Заваруха на “Бужанській”. Адмінтітушки влаштували відеодопит!

27 2584

Напружена ситуація виникла сьогодні на волинській шахті “Бужанська”, де гірники протестують проти призначення колишнього директора головним інженером.

  – Приїхали тітушки! – стривожено повідомив РАДАРУ один із активістів.

Акція непокори триває вже четвертий день. Фігурант виробничого скандалу Павло Танчев зустрічі з робітниками досі уникає, але проходить медкомісію, аби стати до роботи. Натомість 9 березня на шахту завітали з відеокамерою невідомі особи. І почали тиснути на протестувальників.

 – На “Бужанську” приїхали тітушки! Назватись відмовляються! Директор їх зустрів! Наших викликають поодинці і пресують! – отаке почув уранці РАДАР у слухавку.

 

Де фільтри до респіраторів? Скільки можна купувати спецодяг своїм коштом?

 

РАДАР уже схопив фотоапарат, щоб спіймати яку тітушку в об’єктив 🙂 , уже добігав до зупинки… аж тут – відбій.

Із епіцентру подій зателефонував досвідчений юрист, член профкому первинки НПГУ Віктор Порплиця:

 – Ми з’ясували, що до чого. Це на шахту прибули новопризначені помічник гендиректора Зоріна і юрисконсульт ДП “Волиньвугілля”. Разом із директором “Бужанської” створили таку собі комісію, аби натиснути на непокірних робітників. Викликали їх по одному до кабінету, вмикали відеокамеру, задавали питання на засипку. Ну, й вимагали припинити акцію.

Я приїхав якраз вчасно. Зупинив цей відеодопит, показав доручення профкому на юридичне представництво інтересів гірників і запитав, що тут відбувається. А шахтарі всі дружно зайшли до кабінету!

Знехотя невідомі відрекомендувалися. Почали було доводити, що Богдан Макарчук – нелегітимний голова нашої  профспілкової організації. Я їм довів протилежне. А тоді поінформував, що у нас фактично виник трудовий спір щодо неналежних умов праці, які перешкоджають підземним робітникам спускатись у вибій.

 

Чим видобувати вугілля? Де новіше обладнання?

 

Робота у гірників надто небезпечна, щоб ігнорувати їхні вимоги…

 

Одночасно з початком цієї акції ми подали керівництву ДП “Волиньвугілля” колективну заяву, в якій зажадали створити комісію для обстеження робочих місць, належно забезпечити гірників спецодягом і засобами індивідуального захисту.

Поки що вимоги робітників не задоволені. Акція ж у нас безстрокова – до результату… – підсумував профспілковий активіст.

 

Наталя Камишникова

Усі фото – Віктор Порплиця

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
27 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
editor
5 років тому

Із мереж. Василь Романенко:
Нарешті профспілкові лідери виконують свої обов’язки ,а не дивляться в рота начальнику.

гість
5 років тому
Відповісти  editor

А чому” нарешті”? Спілка Макарчука – це єдина незалежна від міської влади і теркому спілка,яка ніколи не пасла задніх,не рвалася за депутатські мандати і домовленості .

Shahtar
5 років тому

Цирк,лодарі,вугілля 0,а вони щось вимагають, на тій бужанці ті, що за пянки і прогули повилітали з ін шахт, чого 9 не бастує,а ходить на роботу і добуває вугілля?

гість
5 років тому
Відповісти  Shahtar

чому на керівні посади шахти призначають алкогольно залежних людей глибокої стадії. ., бо ними дуже легко і просто прикривати шахрайсько – злодійські схеми.

гість
5 років тому
Відповісти  Shahtar

В червонограді теж ходили….ВІЧНА ЇМ ПАМЯТЬ…На жальї хлопців-шахтарів зі “Степової” уже не повернути,..На жаль висновків з цього на Волині ,у Нововолинську , кабміні не роблять Тільки красномовством прикриваюь свої зади. А ЦЕ ЇХ ВИНА У ЦЬОМУ Є НАЙБІЛЬШОЮ

гість
5 років тому

краще бастувати і кричати ніж працювати, а в кінці місяця требувати ще й зарплату “бо ж на роботу (шахту) ходив!

editor
5 років тому
Відповісти  гість

це все ж таки краще, ніж загинути в шахті через халатність керівників і тотальну відсутність нормальних умов праці.

Wagonwheel
5 років тому
Відповісти  editor

Спочатку протестувати проти призначення Танчева,
а потім розповісти – “фактично виник трудовий спір щодо неналежних умов праці, які перешкоджають підземним робітникам спускатись у вибій.”
Це свого роду, даруйте, “ієзуїтство”.

editor
5 років тому
Відповісти  Wagonwheel

єзуїтство – це відеодопити влаштовувати під виглядом “індивідуальної розмови з працівником”.
Додам: єзуїство – це посилати людей без належних засобів індзахисту в непровітрювану лаву – і водночас співчувати родинам загиблих на “Степовій”.

Wagonwheel
5 років тому
Відповісти  editor

Не перекручуйте мої слова будь ласка, хоча це Ваша платформа (я має на увазі сайт) Наталя Семенівна, я написав за інше. І Ви прекрасно зрозуміли.
Розшифрую – я написав за те, що коли шахтарі розпочинали декілька днів тому цю акцію – її можна було назвати чотирма словами “проти Танчева на Бужанці”.
А зараз її перейменували “даєш належні умови праці”. Я би назвав це легітимніше сформовані умови страйку.
Ось це я назвав “їєзуїтством”. І не інше. Спочатку затівати страйк із-за однією причини, а потім переводити в інше русло.
“Відеодопит” – це Ваше оціночне судження, я так розумію. Від зйомки на відео ніхто ще не отримував травм, хіба що який шахтар схопив би психологічну травму, який дуже б вже переживав як він буде виглядати у кадрі (чи його камера не повнить на відео).
Інзахист – не обговорюється, тому що це не тема для дискусій. Так, він необхідний, згідно умов праці.
Про непровітрювану лаву у статті нічого не було сказано, тому не можу коментувати. Якщо вент. обладнання не працює штатно, так це порушення відправляти працівників на такі дільниці і має бути на совісті і відповідальності організатора робіт.
Надіюсь доніс свою думку. Вас дуже роздратувало це слово “ієзуїтсво”, я так зрозумів. І Ви вихопили шаблюку, щоб нею помахати.

Wagonwheel
5 років тому
Відповісти  Wagonwheel

Так дійсно, у нас різний підхід.
Можу поспорити, більшість працівників, не тільки шахтарі, набагато краще знають свої права, а ніж обов’язки. Так було, є і буде. Природа людська така.
Читаю завжди всі новини, коментувати бажання особливо не виникає.
Гарна тема про Заболотці, ось Вам ще один яскравий приклад теми “права/обов’язки” тільки трохи іншого плану.

Цікаво
5 років тому
Відповісти  editor

А чого девята шахта не бастує, обладнання там таке ж саме, умови праці такі ж, але люди щей план дають, ось про кого б написали, а не про тих крикунів….

9 шахта
5 років тому
Відповісти  Цікаво

план 50 тон

Шахтар Бужанки
5 років тому
Відповісти  Цікаво

Бо Гура без наказу мера нiчого не робить

Shahtar
5 років тому

Шановна editor,а вам Макарчук чи Порплиця часом не родичі?а то ви всю дорогу мазу за них тягнете і підтакуєте.для чого не публікуєте тексти повідомлень повністю?той бардак на шахтах був завжди,і не один пенсію заробив,а тут вдруг очі їм розкрилися,не відповідає вимогам відітє лі! Вимагати можна тоді,коли є вугілля,а то та бужанка з самого відкриття вугілля не бачила,а постійно скиглить,шо все їм не те,працювати треба

editor
5 років тому
Відповісти  Shahtar

“Мазу тягнете” – це як?
Ні, Макарчук і Порплиця мені не родичі, не куми, не свати й навіть не друзі.
Підтакувати їм?.. Узагалі нікому не підтакую, а ви? 🙂
Просто не люблю, коли людей безпідставно звинувачують чи ще гірше – цькують на деяких сайтах, а таке тривало досить довго.
Макарчука, коли було за що, критикувала. Наразі і він, і Порплиця реально захищають права гірників. Реально!
Тексти ваших повідомлень звільняйте самі від грубощів і огульних звинувачень. Тоді не доведеться їх редагувати чи скидати у кошик.

Шахтар з Бужанської
5 років тому
Відповісти  editor

Якраз безпідставно звинувачують людей саме Макарчук під керівництвом і маніпулюванням Порплиці! Закривають рота тим, хто має іншу думку. Погрожують шахтарям, які мають бажання їхати в шахту. Ось це їх методи. Тому й боялися, щоб люди по-одному заходили, адже більшості були проти абсурду, під назвою “акція протесту”. Замітьте, скільки голосів проти де Ви вихваляєте Макарчука. В цьому випадку соромно за шахтарів, які боялися висловити свою думку, яка не співпадає з думкою так званих “профспілок”! Тому так і живемо! Його підтримують 20-30 чоловік, це максимум! Маніпулятори вміють використати людей, задівши їх за живе, а самі вирішують свої інтереси… А остальні йдуть за течією і бояться показати свою позицію! Та в цьому світі все вертається бумерангом, обов’язково! Самі ж і потонуть у своєму бруді. Обов’язково!

editor
5 років тому

Мені байдуже, скільки мінусів-плюсів хтось поставить під моїм дописом. Бо не вихваляю, не поливаю брудом, не обслуговую. Орієнтуватись на більшість у нашому збайдужілому, десь навіть здеградованому суспільстві не варто. Варто – на власну совість.
Щодо маніпуляторів, які “вирішують свої інтереси”, – пошукайте їх у міськраді. Навіть підкажу де – на сесіях у першому ряду (хоча не лише там). Дивляться в рота маніпулятору №1, підтакують – і проштовхують свої шкурні питанння.

Прохiдник
5 років тому
Відповісти  Shahtar

А ти в танчева запитай куда вiн вивозив вугiлля

Сава.
5 років тому

Оцих людей, які на фотках ваших, пані Наталя, іх кошмарить, на мою думку, від одного прізвища Танчев. Вони ,не скриваючи, забігали по шахті з лозунгами, що Їм з приходом Паши буде гаплик. Замітьте – не шахті гаплик, а конкретно Їм . А на шахту насправді наплювати цим героям, я вважаю. Ну а шахті то вже дійсно гаплик ,ії вже ніхто не витягне.

editor
5 років тому
Відповісти  Сава.

відчуваєте відмінність між твердженням і оціночним судженням? Перечитайте ваш коментар. 🙂

Сава.
5 років тому
Відповісти  editor

Якби це була моя думка,. пані Наталя, я так би і написав, а це думка більшості працюючих на шахті. Будьте обьєктивніші.Всі пекрасно розуміють ситуацію, чому вони бігають по шахті . І чому так старалися повісити всіх собак на Танчева, тому що не пішов на поводу команди Вєнгріна. А ваші коментарі мені нагадують російскі новини.

editor
5 років тому
Відповісти  Сава.

Дивитесь російські новини? Співчуваю, але хто ж вам тут доктор?

Сава.
5 років тому
Відповісти  editor

Кому як не вам пані Наталя знати як попасти у немилість панам. Ось і молодий перпективний хлопець попав у не милість таким акулам як Вєнгрін. І я впевнений що ви це також розумієте не гірше за мене.

editor
5 років тому
Відповісти  Сава.

і де той Венгрин зараз? У немилість рішайлам – це одне. У немилість шахтарям – це трохи інше.
Як на мене, Павло Танчев мав би зустрітися з усіма цими протестувальниками і поговорити. Можливо, це зніме частину питань. Можливо, ні. Але варто спробувати. А так ситуація тупо зайшла у глухий кут. Його ситуація.

Гірник
5 років тому
Відповісти  Сава.

Думаю, девіз Танчева – красти, так мільйонами. Навіщо він Венгріну???

Гірник
5 років тому
Відповісти  Сава.

Помиляєтесь! ще як витягнемо! Шахта буде працювати за планом,а потім з прибутком! Аби не заважали Танчев Зорін Бошко та інші……