Не дайте закрити психоневрологію в Нововолинську!

7 2820

Погана новина для нововолинців. Завтра мають закрити (тобто ліквідувати) психоневрологічне відділення – філію обласної психіатричної лікарні.

Розміщене воно в 2-поверховому корпусі Нововолинської ЦМЛ – поряд із інфекційним відділенням.

Відкрили його років десять тому – на настійливу вимогу громадськості. Ініціаторами були дві прості, але небайдужі жінки: Ганна Шульгач і Єлизавета Архіпчук.

Рідні хворих на психоневрологічні розлади домоглись, аби тривалий курс лікування пацієнти проходили  в Нововолинську, а не в Луцьку чи Олиці. Це і для хворого краще, і для родичів зручніше. Бо з передачами за 100 кілометрів не наїздишся. А вдома, як відомо, і стіни допомагають.

Відділення в Нововолинську планували на 30 місць, і практично завжди воно було заповнене. Щоправда, раз по раз виникали проблеми з керівництвом. Завідувачів змінювали, вочевидь, занадто часто.

А тепер узагалі сказали: немає коштів. Простіше закрити.

 

 

Ну, ламати – не будувати, ясна річ.

Конституція забороняє скорочувати обсяги надання медичної допомоги. Пацієнти і їхні родичі готові вийти на акцію протесту проти закриття психоневрології. Важливо, щоб їх підтримали й інші нововолинці. Адже психічно хворий у стадії загострення на вулиці чи у під’їзді – це ризик для всіх довкола.

Можна було б згадати чимало сумних історій, коли медики непоправно запізнилися з невідкладною психіатричною допомогою. Та скажу просто: якщо відділення в Нововолинську збережуть, усім нам буде значно безпечніше ходити містом.

Тому – депутати міської та обласної рад, помічники нардепа Гузя, активісти, небайдужі, репортери, прийдіть 13 вересня на 10.00 у Нововолинську ЦМЛ. Місце зустрічі – біля психоневрології.

Закриття її буде злочином супроти хворих, знущанням із їхніх родичів і чиновницьким плювком в обличчя цілому місту.

Колись власноруч зібрала зо дві тисячі підписів за відкриття у Нововолинську цього відділення. Пробивала ініціативу на сесіях обласної ради.

Перший завідувач психоневрології, чудовий лікар Степан Максимчук, загинув у аварії під час службової поїздки до Луцька…

Це все було надарма? Котові Гунчика і Палиці під хвіст? На важкохворих у їхньої влади немає коштів?..

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
7 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатоль_
6 років тому

Так, пам’ятаю. Ти, “НС”, найбільше доклала зусиль і нервових клітин до відкриття психоневрології у Нововолинську. Я теж, але тільки трішки. Старий кінь – В.Мороз не буде цьому перешкоджати. Як і другий – “заслужений господарник”. Видається мені, що прикриють таки. Проте, якщо подати до суду, згідно ст. 49 Конституції України, яка забороняє скорочувати місця у комунальних закладах охорони здоров’я – 100% шанси на виграш! Хто візьметься подати позов? Для мене забагато цих судів – вже було три. Другий у Львівському Апеляційному, а третій щойно розпочався – і захворів суддя. Не бійтеся місцевої влади – хай вона нас боїться! Бо ми утримуємо цих дармоїдів і трутнів, а не вони нас. Сміливіше! То хто відважиться?

Віка
6 років тому
Відповісти  Анатоль_

Навіть, якщо хтось наважиться, то де взяти кошти на сплату судового мита? Це мито тепер захмарне. Безкоштовно тільки пенсіонерам і ветеранам.((

Анатоль_
6 років тому
Відповісти  Віка

НІ, Віко. Окрім пенсіонерів та ветеранів безкоштовні адвокати обслуговують іще й інвалідів. За адресою: вул. Винниченка, 14. Я намагаюся зі всієї сили, проте, аж ніяк – сам, не можу створити квітуче життя і європейський рай для нововолинців та їхніх маленьких дітей. Через полохливість батьків. Деколи, спостерігаючи їхню “козливість” і безпричинний страх, хочеться заматюкатись… Сам-один, чи двоє-троє без Вас усіх, ми нічого не створимо – ані раю, ні життєвого квітника із рогом достатку. І “НС” не створить їх за Вас. Вставайте, не бійтеся. Все-одно виздихаємо від хвороб і злиднів. То що ми втрачаємо? Нічого! А виграємо життя.

Саша
6 років тому

А кому мішає те віділення хайби було .

Саша
6 років тому

Забув спитати а в жовтневому колись давно було віділення ци воно іще є там.

Цікаво
6 років тому
Відповісти  Саша

Немає, в нас амбулаторія, ми навіть швидку тепер ждем 20-30 хвилин, такщо….матюкатися зря заборонили

Гість
5 років тому

От коли один неадекватний за****** якогось начальника чи якусь шишку з верхушки, то швидко і нову побудують. Тварюки, навіть цим хворим кисень перекривають, скоти.