Цементний завод збудують на 5-й шахті?!

15 1950

Песець… тобто хитроголовий інвестор підкрався непомітно. Коли вже призабувся скандальний проект будівництва заводу, який вироблятиме цемент із… шахтної породи.

Нагадаємо: у липні інформація про цементний завод просочилась із Волинської облдержадміністрації та облради.

Нововолинський міський голова В.Сапожніков божився, що ніякого цементного заводу в місті й околах не буде, що це чергова передвиборна “качка” від його політичних опонентів.

Ба більше: як інженер-будівельник він запевняв, що виготовляти цемент із породи неможливо у принципі!

Чиновники з облдержадміністрації, котрі мали зустріч із потенційним інвестором, були небагатослівними.

Так, зголосився місцевий бізнесмен Віктор Сесюк, він із Ковеля.

Так, порода придатна для виробництва цементу, є ноу-хау, унікальна технологія.

Так, завод можуть звести у промзоні Нововолинська чи на території колишньої 5-ї шахти

Нововолинський міський голова? А ми його й не питали. Цей проект веде управління економічного розвитку і торгівлі ОДА.

Це з телефонної розмови т.в.о.начальника управління А.Ткачука з РАДАРОМ.    

 

Цементний завод – це не лише робочі місця. Це гаплик здоров’ю і довкіллю

 

РАДАР написав про цей специфічний проект. Але минуло 2 місяці, громада розслабилась… І тут він підкрався.

Не до Нововолинська до Грибовиці. Це за 7-8 кілометрів від міста.

 

Так бачать Грибовицю птахи й залітні інвестори

Дрон “Бугу”

 

Далі розповість Марина Єлева. Вона вивчала економіку і підприємництво у “Львівській політехніці”. Тому питання бізнесмену В.Сесюку задавала прицільні.  

 

Марина Юріївна Єлева сказала все. Доступно й вичерпно.

Тепер слово вам, мешканці Грибовиці, Лішні, Білич, Нововолинська… ДумайТЕ! Говоріть! Коментуйте.

ПОЧАТОК ТУТ:

У Нововолинськ заводять цементний завод. Увага, містяни!

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
15 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому

Що говорити? Дивує одне: міський голова В.Сапожніков знав про це, увесь цей час, і мовчав. Не бажаючи обвалювати своїх рейтингових показників перед вибрами до місцевих рад, як вбачається. Знали й діючі депутати, без сумніву. У свій час я побував на Станіславщині, у містечку де жили робітники цементних заводів. Доводилося бачити наслідки цементного виробництва і в Чехії. Все сіре: листя дерев, городи, поля, дахи будинків, люди… Ніхто не сушить своєї білизни і одежі надворі. Не відкривають вікон. Від цементної куряви ніде сховатися – вона скрізь. Це Хіросіма сповільненої дії!

V/K
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

От стосовно пилу ви праві на 100%. Мій чоловік регулярно їздить повз Івано-Франківський цементний завод. Там якраз проходить траса. Вночі, до речі, завод дуже гарно виглядає, він весь підсвічується, виглядає, ніби атракціон якийсь. ПРОТЕ вистачає ПРОСТО ПРОЇХАТИ ПОВЗ НЬОГО, ЩОБ НА АВТОМОБІЛІ З’ЯВИВСЯ ТОЙ СПЕЦИФІЧНИЙ ЦЕМЕНТНИЙ ПИЛ☹️.

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Так, пане Бідзюра. Це жахливо. А ще у сюжеті ТСН журналісти , показуючи усі ці жахіття про вже діючий цементний завод, показували дрібну цементну пилюку скрізь і всюди і казали, що із криниць, якщо це не закриті свердловини, люди, навіть води не беруть

Руслан
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Він назвав це фейком!Ніякого заводу не планується зводити…

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Руслан

Люди, женіть Сапожнікова, бо скоро тут у нас неможливо буде жити!

Андрій Дмитрович Сапожнік
2 років тому

Бачите,я не брат Сесюка,але ще при перших публікаціях на цю тему написав,що п’ята шахта найбільше підходить для такого будівництва… “Видам” інший прогноз-завод збудують…збудують при любій владі в Нововолинську,якщо справді є такі плани,бо гроші не пахнуть,а якщо і пахнуть,то не цементом і не “курчаком” з “хроноспаном”,тим більше в Ковелі,чи Києві з Луцькому. Навіть в Росії люди борються за екологію,але не в Нововолинську. Хай будують-тільки хто буде там працювати? Притомна молодь при першій же можливості виїжджає з міста… І правильно робить,бо місто вже давно стало мало придатним для життя.

Андрій Дмитрович Сапожнік
2 років тому

І що? Ніхто не мінусує? Невже всім погано живеться в Нововолинську? А ще дуже цікаво…де коментарі тих,хто йде на вибори від Зе майбутнє? Хоч збрешіть що небуть…дайте людям надію,що не збудують цементарій. Ну хоч пообіцяйте цемент по знижках на могилки…

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому

Класна репліка, Андрію. Респект!

Вася
2 років тому

Нововолинцям нема чого переживати бо в нашій місцевості в 98% випадків дмуть південно-західні та північно-західні вітри, тому вся та пилюка буде йти в зовсім іншу сторону, і якщо мовчать і нічого не роблять жителі Грибовиці, Кропивщини, Соснини та Благодатного – то значить що їм всеодно, нехай дихають

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Вася

Як вперто, навіть не наполегливо, ставлять свої дизлайки прибічники того заводу! Ситуація розвивається по принципу “хто платить гроші – той і замовляє музику”. Зараз той інвестор платить грубі гроші і вирішує, що нам, людям, тут мордуватися, хворіти і вмирати заради його бізнесу і його надприбутків

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  Вася

Немає там бійців. Одного я знаю… Але в нього, бідолашного, нема здоров’я.

Вася
2 років тому

Так як Грибовиця знаходиться найблище і як раз по напрямку вітрів з території бувшої 5 шахти – то саме вони, жителі села, і мають найбільше турбуватися про своє майбутнє. А раз вони мовчать, бо абсолютно ніхто не хоче бути крайнім і робити хоть щось за інших – то так само і за них ніхто нічого робити не буде…
По нормальному, уже хоча би зібрали ініціативну групу з самих активних мешканців села та тих кому люди довіряють і самі би з‘їздили на тих два-три цементних завода в Україні і самі би на власні очі побачили ті заводи, поспілкувалися би з місцевими мешканцями щоб вони розказали про ситуацію, показали свої двори та городи (поки ще не прибрали весь урожай), все це відзняти за документувати – щоб було що показати всім іншим тим інертним людям щоб вони знали що на них та на їхні наступні покоління чекає якщо вони дозволять побудувати цей завод.
Може тоді люди хоть трошки організуються та всім селом хоть трошки заворушаться, а ні – то будуть мати те що заслуговують.

Людмила Зіменко
2 років тому
Відповісти  Вася

💯!!!

Wagonwheel
1 рік тому

“Водночас керівництво Грибовицької сільської ради відмовчується, а люди, які не мають економічної та технічної освіти, дають експертні висновки пресі, заробляючи собі таким чином політичний капітал перед місцевими виборами.”
Бачите, які Ви, грибовичани, не свідомі, і вперті.
Сесюк і ОДА почали інформаційну атаку на вас.
https://konkurent.ua/publication/64596/proekt-novogo-zavodu-na-volini-pid-zagrozou-zrivu/

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Wagonwheel

Борис Карпус із пані Єлевою цікавились цементним заводом у Грибовицькій сільській раді. Хотіли дізнатись і зважити всі “за” і “проти” і дізнатись з чим його їдять. Результат їхніх дізнавань мені невідомий, бо було їм пояснено, що це новітня технологія.