Судове засідання мали почати о 10.00, однак затримали хвилин на 45. Натомість завершили несподівано швидко.

Один із адвокатів підозрюваного у вбивстві –  Сергій Полячук послався на наглу хворобу, продемонструвавши суду медичну картку. Огляд доказів знову відклали.

Однак дещо таки встигли.

Задовольнили клопотання прокурора Сергія Самчука, який просив продовжити неповнолітньому Назару Статочнюку тримання під вартою ще на 2 місяці.

Звісно, двоє адвокатів хлопця і його мати були категорично проти, але їхні аргументи виявилися для суддів непереконливими.

16-річний Назар сидить у слідчому ізоляторі вже восьмий місяць поспіль, і тут нічого не зміниться до 26 травня.

Бурхливо висловили свої емоції мама вбитої Каті Литкіної та мама ймовірного співучасника вбивства. Обидві вони – Вікторії. Мешкали на околиці Нововолинська по сусідству, тож добре знають одна одну, а їхні діти росли разом: і дружили, і сварились, і на терикон той лихозвісний бігали.

І коли Вікторія Гуліда, законний представник інтересів свого неповнолітнього сина, стала вкотре розповідати тремтячим голосом, як їй важко усі ці місяці і як потерпає безневинно у СІЗО її всуціль позитивний хлопчик-помагай (усе вдома робив, ніякої фізичної роботи не цурався), то Вікторія Литкіна вихлюпнула їй – у перерві – своє наболіле:

– Краще б моя дитина за гратами була, як твій, аніж у могилі. Я хоч би поговорити з нею могла, обійняти… Втратила єдину дитину, єдину втіху. А твій “гарний хлопчик” – живий-здоровий.

– Убив – відповідай, – коротко сказав батько Каті – Сергій Литкін.

– Йому би покаятись, – зітхнула захисниця потерпілих Елла Бордюженко.

Та до каяття тут  – як від Словенії до терикону третьої шахти. Тут панує віра в силу адвокатів.

 

 

Віктор Шостак висловив Вікторії Литкіній непідробне співчуття, але свій адвокатський гонорар відробляв справно. Докази, запевняє він, розсиплються під час огляду, свідків обмаль, і взагалі є ж інший підозрюваний – Максим Терлецький, двоюрідний брат Статочнюка.

Як дізнався РАДАР неофіційно, Терлецький має (вкотре має!) прибути на допит в Україну зі Словенії 19 квітня. Повідомлення про підозру йому давно надіслали. Не прибуде – до діла візьметься інтерпол.

Щоправда, те саме ми чули у січні: ось-ось допитають, уже викликали, у разі його неявки доправлять сюди примусово…

Нічого нового на цьому судовому засіданні не відкрилося. Якби прокурор на кілька днів пізніше заявив клопотання щодо продовження запобіжного заходу, то сьогодні могли б почати огляд письмових доказів. Це вже би був якийсь рух у справі.

Утім, один із адвокатів Статочнюка одужає невідь-коли, а термін тримання під вартою спливає 9 квітня. Тож прокурор підстрахувався. Хоча фактично хлопець під арештом перебуватиме не 2 місяці, а півтора. Іще 60 днів не від 9 квітня, а від 28 березня.

 

 

На початку судового слухання стало зле Вікторії Литкіній. Вона, що називається, на нервах, не спала три доби в очікуванні морально виснажливого огляду доказів. Їй поспіхом шукали ліки, порпались у казенній аптечці, але всі пігулки і краплі були, як на те, протерміновані…

Обійшлося без “швидкої”, але дивитися на маленьку маму Каті з таким тягарем біди за тендітними плечима було боляче.

А огляд доказів укотре відклали…

Та й куди поспішати? Адвокату підозрюваного треба підлікуватись. Статочнюку час перебування у СІЗО зарахують у подвійному розмірі, якщо визнають винним і дадуть реальний термін.

А загалом тримати неповнолітнього у слідчому ізоляторі можна лише півтора року.  І половину цього терміну Назар уже відсидів.

Сьогодні він  тримався на диво спокійно. Ніс, щоправда, був подряпаний. І чомусь на руках бежеві напіврукавички – без “пальців”.

Мати від “клітки” не відходила. Схоже, вона й досі переконана в його непричетності до вбивства сусідської дівчини. Ображалась на мене, що у перервах фотографую неповнолітнього фігуранта кримінальної справи. Мовляв, чи не порушую цим його права?

 

 

Я спитала:

– А ви так само переймалися правами неповнолітньої дитини, коли ваш син виставив на інтернет-загал приватні фото Каті, які йому не належали? Катя плакала, просила видалити – він не реагував. Двоє класних керівників (із її та його класу) переконували його припинити це знущання – він  не зважив.

Ви пояснювали своєму синові, що він брутально порушує права неповнолітньої? Ні? А якби пояснили, то, може, ми б із вами у суді не зустрічалися…

Маю власну версію того, що і чому трапилось на териконі. Хотіла б помилитись, але пазл склався.

Ковельські й луцькі репортери, не полінуйтеся прибути на наступне судове засідання.

18 квітня о 14.30.

 

 

Наталя Камишникова 

У ТЕМУ:

Розповідають батьки Каті Литкіної. Відео НТН

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: