Сьогодні, як сповіщають у соцмережах, о 18.00 біля Нововолинської міськради відбудеться друга акція на підтримку справедливого розслідування загибелі Каті Литкіної. Приїдуть телевізійники, інтернет-репортери, буде велелюдне шоу.

Кажу – шоу, бо саме це слово почула на майдані позавчора наприкінці першої акції. Молоді жінки з найкращими намірами радили невтішній родині: викликайте тележурналістів, звертайтесь на програми ток-шоу, треба, щоб усі побачили, треба шоу.

шоу

Добрі наміри часом криво завершуються. Наслідки тих шоу можуть бути непередбачуваними. Тому ставлюсь до раптових пафосних ініціатив обережно і тверезо.

Я так бачу, на смерті чужої дитини починають піаритися ті, хто пальцем об палець не вдарив під час її пошуку. Тому скажу їм: поліцію можна і треба критикувати, але не треба принижувати і паплюжити.

Поки ви привселюдно допитуєте керівників слідства, звинувачуєте в усіх гріхах і продукуєте відеосюжети, вбивця сидить в інтернеті й усе це аналізує. Кожне зайве слово працює на нього. І що більше крику на мітингах, то менше толку в розслідуванні.

Дайте слідству працювати. Не накручуйте ситуацію, не пишіть про магічну дію запиту Гузя, не істеріть – нікому цим не допоможете. Хіба що вбивця вам подякує. А, ну ще пропіарені на цих шоу політики.

Зараз, у ці хвилини, у Нововолинськ їде людина, якій я вірю  більше, ніж тутешнім майданам. Це Сергій Козак, т.в.о.начальника обласної поліції (поки Шпига у відпустці). Це він був командиром батальйону “Волинь”. Пішов туди добровольцем.

Козак дав РАДАРУ слово бойового офіцера, що розслідування буде чесним.

Сподіваюся, наші мітингувальники його почують.

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: