Погана новина для нововолинців. Завтра мають закрити (тобто ліквідувати) психоневрологічне відділення – філію обласної психіатричної лікарні.

Розміщене воно в 2-поверховому корпусі Нововолинської ЦМЛ – поряд із інфекційним відділенням.

Відкрили його років десять тому – на настійливу вимогу громадськості. Ініціаторами були дві прості, але небайдужі жінки: Ганна Шульгач і Єлизавета Архіпчук.

Рідні хворих на психоневрологічні розлади домоглись, аби тривалий курс лікування пацієнти проходили  в Нововолинську, а не в Луцьку чи Олиці. Це і для хворого краще, і для родичів зручніше. Бо з передачами за 100 кілометрів не наїздишся. А вдома, як відомо, і стіни допомагають.

Відділення в Нововолинську планували на 30 місць, і практично завжди воно було заповнене. Щоправда, раз по раз виникали проблеми з керівництвом. Завідувачів змінювали, вочевидь, занадто часто.

А тепер узагалі сказали: немає коштів. Простіше закрити.

 

 

Ну, ламати – не будувати, ясна річ.

Конституція забороняє скорочувати обсяги надання медичної допомоги. Пацієнти і їхні родичі готові вийти на акцію протесту проти закриття психоневрології. Важливо, щоб їх підтримали й інші нововолинці. Адже психічно хворий у стадії загострення на вулиці чи у під’їзді – це ризик для всіх довкола.

Можна було б згадати чимало сумних історій, коли медики непоправно запізнилися з невідкладною психіатричною допомогою. Та скажу просто: якщо відділення в Нововолинську збережуть, усім нам буде значно безпечніше ходити містом.

Тому – депутати міської та обласної рад, помічники нардепа Гузя, активісти, небайдужі, репортери, прийдіть 13 вересня на 10.00 у Нововолинську ЦМЛ. Місце зустрічі – біля психоневрології.

Закриття її буде злочином супроти хворих, знущанням із їхніх родичів і чиновницьким плювком в обличчя цілому місту.

Колись власноруч зібрала зо дві тисячі підписів за відкриття у Нововолинську цього відділення. Пробивала ініціативу на сесіях обласної ради.

Перший завідувач психоневрології, чудовий лікар Степан Максимчук, загинув у аварії під час службової поїздки до Луцька…

Це все було надарма? Котові Гунчика і Палиці під хвіст? На важкохворих у їхньої влади немає коштів?..

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: