Андрій Литвин, керівник групи, яка розслідує смерть Каті Литкіної, відповідав сьогодні на запитання місцевих репортерів.

Насамперед висловив співчуття рідним і близьким дівчини, запевнив: зробить усе, аби розслідування було об’єктивним і винуватців було покарано.

Як розповів т.в.о.начальника Нововолинського відділу поліції Литвин, 3 серпня вночі (близько 1-ї години) бабуся Каті повідомила чергову частину, що її онучка зникла ввечері 1 серпня близько 23-ї години. Дівчина сказала, що вийде з дому на 5 хвилин, і не повернулась. При собі мала мобільник.

Тієї самої ночі – 3 серпня – розпочався пошук, були допитані родичі.

Раніше бабуся на сполох не била – думала, що дівчина пішла до свого хлопця Мирона. Таке вже траплялось. Однак ввечері 2 серпня він сам завітав до її хати й запитав: “А де Катя?” Отоді жінка й занервувала.

Розшукові заходи поліції результату не дали. 11 серпня ввечері батько Каті самотужки виявив її тіло на верхівці терикону третьої шахти.

РАДАР з’ясував, що всі фігуранти справи були майже сусідами. Їхні будинки – в районі отого терикону.

Колишній приятель дівчини – Максим щоліта приїздить зі Словенії сюди в гості до родичів.

Зі слів Мирона, Катя того дня казала йому, що ввечері має зустрітися з Максимом – розпрощатись і віддати деякі диски й малюнки.

Пізно ввечері Мирон провів Катю до бабусиної хати і пішов до себе. Дівчина вийшла з дому за якихось 7-10 хвилин потому.

Дехто, кажуть, бачив її о тій порі на зупинці з двома хлопцями.

Отже, ввечері 11 серпня батько, знайшовши тіло на териконі (за сильним специфічним запахом), викликав поліцію. Та оточила терикон і відклала детальний огляд місця події до ранку. Місцина настільки темна, що ліхтарики не зарадять. Уночі могли б тупо затоптати сліди.

Уранці експерти й оперативники ретельно обстежили терикон і виконали необхідні дії.

Усі золоті прикраси лишились на тілі дівчини – отже, це не було пограбуванням. І не було згвалтуванням. Череп розбитий.

Розтин засвідчив, що смерть настала у ніч зникнення дівчини. Слідів волочіння на тілі не виявлено.

Запобігти загибелі Каті поліція не могла, адже про зникнення онуки бабуся повідомила аж у ніч проти 3 серпня.

Кримінальне провадження відкрили за фактом умисного вбивства. Відпрацьовують різні версії. Опитали сотні людей, визначили коло осіб, які можуть бути приченими до злочину. Чекають на висновки криміналістичної експертизи.

Перевіряють усю інформацію в соцмережах і ту, що надходить із інших джерел. Численних анонімних коментаторів, які буцімто щось знають, керівник слідства запрошує на розмову до себе або до слідчого.

Справа перебуває на контролі в головному управлінні національної поліції у Волинській області. Поліція, наголосив Андрій Литвин, найбільше зацікавлена у тім, щоб дошукатись істини.

Наразі причину смерті ще не названо, бо експертизу не завершено.

Кінолога 11 серпня, сказав Литвин, не залучали, бо собака не взяв би слід – трупний запах був надто сильним. 3 серпня шукати на вулиці, якою пройшли десятки людей, теж було запізно.

Звісно, у кожного є свої претензії до роботи поліції. Що у цій справі, що в багатьох інших. Та зараз варто набратися терпіння й не заважати правоохоронцям.

Андрій Литвин запевнив: розв’язка наближається.

Прочитав сам? Поділись з іншими: