Чи сміятися, чи як. Отримала відповіді на свій запит і на критичні публікації від першого заступника нововолинського міського голови, секретаря Нововолинської міськради А.М.Сторонського.

Питала прості речі:

 – чи набрало чинності  рішення Нововолинської міської ради №21/51 від 22 грудня 2017 р.?

– чи оприлюднили його належним чином у місцевих ЗМІ та на офіційному сайті Нововолинської міськради?

– чи ознайомили з цим рішенням перевізників та водіїв на міських маршрутах?

– чи проконтролював секретар ради, заступник міського голови Сторонський А.М. виконання цього рішення?

– хто несе персональну відповідальність за оприлюднення цього рішення у місцевих ЗМІ, за ознайомлення з ним перевізників і за його виконання?

Нагадала “батькам міста”: в нововолинських маршрутках водії нерідко й надалі відмовляються перевозити дітей із багатодітних родин безоплатно. Посилаються на те, що рішення №21/51 у газеті не опубліковане й начальник відділу транспорту Коцура їх із ним не ознайомив.

І ось наш цілий пан Сторонський відписує:

 

 

 

Звісно, я запитувала цілком публічну інформацію. Звісно, Сторонський нею володіє, однак не хоче визнати, що виконання рішення міськради він не проконтролював.

Але то таке. Нас із вами у цих відписках більше цікавить ось що.

– Начальник відділу транспорту Ю.Коцура УСНО довів до перевізників, що в незаконне рішення міськради №19/8 від 12.10.2017 рішенням №21/51 від 22.12.2017 р. внесено зміни й безоплатний проїзд дітей із багатодітних родин ВІДНОВЛЕНО.

– Рішення №21/51 від 22.12.2017 р. опубліковане на сайті міської ради в належний термін.

Заглядаємо в регламент Нововолинської міськради. Належний термін – це не пізніше 10 робочих днів після ухвалення рішення. Ну, там були новорічно-різдвяні свята, але!

Після 6 січня жоден нововолинський водій уже точно не мав права вимагати 1,5 грн. із дитини, яка належить до пільгової категорії.

А водії нахабно (сама чула й бачила) вимагали! УСНЕ роз’яснення Коцури перевізникам до найманих водіїв не дійшло.

Явно не дійшло воно й до самих перевізників. Приміром, Сергій Бохван заявляв на все своє маршрутне таксі, що сайти йому не указ, указ – тільки рішення міськради від 12 жовтня, яке Коцура йому надав на папірчику. А іншого не надав! І в міській газеті рішення від 22 грудня не опубліковане!

Дивимось у регламенті міської ради, яким є порядок оприлюднення рішень. А отут нежданчик!

Рішення ради нормативно-правового характеру набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цього рішення у дію.  Оприлюдненням рахується дата публікації прийнятого радою рішення на сайті міської ради АБО в міській газеті “Наше місто”, або в інший спосіб, визначений радою.

Тобто рішення на сайті міської ради – указ для перевізників! І розмістили його там на початку січня чи наприкінці грудня.

От тільки проконтролювати його виконання нема кому. Запаніли і секретар ради, на якого покладено цей обов’язок, і начальник відділу транспорту.

Багатодітні мами в Нововолинську вже самі (!!!) роздруковують рішення міськради і тицяють його водіям – у ПИСЬМОВІЙ формі.

Бо школярики з багатодітних родин у маршрутках їздять безоплатно лише через раз. Залежно від совісті водія. Перевізник  йому УСНО щось, може, і звелів, але що? Чи возити безоплатно, чи дерти гроші – невідомо.

І поки Коцура з перевізниками й водіями бавляться у зіпсований телефон, ми з вами дошукались: не треба чекати, поки рішення сесії надрукує газета “Наше місто”! Є на сайті міської ради – отже, чинне.

Багатодітні родини, повідомте у коментарях, як тепер їздять ваші школярики. Дуже цікаво.

РАДАР проконтролює – замість Сторонського.  🙂

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: