Віряни з Нововолинська їздили до владики Матфея. Домоглися змін. Але пристрасті не вщухли

85 4019

Ось-ось у Святопокровському храмі Нововолинська відбудуться зміни.

Мають обрати нового касира, старосту, церковний комітет, голову ревізійної комісії.

А головне, там буде новий настоятель…

РАДАР розповідав вам про  конфлікт у церкві Святої Покрови, розташованої неподалік ринку в Нововолинську.

Один зі священиків – отець Орест вирішив покинути парафію. І частина вірян відкрито звинуватила настоятеля храму – отця Ігоря в утисках його колеги.

Організували збір підписів на підтримку отця Ореста. Вихлюпнули полеміку в інтернет.

І от несподіваний поворот!

Владика призначив нового настоятеля.

Отець Ігор залишається – другим священиком.

 

Отець Ігор

 

Отець Орест поїхав на Львівщину. Там у сільському храмі править його батько, який уже збирається на пенсію. Син має намір прийняти парафію біля Львова й будувати нову церкву.

Тепер детальніше

9 травня нововолинці їздили до владики Матфея у Володимир-Волинський.

 

Архіпастир Матфей (Шевчук) – єпископ, керуючий Володимир-Волинською єпархією УПЦ КП

 

Одна з учасниць поїздки повідомила РАДАРУ:

– Щоправда, розмовляли з заступниками. Було  3 машини людей. Всі поїхали підтримати отця Ореста. Але питання  про те, щоб він залишився, знялось одразу – він не хоче залишатись і попросив про переведення до іншої парафії.

А в неділю у церкві мають  представити нового настоятеля. Бачили вже наказ про призначення. Отець Ігор буде другим священиком.

Мають вибирати нового касира, старосту, церковний комітет, голову ревізійної комісії. Якщо все це правда, то в неділю все стане на свої місця.

РАДАР припускає: ймовірно, новим настоятелем буде священик із Володимира-Волинського. Імовірно, теж отець Ігор.

 

Фотоспогади Анатолія БІДЗЮРИ:

 

Отець Ігор (ліворуч) і отець Орест 

 

Церковний староста Віталій Баглик

 

На Великдень 5 років тому

 

 

РАДАР просто хоче нагадати:

Усе минає під цим небом…

 

 

Лишається віра. Або не лишається, тут уже кому як пощастить.

 

У ТЕМУ:

Конфлікт у храмі: віряни вступилися за священика

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
85 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Наталія
5 років тому

тільки чомусь ніхто не згадує про тих людей, які їздили на підтримку отця Ігоря. і які пів дня простояли під зачиненими дверима, бо ніхто до них не виходив. чомусь тільки підтримці отця Ореста “відкриваються всі двері”.

editor
5 років тому
Відповісти  Наталія

не знала, а можна детальніше, Наталю?

Наталія
5 років тому
Відповісти  editor

коли їздили вони, в той же день їздили і ми. і заходили до секретаря разом. тільки нас тоді було не багато, ми поїхали донести нашу думку як кажуть “не кількістю, а якістю”.
Ми просили щоб два-три місяці нам не присилали нового священика щоб не загострювати конфлікт. Дійшли до висновку що будемо старатися примирювати людей, переоберемо касира, парафіяльну раду і т.д.
З нами погодились, і тільки ми вийшли за двері, як вони нас обманули і видали це рішення про зміну настоятеля.
Ми поїхали вчора з більшою кількістю людей, написали 2 прохання до владики залишити отця Ігоря настоятелем.
Простояли пів дня під зачиненими дверима, хоча не раз заходили в собор і питали коли приїде владика.
Коли вони переконалися що ми від свого не відступимо, до нас вийшов секретар секретаря владики. на всі наші аргументи, що нас повністю задовільняє настоятель, що він багато зробив для церкви і людей, він відповідав однією і тою самою фразою тільки в різних інтерпритаціях: що буде новий настоятель, хоча раніше обіцяли дати змогу відновити мир самим.
Від нас поїхав священик і нехай присилають священика, а не настоятеля.

Петро
5 років тому
Відповісти  Наталія

Шановна Наталія, під час спільної зустрічі двох сторін було вказано на суттєві недоліки у роботі о. Ігора як настоятеля храму і священника. Про зміни у діяльності парафіяльної ради, старости, яких ніхто не знає і на зустрічі їх не було бо немає взагалі ніхто не домовлявся. Представники Єпархії наголосили що розглянуть претензії до о. Ігора і приймуть своє рішення. Тому непотрібно вводити людей в оману

Петро
5 років тому
Відповісти  Наталія

Хочу додати: БУДЬ ЛАСКА, не діліть парафіян на Ваших і Наших. У нас спільний храм, в якому потрібно підтримувати ЧИСТОТУ.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Петро

Людей ділю не я зараз, шановний, а відомо хто їх розділяв роками. На зустріч їздили якраз таки і представники парафіяльної ради, якої як Ви пишете немає. І про ці зміни домовлялись, а коли я в п’ятницю задала питання секретарю, чому обіцяли нам одне, а зробили зовсім інше, він мовчав, не знаючи що відповісти і перевів розмову в зовсім інше русло. Це чули 17 парафіян і якби нам такого не обіцяли, то він би сказав що це неправда і обіцянок таких не було

Валентина
5 років тому
Відповісти  Наталія

А що обіцяли7 Розібратись в ситуації Розібрались Що ви ще хочете?

Наталія
5 років тому
Відповісти  Валентина

хочемо щоб владика почув всіх парафіян

Наталія
5 років тому
Відповісти  Петро

не помиляється той, хто нічого не робить. отець Ігор багато зробив для церкви, а якщо десь і помилився, то людині вказують на недоліки і дають можливість за певний час їх виправити. отцю Ігорю такої можливості не дали. а що корисного зробив для церкви отець Орест?

Люся
5 років тому
Відповісти  Наталія

Найбільше досягнення отця Ореста це його відношення до людей. Його людяність доброта, ввічливість, бажання допомогти об’єднало людей. А рішення щодо будь-яких змін в церкві приймалися лише отцем Ігорем і ніяких порад він не чув і не хотів чути.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Люся

якраз таки отець Орест зробив навпаки, не об’єднав, а розділив парафіян. цього він давно добивався. і якби він хотів нас об’єднати, то попросив би нас примиритися, сказав би “люди, я йду в нову парафію автокефальної церкви, а ви живіть у мирі та злагоді”. цього сказано не було, а повторювалось одне й те саме “йду, бо так склались обставини”. а ви борці “за справедливість” і “за правду” кричали – раз пішов отець Орест, значить хай йде і отець Ігор. а наш “людяний, добрий, ввічливий” отець Орест стояв спокійно у храмі і посміхався. і щось він не спішив примирити громаду.

editor
5 років тому
Відповісти  Наталія

Наталю, ви б якось тактовніше, а? І так само всі інших коментаторів цієї теми закликаю до делікатності в обговоренні духовних осіб.

Наталія
5 років тому
Відповісти  editor

вибачте будь ласка, але як можна тактовно говорити з людьми, які поливають брудом одного священика і вихваляють іншого. ситуація загострилась так, що вже називаємо речі своїми іменами

За правду
5 років тому
Відповісти  Наталія

А Ви бачили як плакали діти недільної школи, коли Отець сказав що йде? не потрібно говорити що все що робилося біля церкви це робив Отець Ігор адже вони разом служили біля престолу і це все робилось за кошти парафіян!!!!

Наталія
5 років тому
Відповісти  За правду

справжні борці “за правду” і “за справедливість” не бояться назвати свої ім’я

За правду
5 років тому
Відповісти  Наталія

Від того вказують ім’я чи не вказують, думка не зміниться. Кожен висловлює свій коментар, і ніхто нічого не боїться!!!!!

Наталія
5 років тому
Відповісти  За правду

Сьогодні в храмі пан Віталій Меліщук, борець “за справедливість” якраз і продемонстрував всім, як ніхто нічого не боїться. Коли його попросили взяти мікрофон і підтвердити сказане ним на парафіяльній раді (яка відбулась після парафіяльних зборів) щоб отця Ігоря зняти з настоятеля, а поставити настоятелем отця Ореста, то у нього не вистачило сміливості підтвердити свої слова перед громадою.

Ірина
5 років тому
Відповісти  Наталія

Перестаньте говорити неправду!!!! Заспокойтеся писати різну нісенітницю!!!

Наталія
5 років тому
Відповісти  Ірина

а чому пан Віталій Меліщук тоді не вийшов і не сказав що це неправда перед усією громадою? мабуть соромно було дивитись людям в очі. це можуть підтвердити всі, хто був присутній тоді на парафіяльній раді.

Житель
5 років тому
Відповісти  Наталія

Ви там були присутні?

Наталія
5 років тому
Відповісти  Житель

я не була на цих зборах, бо не являюсь членом парафіяльної ради. це озвучила сьогодні в церкві член парафіяльної ради Галина, щоб всі парафіяни знали причину конфлікту у храмі. крім членів парафіяльної ради були присутні декан отець Стефан, отець Ігор, отець Орест, пані Наталія Меліщук та пан Віталій Меліщук.

Житель
5 років тому
Відповісти  Наталія

Для щоб щось стверджувати треба знати або бачити, а не переказувати чутки інших. І чому саме Ви Наталю за всіх прихильників отця Ігора тут обливаєте брудом хороших людей. Можливо пора зупинитися і почали жити по новому. Замість того щоб строчити тут безглузді коментарі треба було прийти вчасно в храм і послухати як і що говорив новий Настоятель. Мудрий і толерантний священник.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Житель

чутки і плітки переказували якраз ви, так і задурили людям голови. а те що отця Ореста пан і пані Меліщуки хотіли зробити настоятелем можуть підтвердити вся парафіяльна рада на чолі з деканом. і про це було в неділю оголошено на всю церкву, щоб всі люди знали справжню причину конфлікту між священниками. і це всі люди чули, так що не треба тут мене звинувачувати в неправдивих словах.

Валентина
5 років тому
Відповісти  Наталія

Перестаньте чіплятись до цієї сім”ї Вони , як і решта парафіян хочуть одного- чому всі фінансові питання вирішує настояятель, чому питання . які пов”язані з іфнансами вирішує одноосібно настоятель Парафіяльна рада- на папері Мова не ведеться про о. Ореста Він пішов Але після зустрічі в о. Стефана нічого не зробилось Чому ? Чому ви, п, Наталю не ініціювали зібрання парафіяльної ради у повному складі? Туди входять люди . які в церкві бувають по великих св”тах Ви навіть не будучи на зборах. осуджуєте людей А ця родина не пропускає жодного богослужіння

Наталія
5 років тому
Відповісти  Валентина

якби вони не наробили колотнечі в церкві ніхто б про них і не згадував. прославилися своїми “добрими” справами в ліцеї, тепер до храму добралися. сором має бути таким вчителям. і давайте не будемо рахувати богослужіння, бо я їх теж не пропускаю. і наприклад на вечірніх службах я їх не бачу, так само як і не кожної неділі.

Ольга
5 років тому
Відповісти  Наталія

А давайте Ви заведете журнал обліку людей, які ходять на службу Божу. ))) Дивіться на свої вчинки і перестаньте обговорювати людей!!!!!

Наталія
5 років тому
Відповісти  Ольга

а давайте ви не будете вказувати що мені робити))) коли ви почали обливати брудом настоятеля і вас просили не видумувати дурниць, вас це не зупинило. а тепер коли неправдиві аргументи вичерпались, то ви мені на мої вчинки вказуєте. мені соромитись немає чого і я в церкві від людей за колоною не ховаюсь як пан Меліщук)))

Ольга
5 років тому
Відповісти  Наталія

БУДЬ ЛАСКА перестаньте писатити брехню особисто я брудом нікого не обливала, а Ви трохи думайте що писати!!!!!

Наталія
5 років тому
Відповісти  Валентина

якби вони не наробили колотнечі в церкві – ніхто б про них і не згадував. прославилися своїми “добрими” справами в ліцеї на все місто, тепер і до церкви добралися. і не треба рахувати хто як відвідує богослужіння. я щось на вечірніх богослужіннях їх не бачу та і в неділю вони не кожну є.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Ірина

хотіли правди і розголосу – тепер маєте

За правду
5 років тому
Відповісти  Наталія

Наталія – мама дитини, яка ходить в недільну школу, парафіянка храму!!!!!

Наталія
5 років тому
Відповісти  За правду

я бачу як не боїтеся))) і знову хочете обдурити людей. так, я парафіянка храму, але моя дитина поки що не ходить у недільну школу по тій простій причині, що вона ще зовсім маленька і ходити сама не вміє)))

Наталія
5 років тому
Відповісти  За правду

перестаньте зомбувати людей, ми бачимо до чого призвела інформаційна війна на сході, і те саме повторюється в нашій церкві. продаються люди “за гречку”, а потім плачуть що важко жити. думайте своїм розумом перш за все.

Віка
5 років тому
Відповісти  Наталія

Наталю, коли щось стверджуєте, то хоча б цікавтесь, що воно означає.
“Зомбування- — це контроль індивідуальної або масової свідомості із застосуванням маніпулятивних методів при спробі змінити мислення, поведінку, переконання, емоції або процес прийняття рішень людини (груп людей).”
Нічого і нікого не нагадує?))

Наталія
5 років тому
Відповісти  Віка

я добре знаю і без вас, що таке зомбування. нагадує дії президента сусідньої держави, який спочатку поширював неправдиву інформацію, а потім забрав частину держави. так само у нас зараз хочуть забрати храм.

Валентина
5 років тому
Відповісти  Наталія

А чому ви не називаєте свого прізвища? Щось голосніше всіх всюди кричите саме ви І саме ви всіх обливаєте брудом

Наталія
5 років тому
Відповісти  Валентина

ковалюк. назвіть тоді вже і своє – будемо знайомитись, як не в церкві то в інтернеті)))

Валентина
5 років тому
Відповісти  Наталія

Знаєте . зі злими, брехливими людьми я не спілкуюсь ні в церкві, ні на вулиці, ні в інтернеті.

Відредаговано. Все, жіноцтво, все.
Модер

Житель
5 років тому
Відповісти  За правду

Але керував,сидів з робітниками,настановляв як правильно ,то о.Ігор.Коли роки два назад перероблювалась підлога в церкві,то о.Ігор ледве впросив щоб о.Орест годинку побув з робітниками не говорячи про якусь допомогу,завжди як покосити біля церкви тільки о.Ігор косить з старостою.

Валентина
5 років тому
Відповісти  Наталія

Отець Орест якраз і показав яким має бути справжній священник А що все робив о,Ігор сам? Йому ніхто не допомагав? Якби він хоч трішки радився з людьми, то в першу чергу складав зібрані кошти щоб привести церкву до порядку всередині-стіни сипляться. панелі страшні. прибудови відкололись на 5см, тріщини- ладонь пролазить Зате двері поміняні, костка покладена і арматури повно Після перекриття дах тік, відра по церкві стояли А гроші були вкладені чималі А о. Ореста не чіпайте Людина пішла І хай йому буде добре

Наталія
5 років тому
Відповісти  Валентина

то ви тільки тепер тріщини побачили, а коли збиралися будинок отцю Оресту купувати, то тоді тріщин видно не було. чи може все таки вони були, але вас тоді мало хвилювали?

Люся
5 років тому
Відповісти  Наталія

Ніхто не просив очікувати, а навпаки втрутитися в ситуацію і навести порядок. А якщо там були члени парафіяльної ради, чому про це не знали представники єпархії? Ви ж так захищали касира! Навіщо його перебирати? Далі Вам ніякого рішення не пропонував. А РІШЕННЯ Владики мудре та справедливе.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Люся

переобрати касира, раду і т.д. для того щоб в церкві запанували мир і злагода. але мета вашої поїздки була ясна ще в неділю – вигнати з храму настоятеля, а не навести порядок у храмі. ви самі про це тоді заявили.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  Наталія

Не хочу нікого звинувачувати, але як людина, що на зорі незалежності нашої Держави мала пряме відношення до становлення першого національного храму у Нововолинську, скажу таке: 1) Найпершим священиком найпершого храму міста був о. Володимир Богдасюк, який зробив найбільшу і найважливішу роботу. 2) Отець Миколай (теж вже нині покійний) приєднався і вони обоє доклали величезних зусиль щодо патріотичного виховання прихожан і перебудови колишнього РАЦСу на православний храм . 3) Отець Ігор – третій за числом, і теж його заслуги, у розвитку Свято-Покровської церкви досить таки немалі. Отець Орест – четвертий. Працьовитий і старанний. Шкода, що так сталось. Я здогадуюсь, хто у цьому винен… Проте, призначати нового настоятеля на все готове, не враховуючи заслуг попередника – щонайменше нерозумно, на мою думку. Це несправедливо. Владика повинен був це врахувати. Того не сталолся, на жаль. Церковна громада розділена на дві частини. Люди розсварені, Це не по Божому. Чи об’єднає її новий священик? Побачимо.

Володимир
5 років тому

КонфлІкт триває вже давно то Ви п.НаталІя це тІльки побачили коли о. Орест написав заяву.Що Ви зробили для того щоб припинити конфліктну ситуацІю.Зверталися чи до Благочиного о.Степана щоб допомІг врегулювати ситуацІю І не виносити ситуацІю на розсуд ЄпархІЇ. Тепер просите два-три мІсяця І Ви вирІшете всІ питання. ПІзно. Я думаю Владика прийме правильне рІшення.

житель
5 років тому

я так розумію що Матфей взагалі вмив руки,і щоб бути “пухнастим” все спустив на “секретаря” “секретаря секретаря” “помічників” і тп. позиція вкрай непрофесійна і немудра як мінімум. владика в єпархії найперший хто мав би втрутися в цю справу,тому що це його прямий обов’язок,давати лад у всіх парафіях які належать до єпархії.і саме по цьому критерію і треба оцінювати,професійність,мудрість і розум керуючого єпархією. прийняти людей,вислухати позицію кожної сторони,поговорити зі обома священиками,зрештою приїхати і на місці оцінити ситуацію,і прийняти мудре рішення,яке згуртує,і помирить громаду.а тут…
як до Сапожнікова приїхати показати себе,то є і час,і можливість,а поговорити з людьми,зась! секретар нехай розбирається,шкода людей що мають такого архипастиря,я вже мовчу про Фульмеса,який теж “вмив руки” хоча він найперший мав би бути в процесі. і мені зрештою не зрозуміло:
якщо Орест добровільно хотів поїхати до батька,до для чого ці поїздки його прихильників в Володимир -Волинський,він же міг пояснити людям сам свої бажання.
Чому і за що тоді знімають з посади настоятеля Ігора,чому людям цього не пояснюють. Зрештою основний орган для змін на парафії є.церковна рада “двадцятка” як ще кажуть в народі,є статут громади де все чітко описано. Люди,прихожани цієї парафії,вимагайте зборів церковної ради,кожен може бути присутнім на них,висловлювати свою думку! я не прихожанин,цієї церкви,навіть цього патріархату,але щиро бажаю миру і злагоди Вам. попри все ,пам’ятайте про заповідь любові один до одного.

Віка
5 років тому
Відповісти  житель

А все просто. Якщо настоятель не має талану навести лад у церкві, то як він може залишатись настоятелем. Він не справився зі своїми обов’язками, що і призвело до розділення громади.
“Невірний у малому, не буде вірним і у великому.” Сподіваюсь, пам’ятаєте ці слова з Біблії?
Тому Матвій все правильно зробив- усунув нерадивого настоятеля з посади.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Віка

настоятель має талан, просто завдяки таким підбурювачам як ви, що приходять до церкви не молитися, а “ставити палки в колеса”, ми зараз маємо таку ситуацію.

Віка
5 років тому
Відповісти  Наталія

Наталю, Ви дуже сильно помиляєтесь, даючи моєму коментарю і мені, зокрема, свою суб’єктивну оцінку.))
Не являюсь прихильницею будь-якої церкви, бо не вважаю, що людина вправі комусь відпускати гріхи або знати-судити, що там на небі, а бо під землею.
У своїх судженнях керуюсь виключно історичними та реальними подіями навколо церков будь-якого сповідання.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

І, зрештою, шановні парафіяни давайте припиняти анонімні коментарі. Якщо ви за правду і вірите у Бога, то підписуйтесь своїми справжніми прізвищами. Це тільки з першого разу страшно. ))) А потім самі із себе будете сміятись.

Ліна
5 років тому

Одне розчарування! Як можна ходити в цю церкву, де між собою священники і іх матушки не можуть порозумітися.. що вони можуть порадити та допомогти людям??? І така ситуація не тільки тут, а і в деяких інших церквах нашого міста(((

editor
5 років тому

Емілія: Про те , що будуть зміни, було ясно ще 9 травня. Зі сторони о. Ігоря тоді було 5 чоловік і сам о. Ігор. Він приїхав мабуть на запрошення владики. Був також і о. Стефан. Після закінчення зустрічі ми довго стояли і говорили з о. Стефаном на вулиці Те. що не було сказане всередині, люди висказали тут.
Нас було , якщо я не помиляюсь. 20 (а може й більше) чоловік Ще з хвилин 30 ми розмовляли. а прибічники о. Ігоря поїхали додому в Нововолинськ.
У цей час підійшов владика . благословив нас і запросив о. Ігоря і о. Стефана до себе Ось тоді, мабуть і було прийняте це рішення.

Наталія
5 років тому
Відповісти  editor

ви казали на зустрічі, що за отця Ігоря ми не зберемо і 30 підписів. сьогодні переконалися в протилежному? і в нас підписувались люди, які виходили з церкви, а не як тоді, коли ви збирали свої підписи і половина людей приходили з ринку. сьогодні самі так казали: “нас теж багато людей підтримало, люди йшли з базару, чули і підписувались”.

Наталія
5 років тому
Відповісти  editor

але було прийняте, це ще раз доводить що людей обманули.

editor
5 років тому

Емілія: Про те, що він прикрасив храм зовні ( в більшій мірі) . ніхто не сперечається. А що робиться всередині? Темна фарба на стінах. Розпис сипиться, прибудови відходять від основної будови на 5 см Ну позамазували. позаліплювали Потрібно було не костку класти. не залізною арматурою займатись, не купувати новітні підсвічники та кадила (можна було б на поки і старі начистити), а порадитись з комітетом . що необхідне в першу чергу. Перекрили дах, півроку відра під час дощу стояли по церкві . Думаєте це подобалось людям?
Гроші ж були людські, там дуже багато є нюансів, про які віряни навіть стидались говорити. Мовчали, говорили один одному. Але відхід о, Ореста – це була остання краплина терпіння Все вирвалось на поверхню. все згадалось, все висказалось Дуже образливо. коли “захисники” о, Ігоря так нечемно звернулись до старих людей, прихожан, які ходили до церкви, коли самі почали ходити набагато пізніше них На тих, хто подавав цеглу, місив бетон на прибудовах.
Дуже образливо, коли людина говорить неправду в священному місці.Коли сам о. Ігор не зміг нічого толком пояснити ні проте, чому пішов його колега, ні про той бардак в грошових потоках, які зібрані були в церкві, ні про відсутність старости, комітету З цього і були зроблені певні розпорядження дуже прикро, що ця подія відбулась в цій церкві Але сьогодні в церкву прийшло нове покоління, яким “лапшу на вухах” важко повісити Вони вміють рахувати свої гроші, мають свою думку І з якими потрібно рахуватись

Наталія
5 років тому
Відповісти  editor

ви так на тих відрах акцентуєте увагу. знаєте, у нас в місті в одній установі перекривали дах і давали гарантію на 10 років, а він потік за тиждень. і потім отець Ігор обмотався шнурком і поліз на дах шукати де протікає, а мій чоловік тримав щоб він не впав. і вже ви відер в церкві не бачите, так що вгамуйтеся.

Інна
5 років тому
Відповісти  editor

Пані Емілія, треба було бути на загальних зборах , на яких деяким парафіянам, яким завжди о.Ігор не догодив, не вистачало у храмі підсвічників, бо нема куди свічок ставити. Вирішили придбати два більших підсвічники, хоча було сказано, що вони не є дешеві, а про кадила – ви самі придумали.
Вибачте, не “прикрасив храм”, а відбулось повне перекриття покрівлі, замінені вікна, вставлені добротні міцні вхідні двері і двері всередині, поміняна в церкві частина підлоги, яку ніхто не бачить, бо килими лежать, побудували криничку для освячення води, зробили сходи, поклали костку, щоб віряни не місили болота, придбані лавки, які стоять на церковному подвір’ї. Ви, напевне, давно робили у своєму помешканні ремонт і не знаєте скільки праці і коштів це все потребує. І не може зробитись в один день, бо так “деякі” хочуть.
То ви просвітіть нас за ті нюанси, які говорились за спиною настоятеля храму.
Складається ситуація- скільки добра не роби, все рівно “неугодний”. Можливо не в о.Ігорю причина? А в задоволенні амбіцій деяких парафіян?

Тетяна
5 років тому

Провівши своє дитинство у Покровській церкві, страшно дивитися зі сторони на всі події і коментарі сьогодні. Ми не ходимо в церкву до священика, але безперечно його ставлення до присутніх у храмі має велике значення. Також фактом на лице і є те, що не були два священика друзями, не ділили разом порівну літургії, не підтримували в радісні моменти. Один завжди був в стороні. Настав час побути о.Ігорю в стороні і відчути як це!? Час покаже і розсудить. Але давайте не обливати брудом людей, до яких ми ходимо на сповідь.

Інна
5 років тому
Відповісти  Тетяна

Сан священника не зобов’язує мати особливі товариські стосунки з іншими священниками. О.Ігор нікого не ображав, не принижував, поводився толерантно. Це можуть підтвердити прислужники, які роками послуговуються у храмі і як ніхто інший бачили відношення о.Ігоря до о.Ореста.

Ігор
5 років тому
Відповісти  Інна

Не потрібно показувати і виносити на загальний розгляд проблеми двох людей, які не могли між собою щось поділити! Для священників це просто неприпустимо!!! Як би там не було вони вчать людей як правильно жити тому повинні показати приклад!!!

Інна
5 років тому
Відповісти  Ігор

А хто виніс проблему на загальний розсуд? І яка суть проблеми? Купити житло о.Оресту? І якщо не задовільнилось бажання, то підняти групку потрібних парафіян і внести розкол? В коментарях писалось, що храм усередині в неналежному стані. То ніяк не можу зрозуміти… першочергове – ремонт храму чи благоустрій священника?

Ігор
5 років тому
Відповісти  Інна

Настоятель підняв це питання

Ірина
5 років тому
Відповісти  Інна

Чому тоді зараз о Ігор так бореться за свій благоустрій?

Ольга
5 років тому
Відповісти  Інна

Якраз таки обов’язок кожного священника у мирі молитися а не виясняти “товаристські” стосунки

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Інна

Сан священика не тільки зобов’язує мати людські,товариські,щирі і чесні відносини з співслужителем,а й з усіма прихожанами!!!!! І якби це було так, то всі питання вирішувалися би за участю 2-5 людей, а так це все на устах не лише міста,а й за його територією. Якщо настоятель церкви не зміг врегулювати і заспокоїти людей, значить йому треба цьому вчитись у інших.

Наталія
5 років тому
Відповісти  Тетяна

конфлікт не зміг би врегулюватися, якщо тільки один священник хоче примиритися, а інший – всілякими способами підірвати авторитет настоятеля, щоб самому зайняти його місце. а тепер після його від’їзду ми змогли б відновити порядок в церкві, але нам не дають цю можливість і присилають нового настоятеля.

Анна
5 років тому
Відповісти  Наталія

Наталя, перестаньте писати нісенітницю!

ірина
5 років тому
Відповісти  Анна

Підтримую! Ця пані Наталія вже стільки написала про різні парафіяльні збори і парафіяльні ради, таке враження що вони відбуваються у нас кожної неділі, як не рада то збори

Наталія
5 років тому
Відповісти  ірина

а ініціаторами цих зборів є якраз ваша “дружна компанія”

Наталія
5 років тому
Відповісти  Анна

тут вже люди без вас проаналізують і вирішать – нісенітниця це чи правда. нісенітницею є те, що ви понапридумували на о.Ігоря і касира.

Ірина
5 років тому
Відповісти  Наталія

До вашого відома я не можу чути ці всі сварки між Вами і відразу після служби йду додому бо хворе серце, всю інформацію прочитала в коментарях і зробила свої висновки тому не ображайте людей які взагалі мовчать

Наталія
5 років тому
Відповісти  Ірина

вас тут ніхто не ображає

editor
5 років тому

Додала фото владики. Виявляється, в нього є фейсбук-сторінка.

editor
5 років тому

ОЛЬГА: І в церкві нема порядку. Скористалося церковне начальство непорозумінням між о.Орестом і о. Ігорем – і поставили кого їм треба було. Тому що вислухали лиш одну сторону. Я не маю нічого ні до одного з отців, але я казала і ще раз повторюсь: винні в усьому люди, які підбурювали, пліткували. Все не так, і церква руйнується і сиплеться. Та ж старе приміщення, з якого вона зроблена. Що могли, те робили для її підтримання.
А гроші – то де ті гроші, подивіться, скільки кидають у тацю: гривню, дві. І скільки людей буває в прості, вихідні дні, 20-25. А комунальні скільки забирають.. .+ зарплата отцям. У квартирі ремонт зробити – страшні ціни, накладно. А це ж велике господарство.
І хто б не був наставником, раду дати тяжко.Тому дарма, люди, грішите на отця Ігоря. В апостола Павла є такі слова: “не важливо, що про мене думають люди, .не важливо, що про себе думаю я, а важливо, що про мене думає Господь”. І саме над цими словами треба задуматися нам усім.

Євгеній
5 років тому

Хватить полеміки. Отець Ігор повинен залишитися і залишиться настоятелем і крапка. Отець Орест при бажанні хай вертається другим священником. Це все дійство нагадує рейдерське захоплення.

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Євгеній

Абсолютна значна більшість прихожан настоятелем храму підтримує виключно о. Ігоря. Церква утримується за наші гроші. Тому ніхто, в т.ч. будь-які Владики, ніколи нам примусово не нав’яжуть «свою» людину.
Улюблений народний священник о.Ігор (достойний учень легендарного засновника храму покійного о.Володимира, жива згадка про нього і його методи проведення богослужінь) любою ціною буде повернутий настоятелем нашого рідного храму.

Тетяна
5 років тому
Відповісти  Євгеній

Абсолютна значна більшість прихожан настоятелем храму підтримує виключно о. Ігоря. Церква утримується за наші гроші. Тому ніхто, в т.ч. будь-які Владики, ніколи нам примусово не нав’яжуть «свою» людину.
Улюблений народний священник о.Ігор (достойний учень легендарного засновника храму покійного о.Володимира, жива згадка про нього і його методи проведення богослужінь) любою ціною буде повернутий настоятелем нашого рідного храму.

Читач
5 років тому
Відповісти  Тетяна

Порядок богослужіння у всіх церквах Київського Патріархату однаковий,
і абсолютна значна більшість це скільки? А хіба у Вас не один Владика? А хто за що бореться в Вас у Покровській церкві?
Чому улюблений народний священник не розв”язав конфлікт, який набув такого гучного розголосу, напевно захотів бути дійсно самоправним?

editor
5 років тому

Шановні коментатори, надто ж – коментаторки. Може б, ви зробили паузу в обговоренні цієї дражливої теми? Бо якось воно вже дуже не туди. Ще раз: уявіть, що це все читають люди з інших конфесій. Ну, от що вони у підсумку скажуть?..

Інна
5 років тому
Відповісти  editor

Треба було подумати про відношення людей інших конфесій перед тим, як розміщувати статтю на просторах інтернету

editor
5 років тому
Відповісти  Інна

Шила в мішку не сховаєш, бо люди не мовчали. Та випустити пару краще на сайті, ніж у храмі чи на телебаченні.
Купа особливо злостивих коментарів у смітнику.
Але думати про наслідки чвар треба насамперед парафіянам.

Віталій Міліщук
5 років тому

Не мав бажання приймати участь в коментарах,але вимушений донести свою думку.Читаючи коментарі прихильників о.Ігора ,мимоволі задаєш собі питання,чому ви робите так,як доносить на проповідях ваш настоятель,де ваша любов до ближнього,смиренність,повага до інших людей.Цих закликів не чуєте ні ви,ні сам настоятель.Мені дико дивитись на те,як ви поливаєте брудом о.Ореста,який прослужив 8 років в нашій Церкві,який своїм прикладом показав,яким має бути священник,до якого завжди можна було звернутися за мудрою порадою,чи за вирішенням , будь,якої проблеми. Не бачу проблеми в тому,що о.Ігора назначили другим священником ,адже можливість поливати квіти,косити траву,лазити по дахах,в нього не забрали.Проблема тут в іншому,а саме в Церковних коштах,над розтратами яких він втрачає контроль.Про духовність в Храмі годі і писати.Чого варте пройти блок пост касира,який вже на вході до Храму портить хороший настрій,слухаєш проповідь о.Ігора про любов до ближнього,і з каменем в душі повертаєшся додому.Ще хочу повернутися до вересня минулого року.Після парафіяльних зборів,які були визнані такі,що не відбулися,декан о.Степан зібрав декілька парафіян, для вислухання проблеми розколу громади ,яка є в Церкві.Після цих зборів було усне доручення декана щодо примирення священників та громади,виборів старости ,парафіяльної ради,ревізійної комісії,пронумерування книги пожертв на Храм.Була домовленість,що усі присутні парафіяни на цих зборах не будуть входити до складу парафіяльної ради чи ревізійної комісії.Всі ці домовленості були проігнуровані як настоятелем о.Ігорем так і деканом о.Степаном.Все,що було зроблено,це самовільне рішення о.Ігора про зменшення заробітної плати о.Ореста та зменшення виплати компенсації оренди житла.Чим це все закінчилося,ми бачимо сьогодні.

Ірина
5 років тому
Відповісти  Віталій Міліщук

Це ви нам говорите про любов до ближнього, про смиренність? Ви, як парафіянин, відразу поділили на “ваш” і “наш” священник. Це любов? Ви пресуєте касира, старшу жінку, яка вам в матері годиться. То це так “ваш” священник о.Орест на проповідях вчив так робити?Ми, на відміну від вас, приходимо до храму молитись за здоров’я наших рідних, за мир і спокій нашої держави і з благоговінням повертаємось до дому, а не чинимо пересуди.

Ірина
5 років тому
Відповісти  Ірина

А Ви вважаєте, що старша жінка тим більше касирка в церкві має себе так вести з людьми, які рідко ходять до храму? Вони як ніхто потребують допомоги, а її завдання терпеливо, доступно підказати!!!

editor
5 років тому

Для ТЕТЯНИ. Ваш великий допис пішов сюди:
https://radar.in.ua/hto-posyagne-na-posadu-ottsya-igorya-povtoryt-dolyu-yanukovycha-na-majdani/