Місцеві ЗМІ дружно передрукували повідомлення з прокуратури Волинської області про те, що незабаром постануть перед судом т.в.о. директора і в.о.головного бухгалтера шахти №1 “Нововолинська” за нецільове використання бюджетних  коштів.

Ідеться про 4 млн. грн., призначених на скорочення працівників.

Однак на сайтах і  на нововолинському СТН забули (чи не схотіли) зазначити, що йдеться про КОЛИШНЬОГО керівника підприємства, а не про нинішнього.

Тому родина Андрія Пилипюка, який нині очолює шахту, вже дві доби у стресовому стані. Друзі, знайомі, родичі з інших міст і районів обривають телефон і схвильовано розпитують, що до чого.

Одненьке слово – ТОДІШНІЙ керівник полінувалися сказати на СТН і написати на сайтах. Наслідком небажання журналістів зробити це маленьке уточнення є спалені нерви і зайве хвилювання десятків людей.

Нововолинськ – місто невелике, тож барабанну мову офіціозу слід використовувати у ЗМІ обережно і вдумливо. А що можна уточнити – уточнювати.

 

 

Ось текст повідомлення з прокуратури:

Прокуратура Волинської області скерувала до суду кримінальне провадження про службове підроблення та нецільове використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах, вчинене за попередньою змовою тимчасово виконуючим обов’язки директора  та виконуючою обов’язки головного бухгалтера Державного підприємства «Шахта №1 «Нововолинська».

Досудовим розслідуванням встановлено, що у процесі ліквідації підприємства у грудні 2015 року планувалося скорочення 195 працівників. На  їх скорочення з бюджету виділено грошові кошти в сумі 4 771 тис. грн. При цьому скорочено було лише 55 працівників. Їм було виплачено понад 630 тис. грн., решту ж коштів, виділених на скорочення, виконуючи усну вказівку керівника підприємства, бухгалтер спрямувала на інші цілі, не передбачені кошторисом.

Зокрема, з цих коштів у грудні 2015 року було виплачено понад 3 млн. грн. заробітної плати працівникам за січень-квітень 2016 року, тобто – на наступний бюджетний період. Окрім того, кошти спрямовувалися на оплату лікарняних, а також виконавчих та судових зборів.

Такі дії службових осіб підприємства призвели до нецільового використання бюджетних коштів на суму  понад 4,1 млн. грн.

Задля приховання нецільового використання коштів,бухгалтер, так само за вказівкою керівника, внесла до офіційних документів – платіжних доручень – завідомо неправдиві відомості про призначення платежів. Підроблені платіжні доручення директор підприємства та бухгалтер завірили підписами та печаткою. На підставі цих документів було здійснено відповідні платежі працівникам шахти.

Обох посадовців обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 366 та ч. 2 ст. 210 КК України.

Невдовзі вони постануть перед судом, який і визначить їм міру покарання.

Звертаємо увагу громадян на те, що у деяких засобах масової інформації з’явилися публікації про накладення в межах цього кримінального провадження арешту на особові рахунки 400 шахтарів. Наголосимо, що арешт накладено лише на документи. Це ніяк не завадить виплаті шахтарям заробітної плати.

 Прес-служба прокуратури області

Із прес-релізу випливає, що тодішній керівник шахти разом із в.о. головбуха, спрямувавши бюджетні кошти на зарплатню й лікарняне шахтарям, старалися не для себе й не для своєї кишені!

Будемо сподіватися, що це врахує наш суд.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: