Місцева влада – зі старими й новими обличчями, але з тим самим лайном усередині – звично й дружно заволала: “Ату її!”

Проте нововолинці зреагували зовсім не так, як очікували замовники компромату на мене.

Як зізнався депутат Нововолинської міськради, голова земельної комісії Леонід Климович (позаочі – «шістка мера»), це він замовив  сюжет про “собачу катівню” неперебірливій журналістці з 1+1.

Власник 7 квартир і будинків, 2 величезних підвалів у Нововолинську та Благодатному, 18 земельних ділянок на Волині та Львівщині розплатився за цю заказуху, мабуть, щедро.

Поширену в ефірі маячню двох пліткарок та депутата-прихапізатора радо підхопили в соцмережах і взяли на озброєння заступники нововолинського міського голови, керуюча справами виконкому, медіаобслуга Віктора Яреми – бізнес-друга нововолинського мера.

Усім їм я насипала солі на хвіст – викривала брехню, оборудки, корупцію.

Традиційно долучився до цькування мене засіб, контрольований селищним головою.

Місцева влада – зі старими й новими обличчями, але з тим самим лайном усередині – звично й дружно заволала: “Ату!”

Проте нововолинці зреагували не так, як очікували замовники телечорнухи.

Коли Климович у соцмережах похвалився, що Камишникову нарешті поставили на місце, то навіть його друзі (найпорядніші з них) заявили:

Лара Божко:

 – Це депутатів треба поставити на місце!!! Цим сюжетом влада опозорилась на всю країну. Мені телефонують друзі з різних міст, всі в шоці, у всіх одне питання: ЯК?

Як міська влада у цивілізованому європейському місті до цього часу не подбала про цивілізований притулок для тварин?

Знаєте, чим визначається рівень цивілізації суспільства (навіть маленького, локального)? Ставленням цього суспільства до найменш захищених – дітей, стариків і тварин. Ось і судіть самі про наш рівень.

У тому, що так є, вина всіх містян, а Камишникова робить що може і як може.

Де зразковий притулок, який заснував пан Климович?

Комунальний притулок – це компетенція тільки міської влади. Так у всіх містах України. І тільки у нас хтось десь тих нещасних тварин збирає або підгодовує.

А ви бачили, як “Ласка” проводить “відстріл” собак на стерилізацію? Ні? А я бачила: о 8.00 на 5-му, коли діти в школу йшли і цепеніли від жаху разом з батьками, бо якісь дядьки на їхніх очах з буса відстрілюють собак.

Ми навіть у поліцію телефонували, бо ніде не написано, що це “Ласка”. Дикість і середньовіччя. І це питання тільки до міської влади!

 

 

Щодо “Ласки”, шановна Ларо.

Це комунальне луцьке підприємство відловлює, утримує, стерилізує, вакцинує, чипує бездоглядних собак. Торік нововолинське ВУКГ під тиском прокуратури і громадськості нарешті припинило вбивати собак (принаймні  так стверджує начальник А.Жигалюк) і уклало з КП “Ласка” угоду про відлов і стерилізацію.

Працівники “Ласки” справді кілька разів приїздили в наше місто, однак ЦЕ НЕ ВОНИ о 8-й ранку у 5-му мікрорайоні відстрілювали/присипляли собак!

Зазвичай із пневматичної зброї шприцами зі смертельною отрутою шмаляють по тваринах нововолинські комунальники та догхантери. 

До “Ласки” і до керівника ГО “Захист чотирилапих” Богдани Новарчук  (із ВУКГ співпрацює зараз саме ця організація) є чимало питань, та це окрема тема.

Тут повторимо запитання Лари Божко:

Де зразковий притулок, який заснував пан Климович?

Чому міська влада досі не створила притулок для тварин?

Поки депутат Климович із дружиною адвоката Шостака у чотири руки тихцем рили яму авторці гострих критичних публікацій, депутат Руслан Соловйов надіслав запит нововолинському міському голові В.Сапожнікову щодо проблеми з безпритульними собаками в місті.

І ось відповідь. Вона вражає байдужістю і цинізмом. Вона промовистіша за будь-яке телемочилово:

 

 

Ніби гладенько пише, але вдумайтесь: чому міська влада досі не задіяла міських ветеринарів для вакцинації та стерилізації? Чому треба возити псів аж у Луцьк і потім повертати сюди з чипами?

Тут, на місці, значно більше контролю, можливостей для перетримки й догляду. У Нововолинську вже сформувалася спільнота зоозахисників (не плутати зі скандальними пліткарками), і вони добровільно візьмуть на себе частину клопоту з відловом та прилаштуванням тварин.

У сусідньому Володимирі вже давно діє програма БЕЗКОШТОВНОЇ стерилізації собак і котів – бездоглядних та хазяйських. Люди самі приводять тварин до ветеринарів, зменшуючи видатки з бюджету на відлов. Чому так досі не зробили в Нововолинську?

Заступник міського голови Рожелюк чітко заявив, що комунальний притулок нововолинська влада будувати НЕ збирається. Мовляв, ні ділянки нема, ні коштів, ні високопрофесійних фахівців.

Ділянок повно, позакривали стільки шахт, закривають першу.

У місті працюють досвідчені ветеринари, тож фахівців вистачає – не брешіть, пане Рожелюк.

Щодо коштів – просто треба менше красти.

 

 

Так, догляд за тваринами є витратним, і це праця – небезпечна й важка. Іноді наші чинуші (як вбачається з відповіді Рожелюка) це розуміють – аж у 3,5 млн. оцінюють. Чого ж не цінують безкорисливих волонтерських зусиль?

12 років поспіль доглядаю підкинутих мені псів безоплатно. Прикиньте, скільки моїх грошей (уже не кажу про дорогоцінний час) пішло собакам під хвіст за 12 років – на харчі й інвентар, на приготування й доставку їжі, облаштування будок, прибирання, медикаменти… Сума дуже кругленька. Надто для людини зі скромними статками. Тепер виживаю за межею бідності – а корумповане сите мурло обпльовує та цькує.

Що ж маємо у сухому підсумку?

Комунального притулку “в найближчому часі” не буде. У віддаленому – теж навряд.

Не буде, мабуть, і того притулочку, що є. Я ж не найнялася доглядати покинутих собак!

До речі, вчора підкинули ще одного – великого. Завезли машиною і перекинули через паркан. Навіть ошийника на ньому нема – лови як хочеш.

Наміряюсь урочисто роздати депутату Климовичу та його «зоозахисницям» усіх псів під розписку, з правом щотижневої перевірки умов утримання. Климовичу, звісно, вручу найбільше.

Усе ж таки має чоловік 18 ділянок, дружина купує по дві квартири на рік… Місце для тузиків знайдуть і доглянуть належно.

А я відпочину від відер – уперше за 12 років! – і зосереджусь на розслідуванні численних оборудок місцевих владців із бюджетними коштами, землею, іншим комунальним майном.

Притулків не буде ніяких, тому собак лише більшатиме, й вони бігатимуть зграями надалі. На них уночі й навіть серед білого дня (“о 8.00, на очах у дітей!”) і надалі полюватимуть догхантери, а може, й комунальні гицлі.

Але цього й надалі старанно не помічатимуть Рожелюк, Климович і Ко.

 

Зі шприцом у тілі. Отруєний пес на стежці у 15-му мікрорайоні Нововолинська. Червень 2018 р.

 

Кількадесят отруєних псів за ніч у Благодатному, кількадесят за ніч – у Нововолинську. Ці страхітливі цифри і факти чомусь не зацікавили заїжджих телевізійників  і галасливих «зоозахисниць».

Хоча весь Нововолинськ давно вже перетворився на катівню для собак – і не лише нічийних.

Знаю чимало страшних історій про жорстоке чи вкрай безвідповідальне поводження окремих містян та їхніх дітей із тваринами. Катують бездомних. Зраджують домашніх улюбленців – викидають із хати, як сміття.

А буває, не вміють доглянути одного-єдиного собаку чи кота.

На очах “зоозахисниці”, яка настрочила на мене заяву у поліцію, її чоловік – запевняють нововолинці – серед білого дня задавив автомобілем їхнього великого породистого пса.

Такий красень був той доберман… а вона його часто вигулювала без повідка, зухвало порушуючи Адмінкодекс. Пес гасав понад озером, гризся, бувало, з іншими собаками…

Проте тоді вона в поліцію не побігла, телевізійників не викликала, себе та чоловіка на всю Україну не ганьбила. І суду над собою і чоловіком за злісний недогляд не вимагала.

Перевтомився, либонь, чоловік того дня? Нелегка це робота – відбілювати й відмазувати бандюків…

 

Наталя Камишникова

У ТЕМУ:

Убивці собак у Нововолинську почуваються безкарними

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: