Програма дій Бориса Карпуса в разі обрання нововолинським міським головою

1. Залучення інвестицій

Після закриття великих підприємств та більшості шахт у місті виникла проблема з працевлаштуванням. Люди їдуть на заробітки за кордон, виїздять із Нововолинська. Результат – трудова міграція, соціальна напруга, розпад родин.

Нам потрібні робочі місця. Частковим рішенням була територія пріоритетного розвитку.

Ми допоможемо розширитись існуючим підприємствам. Будемо залучати зовнішнього інвестора.

Зелене світло кожному, хто заінвестує в Нововолинськ. Прозорі умови, ніяких поборів.

Новововолинці у рідному місті мають отримувати достойний дохід.

2. Озеро+ парк

Нововолинськ не має рекреаційних зон. Штучне озеро і парк занедбані, непрезентабельні, вимагають оновлення. Фактично 5 га землі в центрі міста – темна пляма на мапі Нововолинська.

Атракціони потрібно замінити на сучасні, висадити нові дерева, цивілізовано вирішити питання з воронами, створити повноцінний парковий комплекс.

Парк слід розбити на різні сектори. Діткам – ігрова зона, спортсменам – тренажери, пенсіонерам – затінок та відпочинок.

Проект озера – амбітний проект. Він міститиме спортивну інфраструктуру (тренажери, турніки, бігові та велодоріжки), комфортний пляж, дитячий майданчик, озеленення, публічний простір для різних заходів просто неба, оновлену зону для відпочинку з альтанками та барбекю.

3. Спортивні комплекси біля кожної школи

Шкільні стадіони – це біль та сором. Наше стратегічне завдання: біля кожної школи – сучасний спортивний комплекс.

Мешканці околиць Нововолинська повинні мати рівноцінний доступ до спорту.

4. Дорога НВ – Іваничі

Капітальний ремонт дорожнього покриття з Нововолинська до смт. Іваничі розпочнеться восени.

Ця дорога слугуватиме й мешканцям селища Благодатне та села Грибовиця – майбутнім мешканцям територіальної громади Нововолинська. Основні автошляхи навколо міста будуть оновлені.

5. Безпека

Нововолинськ – небезпечне місто. Цей вислів ми чуємо, щойно виїздимо за місто. Наше завдання – зробити місто нетерпимим до злочинності.

Рішення: впровадження високоефективної системи відеоспостереження, освітлення цілого міста та всебічне сприяння поліції. Створення муніципальної інспекції та підтримка громадських формувань, що співпрацюють із правоохоронними органами.

6. Автономне опалення

Високі тарифи на опалення, застарілі мережі, неналежна термоізоляція та якість надаваних послуг стимулюють людей до переходу на автономне опалення. Проте місцева влада не сприяла цьому процесу. Залучивши експертів, ми напрацюємо алгоритм комфортного переходу з централізованого на автономне опалення, що згодом заощадить кошти як міста, так і жителів.

7. Безпритульні тварини

Через відсутність комунікації та політичної волі досі не вирішено проблему безпритульних тварин. Ініціативи зооактивістів не знаходять підтримки, немає діалогу з владою.

Вирішити проблему можливе через облаштування притулку, де здійснюватиметься стерилізація та сприяння з прилаштуванням.

Нововолинськ може стати комфортним і для людей, і для тварин.

8. Повернути приміщення прокуратури дитсадку

Менше десяти працівників прокуратури м.Нововолинська працюють у приміщенні, де колись був дитячий садок. Численні звернення щодо відновлення освітньої установи не були почуті, влада міста не зацікавлена у вирішенні цього питання.

Водночас є проблема із місцями у дитсадках.

9. Екологія

Неналежний підхід та брак контролю з боку місцевої влади до інвесторів, які розгорнули свою діяльність у Нововолинську, зумовили низку проблем, із якими стикаються жителі.

Сморід, хвороби, соціальна напругою та дискомфорт.

Досвід «Екопротеїну», ліквідованого у вересні 2016 року, показав – ситуацію змінити можливо. Підприємства можна змусити функціонувати в рамках екологічних норм.

Мешканці Нововолинська заслуговують на чисте повітря.

10. Захист сіл

Нововолинська ОТГ – це не лише місто і Благодатне, а й навколишні села, що у складі Грибовицької та Грядівської сільських рад. Влада не налаштована зберігати інфраструктуру сіл, тож ми зобов’язані сприяти комфортному перебігу децентралізаційних процесів.

Жителі сіл мають право обирати, де отримувати медичні послуги, де  навчатиметься дитина – недалеко від дому чи в місті.

11. Пам’ятник героям АТО

За період бойових дій на Сході України загинуло півтора десятка нововолинців. За нашої ініціативи їм надано статус Почесних громадян міста (посмертно), але цьому передував нелегкий і тривалий шлях.

За весь цей час влада не спромоглась на встановлення у місті монумента, що вшанує полеглих за Україну. Батьки визначились із локацією та готові запропонувати свою ідею. Ми побудуємо гідний пам’ятник загиблим героям.

12. Смарт-сіті

У час діджиталізації влада не має морального права бути закритою від громадян. Люди мають право знати, як саме використовуються кошти міста. Технічні можливості сьогодення дозволяють за допомогою телефону залишити скаргу, подати ініціативу чи отримати довідку.

Нововолинськ має стати містом, де для пересічного громадянина вирубані бюрократичні хащі.

У місті діятиме бюджет участі, аби ініціатива активних та креативних знаходила підтримку, була втілена.

13. Доступність

Нині особи з інвалідністю не почуваються в місті повноцінними членами соціуму.

Наприклад, оновлений Палац Культури для них залишається недоступним. Не в усіх установах та закладах пандуси відповідають нормам, немає спусків з бордюрів.

Цю ж проблему відчувають батьки, що гуляють із дітками на візочках, а також маломобільні громадяни.

Нововолинськ має стати містом мобільним, доступним, приязним до людей із інвалідністю.

14. ОСББ

На сьогодні у місті функціонує близько 200 ОСББ. Здебільшого сприяння місцевої влади полягає у виділенні для них 600 тис. грн. за програмою дольової участі. Проте скористатись нею може далеко не кожен, буває вигідніше і швидше вирішити питання самостійно.

Місто має передбачити для активних громадян, які готові зайнятись своїм багатоквартирним будинком, належну програму підтримки. Для ефективного сприяння управлінцям ми створимо центр підтримки ОСББ.

15. Підтримка осіб похилого віку

Це наш пріоритет. Пенсіонери повинні відчувати себе захищеними. Картка Нововолинця дозволить їм отримувати персоніфіковані пільги, знижки в місцевих магазинах, користуватись пільговим проїздом.

https://www.facebook.com/karpus.borys/videos/399276131062325

Прочитав сам? Поділись з іншими: