Пекло-2. Усіх свідків допитують повторно. На суд прибула мати “словенця”

19 4207

Як витримують це пекельне дійство батьки й уся родина Каті Литкіної?

Сьогодні в Ковельському міськрайонному суді почали розглядати справу по другому колу… Повторно.

Окремі кримінальні справи про вбивство 16-річної дівчини, у скоєнні якого обвинувачують Назара С. і Максима Т., суд об’єднав. Тому ці двоє сидять на лаві підсудних разом, надійно захищені прозорим пластиком і конвоєм від будь-яких виявів народного гніву.

Та майже нікого немає в залі, крім учасників процесу.

Двох підсудних захищають четверо адвокатів, а допомагає їм у цій справі Вікторія Гуліда – мати все ще неповнолітнього С., яка донедавна мешкала з ним у Нововолинську.

Її сестра Лілія підтримати свого сина прибула зі Словенії, де проживає з родиною вже багато років. Звідти Максим Т.  щоліта  приїздив у Нововолинськ на канікули.

 

 

Його двоюрідний брат Назар С., як і він, явно був небайдужим до красуні-сусідки. У серпні 2016-го відпочинок був заплямований кров’ю. Кров’ю Каті, чиє тіло знайшли на териконі третьої шахти аж на 10-й день пошуків.

Сьогодні в суді повторно заслухали двох свідків, заявлених потерпілими – батьками Каті. Покази знову давали Тетяна Степанченко та її син Іван (бабуся й дядько вбитої дівчини). Це з їхнього дому Катя пішла у ніч “на 5 хвилин”.

І сьогодні повторно оглядали письмові докази. Знову моторошний перегляд диску: крок за кроком поліцейські наближаються до  місця, де батько Каті виявив понівечене тіло, й до місця злочину – верхівки терикону. Протокол огляду – слухати теж моторошно.

Для рідних Каті це вдруге такі судові тортури. І коли знайомилися з матеріалами слідства, теж усе це переглядали…

Підсудні на екран не дивились, голови опустили.

Мати “словенця” на цю частину засідання (після перерви) вже не прийшла.

 

 

І знову один із адвокатів Назара С.Віктор Шостак заперечує проти визнання належним доказом протоколу огляду тіла – мовляв, судмедексперти Савченко і Війтович не мали права брати участь у слідчих діях.

Знову заперечує і проти протоколу обшуку в будинку, де мешкав його підзахисний,  – тоді нібито порушили процедуру.

У цьому його підтримує один із адвокатів Максима Т.Сергій Ковальов.

– Обшук є порушенням прав людини, – заявляє Шостак, з-поміж іншого.

 

 

Якої людини, де там та людина?.. Батько Каті не розуміє.

Він мовчки слухає тривалу перепалку адвокатів із прокурором. Той нагадує: “Ми подали письмові заперечення проти цього клопотання захисників С.

Шостак і Ковальов вимагають визнати неприпустимим доказом вилучений у С. телефон: “Експерти не мали права проводити обшук!”

І слідчий Просімцев, на думку адвокатів, не мав належних повноважень: де відповідний наказ?

Суд задовольняє їхнє клопотання – зобов’язує прокурора надати наказ щодо повноважень Просімцева.

Прискіпуються адвокати підсудних і до інших процедурних моментів.

 

 

Наприкінці засідання потерпіла сторона подає клопотання про допит нового свідка.

 – А де він був два роки, а чому тільки зараз? – нервують адвокати підсудних.

Його звуть Олександром, і він дещо чув тієї страшної серпневої ночі…

Суд задовольняє і це клопотання.

Слухання резонансної справи продовжать у Ковелі 8 листопада о 10.00.

 

У перерві

 

.

А це адвокати потерпілих – Елла Бордюженко й Олександр Волощук

 

Усі фото з залу суду – Сергій Литкін

У ТЕМУ:

Суд затягують, бо у СІЗО рік іде за два…

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
19 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
РАДАР
2 років тому

Додам тут важливу деталь, поки ви всі мовчите. Порушення прав ЛЮДИНИ адвокати Т-кого вбачають у тім, що обшук у хаті на вулиці Толстого робили без нього, адже він виїхав додому у Словенію. І без його законного представника.
Однак прокурор нагадав, що зареєстрований цей Т. якраз на вулиці Толстого в Нововолинську.
Принаймні був зареєстрований на час обшуку у 2016-му.
Отакий нежданчик.

бабушка Кати
2 років тому

что можно еще написать???!!! завтра 8 ноября еще одно **хождение по кругам АДА**! за этих подсудимых говорить – жалко даже слов! а вот их защитнички – кровавые СРЕБРЕННИКИ- еще вылезут В А М боком! ЭТО ЕСТЬ ЗАКОН и СПРАВЕДЛИВОСТЬ БОЖИИ!!!

Читач
2 років тому

Не вже ніякої управи нема на це явне затягування. Винні так, або ні. Не вже не один з депутатів під свій контроль це слідство не в змозі взяти? Не вже на поліграф не можна вимагати, телеканали тільки не той цирк говорить Україна, щоб вже те пекло завершилось. На жаль правду нікому не знати. За границею бистро таку справу рішили б.

Сергей Лыткин
2 років тому
Відповісти  Читач

Люди. Ко мне обратился еще один парень, когда я снимал у него газовый счетчик.Спросил за суды и сказал, что он и еще два друга в ту ночь жарили шашлыки поблизости со швейной фабрикой. Около полуночи (для ясности скажу, что у них возле дома много света и много фонарей, очень светло по вечерам) они услышали страшный крик девичий. Один из них предложил другим пойти проверить, но никто его не поддержал.
Ну и в итоге, никто из них не захотел нам помогать. Они отказались быть свидетелями в суде…

Гість
2 років тому
Відповісти  Сергей Лыткин

С**куни

бабушка Кати
2 років тому
Відповісти  Гість

нет, не С***КУНЫ! а просто БЕЗРАЗЛИЧНЫЕ люди. а безразличие людей приводит к самым тяжким бедам!

Гість
2 років тому

Читаю і хочеться вовком вити,сукі де справедливість? невже у заступнічків немає своїх дітей, невже вони думають що їх дітей така біда може не каснутись,тоді б я хотіла би побачити як би вони захищали вбивць своїх дітей,де совість,невже бабло мозгі затьмарило,за захист нелюдів можуть вмитися кров’ю як не ваші діти, то ваші внуки.

валентина
2 років тому

Эти мальчики ни о чем не думают за решеткой, они уверены, их адвокаты их отмажут. ДЛЯ НИХ ПРОЦЕСС ПОШЕЛ, А КТО ТАКИЕ ЭТИ АДВОКАТЫ. ЭТО ОДНА ШАЙКА, я думаю.
МНЕ ОЧЕНЬ ЖАЛЬ ИСКРЕННЕ СОЧУВСТВУЮ РОДНЕ.

Юркс
2 років тому

КПК
Стаття 20. Забезпечення права на захист

1. Підозрюваний, обвинувачений, виправданий, засуджений має право на захист, яке полягає у наданні йому можливості надати усні або письмові пояснення з приводу підозри чи обвинувачення, право збирати і подавати докази, брати особисту участь у кримінальному провадженні, користуватися правовою допомогою захисника, а також реалізовувати інші процесуальні права, передбачені цим Кодексом.

Стаття 47. Обов’язки захисника

1. Захисник зобов’язаний використовувати засоби захисту, передбачені цим Кодексом та іншими законами України, з метою забезпечення дотримання прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого та з’ясування обставин, які спростовують підозру чи обвинувачення, пом’якшують чи виключають кримінальну відповідальність підозрюваного, обвинуваченого.

Адвокати виконують свою роботу згідно із Законом. Це процес. Прокурор обвинувачує, адвокат захищає. Звичайно, злочин вчинений неможливо виправдати. І в цій ситуації адвокатам вдвічі важче, але суд має встановити істину. Презумпція невунуватості у нас не відмінена.

бабушка Кати
2 років тому
Відповісти  Юркс

Юркс, а у адвокатов ЧЕСТЬ и СОВЕСТЬ – это как ?! как АППЕНДИЦИТ?! если воспалилась – чик и отрезал?! знаете, эти ваши кодексы для защитников ПРЕСТУПНИКОВ просто сухие слова. но когда этот защитник применяет самые поганые методы, для того, чтобы *отмазать* подонка – это есть в ваших кодексах?!

анти чобіт
2 років тому

колись у 90 роках у москві був випадок судили мента який вбив чоловіка,так син убитого пристрелив цю погань прямо на засіданні через клітку

Запросити ТСН
2 років тому

Флешка з телефону Каті була в телефоні одного з хлопців..як вона там опинилась,крли Катя була вже нежива?

Гість
2 років тому
Відповісти  Запросити ТСН

Подумаєш флешка,щоб щось доказати,треба було б батькам брати телефон і бігати за тими тварями і знімати як вбивають їх дитину,і то би защітнікі сказали монтаж,я просто в такому ступорі,вбили дитину дівчину 2 нелюда,і 3 рік неможна нічого доказати,люди добрі а про батьків ніхто не думає,про ці муки це пекло,переживати це все знову,люди підкажіть як це все закінчити куди звертатись до кого кричати,чи робити самосуд?

Бандерівка
2 років тому
Відповісти  Гість

У Харкові спіймали злодія, але правоохоронці його відпустили. Подробиці мені невідомі. Так люди злодія прив’язали скотчем за руки і ноги до стовпа, заклеїли рот і почепили табличку на груди з написом “Я ВОР!” Самосуд буває різний….

Алена
2 років тому

Я что-то не совсем понимаю. Когда привезли второго участника из Словении, писали что он частично принял вину, он сам не убивал, но видел что творит его брат. Этого что мало как доказательства того что было и как было? И почему тогда не узнать чем убивал и куда выбросил? И кто помогал перетаскивать тело? А по мобильным проверили кто где был? Где была родня на самом деле? Правда дома спали или все же кто-то из них ходил заметать следы? Тело ведь не само переместилось.

Волинянка
2 років тому
Відповісти  Алена

Та не спали вони! У них цілу ніч горіло світло А старий Терлецький звечора поїхав з дому як і Яша ( який був на той час в Луцьку на роботі і приїздив додому на вихідні) А з самого ранку вони всі були дома і раптово виїхали до Словенії з дідусем, а не , як завжди, з мамою Лілею

АНАТОЛЬ_ Бідзюра
2 років тому
Відповісти  Волинянка

Ну, ось “Волинянко”, вже хоч щось.

Декстер
2 років тому
Відповісти  Волинянка

Машина в них не білого кольору??

бабушка Кати
2 років тому
Відповісти  Волинянка

вот, Волинянка, и Вы много знаете, но как и ДРУГИЕ засвидетельствовать не изьявляете желания! ВОТ ТАК И ЖИВЕМ!!!