Небачені пристрасті вирували нещодавно на дорозі між волинськими селами Соловичі й Ревушки.

200 селян перекрили шлях десяткам фур, употьмах викликали поліцію, зупиняли водіїв. А в сільраді екстрено засідав виконком, аби розрулити вкрай напружену ситуацію.

Що ж трапилось у тихому закутку на Турійщині?

Восени давно вже розбиту дорогу розмило так, що подолати найбільш аварійні ділянки можна було лише за допомогою тягача. Розмили шлях дощі, а розбили – великовагові фури, які завантажують у місцевих агрогосподарствах і сунуть цією дорогою до Луцька вантажу вдвічі більше, ніж дозволено нормативами.

До речі, автотраса 0302 – обласного підпорядкування.

 

 

Наприкінці жовтня автоармагеддон набув такого апофігею, що застряглі фури довелося витягувати двома тракторами тих-таки агрофірм. При цьому “Джон Дір”  і “К-700” так само нищили залишки покриття, як і фури.

Окрім фур, на дорозі застрягали легковики, буси. Трактористи – нема дурних! – встановили за свої послуги таксу: 100 гривень  із капота. Фурам – сервіс безплатний, бо свої, а от із автобуса Ковель – Ревушки вимагали передоплату.

Мусили платити й інші водії.

Рейсові автобуси після такого здирництва сюди вже не їздили – водії категорично відмовлялись. Тож люди з сіл були позбавлені медичної допомоги, не могли дістатись на роботу чи в інших справах.

Жадібність трактористів дорого обійшлася власникам агрофірми. Бо обурені водії та пасажири, а також їхні куми, свати, брати з сіл Обеніжі, Кустичі , Соловичі збунтувались і дружно перекрили рух на особливо аварійній ділянці.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=guJncxIsbl8[/youtube]

 

Трапилось це 28 жовтня. 200 розгніваних селян – некерована сила! Тому голова Соловичівської сільради Ярослав Кашуба, колишній правоохоронець, що командував взводом, а потім і ротою спецпризначення МВС, терміново скликав засідання виконкому.

Ухвалили: негайно сповістити про аварійний стан дороги не лише Автодор, а й поліцію та райдержадміністрацію. До приїзду поліції силами сільської “Варти порядку” забезпечити припинення правопорушень на дорозі.

Щоб ви розуміли, “Варту порядку”  очолює той-таки Кашуба. На війні в нього був позивний “Дєд”. Навіть вороги, коли він із хлопцями потрапив в оточення, гукали йому не без поваги: “Дєд, здавайся!” Та він не здався там… і не здається тут.

Цілу ніч представники сільської громади намагалися переконати власників агропідприємств, аби ті терміново профінансували  і разом зі шляховиками здійснили ремонт пошкодженої великоваговим транспортом ділянки. Перемовини виявились безрезультатними.

Тим часом “Варта порядку” впорядкувала рух, припинила тракторний рекет і дочекалася прибуття поліції з району.

Однак…

Поліцейські НІЧОГО не зробили. Не склали жодного адмінпротоколу – ні на трактористів-здирників, ні на водіїв надміру завантажених фур, які руйнували дорогу, ні на власників агрогосподарств, які й спричинили цей колапс. Натомість правоохоронці домагались письмових пояснень у “Варти порядку” та в людей, що у стані крайньої необхідності пішли захищати комунальну власність – дорогу, яка сполучає кілька сіл.

Начальник Турійського відділу поліції В.Приймачук, хоч і прибув наступного дня на скандальний об’єкт, теж нічого не вдіяв. Навіть указівок належних своїм підлеглим не дав. Дістатися своїм автомобілем на іншу частину аварійної ділянки він не зміг, тому селяни надали йому великий позашляховик для “переправи”. Тож усю глибину проблеми пан Приймачук побачив на власні очі. Аж двічі, бо двічі приїздив.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gM7pJs4UyR8[/youtube]

 

Це не завадило йому посваритися з сільськими активістами. Вимагав, аби вони розблокували дорогу і пропускали транспорт… тобто щоб фури добили покриття остаточно. І зробив усе, аби винні уникли будь-якої адміністративної та матеріальної відповідальності за руйнацію дороги.

Селяни навідріз відмовились розблокувати рух.

А от власники агрогосподарств урешті-решт визнали свою провину і погодились екстрено відремонтувати дорогу своїм коштом. Бо шляховики звично заявили, що в них грошей немає.

Ділянку підсипали щебенем. Соціальна напруга трохи спала.

Проте лишилося відкритим питання: ДЛЯ ЧОГО ГРОМАДІ ТАКА БЕЗДІЯЛЬНА ПОЛІЦІЯ?

Це питання депутати Соловичівської сільської ради задають тепер прокурору Волинської області М.Киричуку й міністру внутрішніх справ А.Авакову. Відкриті звернення до посадовців уже надіслано. На відповідь (не на відписку!) громада чекає.

Коли сніг зійде, дорогу знову розвезе – і проблема знову постане. Вирішувати її мають, звісно, працівники Автодору. Але вони нічого робити не збираються…

 

 

Отак і живемо. Начальник відділу поліції захищає правопорушників, “Варту порядку” допитують, як злочинців, – замість дієво підтримати ініціативу сільради з охорони громадського спокою та майна.

Ну, а Автодор за результатами роботи вже можна перейменувати на Автодир.

Наталя Камишникова

 

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: