Напружена ситуація виникла сьогодні на волинській шахті “Бужанська”, де гірники протестують проти призначення колишнього директора головним інженером.

  – Приїхали тітушки! – стривожено повідомив РАДАРУ один із активістів.

Акція непокори триває вже четвертий день. Фігурант виробничого скандалу Павло Танчев зустрічі з робітниками досі уникає, але проходить медкомісію, аби стати до роботи. Натомість 9 березня на шахту завітали з відеокамерою невідомі особи. І почали тиснути на протестувальників.

 – На “Бужанську” приїхали тітушки! Назватись відмовляються! Директор їх зустрів! Наших викликають поодинці і пресують! – отаке почув уранці РАДАР у слухавку.

 

Де фільтри до респіраторів? Скільки можна купувати спецодяг своїм коштом?

 

РАДАР уже схопив фотоапарат, щоб спіймати яку тітушку в об’єктив 🙂 , уже добігав до зупинки… аж тут – відбій.

Із епіцентру подій зателефонував досвідчений юрист, член профкому первинки НПГУ Віктор Порплиця:

 – Ми з’ясували, що до чого. Це на шахту прибули новопризначені помічник гендиректора Зоріна і юрисконсульт ДП “Волиньвугілля”. Разом із директором “Бужанської” створили таку собі комісію, аби натиснути на непокірних робітників. Викликали їх по одному до кабінету, вмикали відеокамеру, задавали питання на засипку. Ну, й вимагали припинити акцію.

Я приїхав якраз вчасно. Зупинив цей відеодопит, показав доручення профкому на юридичне представництво інтересів гірників і запитав, що тут відбувається. А шахтарі всі дружно зайшли до кабінету!

Знехотя невідомі відрекомендувалися. Почали було доводити, що Богдан Макарчук – нелегітимний голова нашої  профспілкової організації. Я їм довів протилежне. А тоді поінформував, що у нас фактично виник трудовий спір щодо неналежних умов праці, які перешкоджають підземним робітникам спускатись у вибій.

 

Чим видобувати вугілля? Де новіше обладнання?

 

Робота у гірників надто небезпечна, щоб ігнорувати їхні вимоги…

 

Одночасно з початком цієї акції ми подали керівництву ДП “Волиньвугілля” колективну заяву, в якій зажадали створити комісію для обстеження робочих місць, належно забезпечити гірників спецодягом і засобами індивідуального захисту.

Поки що вимоги робітників не задоволені. Акція ж у нас безстрокова – до результату… – підсумував профспілковий активіст.

 

Наталя Камишникова

Усі фото – Віктор Порплиця

Прочитав сам? Поділись з іншими: