Ви звично дали своєму школярику гроші на обід/перекус? Він навчається у престижному закладі Нововолинська? Він чемний і слухняний?

Та не факт, що його оминула нова кримінальна пошесть. І ваші гроші він легко міг віддати “смотрящому”.

За 7-м класом наглядає смотрящий із 8-го. За 8-м – хлопець із 9-го. І так далі. А за випускним класом наглядає конкретний зек, що відбув покарання.

 

Цей конкретний під’їде до школи автівкою, зніме касу, розпитає дрібніших смотрящих, збере потрібну інфу й дасть указівки. Каса піде на цигарки і харчі для бандюків у тюрмах і колоніях. Не забуде конкретний і себе, авжеж.

І хай там розводиться училка на виховних годинах про чесність, мужність і патріотизм – підлітки їй підіграють. Але крутим пацаном вони вважають не учасника бойових дій, а кримінальника з трьома ходками.

Можливо, саме ваші грошики пішли йому на шашличок, коньячок, кокс і герич. На наркотики, хто не зрозумів.

Ні, я вас не лякаю, батьки нововолинських школярів. Просто ділюся фактами. Прислухайтесь, як ваші хлопчики розмовляють поміж себе… і про що мовчать із вами. Блатні слівця, дещо незвична поведінка, зникнення певних сум із вашого гаманця мають вас насторожити.

 

 

Цими днями в Нововолинську учень вимагав у іншого підлітка 500 чи 600 гривень. Мовляв, відшкодуй – за образу мого друга.

Добре, що батьки забили на сполох. Добре, що 14-річного здирника спіймала поліція.

Погано, що не бачать смотрящих. Попід носом у дирекції, педагогів і батьків.

Система проста, як китайський замок. Ти входиш у неї з батьківськими чи краденими грішми – тебе навзамін захищають від будь-якого кривдника. Тільки поклич – прибіжать старші. Поб’ють їх – прибіжать іще старші.

Система працює, як годинник. Ні, не той, що біля четвертої школи…

Система називається АУЄ: “Арестантский уклад един”, “Арестантское уркаганское единство”. Вона зародилась у містечках Забайкалля, стрімко поширилась Росією – і завітала до нас.

Нещодавно відремонтовану стіну міського стадіону спаскудив напис:

 

Це вчора вранці…

 

Це опівдні…

 

А це в обідню пору. Комунальники замалювали

 

Зовсім поруч – міська рада, вікна мера виходять якраз у той бік. Центр міста нашпигований камерами, але писунів це не зупинило. Адреналін, крутяк, смотрящий схвалить…

Дедалі частіше на вулицях Нововолинська лунають вигуки: “АУЄ!” Підлітки гигочуть і змовницьки перезираються.

Позавчора о 16-й годині (серед іще білого дня!) у жінки, що йшла парком – біля стадіону, – вирвали з рук сумочку. Нападник підбіг ззаду, вона його не розгледіла.

Чергова жертва криміналітету, який у Нововолинську вже давно став сильнішим за владу.

Ну, й так, до слова. Мені на РАДАР нерідко надходять погрози. Від бандюків, бандючат. Іноді підписують свої матюкливі викиди  “АУЄ”.

В інтернеті цю гниль можна видалити. На стіні – теж. Але куди подітися від неї в реалі, в місті?

 

Наталя Камишникова

Фото зі стадіону – Катерина Костючик, Андрій Малецький у групі “Нововолинськ інфо” і читач РАДАРА

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: