– Вдерся у хату, вибив і потрощив двоє дверей, копнув ногою мене у живіт, я впала на купу скла… порізала руку.

А в мене вже був мікроінсульт, одразу стало зле, довелося викликати “швидку”. І поліцію.

“Швидка” свою справу зробила добре: уколи, перев’язка. А поліція заявила, що криміналу тут не вбачає.

Як так?!

 

 

До РАДАРА по допомогу звернулась Любов Володимирівна Дмитрук із селища Іваничі. Вона, син із невісткою і троє їхніх діток мешкають у двох кімнатинах аварійного бараку на вулиці Відродження. Квартирою це назвати не можна. Хіба так: помешкання №11.

Два сусідніх помешкання займають старенька з сином. У нього психічне захворювання, поводиться непередбачувано. Нерідко мати втікала від нього, ночувала абиде, бо пив і бив.

У квартирі, де вони обоє зареєстровані, фактично не проживають. Донедавна тримали в ній кіз – під самим носом у Дмитруків. І складали там усякий непотріб.

Доскладалися до пожежі, яка спалахнула у травні 2017-го. Тоді барак серйозно вигорів, але селищна рада відремонтувала, бо треба ж людям десь жити.

Щодо поселення аж у двох помешканнях – старенька та її родичі запевняють: хтось із начальства дозволив бідовій матері з хворим сином розширитись. Однак документів на другу квартиру не показали навіть у суді, де позивалися з Дмитруками.

 

Пейзаж після битви…

 

Дмитруки з дрібними дітками вважають, що й вони мають право на розширення житлової площі. І коли кіз літня сусідка позбулася, то Дмитруки вставили двоє дверей у квартирі, яка слугувала сусідам за хлів. Щоб жити по-людському.

Родичі старенької від її імені зажадали в суді від Дмитруків усунення перешкод у користуванні приміщенням. Суд виграли – проти реєстрації не попреш.

А щодо іншого (самозахопленого) помешкання – суд просто зазначив, що мати з сином проживають там тимчасово.

Тобто без належних правовстановлюючих документів!

Усі три квартири не є приватизованими. Розпорядник цієї аварійної нерухомості – селищна рада. І саме вона має покращити житлові умови багатодітній родині Дмитруків. Прав на житло у трьох дітей різної статі не менше, ніж у психічно хворого сусіда.

 

 

Про це ми говорили з головою Іваничівської селищної ради Федором Войтюком.

 – Якщо сусіди так і не дійдуть згоди, – сказав він, – то селищна рада звернеться у суд щодо виселення Яцковських із самовільно зайнятого ними приміщення. А далі в наших планах – ремонт барака. І кого поселити у квартирі №5 – визначить селищна рада. 

Із квартирним питанням ми трохи розібралися, а далі буде про кримінал…

Стежте за РАДАРОМ!

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: