За кілька годин до того, як на териконі третьої шахти в Нововолинську вбили 16-річну красуню Катю, мати й вітчим одного з обвинувачених у вбивстві влаштували надворі романтичну вечерю.

Квіти, наїдки, тривале застілля…

Що робили у цей час сусіди Каті – неповнолітні Назар із Максимом? Були у хаті. О 23-й годині дід нібито зазирнув до них у кімнату: Максим сидів за ноутом, Назар лежав у ліжку.

Коли Максим приїздив у гості зі Словенії, хлопці трималися разом, були нерозлийвода.

Про все це повідомили Ковельському міськрайонному суду 29 листопада свідки з боку Назара Статочнюка: його дід Валерій Терлецький і вітчим Яків Гуліда.

На подвір’ї висить ліхтар, який автоматично вмикається, реагуючи на рух і силуети. Посиденьки за чаєм (суто за чаєм, наголосив Яків Гуліда) скінчились аж о пів на другу. Чи блимав ліхтар – свідки сказати не змогли. Якщо хлопці виходили з будинку, він спалахнув. І коли б заходили – теж. Утім, він освітлює не весь двір, крізь вікно можна вилізти непомітно.

П’ятеро студентів електромеханічного коледжу, де Статочнюк навчався комп’ютерних технологій на другому курсі, також дали покази. Більшість із Назаром мало спілкувались. Агресивним, запевняють, він не був.

Одному він сказав, що не вбивав… і  що перевірятись на детектор брехні не піде, бо неповнолітній.

 

 

Одногрупники явно говорять не все, що знають. Адже спілкувались із Назаром і на різних заходах у коледжі, і після пар, і у соцмережах.

Є й інша проблема: батьки деяких юних свідків бояться приїздити з дітьми на суд. Пояснюють: він тягнеться дуже довго, й не виключено, що обвинувачений вийде на волю, а тоді може помститися… 

Судові засідання тривали три дні поспіль: 28-30 листопада.

На перше з них через хворобу не прибув один із адвокатів обвинуваченого – пан Шостак, тому судовій колегії довелося перенести допит свідків захисту на наступний день.

 

 

30 листопада допитували судового експерта з Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС щодо експертиз телефону Статочнюка і виявленої у цьому пристрої флешки з телефону Каті.

Флешка опинилась у мобільнику обвинуваченого о 2.02 2 серпня 2016 р. Дівчину на цей час, імовірно, вже вбили.

Телефон Статочнюка був захищений цифровим паролем. Доступу до нього абихто не мав.

Утім, дід Назара стверджує, що користувався вряд-годи цим телефоном.

Адвокат захисту Полячук засипав фахівця запитаннями.

Судовий експерт Олег Потрапелюк терпляче на них відповідав.

 

 

Як встановила комп’ютерна експертиза, майже опівночі 1 серпня 2016 р. Назар 8 разів переглядав кадр із фільму “Безславні виродки” – отой, де людину лупцюють у лісі битою по голові.

Слідчого він запевняв, ніби цей історичний фільм їм демонстрували у коледжі. Однак одногрупники такого не пригадують.

Тієї ж серпневої ночі Каті розтрощили голову невстановленим тупим предметом. Піти на терикон вона могла лише з тим чи тими, кого знала давно.

Огляд матеріалів експертизи продовжать на наступному засіданні, яке призначили на 9 січня.

Викличуть у суд і свідків зі сторони обвинувачення.

 

Прокурор Сергій Самчук

 

Тримання під вартою суд продовжив Статочнюку до 27 січня.

За гратами у СІЗО він перебуває вже майже 15 місяців. Цей запобіжний захід адвокат Шостак оскаржуватиме в Європейському суді з захисту прав людини.

На руку йому зіграє нещодавнє вбивство 25-річного волинянина в луцькому СІЗО. Мовляв, неповнолітньому перебувати тут небезпечно, руйнуються його соціальні зв’язки та здоров’я, а доказів його причетності до вбивства немає.

Оскаржуватиме Шостак там, вочевидь, і санкціоноване Апеляційним судом Волинської області прослуховування телефонних розмов Статочнюка та його матері, яка є представником інтересів неповнолітнього у суді.

Саме у спілкуванні з Вікторією Гулідою її син заявив майже рік тому, що телефон Каті “не могли знайти в принципі”. На той час працівники нововолинської поліції телефон уже виявили – під місточком неподалік терикону – й відправили на експертизу.

– Коли ж вирок? – поцікавився під час перерви ковельський телерепортер у пана Шостака.

– Приходьте після Паски, – сказав той.

Другий обвинувачений у вбивстві Катерини Литкіної – Максим Терлецький досі не прибув зі Словенії в Україну, хоча його оголосили в розшук через Інтерпол.

 

 Наталя Камишникова

Фото – Сергій Литкін

У ТЕМУ:

Флешку з телефону Каті у мобільник підозрюваного вставили в ніч убивства. О 2-й годині

Прочитав сам? Поділись з іншими: