Учора в нововолинському суді відбулося підготовче засідання у справі про позбавлення права користуватись житлом.

Справа банальна, але на слухання прийшли помічник нардепа Гузя Андрій Бокоч, керівник громадської приймальні Гузя Олександра Струбицька. А ще – Ольга і Сергій Литкіни, бабуся та батько дівчини, вбитої в Нововолинську на териконі понад три роки тому.

Натомість не з’явився представник позивача Валерія Терлецького – адвокат Віктор Шостак.

Не було й відповідачів – онуків Терлецького, адже обидва вони за вбивство Каті Литкіної вже кілька років перебувають у СІЗО і чекають на пом’якшення вироку в апеляційній інстанції.

Із позовом їхнього діда обох ознайомили, але письмових пояснень чи заперечень вони суду не надіслали.

По-простому: дід хоче через суд визнати Назара Статочнюка й Максима Терлецького такими, що втратили право на користування житлом.

 

 

Хата на вулиці Толстого, 29 у Нововолинську належить йому на підставі дарчої. Далекого 1990 року йому її подарував громадянин Ф.

Є свідоцтво про право власності, датоване тим-таки роком. Але на підготовчому засіданні суддя Василюк вирішив надіслати запит у БТІ, аби з’ясувати, хто є власником хати на сьогодні. Усе ж таки минуло майже 30 років.

Думаю, БТІ підтвердить, що власником будинку є Валерій Терлецький. Тут несподіванок не буде.

Але суддя ще в липні, ознайомившись із позовом, зробив запити в нововолинський ЦНАП і в обласне управління державної міграційної служби (т.зв.паспортний стіл) щодо Н.Статочнюка і М.Терлецького.

Суддя не питав, чи вони зареєстровані на вул. Толстого, 29. Він питав загалом про їхнє місце реєстрації.

 

 

Лаконічні відповіді вражають.

Статочнюк Назар і Терлецький Максим ніде на території Волинської області не зареєстровані, жодних даних про їхню реєстрацію чи зняття з реєстрації немає.

 

 

Отже, бомжі?..

Коли суддя Василюк зачитав ці офіційні відповіді, позивач змовчав. Певно, і сам про це знав, але не думав, що воно так швидко вилізе.

Натомість присутні в залі були шоковані. Як же так? Хлопці ще неповнолітніми неодноразово перетинали кордон. Паспорти тепер отримують із 14 років. Десь у документах має бути зазначено їхнє місце реєстрації!

І яким чином адвокат Шостак разом із Терлецьким-старшим сподівається позбавити через суд своїх юних клієнтів права на користування житлом, якщо вони там і не мешкають, і не зареєстровані? Що за авантюрний позов? 

Віктор Шостак, нагадаю, є захисником Статочнюка. Мабуть, уже захищає і Максима Терлецького, бо іменує себе в листі до начальника СІЗО захисником засудженИХ.

 

 

Дещо прояснюють рядки з цивільного позову:

 

 

Запам’ятайте ці слова:

Реєстрація потрібна була М.Терлецькому для виготовлення документів про прийняття громадянства у республіці Словенія. 

Далі буде, і то дуже цікаво! Стежте за РАДАРОМ

 

Наталя Камишникова

Фото з залу суду – Олександра Струбицька

У тему:

Чому дід виписує коханих онуків-убивць із хати через суд?

Прочитав сам? Поділись з іншими: