Тепер нововолинці трохи краще розуміють, як ведеться людям у зоні війни на Сході.

Вивалені двері квартир, розбиті шибки, начисто знесений дах, розкидані на газонах хатні речі, евакуація…

Вибухова хвиля була настільки сильною, що навіть вогонь загасила. Так пояснили РАДАРУ комунальники, що з самого ранку ліквідовували сумні наслідки надзвичайної пригоди.

Про неї тут: “Вибух у будинку: жертв немає, але квартири зруйновано” http://radar.in.ua/vybuh-u-budynku-zhertv-nemaye-ale-kvartyru-zrujnovano/

47-річний Ігор  був у квартирі №11 сам. Що він робив на кухні близько третьої години ночі – невідомо, але о 2.59 у рятувальну частину вже надійшов тривожний дзвінок: вибух у будинку №35 на бульварі Шевченка.

 – Можливо, щось було негаразд із газовою трубою, – припускає мешканець цього ж будинку Руслан. –  Бо Ігор, казали, тільки встиг сусідку попередити, щоб забирала дитинку. Поки вона вдягала маля, пролунав вибух.

У поліції ж кажуть, що люди повибігали самі, без попередження.

 

 

Клято працювали недільного дня рятувальники, двірники, електрики, працівники водоканалу та газового господарства. Задіяли чимало техніки.

У під’їзді 6 квартир, усі вони більшою чи меншою мірою пошкоджені. А головне – перебувати там зараз небезпечно.

Мешканці виносять речі, переселяються хто до родичів, хто до знайомих. Одній родині (жінці з сином-інвалідом) міська влада надала тимчасове житло у гуртожитку на вулиці Автобусній.  У двох квартирах, кажуть, на час вибуху взагалі ніхто не мешкав.

Інший під’їзд (а їх у двоповерхівці два) вцілів, звідти наразі нікого не відселяють. Завтра в Нововолинськ прибудуть фахівці із проектно-будівельного інституту – обстежать будинок, з’ясують ступінь і характер пошкоджень, розроблять проект відновлення. А тоді міська влада профінансує реконструкцію чи капітальний ремонт будинку.

Про це повідомила РАДАРУ гендиректор ЖКО Олена Чайка.

На місці надзвичайної пригоди також побували  міський голова В.Сапожніков, його заступник В.Рожелюк, начальник відділу поліції В.Лесь і його заступник Т.Пастерук, представники комунальних та рятувальних служб.

Поліція охоронятиме під’їзд від мародерів.

 

 

І все ж таки – що трапилось у квартирі сьогодні вночі? Комісія огляду й висновків ще не робила, бо заходити зараз у під’їзд небезпечно.

Зрозуміло одне: якби чоловік був тверезим, лиха можна було б уникнути. Принаймні встиг би викликати аварійну газову службу.

Уранці, коли сюди з’їхалося різне начальство, Ігор мирно спав у сусідів. Мав опіки, але від госпіталізації відмовлявся. Кажуть, із лікарні, куди його доправили, вже втік.

Поліція відкрила кримінальне провадження. А хто виявиться винним – газівники чи споживач газу, дізнаємось незабаром.

Одна з версій – що коли п’яний хазяїн квартири падав, то зачепив газову трубу і вирвав її… 🙁

Аж по обіді в уцілілий під’їзд подали воду і світло. Коли РАДАР готував для вас цей репортаж, газ іще не увімкнули.

 

Наталя Камишникова

Фото – Орест Соловйов у спільноті “Зізнання Нововолинська”

Прочитав сам? Поділись з іншими: