Романтична вечеря й безславні виродки. Суд у Ковелі триває…

42 4491

За кілька годин до того, як на териконі третьої шахти в Нововолинську вбили 16-річну красуню Катю, мати й вітчим одного з обвинувачених у вбивстві влаштували надворі романтичну вечерю.

Квіти, наїдки, тривале застілля…

Що робили у цей час сусіди Каті – неповнолітні Назар із Максимом? Були у хаті. О 23-й годині дід нібито зазирнув до них у кімнату: Максим сидів за ноутом, Назар лежав у ліжку.

Коли Максим приїздив у гості зі Словенії, хлопці трималися разом, були нерозлийвода.

Про все це повідомили Ковельському міськрайонному суду 29 листопада свідки з боку Назара Статочнюка: його дід Валерій Терлецький і вітчим Яків Гуліда.

На подвір’ї висить ліхтар, який автоматично вмикається, реагуючи на рух і силуети. Посиденьки за чаєм (суто за чаєм, наголосив Яків Гуліда) скінчились аж о пів на другу. Чи блимав ліхтар – свідки сказати не змогли. Якщо хлопці виходили з будинку, він спалахнув. І коли б заходили – теж. Утім, він освітлює не весь двір, крізь вікно можна вилізти непомітно.

П’ятеро студентів електромеханічного коледжу, де Статочнюк навчався комп’ютерних технологій на другому курсі, також дали покази. Більшість із Назаром мало спілкувались. Агресивним, запевняють, він не був.

Одному він сказав, що не вбивав… і  що перевірятись на детектор брехні не піде, бо неповнолітній.

 

 

Одногрупники явно говорять не все, що знають. Адже спілкувались із Назаром і на різних заходах у коледжі, і після пар, і у соцмережах.

Є й інша проблема: батьки деяких юних свідків бояться приїздити з дітьми на суд. Пояснюють: він тягнеться дуже довго, й не виключено, що обвинувачений вийде на волю, а тоді може помститися… 

Судові засідання тривали три дні поспіль: 28-30 листопада.

На перше з них через хворобу не прибув один із адвокатів обвинуваченого – пан Шостак, тому судовій колегії довелося перенести допит свідків захисту на наступний день.

 

 

30 листопада допитували судового експерта з Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС щодо експертиз телефону Статочнюка і виявленої у цьому пристрої флешки з телефону Каті.

Флешка опинилась у мобільнику обвинуваченого о 2.02 2 серпня 2016 р. Дівчину на цей час, імовірно, вже вбили.

Телефон Статочнюка був захищений цифровим паролем. Доступу до нього абихто не мав.

Утім, дід Назара стверджує, що користувався вряд-годи цим телефоном.

Адвокат захисту Полячук засипав фахівця запитаннями.

Судовий експерт Олег Потрапелюк терпляче на них відповідав.

 

 

Як встановила комп’ютерна експертиза, майже опівночі 1 серпня 2016 р. Назар 8 разів переглядав кадр із фільму “Безславні виродки” – отой, де людину лупцюють у лісі битою по голові.

Слідчого він запевняв, ніби цей історичний фільм їм демонстрували у коледжі. Однак одногрупники такого не пригадують.

Тієї ж серпневої ночі Каті розтрощили голову невстановленим тупим предметом. Піти на терикон вона могла лише з тим чи тими, кого знала давно.

Огляд матеріалів експертизи продовжать на наступному засіданні, яке призначили на 9 січня.

Викличуть у суд і свідків зі сторони обвинувачення.

 

Прокурор Сергій Самчук

 

Тримання під вартою суд продовжив Статочнюку до 27 січня.

За гратами у СІЗО він перебуває вже майже 15 місяців. Цей запобіжний захід адвокат Шостак оскаржуватиме в Європейському суді з захисту прав людини.

На руку йому зіграє нещодавнє вбивство 25-річного волинянина в луцькому СІЗО. Мовляв, неповнолітньому перебувати тут небезпечно, руйнуються його соціальні зв’язки та здоров’я, а доказів його причетності до вбивства немає.

Оскаржуватиме Шостак там, вочевидь, і санкціоноване Апеляційним судом Волинської області прослуховування телефонних розмов Статочнюка та його матері, яка є представником інтересів неповнолітнього у суді.

Саме у спілкуванні з Вікторією Гулідою її син заявив майже рік тому, що телефон Каті “не могли знайти в принципі”. На той час працівники нововолинської поліції телефон уже виявили – під місточком неподалік терикону – й відправили на експертизу.

– Коли ж вирок? – поцікавився під час перерви ковельський телерепортер у пана Шостака.

– Приходьте після Паски, – сказав той.

Другий обвинувачений у вбивстві Катерини Литкіної – Максим Терлецький досі не прибув зі Словенії в Україну, хоча його оголосили в розшук через Інтерпол.

 

 Наталя Камишникова

Фото – Сергій Литкін

У ТЕМУ:

Флешку з телефону Каті у мобільник підозрюваного вставили в ніч убивства. О 2-й годині

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
42 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
РОМА
4 років тому

чому вони досі не сидять

editor
4 років тому

Додала світлини й деякі деталі.

Гастроентеролог
4 років тому

Досвідчений адвокат у кримінальних справах, знаючи напевно, що його довіритель злочинець, не доводить у засіданні НІЧОГО, він намагається затягнути та “завалити” суд по процесуальним питанням, приміром, тягне волину, що експерти не так працювали, протоколи не за порядком складені…і т.д. і т.п.
Тому, лише на підставі того, що саме адвокат Шостак (знаний у кримінальних колах та найчастіше затребуваний у тих таки колах) був найнятий родиною обвинувачених у вбивстві для захисту Статочнюка, а також достатньо лише прослідкувати лінію поведінки адвокатів захисту та методи захисту, щоб зробити висновки, хто вбив невинну дівчинку.

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  Гастроентеролог

да. Шостак именно затягивает и подает абсурдные “клопотання”, а Полячук иногда вообще несет, как мне кажется, бред! но благодаря этому они вносят в судебные заседания неразбериху и сбивают судей с толку. И теперь Шостаку есть повод обжаловать в европейском суде длительное содержание под стражей одного из УПЫРЕЙ – онижедети!
А то, что это “дите” перед убийством просмотрело в компьютере ВОСЕМЬ раз эпизод жестокого убийства ИМЕННО таким способом, как была убита Катя, – для господ защитников совсем ничего не значит?!
И то, что в показаниях В.Терлецкого и отчима Я.Гулиды несовпадение по времени того вечера – дед сказал, что весь вечер никуда не отлучался, а отчим сказал, что вечером в 7 он приехал с работы, а В.Терлецкий как раз в это время уехал – тоже для защитничков нормально???!!!

editor
4 років тому

Диявольське єзуїтство.
Захисники Статочнюка давно все знають. Кажуть, один із них у Словенію до Терлецького їздив, той усе розповів.
Однак через Європейський суд домагатимуться звільнення Статочнюка з-під варти й виплати чималого відшкодування за порушення його прав.
Якщо небесна канцелярія працює, то адвокатам дияволів має щоночі снитися вбита дівчина.
Один із них знав її ще маленькою, однак узявся захищати не згорьованих батьків Каті, ні…

Аміна
4 років тому
Відповісти  editor

Нововолинськ-місто маленьке порівняно…ну і,грамотних адвокатів-раз-два,тим більше щодо кримінальних справ,тому для пана Шостака спрацювала професійно-міліцейська солідарність,коли взявся за захист пасинка Якова Гуліди…Як би ми не апелювали до душі адвоката і не згадували небесну канцелярію….на сьогоднішній день,він професіонал своєї справи на землі,а таким людям в основному емоції заважають у виконанні професійного обов’язку,тому саме адвокат Шостак вважається у цій сфері ПРОФЕСІОНАЛОМ,що навчився за роки практики емоції відключати. …

editor
4 років тому
Відповісти  Аміна

Апелювати до його душі?.. Про що ви. Апелювати до його душі тут ніхто не збирається. Бо вибір, кого й від кого захищати, кожен адвокат робить сам. Цей захищає імовірного вбивцю від правосуддя й від потерпілих – батьків Каті. Це його холодний і добре проплачений вибір, яка вже тут душа…

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  Аміна

не профессионализм помогает п.Шостаку отключать эмоции – а элементарное БЕЗДУШИЕ! а насчет Небесной канцелярии… я надеюсь на ЕЕ высшую СПРАВЕДЛИВОСТЬ!

editor
4 років тому
Відповісти  Аміна

відключати емоції і відключати совість – це різні речі. Тут адвокат, на мою думку, відключив і те й інше.
І є великий цинізм у тім, щоб заявляти про жорстоке поводження з клієнтом (бідолашка сидить у судовій клітці, сидить у СІЗО), коли цього клієнта обвинувачують у жорстокому вбивстві.
Наш ПРОФЕСІОНАЛ давно знає, як усе було. Але тягне гуму… цебто процедуру.

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  Аміна

а вам. Амiна. я хотела бы сказать – уж очень вы восторженно отзываетесь о профессионализме п.Шостака! да действительно милицейская солидарность сработала. но и кровавые деньги п.Шостаку не пахнут /как и Полячуку/. и его связи – профессиональные- в нововолынской полиции, думаю, дали ему возможность ПРОФЕССИОНАЛЬНО уничтожить прямую улику! даже в США – где продается и покупается все и вся – защитник подозреваемого в убийстве узнав что его клиент виновен – предлагает ему чистосердечно сознаться в содеянном. что позволяет смягчить виновному наказание! знаю не только из телевидения – у меня близкая родственница живет в США. в этом же случае защитник п.Шостак не только не склоняет своего подопечного к признанию но и наоборот приказал ему молчать! это слышали на одном из заседаний суда / я тобi сказав – мовчи/. и в моем разговоре с Полячуком когда я затронула эту тему – он мне сказал что Шостак настаивает на молчании их клиента. да не поспоришь – здесь ВЫСШИЙ ПРОФЕССИОНАЛИЗМ Шостака! какое уж там раскаяние!

Аміна
4 років тому
Відповісти  бабушка Кати

Бабушка Кати, про восторги,пробачте,Ви самі пишете,у мене їх немає.І про Шостака як професіонала в адвокатській справі написала загалом,а не виходячи із даної справи:за роки його адвокатської практики він був захисником у різних кримінальних справах,у одній справі і саме кримінальній він був моїм противником і прийшлось мені професійно вступати з ним у боротьбу-знаю його хватку і його методи….Але не дивлячись на мою особисту неприязнь після тієї справи в людському плані,як адвоката,який захищав протилежну сторону оцінила,як грамотного спеціаліста-от і все пояснення,чому можу сказати,що хоч у місті є чимало адвокатів,саме у кримінальних справах-він кращий і це знають ті,кого спіткала біда і хто був учасником кримінальних справ.Будь-хто у Нововолинську,хто змушений був у таких справах звертатись до адвоката отримував таку інформацію.Кримінал це не лише вбивство пряме…є з необережності,є в результаті дорожньо-транспортної пригоди і т.д….Як кажуть-від тюрми і від суми не треба зарікатись.Хай Господь усіх оберігає від ситуацій,коли потрібен саме такий фахівець.

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  Аміна

спасибо Вам. Амина. за ответ. просто у меня эмоции затмевают иногда рациональное мышление. извините если я Вас обидела!

потерпілий
4 років тому
Відповісти  Аміна

Одне уточнення вашого коментаря , він професіонал в справах не на стороні потерпілих ( вони вже й так постраждали, а ще гроші з них тягнути – це не перпективно) – він професіонал у затягувані справ на стороні винних – вони готові платити до нескінченності… от він чого залишається у вас згадка в попередньому коментарі” він професіонал своєї справи на землі” -????(а чи не занадто) ???

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  потерпілий

У всьому світі існує категорія адвокатів, які спеціалізуються по захисту злочинців і відчуваючи непереборний потяг до цього, самі маючи подібний (таємний, як їм здається) світогляд. Засуджувати їх не варто. Вони не винні – ці риси у них генетично успадковані. Хіба мусить бути покараною людина, яку приваблює інша, однієї із нею статі? Чи із вродженими садистськими нахилами. Або мазохіст, клаустрофоб, бісексуал, трансвестит тощо врешті-решт. У З. Фрейда все це чудово описано. Ці фобії – хвороби, однозначно. У плані психологічному. Вони виліковуються. Проте, їх носії цього не усвідомлюють а тому й не лікуються. Але ж і нам – потерпілим від садизму чи якихось інших збочень, що кваліфікуються і караються згідно ККУ великими термінами ув’язнення, від того не легше. У західному суспільстві адвокати проходять спеціальний психоаналітичний тест-контроль із використанням поліграфа. Але, у нинішній нашій Україні ми про це можемо тільки мріяти. Це не шкідливо. :))

editor
4 років тому

Додала ще одну істотну деталь по свідках.

Яяя
4 років тому

Ще трохи, і один вийде ( не дай Бог) , а другий і не з‘явиться. Але навіть після того, не знаю як він жив би в цьому місті. А наш суд як зазвичай. Я коли почув вперше про це, взагалі не розумів, як можна когось убити( тим більше дівчину) в такому віці.Звірі,довічно б таким давав, або **************. Якщо це вони вбили , то заслуговують цього, хоча і цього мало.. ( моя думка)

editor
4 років тому
Відповісти  Яяя

жити в нашому місті він явно не збирається.

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  editor

а как насчет телефонного разговора /прослушка – озвучивали в суде/ – когда мамаша сказала что ему светит 10 лет тюрьмы. он ответил – ну и что когда выйду мне будет всего 27! и конечно же жить в нашем городе они не собираются – ведь дом уже продан!

анти чобіт
4 років тому
Відповісти  бабушка Кати

не 10 а довічне якщо двое вбивали

гість
4 років тому
Відповісти  бабушка Кати

Будинок продали підзахисні Шостака, бо гроші виручені за магазин, напевно ,уже скінчилися. Шостак задарма працювати не буде.

Яяя
4 років тому

А що він сам каже на рахунок того, що в його телефоні опинилась та флеш карта??? В мій вони самі не пригають..

editor
4 років тому
Відповісти  Яяя

А він мовчить у суді, за нього все говорять захисники. Щодо флешки – пояснити не можуть, але кажуть, що карту міг вставити хто завгодно.
Дехто з родини раніше нібито казав, що це міг бути Максим. Тепер мовчать.

Гастроентеролог
4 років тому
Відповісти  editor

Дід стверджує, що обидва брати не розлучались, коли приїздив Максим. Судять тільки одного, бо другий, переховується за кордоном і пише, що брат не вбивав дівчину. В той вечір, знову ж таки, дід, сказав, що молодики були удвох, а флешка виявилась у телефоні Статочнюка.
В той вечір закохана пара- мати та вітчим, на вулиці романтизували до пізна, пили виключно чай, можливо, тільки зелений….а от флешку підкинув хтось сторонній,- прийшов вночі, напевно, сидів у засаді і чекав, коли закінчиться уся та романтика з чаєм і всі в будинку поснуть мертвецьким сном, або, можливо був вплив з космосу чи екстрасенсорно на усю родину, потім, якимось дивним чином проповз у будинок, повз діда-колишнього мєнта та вітчима-мєнта (якісь непрофесійні мєнти, бо нічого не чули), повз матір, яка теж після зеленого чаю спала мов убита, повз двох молодиків(що пили ці двоє?), нашарив телефон Статочнюка….і вставив флешку, потім знову повз молодиків, повз матір, повз двох ментів проповз до виходу. Загалом, повз купу народу в хаті.
Це що потрібно курити, щоб так спати? Не знаю, бо чай на мене так не діє.
Пісьменники-фантасти вже заздрять такій офігєнній фантазії.
В мене питання- що пив дід? Скільки людей, і що то за люди, чи примари шаряться в тому будинку, якщо будь-хто міг вставити карту сусідської( на той момент, вже вбитої) дівчини?

editor
4 років тому
Відповісти  Гастроентеролог

Там на подвір’ї два будинки – два окремих помешкання. Дід і онуки були в одному з них.

Варта порядку
4 років тому

Провести примусово допит на “поліграфі”. Тоді всі крапки можна розставити

editor
4 років тому
Відповісти  Варта порядку

Ніззя примусово, і це не є вирішальним доказом. Лише до відома суддів чи громадськості…

бабушка Кати
4 років тому

неудивительно что подростки – бывшие одногруппники- боятся мести! совершить такое зверское убийство невинной девочки даже среди взрослых преступников смог бы только кто-то типа Чикатило!
Да и названивал из СИЗО детям регулярно – чтоб не забывали!

Яяя
4 років тому

Мені здається, що за добру суму грошей він би сказав, що сам це зробив

editor
4 років тому
Відповісти  Яяя

а потім пожалівся б у Європейський суд, що зізнатись у цьому його змусив РАДАР. Там на прослушках мене й РАДАР згадують кілька разів, і то як емоційно!..

Людмила Шаповал
4 років тому

Якщо адвокат так часто хворіє, може варто дати йому інвалідність і нехай сидить дома,і не займається адвокатською діяльністю

Людмила Шаповал
4 років тому

Інвалідам з 1 грудня виплати збільшили, чи той пан на такі гроші не виживе!?

Мешканка міста
4 років тому
Відповісти  Людмила Шаповал

Висловлю своє оціночне судження. Що вбивство було сплановане, в мене не залишилось жодних сумнівів. У цей раз оніжедеті допустили один промах – по свому жлобству забрали Катіну флешку. Дякуючи старанням Шостака і Полячука ці “невинні” особи один гуляє на волі і затаївся за кордоном, а другий з усіма зручностями знаходиться під вартою і впевнений, що йому нічого не буде.ще трохи і так може статися.
Ким виявиться наступна жертва цих оніжедетей? Вбивство ж не було спонтанне. І розкаяння у вчиненому немає. Причини для вбивства не було – не пограбована, не билися, не згвалтована можливо
Чому вбили? Таким чином порозважалися? Можливо, є ще жертви ? Наштовхує на різні висновки. Але, певне, в наступний раз вони точно не помиляться. Кого ви, Шостак з Полячуком, відмазуєте? Мало горя вони принесли цій сім’ї? Ще потрібно їм судитися з вами в європейському суді????? Верх цинізму!!!! Ну засяєте, нешановні аждвокати, відмазавши від законного покарання вбивць, заробите криваві гроші, витратите на лікування. А совість, а Божа правда? А відповідь перед своєю совістю?
А вбита дівчинка не буде снитися, вимагаючи правди?

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  Мешканка міста

Не буде снитися. Таким сни не сняться.

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  Людмила Шаповал

ну что Вы уважаемая Людмила Шаповал! для п.Шостака это просто копейки! да и скорее всего для него эта его *работа* в удовольствие!

володимир
4 років тому

на повному серйозі -не судіть і судимі не будете. прошу не думати що я когось виправдовую.

editor
4 років тому
Відповісти  володимир

Судить суд. Ми тут міркуємо. Мені дорога до Ковеля в суд завжди дуже довга. І дивитися на родину Каті страшенно боляче.

бабушка Кати
4 років тому
Відповісти  володимир

шановный ВОЛОДИМИР! а как бы Вы рассуждали случись в вашей семье такое горе?! сидели бы руки сложивши и не судили чтобы небыть судимым?! как легко и просто разбрасываться правильными фразами когда тебя ничего не касается!!!

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  володимир

Не лякайте Богом, “Володимире”. Він – Бог правди. Ми не Його судимо – а вбивць чистої і юної дівчини.

Алена
4 років тому
Відповісти  володимир

А вам хочется рядом со зверьми жить? Нормальным людям нет. Для этой цели тюрьмы и созданы. Ограждать хороших людей от плохих. Задумайтесь.

Яяя
4 років тому

У мене наприклад( правда , я підприємець) телефон при собі, вибачте навіть коли в туалет хожу.Треба штаб ЦРУ , щоб незамітно мені щось туди вставити. Максимка туди непомітно нічого не умудрився б всунути..

хрестоносець
4 років тому

Люди, знайте – ті, які не хочуть чи бояться, щоб їхні діти свідчили, – що з Вашими дітьми можуть поступити так само, як із Катею.
**** повинні бути покарані – кров і життя людське не водиця…..

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  хрестоносець

Ніхто нічого Вашим дітям НЕ зробить. Ніхто Вас у лікарні НЕ заріже за критику місцевої влади. Ваших дітей НЕ переслідуватимуть у дитсадках і школах за відмову здавати “благодійні внески”. І так далі. ЦЕ – МІФИ! Вони бояться Вас у 1000 разів більше, аніж Ви їх. Якщо вони це робитимуть – відповідайте їм ТИМ САМИМ!