Під час обшуку в її квартирі Яна встигла обматюкати всіх правоохоронців, а прибуло їх чимало – навіть прокурор. Наркобаронеса нічого не боїться. Бо її захищає слизький закон.

Спочатку роздивіться фото.

Це обшук  у будинку 19 по вулиці Винниченка, у такої собі Яни, яку в Нововолинську по-простому називають Цанихою.

Ретельний огляд квартири з вилученням сильнодіючих очних крапель, від яких “тащаться” наркомани, розпочався 7 вересня опівдні і тривав майже три години.

За цей час Яна встигла обматюкати всіх правоохоронців, а було їх чимало. Наші з міськвідділу ГУ НП та з прокуратури, а також працівники департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків (ці спеціально приїхали з Луцька).

У квартирі були молодий чоловік і мала дитина. Дитину невдовзі забрав дід. А молодик три години поспіль сидів незворушно й мовчав, на відміну від галасливої хазяйки наркосалону.

Поліцейські виявили у кухні, у ванній, у кімнатах десятки флакончиків очних крапель. Натрапили й на пакет із 70 порожніми пляшечками. На очах у понятих усе полічили, склали у пакет, закрили. Поняті підписалися… У нашому фоторепортажі все видно до дрібниць.

 

Пакет підписаний і запечатаний

 

А тепер найцікавіше.

За неповні три години у двері квартири постукали/подзвонили півтора десятка постійних клієнтів. На вході якраз стояв молодий прокурор, він і полічив…

Цю нескінченну вервечку відвідувачів щодня мусять спостерігати сусіди Яни. Після серпневого обшуку, коли поліція вилучила в бойової подруги Колі-рецидивіста близько 200 флакончиків сильнодіючих ліків, люди зітхнули спокійно.

Але тішились недовго. Яна закупила наступну партію – і відновила жваву торгівлю на дому…

Вочевидь, хтось із обурених сусідів і дав сигнал у поліцію, що  їхній під’їзд знову став найпопулярнішим у Нововолинську. Справедливості заради скажу: ширяються наркомани не там – ходять здебільшого у сусідні будинки.

Наприклад, сюди. Тут мешканці виявляють по 14 шприців нараз…

 

Маяковського, 13

 

Один із учасників обшуку зауважив у квартирі на видноті гаманець, набитий грішми. Тисяч 50 там було, каже. Зрозуміло, це тіньові доходи і кошти на чергову закупівлю ходового товару. Однак ці  гроші поліція вилучати не стала – ніззя, незаконно.

Лише краплі.

А їх наразі в Україні не визнали наркотичним засобом. Міністерство охорони здоров’я досі не внесло тропікамід у відповідний реєстр. Хоча медики добре знають, до яких страхітливих наслідків призводить ширяння цими очними крапельками…

І цілком можливо, що суд ухвалить: вилучені ліки, які офіційно не є наркотиком і вільно продаються в аптеках, повернути власниці.

Обидві партії, прикиньте. Кожна так на 80-90 тисяч гривень.  Щаслива власниця притьмом їх реалізує – і з новою силою вкладе гроші у закупівлю товару. І чиїсь діти, зовсім юні і трохи старші, знову й знову піднімуться сходами до “окулістки”.

Це тільки здається, що то якісь невідомі “кончені наркомани”. Ні, там на голці зависли вже й діти когось із ваших знайомих.

Закон підозріло ліберальний. Поліція в цьому конкретному випадку щиро хоче, але не може. Може міністр охорони здоров’я, можуть нардепи – але вони наразі не хочуть.

А Яна і хоче, й може тримати на голці сотні молодих нововолинців! Товар – гроші – товар! Вона працює!.. І за чужих дітей їй голова не болить.

А вам?

Ну, й наостанок. Там іще стопкою водійські посвідчення лежали. І закордонні паспорти, і картки малого прикоронного руху. Клієнти здають наркобаронесі документи під заставу, коли бракує грошей на дозу?

Чи вона вже поставила діло на таку широку ногу, що незабаром і візи відкриватиме?..

Поміж матюків Яна заявила, що тропікамід привозить із Польщі  – усі рецепти в неї є…

 

Наталя Камишникова

У тему:

 

Обшукали наркобаронесу. “Точка” була у центрі Нововолинська

Яна, “Гавана” та інші наркодилери

Прочитав сам? Поділись з іншими: