Директору Заболотцівської школи про нелегальні пасажирські перевезення відомо. Однак…

Аж тричі довелося мені писати про наболілу проблему сіл Заболотці й Біличі на Іваничівщині – відсутність маршрутки і вкрай розбиту, аварійну дорогу. Колективні листи селян, мої критичні публікації щодо доїзду були й у районній газеті “Колос”, і в інтернеті.

Минуло півтора року, що змінилося?

Дорогу трохи відремонтували. Тепер нею їздять і маршрутка від перевізника Юрія Подлевського (Заставне – Заболотці – Нововолинськ), і шкільний автобус, який завозить до Заболотцівської школи й розвозить по домівках дітей із Білич, Заставного.

Здавалося б, ось воно, покращення! Але є одне АЛЕ.

Усупереч усім нормативним документам та суворим інструкціям шкільний автобус возить не лише учнів і вчителів, а й усіх охочих із довколишніх сіл. Люди їздять у Нововолинськ на базар, на роботу, в лікарню, до родичів – і, ПОПРИ наявність маршрутки, яку так довго прохали-вибивали в районного й обласного начальства, сідають у… ШКІЛЬНИЙ автобус.

 

 

Платять “на лапу” водієві автобуса, який не має ліцензії на такі пасажирські перевезення й відповідно не сплачує з них податків. Платять так само, як у маршрутці: 10 гривень із Заболотців до Нововолинська. 12 – із Заставного. Ну, може, водій іноді трохи демпінгує, то таке.

А маршрутка, що рушає на годину раніше, їде напівпорожньою. Або взагалі 2 пасажири у салоні.

Питається, за що боролись?..

Графік рейсів маршрутки людей не влаштовує? Так раніше взагалі діставались на перекладних! Графік можна узгодити у відповідній інстанції. Для цього є сільський голова, який подає в район і область пропозиції.

А от використовувати ШКІЛЬНИЙ автобус не за призначенням  заборонено. За це можуть серйозно поплатитись і водій, і директор школи пан Матящук. Матиме зайвий головний біль і голова Литовезької об’єднаної територіальної громади пан Іванчук.

 

 

Директору Заболотцівської загальноосвтіньої школи Ярославу Матящуку про нелегальні пасажирські перевезення відомо.

– Знаю, – сказав, – що фотографували автобус сьогодні.

Та  замість визнати, що водій автобуса діяв неправомірно, директор пригрозив… водієві маршрутки, який мешкає в Заболотцях, і перевізнику Юрію Подлевському з Нововолинська! Мовляв, село проти них підніметься – й люди на знак протесту маршруткою не користуватимуться.

Оце так логіка! Оце так посадова реакція!..

 

 

РАДАР нагадує: закон один для всіх.

Водій маршрутки і перевізник сумлінно сплачують податки. А возять здебільшого повітря, бо хитроголовий водій шкільного автобуса забирає їхніх пасажирів і кладе виторг у кишеню. Ну, може, ділиться з ким, щоб очі закривав на це кричуще порушення…

Хтось хоче бути добреньким – мовляв, людям же треба їхати? Так мають чим – ось маршрутка!

І да, у водія маршрутки й у перевізника так само є родина, яку треба годувати. А після сумлінної сплати всіх податків і зборів (я бачила квитанції) їм лишається велика дуля з маком.

 

 

 

Не хотілося б, щоб у Заболотцях сталось отак, як в Устилузі. РАДАР дав тоді два сюжети поспіль про тіньові дії так званих активістів, що регулювали транспортний потік на кордоні. Однак ті не зважили на наше застереження.

Три дні потому погоріли на незаконній грошовій винагороді – СБУ і прокуратура провели спецоперацію. Правоохоронці теж читають РАДАР і роблять іноді висновки…

Наталя Камишникова

Усі фото надав інсайдер

ДОВІДКОВО

21 лютого в облдержадміністрації відбулася нарада на тему: “Запобігання нелегальному перевезенню пасажирів по внутрішньообласних маршрутах загального користування”.

Провів її перший заступник голова ОДА Степанцов, а участь узяли, з-поміж інших, представники СБУ, фіскальної служби, Укртрансбезпеки, Нацполіції.

Вирішили: управлінню освіти ОДА, райдержадміністраціям ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВИКОРИСТАННЯ ЗА ЦІЛЬОВИМ ПРИЗНАЧЕННЯМ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ.

Упорядкувати документи щодо використання цих автобусів згідно з чинним законодавством.

Інформацію про виконання цих завдань надати департаменту інфраструктури та туризму ОДА до 10 березня.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: