Начальника поліції селяни переправляли на цій дорозі! Але він порушень не виявив – усьо путьом…

20 2378

Небачені пристрасті вирували нещодавно на дорозі між волинськими селами Соловичі й Ревушки.

200 селян перекрили шлях десяткам фур, употьмах викликали поліцію, зупиняли водіїв. А в сільраді екстрено засідав виконком, аби розрулити вкрай напружену ситуацію.

Що ж трапилось у тихому закутку на Турійщині?

Восени давно вже розбиту дорогу розмило так, що подолати найбільш аварійні ділянки можна було лише за допомогою тягача. Розмили шлях дощі, а розбили – великовагові фури, які завантажують у місцевих агрогосподарствах і сунуть цією дорогою до Луцька вантажу вдвічі більше, ніж дозволено нормативами.

До речі, автотраса 0302 – обласного підпорядкування.

 

 

Наприкінці жовтня автоармагеддон набув такого апофігею, що застряглі фури довелося витягувати двома тракторами тих-таки агрофірм. При цьому “Джон Дір”  і “К-700” так само нищили залишки покриття, як і фури.

Окрім фур, на дорозі застрягали легковики, буси. Трактористи – нема дурних! – встановили за свої послуги таксу: 100 гривень  із капота. Фурам – сервіс безплатний, бо свої, а от із автобуса Ковель – Ревушки вимагали передоплату.

Мусили платити й інші водії.

Рейсові автобуси після такого здирництва сюди вже не їздили – водії категорично відмовлялись. Тож люди з сіл були позбавлені медичної допомоги, не могли дістатись на роботу чи в інших справах.

Жадібність трактористів дорого обійшлася власникам агрофірми. Бо обурені водії та пасажири, а також їхні куми, свати, брати з сіл Обеніжі, Кустичі , Соловичі збунтувались і дружно перекрили рух на особливо аварійній ділянці.

 

 

Трапилось це 28 жовтня. 200 розгніваних селян – некерована сила! Тому голова Соловичівської сільради Ярослав Кашуба, колишній правоохоронець, що командував взводом, а потім і ротою спецпризначення МВС, терміново скликав засідання виконкому.

Ухвалили: негайно сповістити про аварійний стан дороги не лише Автодор, а й поліцію та райдержадміністрацію. До приїзду поліції силами сільської “Варти порядку” забезпечити припинення правопорушень на дорозі.

Щоб ви розуміли, “Варту порядку”  очолює той-таки Кашуба. На війні в нього був позивний “Дєд”. Навіть вороги, коли він із хлопцями потрапив в оточення, гукали йому не без поваги: “Дєд, здавайся!” Та він не здався там… і не здається тут.

Цілу ніч представники сільської громади намагалися переконати власників агропідприємств, аби ті терміново профінансували  і разом зі шляховиками здійснили ремонт пошкодженої великоваговим транспортом ділянки. Перемовини виявились безрезультатними.

Тим часом “Варта порядку” впорядкувала рух, припинила тракторний рекет і дочекалася прибуття поліції з району.

Однак…

Поліцейські НІЧОГО не зробили. Не склали жодного адмінпротоколу – ні на трактористів-здирників, ні на водіїв надміру завантажених фур, які руйнували дорогу, ні на власників агрогосподарств, які й спричинили цей колапс. Натомість правоохоронці домагались письмових пояснень у “Варти порядку” та в людей, що у стані крайньої необхідності пішли захищати комунальну власність – дорогу, яка сполучає кілька сіл.

Начальник Турійського відділу поліції В.Приймачук, хоч і прибув наступного дня на скандальний об’єкт, теж нічого не вдіяв. Навіть указівок належних своїм підлеглим не дав. Дістатися своїм автомобілем на іншу частину аварійної ділянки він не зміг, тому селяни надали йому великий позашляховик для “переправи”. Тож усю глибину проблеми пан Приймачук побачив на власні очі. Аж двічі, бо двічі приїздив.

 

 

Це не завадило йому посваритися з сільськими активістами. Вимагав, аби вони розблокували дорогу і пропускали транспорт… тобто щоб фури добили покриття остаточно. І зробив усе, аби винні уникли будь-якої адміністративної та матеріальної відповідальності за руйнацію дороги.

Селяни навідріз відмовились розблокувати рух.

А от власники агрогосподарств урешті-решт визнали свою провину і погодились екстрено відремонтувати дорогу своїм коштом. Бо шляховики звично заявили, що в них грошей немає.

Ділянку підсипали щебенем. Соціальна напруга трохи спала.

Проте лишилося відкритим питання: ДЛЯ ЧОГО ГРОМАДІ ТАКА БЕЗДІЯЛЬНА ПОЛІЦІЯ?

Це питання депутати Соловичівської сільської ради задають тепер прокурору Волинської області М.Киричуку й міністру внутрішніх справ А.Авакову. Відкриті звернення до посадовців уже надіслано. На відповідь (не на відписку!) громада чекає.

Коли сніг зійде, дорогу знову розвезе – і проблема знову постане. Вирішувати її мають, звісно, працівники Автодору. Але вони нічого робити не збираються…

 

 

Отак і живемо. Начальник відділу поліції захищає правопорушників, “Варту порядку” допитують, як злочинців, – замість дієво підтримати ініціативу сільради з охорони громадського спокою та майна.

Ну, а Автодор за результатами роботи вже можна перейменувати на Автодир.

Наталя Камишникова

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
20 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
В. Красуля
5 років тому

ВСЕ ПО НОВОМУ – Нова поліція Турійського відділення Нововолинського відділу ГУНП у Волинській області, замість допомоги селянам та “Варті порядку” в приборкані правопорушників, “наїхала” на сільську громаду та її керівника, учасника бойових дій, добровольця, Героя Вуглегірська, колишнього в.о. командира роти спеціального призначення МВС “Світязь” Ярослава Кашубу (позивний Дед) та пробувала “привести” його до “порядку”, щоб допомогти правопорушникам уникнути адміністративної відповідальності та відшкодування нанесених матеріальних збитків. (Це тобі не штраф за “паски безпеки” або за “забув дома технічний паспорт” вилучати в селян автомобілі і штрафувати їх по “повній”, це не дядько з возиком, а дядьки з “баблом” , їм НОВА ТУРІЙСЬКА ПОЛІЦІЯ служить по НОВОМУ !

Сергій
5 років тому
Відповісти  В. Красуля

Соловичівська сільська рада все-таки діяла не в чинному правовому полі. Проблему мали б вирішувати Турійська районна адміністрація і районна рада (ЗАКОН УКРАЇНИ
Про дорожній рух
Стаття 6. Компетенція міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій
Організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів;) Можна зрозуміти позицію людей. Вони, і сільська рада, не мали практично інших варіантів, щоб вплинути на ситуацію. Але районна поліція в даному випадку виявилися просто крайніми , на яких пробують “повісити здохлих собак” Подібні випадки руйнування доріг є скрізь по району. А позиція районної влади часто зводиться лише до рекомендацій сільським радам виділяти більше коштів на ремонт доріг. Чому в районі фірма Р. Микитюка стала раптом монополістом , і досить дорогим. з ремонту доріг?

УБД 1
5 років тому
Відповісти  Сергій

Ви не знаєте, чому ? Тому що Микитюк керує, в тому числі і поліцією району, і цього начальника озадачив, а той *** повівся та побачив в ньому сонце на небі, але коли смаленим запахне, сонце зайде, і залишиться він сам на сам з проблемами, які сам собі створив.

Микола
5 років тому

Сьогодні поліція служить не людям, а тим, хто їм за цю “службу” платить, інакше чого б він там парився… Ха- ха !

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

Слава “проатестованій, пролюстрованій, оновленій” і перетвореній із поганої міліції у “хороших хлопців-копів” Турійській поліції! Що “захищають” простих громадян а не багатіїв, згідно нового “Закону України про поліцію”.

Гість
5 років тому

Наш Ярослав Іванович користується повагою серед жителів району , він завжди з громадою та попереду всіх. Звичайно такого безчинства яке відбулося він дозволити не міг. А турійська так звана поліція та її начальник вів себе з ним по хамські , погрожував кашубі криміналом (тільки хто повинен отримувати цей кримінал?) та встановлював йому термін ! Хто йому це дозволив ?!! Хто дозволив так себе вести з громадою та учасниками бойових дій які проливали свою кров, щоб такої нечисті на Україні не було ?!! Він для цієї дороги палець об палець нічого не зробив доброго, а хотів нас залишити без транспортного сполучення з Турійськом ! Такий начальник нам не потрібний, нехай вищі його начальники заберуть його собі щоб розбивав дорогу їм на дачі, а не нам ! Будемо стояти до кінця, поки такий керівник не буде покараний.

Гість 2
5 років тому

Ви що вправду думаєте, що цього служаку хтось покарає ? Дурні, там всі такі !

Соловичанин
5 років тому

До Кашуби за те, що забув документи в Луцьку ,вилучили автомобіль, викликали евакуатор, завезли на штрафплощадку, в лікарню якогось біса возили і перевіряли чи не пив горілки (повагу б мали, Дед взагалі не п’є) . Оштрафували, що їхав не по своїй полосі дороги.
Дєд подав в суд і суд скасував їхній штраф.
А тут знайшли закон, але знову до Дєда. Негідники.

Радовичі
5 років тому

Їм ваша дорога до одного місця. В Радовичах декілька неділь на дорогу Турійськ – Луцьк з поля було винесено тьма грязюки, були великі ями, люди попадали в автопригоди, а поліції байдуже. Хоча сам начальник там кожен день їздить в ківерці до дому. Напевно добре заплатили щоб не бачив.
Голова сільської ради дзвонив в поліцію, але там про те не хочуть слухати, тому. що це зробив один або інший олігарх. Таку маємо поліцію, про те. що вона нова – це брехня.

Микола тагачин
5 років тому

До нас теж дорога була розбита біля Клюська, автобус декілька днів не ходив, потім Микитюк все ж поладив, але куди дивиться ГАЇ ?

мент
5 років тому

Це перший в історії Турійська випадок, коли міліція просто нічого не робить, але бабки з людей бере справно ! Нібито і революції для них не було і АТО їх не стосується !

Турійчанин
5 років тому

Переїзд в турійську завжди мигає, ото спішив та переїхав не дочекавшись коли перестане блимати, доганяють і говорять, що я порушив. Та тут же пропонують прийти завтра до начальника порішати. Не ходив, це просто гидко.

ХХХХ
5 років тому

Схолоньте ! ви все рівно нічого не вирішуєте, попілікаєте і все забудеться. Та всім керує слідчий, а начальники там ніхто і міняються як презики тим більше судячи з цієї публікації вони взагалі в школу не ходили !

Х!!!
5 років тому

Молодець ! Хоч один правду сказав ! Сьогодні в злодіїв працюють менти яких повиганяли при люстрації, а в поліції немає кому працювати, тому і в турійську рулять та і завжди рулили хлопці з Ковеля, тим більше мають свого в поліції !

????
5 років тому

Якби не Шпига , то нічого б самі вони не робили ! Рука руку миє ! все вони для себе роблять пучком, нічого не змінилось, як взятки брали так і беруть, як носили на верх так і носять !

Василь
5 років тому

“Нова” Турійська поліція протиставила себе цим хлопцям, думаю марно, вони їхнього мізинця не вартують. https://www.youtube.com/watch?v=CaQSO-9WSNE&feature=youtu.be

УБД
5 років тому

Учасники бойових дій не задоволені скотським відношенням до нашого товариша, на перших наших зборах будемо звертатись листом до керівництва держави, щоб подібні поліцейські більше не носили форму поліції та були притягнуті до кримінальної відповідальності за порушення Закону.

побратим
5 років тому

Дед ? Це що таке в тебе завелося ?!! Якщо , то свисни. Мені кажеться пора відвідати Фацевича та Авакова. Тим більш є запрошення на 31 січня.

УБД 1
5 років тому

Питання ставиться дуже просто, цього так званого поліцейського влада просто підставила, а відповідати він буде особисто. В районі я ще не знаю таких начальників міліції-поліції, якіб так безголово вели себе в подібних випадках. Там замішана “криша” при владі, яка просто від них відмовиться. Нафіг себе палити та бути центром скандалу з сільською громадою та учасниками бойових дій. Кашубу знаю, не відступить.

editor
5 років тому
Відповісти  УБД 1

І я Кашубу знаю. Не відступить. А що, в Турійському районі вже всіх злодіїв та казнокрадів зловили, що вчепились у захисника України Кашубу – голову сільської “Варти порядку” і сільського голову?