Паспортний стіл в Іваничах: 20-30 людей, жива черга, без ажіотажу!

15 8433

 – Хочу здати документи на закордонний паспорт. На біометричний, як тепер вимагають. Яким буду у черзі?

 – Аж 555-м, мабуть, – важко зітхнула я, бо знаю тепер усе про чергу в Нововолинську. І порадила своєму знайомому поїхати в Іваничі. Там, кажуть, не треба чекати аж 3-4 тижні, щоб почати оформлення біометричного паспорта.

Напередодні мала телефонну розмову з начальником Іваничівського сектора державної міграційної служби Людмилою Волковою. Людмила Степанівна запевнила: обслуговують усіх, незалежно від місця фактичного проживання чи реєстрації. Є відвідувачі з Києва, Львова, Сокаля… Минулої п’ятниці приїздили замовити закордонний паспорт аж 15 нововолинців. А загалом того дня було 30 осіб. Усіх прийняли.

Одне слово, поїхав сьогодні вранці Валентин Мінчик у Іваничі. Ризикнув. О 6.15  зайшов у автобус на повороті третьої шахти – і був на місці близько сьомої години.

Паспортний стіл – там само, де поліція. Треба вийти біля лікарні і трохи пройти до центру.

 

Це тут!

 

У черзі наш репортер виявився п’ятим. Кабінети відчинили о 8-й.

Тут нагодились аж семеро громадян, які вчора сплатили в банку по 558 чи по 810 грн. (залежно від терміновості), але не встигли на фотографування і сканування відбитків пальців.

Оператор станції приймає відвідувачів лише до обіду. А вчора їх було багато.

 

 

Отже, з 5-го Валентин став одразу 12-м. Черга трохи напружилась, громадяни занервували. Та коли з’ясували, де платити, й одержали у кабінеті начальника талончики з банківськими реквізитами, то мерщій понесли гроші в банк.

А звідти – знову у чергу, вже до оператора фотосканокомплексу. Тут народ розслабився й навіть трохи здружився. Загалом у живій черзі було 20 чоловік.

 

 

Оператор обслуговує швидко, але виникають проблеми у самих громадян. Дехто ставить свій електронний підпис із п’ятої чи десятої спроби. Декому переробляють фото – клієнт хоче виглядати гарнішим. 🙂  Не завжди якісно виходять відбитки пальців.

До слова, в Іваничах і на українські паспорти, й на закордонні готує документацію одна-єдина станція. У Нововолинську їх три. Одна – на вітчизняні паспорти, друга – на закордонні. Третя зараз не діє.

“Чому так?” замислився Валентин.

Чому нововолинці повально записуються аж на кінець серпня, а тут лише 20-25 клієнтів у живій черзі?

 

 

І сам знайшов відповідь…

 

 

Тут немає ажіотажу – тут інший темп життя. Люди пораються на городах, базарюють і готуються до жнив.

 

Забирати біометричний паспорт Валентину доведеться теж в Іваничах. Це буде за півтора місяця, хоча за законом паспорт мають видати впродовж 20 днів. Терміновий роблять добрих три тижні, хоча мають виготовити і вручити за 7 днів.

На поліграфічному комбінаті у Києві щось то ламається, то псується. Він перевантажений замовленнями, а в людей зриваються поїздки на відпочинок, на лікування, у невідкладних справах. Сотні тисяч українців нервують, зазнають фінансових втрат… але державній машині до цього немає діла. Поламка. Чекайте. Терпіть.

У Нововолинськ і в Іваничі сьогодні привезли “термінові” паспорти за 11-12 липня і “звичайні” – за 17 червня.

Люди обурюються, дехто навіть пише скарги в ДМС і у Генпрокуратуру. Хтось, можливо, у суд подасть – і виграє стовідсотково.

Держава взяла на себе зобов’язання виконати замовлення документа за 7 чи за 20 днів – ото хай і виконує. Тютя в тютю. Поляки вже б закидали суд позовами. Наші терплять.

Але це зовсім  інша тема, а дорогу в Іваничі ми всім мисливцям за біометричним паспортом показали. 🙂

 

Фоторепортаж – Валентин Мінчик

Текст – Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
15 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
editor
5 років тому

Вангую, що і в нас десь так із кінця серпня чи початку вересня буде лише жива черга. Бачу по кількості дзвінків і запитань, як спадає хвиля ажіотажного попиту. Із величезним задоволенням здихаюся тих списків. Дуже виснажлива робота, за яку здуру й надурняк узялась я, але категорично не беруться міські службовці.
Запис припиняю, посилатиму всіх в Іваничі або й далі. 🙂
Валентину Мінчику дякую, що з’їздив і все розвідав для наших читачів.

Люся
5 років тому

це тому що там не має кроноспану та курчака,їм не треба тікати,ніхто в іваничах масово не збирається емігрувати.

Wagonwheel
5 років тому
Відповісти  Люся

Якщо Вам так кортить втікти – поміняйтесь квартирами з іваничівськими. Мах на мах без доплат. Я думаю бажаючі в Іваничах знайдуться для Вашого порятунку.

Писець
5 років тому
Відповісти  Wagonwheel

Ні, давайте чиновників мах на мах зробимо!
Сторонського не пропонуємо – вийде кидалово з нашої сторони.
Хоча я пропоную також вигнати з роботи -Сторонського, Громика й Рожелюка, за звільнені кошти купити двох поліцейських собаки, які можуть шукати по сліду злочинців
переваги
1 Собака не буде дерибанити бюджетні кошти
2 Собака не буде кришувати змови про підвищення цін на ринку, а сама човпти та перевіряти зовсім інших продавців.
3 Собака не буде робити незаконні рейдові перевірки підприємців.
4 Собака не буде хамити та матюкатися
5 Собака не буде “морозитися” від своєї основної роботи.
ну, далі хай інші читачі допишуть переваги

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Писець

Кла-с-с! І годувати будемо пса із окладу міського голови, його заступників та їхніх доплат від територіальної громади і платників податків! Ц ж яка економія бюджету відбудеться – тільки по одному А.Сторонському. І люди спокійно себе почуватимуть.

Wagonwheel
5 років тому
Відповісти  Писець

Ідея цікава – потребує обговорення.
По пункту 3 – що перевіряли? Найманих працівників зареєстрованих? Я тільки за.
Пояснення – просте, я плачу, то чому інший, який працює по-чорному, цього не робить? А користується з моїх податків. Всі інші перевірки – від лукавого.
По пунку 2 – цікаво також, що за змова?

Кажете, перевірки, пресування. Та вони не можуть елементарного зробити. Був в цьому році у ВУКГ на Зеленій. Так слово за слово – і мені працівник розповідає “цікаву” інформацію – виявляється, не всі приватні будинки в Нововолинську мають договори на вивезення сміття. І заставити їх не можуть. Тому що є такі “хитропопі”, які починають розповідати, що у них сміття немає, якщо і з’являється, то вони все спалюють у себе на ділянці і контейнерами не користуються, і взагалі не знають, як вони виглядають. В час пластику розповідати про те, що все спалюється на своїй землі. Брєд. Звичайно, ВУКГ не може поставити сторожа цілодобово біля контейнера, щоб зловити того хитрозробленого на брехні. Мабуть, таких меншість, але сам факт існує.

Олександр
5 років тому
Відповісти  Wagonwheel

В Іваничах квартири коштують дорожче ніж в Нововолинську

анти чобіт
4 років тому
Відповісти  Олександр

неправда

editor
5 років тому

Погана новина з паспортного відділу. По всій Україні зависла програма фотографування і сканування відбитків. Сьогодні в Нововолинську встигли прийняти трьох людей із черги, а ще 24 особи лишилися чекати.
Станом на зараз програма НЕ працює. Дуже шкода людей у черзі.
Усі сьогоднішні, якщо їх не приймуть сьогодні, підуть на завтра. Якщо та комп’ютерна програма запрацює…

Анонім
5 років тому
Відповісти  editor

Підскажіть,як зараз з чергами на біометричний паспорт,прийшов і здав документи в той самий день? Чи може швидше буде в Іваничах?

editor
5 років тому
Відповісти  Анонім

у п’ятницю, 25-го, стояло вранці о 9-й десь так тридцять людей у живій черзі. Підходили ще, але великих шансів пройти того дня вже не мали.
Хто був сьогодні – розкажіть, як воно там.

Ірина
4 років тому
Відповісти  editor

Просто жах,сьогодні з 3-ма дітками простояла з 8-30 до пів дванадцятоі коли вийшла пані Волкова і сказала що нас не встигне прийняти,а коли почула,що ми з Львівськоі обл,щоб ми здавали квитанціі і іхали до Львова.Не дивлячись на те,що до обіду було ще пів години сеазала,що прийом на сьогодні закінчився,а після обіду вона тільки видає паспорти,а не приймає…

editor
4 років тому
Відповісти  Ірина

Чиновник не має права дискримінувати людей за місцем проживання. Можете поскаржитись на гарячу урядову лінію. Можна написати скаргу на сторінку ДМС на фейсбук і на офіційний сайт. Також – на сайт ДМС у Волинській області.
Із трьома дітками відпровадити назад – це мегасвинство! Там же висять десь по коридорах телефони начальства. Треба було одразу звернутись туди!

анти чобіт
4 років тому

Бути громадянином Украіни – це прокляття?

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  анти чобіт

Та, ні. Бути бидлякою-українцем, якому ні до чого немає діла і все байдуже у своїй Державі – оце саме воно.