Громадські слухання як пастка. Для громади

36 1514

Активістів і депутатів, які опиралися збільшенню викидів із «Кроноспана», розвели, як кошенят.

І хто розвів: пані Покінська з паном Громиком. Заступник міського голови старанно забалакував чи й відкидав нечисленні пропозиції, а директорка деревообробного заводу м’якенько стелила, наче тирсою присипала.

У підсумку проголосували не проти збільшення викидів, не за негайне встановлення належних фільтрів і навіть не за проведення незалежної експертизи, а за те, щоб… просто надіслати протокол зборів із усіма побажаннями і пропозиціями в обласне управління екології.

ГОВОРИЛИ-БАЛАКАЛИ

Пастка для активістів відкрилася на самому початку громадських слухань, що відбулися 11 листопада в залі Нововолинської міськради. Головувати на них узявся Олександр Громик. Зголосився й депутат облради Борис Бабійчук, але більшість підтримала Громика.

Уже тоді стали очевидними розстановка сил і фінал видовища. За Громика дружно тягнули руку і Льоня-банщик (ну, так називають його виборці), й екс-директор «Кроноспана» Віктор Литвинюк, і працівники заводу.

Секретарем обрали працівницю «Кроноспана» Інну Приймак. Саме вона оформить протокол слухань.

Ініціатори слухань (Бабійчук та інші) прогавили цей важливий процедурний момент. А чиновники, що грають на одному боці з формальдегідним монстром, продумали його ретельно.

 

Розвели, як кошенят…

 

Громик як головуючий справляв слабеньке враження, але зі своїм завданням – випустити пар із обуреної громадськості – упорався. Та й громадськість чомусь принишкла – може, пригнічена тим, що її у залі так мало…

Наступально виступив лише депутат міськради Сергій Семенюк. Пригрозив акціями протесту: заблокувати в’їзд фур на територію заводу.

– Це кримінальна відповідальність! – вигукнула представниця “Кроноспана”.

– А ми ходитимемо пішохідним переходом, – відповів Семенюк.

Більше ніхто зубки не показував. Слухали гладенькі й нашпиговані технічними термінами виступи адміністрації «Кроноспана», проектувальників реконструкції, представницю облуправління екології. Тоді занурились у затяжну й безрезультатну дискусію про об’єктивність вимірювання, формули розрахунку викидів.

Активно задавала питання Оксана Бабійчук – вона добре підготувалась до фахової розмови.  Проте таку специфічну дискусію варто вести на шпальтах газети чи в інтернеті, а не у холодному залі серед нефахівців, та ще й наприкінці робочого тижня.

КРИК ДУШІ

Валерій Зелінський, мешканець вулиці Панасівської, чесно зробив спробу донести до влади й адміністрації «Кроноспана» людський біль, тривогу, відчай:

– Коли синій туман стелиться по землі – ми задихаємось, а стелиться він щодня. Дихати нічим!!! Хай би влада постояла в тому диму годину – тоді щось зрозуміла б. Ми живемо в епіцентрі канцерогенів!  

 

За синім туманом синіє завод…

 

На власному прикладі, озвучивши діагноз, Валерій Петрович пояснив, які сумні наслідки для здоров’я має вимушене сусідство з «Кроноспаном».

– І на вас те саме чекає! Та сама хвороба! – сказав молодим робітникам, які глузливо його перебивали. – І на адміністрацію – те саме. Тільки ж ви за вдихання шкідливих речовин гроші отримуєте, а ми за що потерпаємо?!

Харчуюся з городу – за 100 метрів від “Кроноспана”. Дихаю деревом із формальдегідами. Купіть мою хату за ринковою вартістю, я маю право пожити у чистішому місці? А ви поживіть у мене!

 

Без упину димить і самозаймається тирса. Буквально поряд – людські городи, хати…

 

Зелінський запропонував:

 – Поставте нормальні повітроочисні споруди, засадіть захисний насип деревами. Кожного мешканця Панасівки треба регулярно обстежувати. Депутати посидять на сесії – отримують 30 тисяч гривень компенсації на оздоровлення. А нам яка компенсація? Фенол і формальдегіди! Наша вулиця – це дорога до раку.

Інший мешканець Панасівської (будинок 44) заявив:

– Якщо у вас усе добре, все в нормі, цифри гарні, звідки ж той ядучий синій дим? І у мене купіть хату, поживіть, подихайте, перевірте на ділі свої цифри!

– Це пара, – звично пояснив йому заїжджий фахівець.

– Еге ж, пара, – нервово засміялися панасівці.

 

 

РОЗА ВІТРІВ

– Можете кидати в мене камінням, це я починав будувати “Кроноспан”, – сказав попередник Покінської – Віктор Литвинюк. – Але бавовнопрядильна фабрика давала у 22 рази більше викидів, аніж наші 5 ліній. Не  треба в усьому звинувачувати “Кроноспан”, там багато джерел забруднення. І ливарний, і асфальтний, і м’ясокомбінат, і БРВ. Треба зробити експертизу сумісних викидів! Аби знати, яке підприємство що викидає у повітря…

Ніби слушно каже. Потрібна й така експертиза. Але що заважало зробити її бодай раз за ці 10 років?!

Та й добре пам’ятають панасівці і я, як у 2004-му Литвинюк обіцяв купити хоч би й усі хати на вулиці – для працівників заводу. “Бо там буде безпечно!”

Як бачимо, збрехав.

Перевести стрілки старався й депутат-“радикал” Климович. Саме він представляє в міськраді вулицю Панасівську і 15-й мікрорайон. Однак виступив на диво беззубо, фарсово – наче на замовлення. Мовляв, хай “Кроноспан” встановить датчики, щоб люди відстежували кількість викидів і в разі чого викликали контролюючі служби. Це одразу зніме багато питань, запевняв Климович.

Та частина залу, де сиділи працівники “Кроноспана”, поплескала “радикалу”. Р-р-радикальний виступ, шо…

От тільки від синього диму датчики не рятують. І від канцерогенів не рятують! Та й не вловлює датчик формальдегіду.

На встановленні електрохімічних датчиків від самого початку наполягав Борис Бабійчук. Стаціонарний пост у Панасівці необхідний, вважає він.

Скупчення небезпечних для довкілля підприємств неподалік від житлових масивів – це безумовна провина міської влади. Однак Громик послався на генплан міста: у тому районі була й буде промислова зона.

– А роза вітрів? – обурювались нововолинці. – Чому не врахували розу вітрів? Увесь дим, сморід, викиди сунуть здебільшого на 15-й мікрорайон!

 

Покінська стверджує, що пожеж на заводі нема. Але до біди – один сірник… І що там горить на задньому плані?

 

ПРИВІТ ІЗ ВЕРХНОВА

Громадські слухання тривали понад 2 години. Зрештою, учасники їх ухвалили надіслати в управління екології протокол із усіма пропозиціями і зауваженнями.

Управління МОЖЕ в разі потреби взяти деякі з цих пропозицій до уваги. А може й не взяти. Це суто рекомендаційні слухання.

І тепер найцікавіше. Ані в газеті «Наше місто», ані на слуханнях не зазначали чітко, про які саме викиди мова і в якому обсязі. Просто – про дозвіл на викиди. А фішка (можливо, екологічна бомба) була саме там…

Громадські слухання, яких так домагався Борис Бабійчук, стали інструментом у руках міської влади та адміністрації «Кроноспана». Пару випустили, соціальну напругу трохи зменшили, напустили туману. Синього…

Захисний насип. За стільки років  “Кроноспан”  не посадив тут жодного дерева

 

2019 року “Кроноспан” має нарешті встановити фільтр вартістю мільйон євро. І не зі своєї доброї волі – це вимога Європейського банку реконструкції та розвитку, який дає кошти під такі проекти.

Учасники слухань уклінно просили Покінську прискорити це свято на вулиці Панасівській. Вона зауважила, що цьогоріч завдяки реконструкції та переоснащенню (знову ж таки коштом Європейського банку) кількість викидів формальдегіду зменшилась утричі.

Не знаю, що там зменшилось, а дихати стало нічим навіть у центрі міста. Різкий запах сьогодні стояв навіть у районі Тишкович.

Село Діхтів теж передає привіт “Кроноспану” й особисто пані Покінській. Депутат Зарічанської сільради Лазаренко про це сказав.

І село Верхнів, кахикаючи, вітає Онкоспан.

А 15-й, 5-й і 6-й мікрорайони Нововолинська мовчать – як набрали у рот тирси…

 

Наталя Камишникова

Фото, скріни: Валерій Панасюк, Андрій Сорока

Відео – Валерій Панасюк

У тему: “МИ ЖИВЕМО НА ВУЛИЦІ СМЕРТНИКІВ!”

http://radar.in.ua/zhyvemo-na-vulytsi-smertnykiv-zayavyly-susidy-kronospana-2/

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

36
Коментуймо!

3000
7 Коментарі теми
29 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
10 Автор коментаря
Гість

Найбільше обурює те, що ті. крму впершу чергу потрібно було бути на цьому “збіговиську”, проігнорували Невже ви. мешканці мікрорайонів, навколішніх сіл. досі не зрозуміли що ви вимираєте? Що вас просто ” опустив” Литвинюк ще тоді. коли взявся будувати цього монстра. Коли вони возили комісії до Польщі і показували аналогічні заводи Але там зовсім інші умови . там інші очисники стоять, там заводи побудовані за межами міста А у нас вони знаходяться у міській зоні А згадайте но, шановні панасівці, верхнівці- скільки вас вийшло на мітинг протесту проти будівництва цього підприємства? Що вам обіцяв Литвинюк і Ко? Забули! Ось дякуючи вашій… Читати далі »

editor

я вам скажу, що прикро вразило мене на цих слуханнях. Запобігливий тон депутатів і громадських активістів (за винятком Семенюка) у спілкуванні з адміністрацією заводу. Жодних вимог, самі прохання, і то такі обережні-обережні: “Було б добре, якби “Кроноспан” встановив датчики”…
Один товариш узагалі сказав: “Підіть назустріч громаді, тоді й громада піде назустріч вам – будете розширюватись, нарощувати потужності…”
Та хай собі нарощують, тільки не в нашому селі, чоловіче добрий. У “нашому селі” ті потужності вихаркують з легень…
І да, мені шкода тих журналістів, які оспівували “Кроноспан.УА” упродовж багатьох років. Їм теж вертається.

допитливий

А ЧОМУ ПРО СОВІСТЬ сапожнікова СКРОМНО НІХТО НЕ ЗГАДУЄ. … КАМИШНИКОВА ТЕЖ У СТАТТІ В ПЕРЕЛІКУ ПРИВІТІВ ПРІЗВИЩЕ сапожніков ОМИНУЛА ? НА СЛУХАННЯХ ТЕЖ ЗАБУЛИ ПРО МЕРА-ІНЖЕНЕРА ЗГАДАТИ,
А щ о батю ніззя чіпати?

editor

Камишникова старанно описала те, що бачила і чула.
Про роль і місце Сапожнікова в цій сумній історії вже втомилася писати, я тему “Кроноспана” висвітлюю з 2004 року.
Привіт Сапожнікову ви можете передати самі. Бажано неанонімно. Чи ви тільки на Камишникову сподіваєтесь?

Інна

Шановна пані Авторко. Генеральний директор не кричала “Це кримінальна справ”. По перше, прозвучала фраза “Це кримінальна відповідальність”, а по-друге, її озвучив юрист Кроноспану, а не генеральний директор.
Буду вдячна, якщо внесете корективи у статтю.

editor

Без питань. Вам видніше. 🙂 Я бачила потилиці у передніх рядах.
І там написано просто “вигукнула”. “Кричала” – це ви сказали, вам краще знати. 🙂

Анатоль_

С.Семенюк, нещодавно, пропонував звернутися до Президента України задля розміщення у Нововолинську частини Національної Гвардії. А я – щоб ввести пряме президенстське управління містом. Це, що стосується злочинності та бандитизму. А тут іще одна застаріла біда – екологія. Не у “Кроношпані” справа. І не у асфальтовому чи ливарному заводах, не в ОЖК чи “Маселкові”. А в старій місцевій владі – феодально-сталінського зразка. У міськрадівських, розжирілих на людській біді держимордах і їхніх блюдолизах. Які зовсім не дбають про людей.

допитливий

Молодець Анатолій !!! В десятку. Відчувається снайперський вишкіл.

Віка

Анатолій Миколайович, як Ви собі уявляєте пряме президентське управління нашим містом? Таких розорених, занедбаних, депресивних та з буйно квітучою злочинністю, наркоманією, проституцією міст в Україні напевно 99%%, і якщо президент буде управляти кожним таким містом, то для чого тоді очільники міст отримують зарплатню? Адже мери не можуть та й не хочуть навести лад у містах, і як результат хаос по всій Україні. Як можна навести лад у місті, коли розвалені основні підвалини нормального функціонування міст- усі інституції, починаючи від судової і закінчуючи житлово-комунальною. Як навести лад, коли не працюють Закони, коли дерибаняться бюджетні кошти? Гранти розпихуються по карманам грантожерів, прикриваючись… Читати далі »

Анатоль_

Я українець, “Віко”. Рагулі хай собі, як хочуть.

Аміна

Віка,дуже розлогий і гарний коментар.Повністю підтримую.Хоча,в одному із коментарів до статті,що стосувалась опитування щодо чергового Майдану,Наталія Семенівна писала про тих,хто зневірився…такий коментар багато хто охарактеризує,як зневіру,хоча -у ньому правда і реалії життя:люди не просто пасивні навіть щодо свого власного життя-буття,а і просто не хочуть думати та аналізувати,звісно у різних людей по-різному мізки працюють,але елементарні речі можна зрозуміти більшості.Така наша людська натура:а нехай за мене хтось щось зробить!..Роблять,звісно,тільки та мізерна кількість “роблячих”,таких,як Анатолій Миколайович,не в змозі навіть добре з місця зрушити проблеми,а не то що позбутись їх-хоч дай Боже їм здоров’я,бо своїм прикладом ,можливо,з часом покажуть людям,що тупо сидіти і чекати… Читати далі »

editor

Скажу ще про сумні реалії цих слухань. Лідера не було. Ніхто не наважився чи не зміг.
Керівники Онкоспана й міська влада святкували перемогу.
Давайте далі, бузі-підгузі і банщики-погорільці, цькуйте тих, хто вміє сказати “ні”.
І дихайте глибше формальдегідом, він же “в нормі”.
Вас не шкода, але ж і дітки ваші дихають…

гість

А за що стільки бонусів у статті для ЛЬоні-банщика ? Він же завжди двух слів зв’язати не вмів. А тут треба виступати на слуханнях,то тобі не кулаками розмахувати в генделику “Донбас” та пики людям бити. А словниковий запас збагачений лише нецензурщиною. Позорище, двох слів до кучі стулити не спромігся, і ” бумажка” з текстом не допомогла. А ви у статті ще його вигороджуєте. Та Покінська бридиться такої тупизни. Тож ви, Наталко, фантазії свої виключайте, АДЖЕ ВИ ТАКОЖ ЙОГО НЕ СПРИЙМАЄТЕ. Та в Покінської бачили яка КОМАНДА ПРОФЕСІОНАЛІВ. Як фору дали!!!Сапожніков не дурний, не став з нори навіть вилазити. Розумних людей… Читати далі »

editor

Та не треба аж такі дифірамби Покінській співати. Така сама, як Сапожніков, тільки на іншому місці. І методи ті самі, совкові, масовка з “Кроноспана” на слуханнях це засвідчила.

гість

Даайте не будемо приплітати совка.
взагалі то, ця масовка-ідейні Кроноспанці, які працюють там не один рік. Дехто був іншої думки, нас не взяли((

editor

Якщо бізнес-леді користується совковими методами – претензії не до мене, а до її методів. Слухняна більшість – це з совкової опери.

Віка

Ну,от, що і потрібно було довести!) Працівники поділяються, вочевидь, керманичами на слухняних та неслухняних діток, котрі нічого мислити самі та вирішувати не можуть. Бо “мама”(пані Покінська) ВЗЯЛА(хі-хі) тільки тих з собою (за ручку?)) хто думав і казав те, що “мамі” треба.
Браво, масовці!))

Інна

от я все своє життя мешкаю на 15 мікрорайоні, пиотягом тривалого періоду працюю на Кроноспані. чому мене, як і ще енну кількість моіх колег (і по сумісництву співмешканців) називають масовкою, 5 колоною і т.д? невже я не маю права на власну думку тільки через те, що я працівник Кроноспану? чому моя думка апріорі неправильна і мене не мало бути на тих слуханнях??? чому мене називають масовкою через те, що я прийшла на ці слухання? все озвучене на цих слуханнях важливе для мене і як для мешканки міста, яка хоче, щоб моі діти могли в ньому просто жити, але ще й… Читати далі »

editor

Особисто вас “у всіх статтях” ніхто не ображав, принаймні ми на РАДАРІ. Масовка – це констатація факту, а не образа. 5-ю колоною ви назвали себе і своїх колег самі. Поводились деякі з них дуже зухвало.
Щодо робочих місць: пані Покінська не наважилася сказати, що “Кроноспан” опосередковано забезпечує роботою ще й аптекарів, медиків, ритуально-цвинтарний сервіс.
Здається, й ви, як вона, НЕ ПОЧУЛИ волання душі панасівців, які питали: “За що ми мучимось? Ви там за зміну гроші отримуєте, а ми потерпаємо цілодобово й безоплатно!”

Інна

Образили кожного працівника Кроноспану, незалежно від його позиції. і авторка обох статтей на Радарі і Ви, шановний editor. Далі цитата:
editor
3 днів 12 годин тому
Ігор : Був на громадських слуханнях. Приміщення заповнене на 60%, з яких напевно майже 40% – “п’ята колона” (працівники кроноспану та їхні шістки) Висновок – не дуже багато в Нововолинську тих хто піклується про екологію. Дуже здивувало те, що заміри по викидах формальдегіду проводяться лише один раз на рік……….

editor

Ігор написав це в соцмережах, можете з ним подискутувати, знайти обговорення неважко. Висловив свою думку, припущення (є слово “напевно”). Вислів “п’ята колона” взяв у лапки. Шістками назвав не працівників Кроноспана, а інших людей. Які питання? Тут працівники “Кроноспана” чи просто якісь “шістки”, даруйте, звинувачують бозна в чому мене. Ставимо і ці коментарі у порядку дискусії. Відкидаємо лише відверте хамство.
А от за кожного працівника вам розписуватись не варто. Може, їх образили не обидві статті, а одна? 🙂 А може, когось узагалі не образила жодна?

Віка

Як би Ви не хотіли настелити собі соломки у вигляді впевненності у робочому місті, та я Вас розчарую, бо Ваше робоче може зайняти будь-хто і будь-коли, бо пані Покінська завжди знайде на звільнене місце нових працівників. Замість тих, наприклад, що вмирають від раку.
А Ви власне і є масовкою у цьому житті, на тому підприємстві….бо головні місця зайняті поважнішими панами, які вміло смикають за мотузки, як папа Карло.

гість

Якби Покінська за один стіл із тою **** компанією сідала, то з “Кроноспаном” було б те, що з шахтою №10, “Львівською жінкою”, комунальним майном.
Будьте справедливі, “Кроноспан” – зразкове безкорупційне і нехабарне підприємство. З кожним роком осучаснюються технологіі згідно розвитку науково-технічного прогресу, в т. ч. і фільтри.
Дихати одним повітрям із групкою місцевих скормпованих князьків, які звуть себе “громадою”, містянам набагато важче та отруйніше, ніж вдихати дим із труби “Кроноспана”.

editor

Блажен, хто вірує. Хочете робити цяцю з директора “Кроно” – ваше право. Я вважаю, що нововолинцям і формальдегід “Кроноспана” серйозно шкодить, і корупція в місті. Тільки ж мовчать, сопуть і мовчать.

Абвгд

Не стільки там формальдегіду, як ви це все розписуете.

editor

даруйте за чорний гумор, розтин покаже. Рентген легень багатьом уже показує.

радіація

Біля телекома теж була моцько сильна радіація колись. Слухання ПРОТИРАКОВІ в Палаці культури Рожелюк проводив.
Як тільки техніку телекомівську до рук прибрали і сапожніков біля Корови оселився зразу ж атмосфера прочистилася,

editor

Рожелюк НЕ проводив антиракові слухання, аж ніяк. Мав інше завдання. Він і мер дуже хотіли встановити ТБ-вишку в районі “Дем’яна Бєдного”, поряд із приватним сектором. Люди прийшли на громадські слухання щодо телевежі й запротестували.
А неподалік від Телекому мешкає (чи мешкала) родина, де дуже хворіли мама й діти. І вона, і фахівці припускали, що це наслідок сусідства з купою антен на Телекомі.
Цікаво, чи їх перенесли. Частину антен із даху Телекому мали прибрати після встановлення вежі на третій шахті. Хто в курсі?

Анатоль_

Ретранслятор мобільного зв’язку мали встановити на території ВУКГ. Були дуже потужні протести громадськості на гр. слуханнях у ПК. Брали активну участь у них В.Никитюк, М.Слабик, Ф.Свідерський, Є. Кліндухов та інші. Попустило. Ніхто антен в УТК не знімав. Так і досі шпарять випромінювання. На території колишнього свинокомплексу, (належав НВ ВРП за “совєта”, а тепер знаєте кому?.. :))) збудували вежу. ВСІ моб. оператори платять за оренду. То поцікавтеся деталями і власниками землі та свинарника із забійним цехом та ін. спорудами. Там все схоплено, як і решта у Нововолинську. Через це був замах на вбивство, на Є, Кліндухова.

Абвгд

Для Абвгд
У нас не хамлять, сформулюйте думку акуратніше.
Модер

editor

Питання з Панасівкою відпало б, якби “Кроноспан УА” викупив у всіх охочих хати за ринковою ціною і поселив там своїх працівників, як обіцяв Литвинюк на початку будівництва заводу. Це ж безпечно! Просто синій євродим і євроканцерогени! Як варіант (усе ж таки шкода тих працівників), викуплені хати можна було б знести, облаштувавши там зелену санітарну зону. А хто залишиться там жити з власної волі, тим сплачувати компенсацію – оздоровчі. Говорила про це Покінській іще кілька років тому. І писала, багато писала. Бо це були вимоги мешканців Панасівки. Однак адміністрація заводу воліє тицьнути комусь ламінат, а комусь трохи грошей, аніж вирішувати проблему… Читати далі »

фармальдегід

Незрозуміло, А КУДИ ПОДІЛИСЯ ГРОШІ, “які обіцяв Литвинюк на початку будівництва заводу” . А може він їх втіхаря поділив із Сапожніковим. Половину хат у панасівців мав викупити для працівників заводу Сапожніков , а другу половину Литвинюк . А потім усі за це забулися , бо почали боротися з шкідлтвими викидами. ТО ПРИЧОМУ ТОДІ ТУТ ПОКІНСЬКА ТА КРОНОСПАН З ФАРМАЛЬДЕГІДОМ. А скільки б то компенсації вийшло панасівцям за один тільки річний податок кроноспана у бюджет міста??? І ,взагалі , куди ” РОЗТИЦЯВ” мер мільярдні інвестиціїі та податки кроноспана, якщо на панасівців продовжує витрачатися лише один кроноспан ( “ламінат,грошові кошти, облаштування дороги… Читати далі »

Віка

А панасівцям все подобається, їм вистачає метра ламінату і пару гривень. Чого Ви так обстоюєте їхні інтереси?
А на рахунок грошей, то як у казці про Буратіно…”іщі єго, свіщі єго…”

артемон

А ви чиї інтереси відстоюєте? Якщо панасівцями та іншими “рагулями” не переймаєтеся, то чого стільки негативу до кроноспанівців ї?
Чи вам просто дуже до вподоби роль буратіно у театрі папи карло?
Тоді даю підказку “золотий ключик” захований недалеко ,але не в димоході кроноспана., Щоб зясувати,де цей “ключ” знаходиться ,то в іншому багні треба ритися, Але попереджаю коту базіліо та карабасу-барабасу це може дуже не сподобатися.

гість

У ракових хворих біля телекому за безцінь хатинку небось також викупили. Новий господар добротний маєток там звів. Раку не злякався. Сильний імунітет дає непереборна жадоба до дерибану,де всі засоби хороші і “РАК”,і”ФОРМАЛЬДЕГІД”

гість

“Знести хати панасівцям….Влаштувати там зелену зону….” Обабіч траси,де з однієї сторони розміщена Панасівка,а з протилежної сторони траси розпродуються за досить пристойними цінами виділені не так давно ділянки під житлові забудови. Хто буде виплачувати КОМПЕНСАЦІЇ,або викупляти житло у тих забудовників? Шкідливі підприємства чи ті,хто надав дозволи на облаштування “отруйних” підприємств у місті та розширив житлову зону в” отруйному” рвйоні міста чи Кроноспан(,якого любязно сюди заманили, узаконили у місті його існування), а тепер нагло вішають на нього усіх собак???