15 січня за недолугим наказом “із області” мають закрити психоневрологічне відділення №11 – нововолинську філію Волинської обласної психіатричної лікарні №2. Допустити до цього не можна!

Бо це не лише знищення двох десятків робочих місць для медперсоналу, а й знущання з важкохворих та їхніх родин. Це соціальна бомба сповільненої дії: на вулиці вийдуть сотні людей із психічними розладами у стадії загострення!

І ніхто не знає, що буде в них на думці…

Початок скандальної історії тут: 

Закривати психоневрологію в Нововолинську – злочин! Але Гунчик наполягає…

 

РАДАР закликає небоязких депутатів Нововолинської міськради (є такі?..), депутатів облради від Нововолинська, народного депутата від 19-го округу І.Гузя, представників усіх політичних та громадських організацій міста дружно стати на захист психоневрологічного відділення.

Лишається кілька днів. За цей час можна викликати в Нововолинськ начальника управління охорони здоров’я І.Ващенюка, голову Волинської облдержадміністрації В.Гунчика та його заступників. Можна провести термінове (якщо раніше чухались) засідання профільної комісії в міськраді або спільне засідання голів депутатських комісій. Можна зажадати, аби голова облради І.Палиця скерував сюди своїх представників.

Можна все! А от відділення, створене 2002 року з такими величезними потугами, закривати НЕ МОЖНА!

РАДАР дошукався, що ж писав у міністерство охорони здоров’я нардеп Гузь…

 

…і що йому там відповіли.

Чесно попереджаємо: відповідь заступника міністра – Оксани Сивак містить дуже багато літер і мало толку.

Типу: ваші психи – вам і розбиратись…

 

 

Довідково

В Україні понад 1,6 мільйона психічно хворих людей. Про це заявила голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець:

– Їх на сьогодні в Україні 1,6 мільйона. І щодня десятки людей через порушення прав психічно хворих виграють суди проти України, а ми втрачаємо мільйони гривень, адже виплачуємо штрафи згідно з рішеннями Європейського суду…

РАДАР нагадує: психічно хворим людям у Нововолинську з 15 січня серйозно ускладнять доступ до медичної допомоги й лікування. За 140 км в Олику поїде мало хто з них… Закриття відділення – це порушення їхніх конституційних прав.

Прочитав сам? Поділись з іншими: