої плати з приїжджих, незаконний збір медперсоналом “благодійних внесків” за надання безкоштовних медичних послуг та за лікування у палатах з кращими умовами.

 

 

Це була, наскільки знаємо, єдина перевірка за 16 років діяльності КАСИ. Обмежились приписами й указівками.

За даними Інституту аналітики й адвокації, 60%  надходжень у лікарняні каси в Україні банально розкрадають. Можливо, Нововолинськ – виняток?..

За законом, до 20% надходжень правління благодійної організації може залишати собі – використовувати на власні потреби.

Прочитав сам? Поділись з іншими: