Конфлікт у храмі: віряни вступилися за священика

94 6531

Сьогодні у Свято-Покровській церкві  Нововолинська виник конфлікт парафіян із отцем Ігорем, який, на їхню думку, “вижив” отця Ореста. 

Отець Орест змушений був оголосити про припинення своєї діяльності у парафії.

Свого часу церковна громада відстояла й захистила отця Ігоря у цьому храмі. Він править тут уже 10  років, отець Орест – 8.

На засадах анонімності дехто з вірян розповів РАДАРУ:

  – Отець Ігор систематично усував від Богослужінь отця Ореста, не допускав до читання Євангелії, недільних проповідей. Багато непорозумінь із касиркою, яка зухвало поводиться.

 

 

Ми просили пояснити ситуацію, однак отець Ігор відмовився. Це нас обурило, всі просили отця Ореста залишитись.

Отець Ігор сказав, що це його вибір. Але люди знають і бачать істинну причину. Це спонукає громаду до активних дій.

 

 

– Останнім часом я рідко ходжу до церкви (за станом здоров’я). Та ось учора передзвонили мої знайомі парафіяни з Покровської церкви: “Прийдіть завтра, отець Орест вестиме прощальну службу. Отець Ігор урешті-решт вижив його”.

Про ставлення о.Ігоря до молодого, але дуже доброго священослужителя о.Ореста я знала давно. Знала, що його хоче позбутися настоятель. Але він усі приниження “начальника” зносив. Та, видно, не зміг більше терпіти. Сьогодні людей у церкві прорвало. Це була остання крапля терпінню. Те, що ми почули від людей, шокувало.

Як людина, що на службі закликає любити ближнього, закликає до миру, до поваги, може обматюкати, принизити свого колегу? Вочевидь, о.Ігор вважає: йому дозволено.

Парафіяни ходили до протоієрея Стефана Фульмеса з проханням вплинути на о.Ігоря. На жаль. нічого не змінилось. І сьогодні в церкві люди відкрито заявили о.Ігорю, що не хочуть його бачити на місці настоятеля.

Зібрано вже понад 100 підписів під зверненням до владики. У колективному листі йдеться: “Як ми  можемо ходити до сповіді до священнослужителя, коли він сам на кожному кроці грішить, обдурює, зневажає, шукає у всьому вигоду? Ми підемо до інших церков, їх у нашому місті багато”.

Де ж можна знайти правду, як не в церкві?  А вивляється, і там її нема. Гроші правлять світом…

 

 

Після служби віряни збирали підписи під зверненням до керівництва єпархії.

Благочинний Нововолинської округи Стефан Фульмес про конфлікт начуваний, однак воліє не втручатись.

 

 

РАДАР готовий оприлюднити позицію обох священиків та благочинного Нововолинської округи.

Фото – від користувачів РАДАРА

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
94 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
житель
5 років тому

рука руку миє. В настоятеля грошових знаків значно більше, ніж в іншого отця, а відтак питання, в чию сторону лягає прихильність о.Стефана і Михаїла, очевидна. Ніхто з керуючих парафією не любить молодих, розумних і перспективних інших священників, бо на їхньому фоні вони значно програють зачасту.
Тут єдина порада: якомога більше шуму і розголосу, тоді є шанс залишити о.Ореста, але то вже буде не життя між ними, все одно буде його гнобити старший.

Independent
5 років тому
Відповісти  житель

Отця Ореста зробити Настоятелем,а отця Ігоря в “заслання”

Житель
5 років тому
Відповісти  житель

Шановний, якщо ви такий обізнаний повинні були знати що керуючим єпархії є єпископ Матфей,а не митрополит Михаїл.Тому не потрібно писали різних *** коментів на зразок “рука руку миє”. О.Орест пішов по своєму бажанню і ніхто його ” не виживав”. А те що на зборі підписів присутні зовсім “ліві” люди це вас не бентежить?

Independent
5 років тому
Відповісти  Житель

Ті”ліві” ходять що служби до храму, і бачать ситуацію. Навіть в цей день настоятель не дав Отцю Оресту слова для проповіді.І жодного слова про нього не зміг сказати . Невже не заслужив.

Житель
5 років тому
Відповісти  Independent

Що ви говорите,хоч би не обманювали людей,о.Орест мав прощальне слово,так що не видумуйте тут.

Independent
5 років тому
Відповісти  Житель

Не прощальне слово, а проповідь. А настоятель мав слово про отця Ореста? Не почули ні одного слова доброго від нього.

житель
5 років тому
Відповісти  Житель

я про те шановний,що матфей з його катедрою зовсім недавно,а всі кадрові рішення приймав михаїл,з протекції стефана.а те що “пішов сам” то не обов’язково виганяти,можна зробити таке середовище навколо що ніхто не витримає.

Гість
5 років тому
Відповісти  Житель

Які ліві люди? Це ви, пане жителю ” ліва людина” Підписи поставили люди. які з перших днів утворення церкви ходять на богослужіння Люди . які допомогли Ігореві стати настоятелем Люди . які повірили в його слізне прохання. в його слова. що він буде справедливим в діяннях священником Так. о. Орест сказав. що добровільно йде Це ще раз показує, що ця людина дійсно варта сану священника Це священник . якого вчили з дитинства і дідусь і батько ( обидва священники) що потрібно прощати своїх ворогів Але ПРОЩАТИ-це не означає бути постійно приниженим на очах вірян Не вислуховувати матюки з вуст настоятеля теж в присутності вірян Коли люди ставили свої підписи . то за межами церкви стояла “група підтримки” о. Ігоря ЇХ було АЖ 5ЧОЛОВІК! А де ж решта тих. хто хотів би бачити настоятелем його? Що . “лівих” назбирали аж 100? Мабуть на базар ходили.щоб запросити поставити підписи

Житель
5 років тому
Відповісти  Гість

Та невже половина людей на фото я їх вперше бачу в своєму житті а тим більше в храмі,не зважаючи що я кожну практично службу в храмі,і повірте бачу що там коється,і ніяких принижень а особливо матюків нема,а те що найшлися так звані підбурювачі це вже друге питання,о.Ігор все що робить те на користь церкви,можливо і комусь не подобається це або не подобаються його рішення на рахунок храму тому і починають обливати брудом настоятеля.Та повірте Бог все бачить і так просто це їм з рук не зійде.

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Житель

Це точно Бог все бачить, і йому з рук не зійде, а на фото Ви краще придивіться там старші люди, які були від заснування церкви…

Наталія
5 років тому
Відповісти  Житель

Повністю Вас підтримую про “лівих людей” які, наприклад, стоять в неділю на ринку горіхи продають, а приходять тільки на їхні так звані збори і таких там половина. І я теж не чула нецензурних слів ні від отця Ігоря, ні від касирки. Це просто смішно читати, до якого рівня треба впасти щоб таке написати. Всі бачать скільки в нашій церкві зроблено роботи, відремонтовані дах, фасад, криничка, двері, вікна, лавки, бруківка, огорожа. Все це зроблено за час настоятельства отця Ігоря, і це ще не все, можна перелічувати далі. І багато ще робіт треба зробити, і він їх зробить. І в нього вдома другий поверх не будується і євроремонти не робляться. Наші парафіяни знають і про більші проблеми отця, які я тут писати не буду. Невже хоч хтось один чув коли небуть нарікання від отця Ігоря, що йому важко, поможіть мені люди. І соромно має бути тим людям, які називають його злодієм. А від отця Ореста ми чули ще на перших зборах, коли підбурювачі хотіли йому грошей назбирати для купівлі будинку. Спеціально для цього завели зошит, а потім назад їх людям повертали, бо назбиралась сума маленька. І самі на тих зборах проголосували за виділення 2000 грн. на оренду отцю Оресту трьохкімнатної квартири з євроремонтом. І їх те не бентежить, що церква тріскається і облуплюється всередині, що потрібно заново розписувати. Їм аби чесний і порядний отець Орест жив з комфортом . Перед зборами вони проводили з людьми агітаційні бесіди, казали що люди отця Ігоря не люблять, не кличуть на похорони, вінчання і т.д., а всі тільки кличуть отця Ореста. А вже через три місяці кажуть що отець Орест бідний, не має за що жити, в нього немає похоронів і т.д. бо все забирає отець Ігор. Вони вже самі заплуталися у своїй неправді.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Гість

Дякувати Богу, більшість парафіян Покровського храму люди виховані, мудрі і врівноважені. Для них храм – це місце молитви. Тому вони і не беруть участі у цій “цирковій виставі”. І те, що дощ розігнав цей балаган, теж знак Божий.

Independent
5 років тому
Відповісти  Наталія

Знайоме слово “балаган”, це саме те слово, яке настоятель вживає щодо парафіян церкви. Але ні дощ, ні град, ні сніг, ні буря ні ви “глибоковіруючі” не зашкодять торжеству Справедливості.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Independent

так звані “парафіяни”, які не бояться ні Бога ні гріха, поливають брудом священика, а потім будуть робити вигляд ніби нічого не сталося, без краплі сорому дивитися людині в очі. і справді Бог розсудить все по справедливості, тільки Вам вона як завжди не сподобається, бо у Вас вона своя, Вам видніше.

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Наталія

Правда завжди очі коле

Наталія
5 років тому
Відповісти  Тетяна

Тут якраз я з Вами повністю погоджуюсь. отцю Оресту і вам, як Ви висловились, завжди “кололо в очі” те, що настоятель не він, а отець Ігор. і навіть після свого від’їзду він не може з цим змиритись і заспокоїти в першу чергу сам себе, а потім і людей.

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Наталія

Особисто мені все одно хто настоятель у храмі, я туди ходжу молитися

Гість
5 років тому
Відповісти  Наталія

Бог все побачив і розсудив по- справедливості Тепер все буде так, як мало бути

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

Я у свій час, на початку 90-х років минулого століття, разом із іншими першорухівцями мав пряме відношення до становлення цього, без сумніву найпершого храму національної церкви у Нововолинську. Він постав у будівлі колишнього РАЦСу, а перед тим – був приватний будинок одного із керівників ДП “Нововолинськвугілля”, який конфіскували за крадіжки державних коштів. Прізвище покійного не називатиму із етичних міркувань. Там був вже один скандал. Шкода, що так стається щоразу…

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

там Будинок школярів іще був. Задовго до РАЦСу.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Ну, так далеко я не відслідковував. Очевидно будинок школяра там був відразу після конфіскації. Про це повинна знати Бондаренко Галина Петрівна.

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Галина Матвіївна Бірюк керувала тим Будинком школярів чи піонерів. Здається. все ж таки піонерів. У Центрі дитячої та юнацької творчості є кілька альбомів із історіїї закладу. Так от, починався він із Будинку піонерів біля ринку.
І діяв той Будинок піонерів досить довго: у 1960-1970-х роках, аж поки не відкрили Будинок школярів біля першої школи. А тоді його віддали під житло якійсь бонзі. 🙂

Ульріх
5 років тому

Не комфортно в тому храмі мені.
Тепер не дивно, чого. В місті живу не так давно ,ото і не знав, що там був ЗАГС ((((

editor
5 років тому

Ольга Середа: Люди, схаменіться. Всі ми йдемо до церкви помолитися, йдемо до Бога. А священики – звичайні люди, через яких ми спілкуємось із Всевишнім. Наші отці – обидва молоді люди, але в їхній роботі о.Ігорь старший. І, може, якесь тертя між ними й відбувалося, це ж робота, як і всяка інша.
І якби не доброзичливці і підбурювачі, які замість того щоб молитися займаються плітками, всього цього не сталось би. Як гарно, коли вони вдвох серед церкви співають. Серце завмирає. Хочеться, щоб так було і надалі. Люди, побійтесь Бога, він все бачить.

Independent
5 років тому
Відповісти  editor

Можливо не всі хочуть такого посередника як о.Ігор

Гість
5 років тому
Відповісти  editor

Пані Олю. Так ми ходимо до церкви молитись Так. священник -є провідник між нами і ним Але священник сам повинен бути чистим духовно. справедливим. співпереживати зі своїми прихожанами Кожна людина в церкві “приймає позитивну енергію”. яка наповнює кожну клітину її організму. Вона має властивості зцілення від хвороб, від страждан Але яку енергію може одержати людина. коли вона в проповіді чує одне і тут же отець робить інше . протилежне Отець закликає робити милосердя. а сам принижує свого колегу на очах прихожан Люди . дивлячись на все це .лише “набираються гріха”. в душі лаючи його То це- провідник Можливо провідник. але провідник не до Бога

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Особисто для мене має велике значення особистість священика: його поведінка у побуті, віра і повсякденні справи. Він після цього проводить служби Божі… Я прихожанин іншої церкви, на даний момент, і тому не буду судити чи захищати когось із духовенства Свято-Покровського храму. Так. Прийшовши у церкву ми приходимо, у першу чергу, до Бога. І чомусь, люди завжди наголошують саме на цьому, що й так саме собою зрозуміле. І готові вибачити священикам будь-що. Хочу запитати: Чи благодать, як в церкві служить злодій? І чи зійде на мене особисто благодать Божа, у такому випадку? НІ, я її не матиму. Судитимете ви мене чи не судитимете, але так є. Я не знаю і не хочу чути звинувачень на адресу обох служителів. Вони – у штатному підпорядкуванні Бога, Він і буде їх судити. Проте, парафія розділена на дві частини. І хтось у цьому винен. Заповіді Божі для всіх однакові – як для парафіян, так і для духівників. Вони повинні бути бездоганними і досконалими бо сповідають і відпускають від імені Бога гріхи.

За справедливість
5 років тому

Які ліві люди про що ви?????Парафіяни які ходять до тієї церкви це є ліві люди?А підписи збирають ті ж самі парафіяни які все життя ходять до тієї церкви,навіть яких сьогодні не було в храмі і то підписуються!!!Так я можу і не ходити до храму Господь почує молитву і вдома. але ж і до церкви теж хочеться прийти коли там чесний і приємний священник!!!
А жіночка що свічки продає це ЖАХ!!!!!!!!!Як до собак відноситься а сьогодні людей матюками крила це так гарно!!!!!
Так ви праві не комфортно в тому храмі коли там такий священник як о,Ігор, І ніякі це не підбурювачі а старенькі люди :парафіяни,хористи,пєвчі це ці люди які ходять постійно і бачуть що там робиться,
Так це гарно як вони співають.а до людей гарно відноситься о.Ігор??????Краще б гірше співав!!!!!
Ось так в нас і є що нас гноблять,а за що????Так о.Орест сказав що по своєму бажанню бо він чесний.добрий,ввічливий тому так і сказав,А люди і так все бачать і знають що там коїться!!!

Наталія
5 років тому

Ви пишете що це не підбурювачі, але як назвати тих, хто ще задовго до перших зборів (якщо цю колотнечу в церкві можна назвати зборами) проводили з людьми і особисто зі мною інформаційні хвилинки на тему “Який поганий отець Ігор і який хороший отець Орест”. Хто керується своїм розумом, а не намовляннями інших, той здатен бачити ситуацію яка вона є насправді, а не ту яку хочуть подати інші. Це є недостойно ні як для чоловіка, ні як для священника, підбурювати людей самому ховаючись за спідницями бабусь. І отець Орест не дарма сказав що їде бо так склалися обставини. Для чого говорити правду що їду в інше місто, де для мене давно готувалася парафія. Краще нічого не пояснювати і хай собі люди думають що його як Ви кажете тут “вижили”.

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Наталія

А Ви точно знаєте, що саме для нього готувалась парафія? Для чого поширювати неправдиву інформацію? Було створено середовище і якому порядній людині нема місця. Людина пішла і вже не повернеться, досить ворошити минуле!!! Ви краще подумайте, як будемо жити далі…

Наталія
5 років тому
Відповісти  Тетяна

Точно знаю. Це розповідали люди з тієї місцевості, які добре знають і отця Ореста і його батька. І парафія збирається і реєструється не за один день чи місяць. Це говорить про те що священник давно збирався поїхати. І не треба казати що його хтось виживав і зводити наклепи на настоятеля. Отець Орест і сам казав одній з наших парафіянок, яка ще давніше писала книгу, що він приїхав сюди тимчасово, щоб повчитися, а потім повернеться додому. Вам це вона в неділю підтвердила, але Ви повторюєте одне і те саме як завчене. Розсварили людей у першу неділю Великого посту. Це було зроблено не з Божою поміччю, а з підтримкою лихого. Хай краще подумають як будуть жити далі ті, які обмовляли отця Ігоря, як вони будуть далі приходити до церкви і дивитися людині в очі.

Модер терпляче відредагував. Давайте, громадяни, акуратніше.

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Наталія

По перше, наклепи ніхто не зводить, а по друге – у кожного своя правда!!!!!

Валентина
5 років тому
Відповісти  Наталія

Як же ви не боїтесь гріха таке писати. Ніколи о.Орест не говорив про о Ігоря погано своїм парафіянам. Коли його просили піти до о Стефана і розказати про ситуацію в церкві, він говорив, що не може : “Бог терпів, і я мушу. Значить, так має бути”.
Ні про яку парафію він не думав до тих пір, доки добре “припекло”. І знову повно брехні про те, що парафія шукалась давно. Це якраз пишуть ті, що навіть у святому місці кажуть, що в церкві кожну неділю правилась служба по черзі, тобто одну неділю служив о.Ігор, а наступну – о.Орест. Парафіяни добре знають, як було насправді.
І після отця Ореста не лишається”шлейф ссор”, як пишуть а лише добра згадка про совісного, чесного. доброго священика.
Хай Вам буде добре на новому місці. Не думайте погано про наше місто, тут є дуже багато хороших людей. А цей період у вашому житті був просто часом випробування.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Валентина

Добре “терпіти” в трьохкімнатній квартирі з євроремонтом, орендованій за церковні гроші, або в батьковій двохповерховій хаті. І нехай не порівнює себе з Богом, з Богом в нього немає нічого спільного. Не завжди гроші будуть правити світом. Ми за свою церкву поборемось. Не знайдемо правди в Володимирі, поїдемо по Україні. Приїде телебачення, проведе журналістське розслідування, знімуть на відео як живе отець Ігор і отець Орест з своїм батьком. От тоді нам вже тут писати нічого не прийдеться, люди самі побачать правду істинну, а не ту, якою їх зомбували не один рік.

Ірина
5 років тому
Відповісти  Наталія

До чого тут батько О. Ореста, ніхто нікого не зомбує і так все видно зі сторони)))

Іван
5 років тому
Відповісти  Наталія

Люди добрі! Схаменіться! Змилуйтеся не робіть цирку!!! Яке телебачення? Що ви городите? Не давайте приводу іншим конфесіям про Вас думати різне… Не відштовхуйте своїми “розбираннями” парафіян Вашого храму!!!!

editor
5 років тому
Відповісти  Іван

Додам, Іване.
Шановні коментатори цієї теми! А почитайте-но свої дописи очима прибічників інших конфесій.
Ну, і як?..

Наталія
5 років тому
Відповісти  Іван

коли нам залишать настоятелем отця Ігоря Фесину, в храмі запанує мир і спокій. і не ми перші звернулися до кореспондентів. коли нас врешті решт почують, всіляка потреба в телебаченні відпаде. а цирк вже був зроблений до нас, і вже всім відомо, кому це було вигідно.

editor
5 років тому
Відповісти  Наталія

До кореспондентів НІХТО не звертався. Принаймні до РАДАРА.
А РАДАР дізнався про ці події випадково.

Іван
5 років тому
Відповісти  editor

А я про що, я зовсім стороння людина!!! Зі сторони це просто жах!!!

Наталія
5 років тому
Відповісти  Іван

коли вже всі ваші неправдиві аргументи вичерпались, то ви тепер закликаєте схаменутися. треба було думати вам перед тим як бігати кругом церкви фотографувати, а потім виставляти фото в інтернеті, обливати настоятеля брудом. а ми хочемо повернути його добре ім’я.

За справедливість
5 років тому

Які ліві люди про що ви?????Парафіяни які ходять до тієї церкви це є ліві люди?А підписи збирають ті ж самі парафіяни які все життя ходять до тієї церкви,навіть яких сьогодні не було в храмі і то підписуються!!!Так я можу і не ходити до храму Господь почцує молитву і вдома. але ж і до церкви теж хочеться прийти коли там чесний і приємний священник!!!А жіночка що свічки продає це ЖАХ!!!!!!!!!Як до собак відноситься а сьогодні людей матюками крила це так гарно!!!!!Так ви праві не комфортно в тому храмі коли там такий священник як о,Ігор, І ніякі це не підбурювачі а старенькі люди :парафіяни,хористи,пєвчі це ці люди які ходять постійно і бачуть що там робиться,Так це гарно як вони співають.а до людей гарно відноситься о.Ігор??????Краще б гірше співав!!!!!Ось так в нас і є що нас гноблять,а за що????Так о.Орест сказав що по своєму бажанню бо він чесний.добрий,ввічливий тому так і сказав,А люди і так все бачуть і знають що там коїться!!!

За справедливість
5 років тому

О Ігор тільки і вміє бути гарним секретарем церкви!!!!!

Наталія
5 років тому

а ви тільки і вмієте бігати наввипередки коли хоругви треба нести, не знаєте яку швидше схопити. а як прийти помогти прибрати в церкві, так ви нічого не знаєте, вам ніхто не каже.

Оксана
5 років тому

Не розумію, як так протиєрей Стефан Фульмес, може не реагувати на таку ситуацію?!?! Його чого поставили на таку посаду? Він перший хто мав зреагувати на цей конфлікт. Як так НЕ ВТРУЧАТИСЯ??? Це що за відношення??? Значить він зацікавлений і не проти вижити молодого і правильного сященника і покриває все що твориться в храмі!!! Значить от. Орест йому мішає і не тільки йому!!!

наталія
5 років тому
Відповісти  Оксана

а значити по вашому о.Ігор неправильний священник ,значить ви часта парафіянка

Тетяна
5 років тому
Відповісти  наталія

Ви рахуєте що о.Ігор правильно зробив що вижив з церкви о.Ореста

Тетяна
5 років тому
Відповісти  наталія

Скоро і о.ігор буде говорити прощальні слова життя як бумеранг

Житель
5 років тому
Відповісти  Тетяна

Хоч би ваші слова справдилися на рахунок бумерангу,і ті підбурювачі отримають заслуговане.

Гість
5 років тому
Відповісти  Житель

Ну от -закон “бумерангу” спрацював Але, шановний ” жителю”, не в ту сторону. яку Ви хотіли Все таки є Бог на світі і Він все бачить!.

editor
5 років тому
Відповісти  Гість

О Господи, що трапилось? Давайте всі без бумерангів, а?

Оксана
5 років тому

Протеєрей Стефан Фульмас ВМИВ РУКИ!!! “Він чистий і не порочний” Але це тільки на словах! Ніколи б не могла подумати, що між “духовенством” ( так колись казали старенькі люди) може таке бути?!?!?! СТРАШНО, люди добрі, чесно!!!

Віка
5 років тому
Відповісти  Оксана

Ну, а чому Ви здивовані? Як цей чоловік може щось говорити?
Не нагадаєте скільки десятків років будувався собор на Шахтарському м-ні? Не знаєте чому так довго? Може не вистачало коштів? А може, той святий отець не такий білий та пухнастий? Тому й мовчить, щоб бува чого не вийшло. А люди в нас добрі….ще грошей принесуть, головне, собі кадити …
А що тут СТРАШНОГО? Ви довіряєте людям, які не переймаються моральною стороною проблем якихось парафіян, головне носіть гроші, жертвуйте і не ропщіть, бо то є гріх…для вас.

Гість
5 років тому
Відповісти  Віка

Та й місце для своїх синів потрібно знайти біля себе , в своєму місті

Оксана
5 років тому

В наш час ніхто правди не любить!!!

editor
5 років тому

Громадяни, давайте добирати слова. Тема делікатна, так само як і тема садочків та шкіл. Не треба публічно ображати і принижувати ані священиків, ані вихователів і вчителів. Критика буває здоровою і нищівною. Оздоровлювати краще, ніж знищувати.

editor
5 років тому

Раїса Степанюк:
Я дуже довгий час була парафіянкою Свято-Покровської церкви – ще за життя о.Володимира. Після смерті о.Володимира, коли до престолу став священик зі Львівщини, громада Св.-Покровської церкви фактично відвоювала о.Ігоря… парафіяни збирали підписи, їздили до Благочинного – і громада відвоювала свого священика!!! Парафіяни були дуже раді, що о.Ігор став їхнім духовним отцем.
Та не пройшло багато часу, і від о.Ігоря можна було почути що завгодно…
Потім прийшов до церкви о.Орест – молодий, вихований. Коли о.Орест проводив служби Божі, своїм красивим, сильним голосом співав… до нього можна було звернутися з будь-яким запитанням… Одне слово, о.Орест – людина, достойна Великої поваги.
Я пишу коментар і за кожне написане слово відповідаю. Мені особисто не раз доводилось чути, як о.Ігор навіть під час служби Божої міг давати зауваження парафіянам. Це треба було б почути і побачити… Непристойно він, на мою думку, себе поводив у храмі Господньому. Деколи я з дуже великим осадом в душі виходила з храму. Дуже було помітно, що є ця ворожнеча з о.Орестом, який за будь-яких обставин поводився дуже пристойно.
І знову повторюсь: о.Орест – СВЯЩЕНИК, ДОСТОЙНИЙ ВЕЛИКОЇ ПОВАГИ!!!!!!!

Емілія Данилюк
5 років тому
Відповісти  editor

я- людина покоління. яке виросло і жило при союзі Люди тих часів знають як тоді відносились до церкви, як ми хрестили своїх дітей В церкву ми ходили по великих святах Так вийшло в житті, що саме дякуючи о. Оресту я зрозуміла світ духовності по-іншому Біда нас звела з ним у нас померли один за одним тато і мама І саме о. Орест відспівував їх
Я настільки перейнялась довірою до нього, що після цього я попросилась на розмову з ним Він молодший від моїх дітей Але стільки добра. ніжності. сопереживання було в його голосі. що біль втрати почав відступати Він зміг “розтопити” своїми порадами кригу в моєму серці Через місяць помер наш сват І знову о. Орест прийшов на допомого Через 2 місяці помера свекор
Це була остання краплина – розпочалась депресія Медики знають що це таке. І якась сила направила мене знову до о. Ореста Тактовно. щоб не поранити мене. він росмовляв зі мною Знаєте, досвідчені священники іноді не зможуть так розрадити людину Він розмовляв зі мною. як син говорить з матір”ю . втішаючи і в то й же час даючи життєві поради.
Не можна втрачати таких людей, не можна підрізати “крила” такій молоді Зараз до влади рвуться хами. злодії. які не мають нічого святого Едітор запрошує до лояльності Але у людей наболіло Коли в домі христовім панує несправедливість , то де ж тоді вона має бути Розумних. думаючих молодих людей зараз в нашій державі винищують Керувати “тупою отарою” легше і вигідніше В Покровській церкві більша частина прихожан прийняла о.Ореста як свого. рідного І не дивно. що більша частина парафіян відстоює його

editor
5 років тому
Відповісти  Емілія Данилюк

Віряни – молодці, а я закликаю до толерантності. Вже набридло редагувати коменти з дуже різкими, хамуватими висловами на адресу духовних осіб та освітян.

Predominate
5 років тому
Відповісти  Емілія Данилюк

В Храмі Христовому не місце чварам. Чиясь правда – це майже обов’язково, несправедливість для інших. Бог вигнав Адама і Єву з раю за плід з дерева “пізнання добра і зла “. Такий після того світ, так буде до його кінця – багато правд, а істина одна, тільки в темряві стає невидимою, як тінь.

Наталія
5 років тому
Відповісти  editor

Отець Ігор давав зауваження якраз таким жіночкам і бабусям-пліткаркам які замість того щоб молитися сидять на лавках і плещуть своїми язиками, при цьому заважають іншим молитися. або ж робив зауваження дуже мудрим бабусям, які чіпляються до дітей що ті їм заважають у храмі, тим самим відбиваючи бажання малих дітей і їхніх батьків ходити до церкви. я вважаю що отець правильно робив їм зауваження і непристойно ведуть себе якраз оці “лавочні активістки”.

editor
5 років тому
Відповісти  editor

Любомир Середа:
Я з вами, Раїсо, не згідний зовсім. По-перше, я ніколи не бачив вас у церкві. По-друге, в неділю цей заколот зробили якраз ті, хто туди не ходить. Наводжу приклад. Ільницький Саша. Ні разу в церкві він не був, тільки приходить, коли треба, не знаю кому, наробити чудес. Колись він був не останнім в комсомолі, потім в РУХ ходив, а тепер церкви громить?.. Половина там таких. Може, деякі непорозуміння і були, але наставник все ж таки отець Ігор. Не пишіть дурниць, що він матюкається. А що зауважує деяким прихожанам, які приходять для того, щоб наговоритись, то я його підтримую. Моя воля, гнав би їх з церкви. Може ви, Раю, і виходите з церкви з осадом, частіше ходіть – і осад пропаде.

editor
5 років тому
Відповісти  editor

Раїса Степанюк:
Я вже 7 років працюю за кордоном. Раніше , коли був ще живий отець Володимир, жодної служби Божої не пропускала. І ви повинні пам’ятати, як після смерті о.Володимира ми, парафіяни, відвойовували престол для о.Ігоря. Ви маєте свою думку, я маю теж право на свою думку. Мені, наприклад, не подобається поведінка о.Ігоря, не хочу навіть його зрівнювати з о.Орестом. Якби о.Ігор мав повагу до своїх парафіян, то конфлікту, мабуть, не було б…
І ще одне. Я не йду на службу Божу до о.Ігоря. Я йду до Господа Бога. А о.Ігор є учнем Господнім, про це він часто забуває… Дуже прикро писати про таку ситуацію. Я написала правду, те, що бачила не один раз. Дай Боже, щоб ця конфліктна ситуація вирішилась, а о.Ігор зробив із цього висновки, щоб більше такого не повторювалось.

editor
5 років тому
Відповісти  editor

Любомир Середа:
Ще один ярий противник о. Ігоря стоїть там, де збирають підписи, це Роман Олійник. Досить поважна особа. Досі в церкві я його не бачив. А сьогодні він , якраз тоді , коли мав бути заколот, прийшов. Це явно спланована провокація. Як би ми не влазили в справи священиків, все було б добре. Вони б розібрались самі. А так маємо те, що маємо.

Роман
5 років тому
Відповісти  editor

Погано дивишся! А постійною прихожанкою є моя дочка, а внук до 17 років прислужував. Церква не твоя власність і не о.Ігоря.Ти ж сам сказав мені, що двох треба вигнати. Думай, якщо пишеш.

George
5 років тому
Відповісти  Роман

Що за внук? Він випадково не в Німеччині?

Гість
5 років тому
Відповісти  editor

Чому українці такі лицемірні перевертні? ******, згадай . день народження о.Ореста Ти сидів на лавці під дзвіницею і ганив о.Ігоря. Казав. що його потрібно гнати. йти до владики, бо він “зажрався” Ти розповідав. через що йдуть сварки між ними Згадав А народний рух не чіпай Якби не знищили ВюЧорновола, який балатувався на президента, то ми б не жили так В той час як він зароджувався на Україні де ти був? Нна заробітках? Чи на дачі відпочивав? Не частий гість і ти був в церкві Можливо, в останній час став частіше ходити Бо я перестала ходити до цієї церкви Якось мені попала на очі стаття “Священнослужитель будь-якого часу і будь-якої релігії повинен володіти такими якостями ! Доброта, співчуття до будь-якої живої душі. 2Терпіння і терпеливість до будь-якої людини, навіть якщовона здійснює гріховні вчинки 3 Освідченість 4 ПРАВДИВІСТЬ 5 Повага до будь-якої релігії і шанобливе ставленн до тих. хто хоче йти до Бога шляхом відмінним від шляху, який вибрав священнослужитель 6 відсутність КРИТИЦИЗМУ 7 СМІЛИВІСТЬ У тому числі сміливість визнати свої власні слабкі місця 8 ПОСЛІДОВНІСТТЬ В ПРОПОВІДІ І ПРАКТИЧНОМУ ЗАСТОСУВАННІПИСАНЬ В СВОЄМУ ЖИТТІ І 9 Здатність жити і в світі успішно Якщо проповідник не вміє бути успішним в світі. то як він навчить бути успішними своїх мирян? 10 Відсутність ГОРДИНІ Цей пункт можна поставити першим у цьому списку Проаналізуй Скількома властивостями володіє о. Ігор? І не з власного бажання сьогодні люди їдуть на заробітки . залишаючи вдома дітей, старих батьків Гріх їх за це засуджувати Вас таких є трохі в цій церкві Людина сьогодні “рве горла” за чесність та справидливість. а сама КРАЛА експонати з муузею Ось така підтримка у нашого проповідника

Роман
5 років тому
Відповісти  editor

Між іншим прийшов я на прощальну службу о Ореста,яку не дав відслужити настоятель церкви,а ти не був.і пишеш пасквілі на порядних людей.Мій зять дав пожертви на цю церкву не для того що б ти заробляв.Не гніви Бога,Ти ж не безгрішний-а осталось нам меньше,чим більше.Ось так земляче !!!!

editor
5 років тому
Відповісти  Роман

Вельмишановні громадяни, є такі файні штуки – приват і телефон. Можна подискутувати в соцмережах у приваті, можна – телефоном. І не виносити це на загал. Бо це вже почалось особисте.

editor
5 років тому

не втручаючись жодним чином у цей конфлікт, скажу так: місто втратить, якщо з нього поїде добрий священик. Місто втратить у духовності, з якою тут і так зле. Тому в інтересах громади конфлікт припинити/залагодити/вирішити в інший спосіб, аби не постраждали ні церква, ні парафіяни.

житель
5 років тому
Відповісти  editor

скажу одне,але справжнє,конфлікт зникне повністю лише тоді коли залишиться хтось один з них

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

НС, не “втратить у духовності” бо вона (духовність) в епоху “САПОГІЗМУ”, яка триває ось вже бульше 20 років у Нововолинську, майже нульова! Місцеву владу захопили пристосуванці, котрі оточили себе такими ж особами, кумами, сватами й родичами, що служать тільки і виключно, особистому збагаченню, якемає подобу їхнього бога – “золотого тельця”.

Міщанин
5 років тому

На жаль, розвиток цього конфлікту відбувався протягом тривалого періоду часу, однак декан о. Стефан не виконав свого обов’язку як керівника деканату до врегулювання конфлікту і підтримує неофіційно тільки одну сторону. Крім того, після зустрічі з парафіянами храму декілька місяців тому він не виконав обіцянки врегулювати ситуацію, в т.ч. щодо непрозорості руху грошових коштів. Хоча, що можна від нього очікувати, якщо декан сам собор будує більше 20 років…

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Міщанин

Просто О. Стефану вигідно, адже дружина О. Ігоря його родичка!!!

Ульріх
5 років тому
Відповісти  Тетяна

А то тут така сантабарбара?
п.с. Якось був в о.Ігоря на сповіді. Просив поради, але відповіді на свої питання не почув. На жаль(

Наталія
5 років тому
Відповісти  Тетяна

не видумуйте дурниць. отець Стефан сам підтвердив парафіянам, що вони з батьком отця Ореста куми. і що він краще всіх нас знає що це за люди. якби отець Орест був такий “чесний і праведний” як тут пишуть, то мабуть він би за нього заступився.

editor
5 років тому
Відповісти  Наталія

Шановні віряни, новий матеріал уже на РАДАРІ. Прочитайте уважно, а?
https://radar.in.ua/viryany-z-novovolynska-yizdyly-vladyky-matviya-domoglysya-zmin-ale-konflikt-tryvaye/

Людмила
5 років тому

Коли перша Українська церква в місті Нововолинську (Свято-Покровська) почала Богослужіння рідною мовою, то Я, як віруюча людина, відчула і зрозуміла про благодать у цьому Храмі. Потім відбулися різні зміни в Храмі, але о. Ігор, учень о. Володимира, як він не може зрозуміти, що чвари в Церкві “мої – твої люди” є неприйнятними в Домі Господньому. А його проповіді про любов до ближнього – це пусті слова. Священник має бути носієм добра і чистоти для всіх людей. Тому багато людей в Храмі визначилися, хто є цей священник, на жаль, це не Ви о. Ігор. А тому покайтеся і вчиніть так, як це зробив о. Орест

George
5 років тому
Відповісти  Людмила

Вас панове ніхто не тримає! Не подобається вам нинішній настоятель церкви, то йдіть до іншого, вас силою ніхто не тримає. А якщо ви такі віддані парафіяни отцю Оресту, то їдьте до нього в автокефальну церкву.
Покайтеся люди!

Тетяна
5 років тому

Напевне Отець Ігор забув, як йому жилось при о. Володимиру. А ще він зовсім не бачить на скільки меншою стала його громада і-за його вчинків та повчань, я вважаю, що потрібно задуматись йому над цим!!! Адже кожна людина має відповісти за свої поступки!!!!!!
Про касирку це окрема тема, чому він її не відсторонить, адже неодноразово звертались до нього з проханням, значить йому так треба.

Житель
5 років тому
Відповісти  Тетяна

Питання касира в храмі це не є просте питання і священник не може просто взяти поставити касира або відсторонити його.

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Житель

Тоді він може винести це питання на розгляд громади, і я не думаю, що громада не підтримає!!!

Діана
5 років тому

Звичайно говорити можна багато і довго, але потрібно щось робити і відстоювати порядного і справжнього священика о. Ореста. Не можна щоб наші віряни втратили таку людину і священнослужителя…

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Діана

Тому потрібно не боятися і відстоювати честь громади!!!!!!!!!!!!
Адже церква – це в першу чергу громада і священик без громади це ніщо!!!!

За справедливість
5 років тому

А ви всіх людей знаєте які ходять до церкви???Ви напевно тільки для того і приходите щоб на людей подивитися.Пишите дурницю,по фото ви бачите,треба було відразу фото робити коли ще люди не розійшлися,це напевно тут ті п’ятеро людей пишуть що там за забором стояли.

vladek
5 років тому

Отец Орест уехал, оставив за собой шлейф ссор, а вы люди ругайтесь… Печально что в таком маленьком городе столько обид и грубости…

editor
5 років тому

Для Сопронюк Марії Іванівни. Ваш великий коментар піде сьогодні в окрему новину, так його більше людей прочитає, згода? Якісь зайві моменти приберу, хай лишаться на вашій совісті. 🙂 А суть опублікую. Кілька годин терпіння, гаразд?

Сопронк Марія Іванівна
5 років тому
Відповісти  editor

Чому зняли мій коментар? Я що не маю права висловити свою думку? Я не згідна на редагування мого коментаря? Значить в багатьох коментарях, які на вашому сайті виловлюються думки редакторів! Без редагувань мого коментаря!!! Ніяких редагувань в моєму коментарі не робити. Як я написала, так і подавайте.. А за мою совість не переживайте. Я не для того коментувала,, щоб ви редагували! А за мою совість не переживайте, Господь все бачить і мою совість теж. Я за неї спокійна. Не для того я робила коментар, щоб його хтось коментував. Значить ви всі коментарі редагуєте? А деж тоді ваша відкритість. Як поливати брудом людину, то можна всім., а як вступитися за людину і розказати всі нюанси , які привели до такого конфлікту, то тоді ви будете редпгувати. Я можу скинути і на інші сайти України, якщо Ви не надрукуєте в оригіналі, я
кий я скинула. Копія в мене є. Сопронюк ( Пристайко) Марія Іванівна.

editor
5 років тому

Шановна Маріє Іванівно, ми хотіли як краще, а ви хочете як завжди. Ваше право.
Коментарі редагуються, зокрема, тоді, коли в них ображають гідність інших людей. Ви образили мою – і не помітили.
Ваш допис я могла подати тут не в коментарях, а в новинах. Як окремий текст із висловленням вашої позиції щодо священиків. Не хочете – не треба, мені менше роботи. Безоплатної. 🙂
Суто з технічних причин розлогі коментарі читач бачить лише почасти. Далі там пишеться: “Читати далі…” І хтось клацає і читає, а хтось – ні. Тому з вашого величезного коментаря більшість людей прочитали б лише кілька речень. Під новиною, яка вже застаріла. Отже, читачів у вашого коментаря апріорі було б небагато. Можу поставити, тільки ж у свіжих новин аудиторія значно більша. 🙂
А редакційну політику на РАДАРІ визначаємо все ж таки ми, а не ви. Тому не треба таких категоричних вимог. На все добре.

Сопронк Марія Іванівна
5 років тому
Відповісти  editor

А ви хто? Чию гідність я зачепила? Назвіться? А хіба гідність отця Ігора не зачепили?

editor
5 років тому

Ну, у вас же є копія вашого допису. Почитайте уважно. 🙂

Сопронк Марія Іванівна
5 років тому
Відповісти  editor

А Ви хто? Цікаво, чию гідність я зачепила? Назвіться? А хіба гідність отця Ігора не зачепили?

Сопронк Марія Іванівна
5 років тому
Відповісти  editor

Це що попередження чи погроза в мою адресу?

editor
5 років тому

Ні те, ні інше.