У Нововолинську закликають не вбивати, а стерилізувати бездомних собак

48 1888

 – В усіх нормальних містах нічийних собак стерилізують, а Нововолинськ чим гірший? Ніяк не виліземо з совка, тоді їх відстрілювали.

 – Тоді відстрілювали, тепер собак у Нововолинську труять! Бюджетним коштом. Ціла бригада собачих убивць їздить містом, зі спеціальних рушниць стріляє у псів шприцами з отрутою.  

 – Я це бачила, досі забути не можу. Вбивають на очах у людей – у дворах, на зупинках, це жах. І наш мер ще щось там  торочить про Європу… 

 – Гроші, які міська влада виділяє на систематичне труєння собак, вона могла б виділяти на стерилізацію!  Кошти ті самі, як не менші, а ефект значно більший і триваліший.

 – У Рівному, у Хмельницькому, у Львові, у Луцьку собак не вбивають – виловлюють і стерилізують. Хіба в нас так не можна?

 – У Нововолинську десятки дипломованих випускників ветеринарної академії, ветеринарних коледжів. Є приватні фахівці, є державні. Дайте їм ті кошти – на операцію, кількаденний догляд, чіпування. 

Такі розмови чую часто. Місто за 66 років існування так і не вирішило проблему бездомних тварин у гуманний спосіб.

Хоча він є – і його знає весь цивілізований світ. Чисельність тварин регулюють у Європі не шляхом убивства, а шляхом стерилізації.

 

 

Восени нововолинське ВУКГ вперше уклало одноразову угоду з луцьким КП “Ласка” на відлов бездоглядних собак. Проплатило певну суму. Наскільки знаю, відловили  20 псів, з-поміж яких виявились і домашні, завезли їх у Луцьк. Там працівники комунального підприємства прищепили і стерилізували тварин.

Одна жінка, в якої саме тоді зник песик, довго побивалась, а потім поїхала шукати його в КП “Ласка”. Знайшла, привезла додому, та він довго не прожив. Далися взнаки тривалий стрес, відсутність хатнього догляду.

У Нововолинську вистачає людей, які публічно – на місцевих сайтах, у соцмережах – закликають відстрілювати, труїти псів… чи душити колесами автомобілів. Таке, знаєте, європейське містечко, Європа пре з усіх щілин.

Однак вистачає і тих, хто категорично проти диких методів. На боці милосердних людей і бездомних тварин  – закон.

Там дуже чітко прописані ті поодинокі випадки, коли тварину можна приспати. Страхітливі розправи, які регулярно влаштовують комунальники, є кричущим порушенням закону  “Про заборону жорстокого поводження з тваринами”.

Не буду деталізувати, але і в нововолинському ВУКГ, і у прокуратурі, і в міській раді знають: для відловлених собак має бути карантинний майданчик, а присипляти кожну конкретну тварину можна лише з дозволу й за підписом ветеринара.

У Нововолинську нема ні карантинного майданчика, ні програми стерилізації бездомних тварин, ні співпраці з пересувними пунктами стерилізації,  що діють під егідою міжнародних благодійних фондів.

Повторюю: КОШТІВ, ЯКІ ВИТРАЧАЮТЬ/СПИСУЮТЬ  У НОВОВОЛИНСЬКОМУ ВУКГ НА ТРУЄННЯ СОБАК, ЦІЛКОМ ДОСТАТНЬО ДЛЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТЕРИЛІЗАЦІЇ.

Її результати будуть помітні досить швидко.

Так звані “батьки міста”! Та зберіть ви нарешті ветеринарів і скажіть: “Ми профінансуємо програму стерилізації, а ви її чимшвидше розробіть і виконуйте”.

 

 

Волонтери, сподіваюсь, підтягнуться. Разом із ВУКГ тих псів відловлюватимуть, завозитимуть на стерилізацію, перетримуватимуть після операції. У прооперованих і щеплених від сказу собак будуть чіпи у вушках.

Буквально за два роки ситуація в місті зміниться на краще.

Я б іще штрафи дуже суворі запровадила для тих, хто викинув свого пса на вулицю. Це чи не єдиний випадок, коли “настукати” на сусіда просто необхідно. У Європі роблять саме так. І штрафують – мало не видасться.

Наразі в Нововолинську лише істерія з приводу собачих весіль + нескінченне витрачання та списування бюджетних коштів на жорстоке вбивство собак під виглядом “евтаназії”.

Усім, хто обстоює “евтаназію” у виконанні нововолинського ВУКГ, можу побажати такої самої “легкої смерті”.

Тварини не винні, що народились на задвірках Європи – в місті, де влада ставиться до людей точнісінько так, як до бездомних собак, і дбає тільки про себе.

Ну, і трохи позитиву – від Руслана Влодарчика. Він виклав на своїй сторінці фото з Рівного.

 

 

Побачив там на автостанції чіпованого (а отже, простерилізованого та щепленого собаку) – спокійного, безпечного для людей.

– Хіба в нас так не можна? Хіба наші ветеринари так не вміють? – запитує Руслан Іванович.

І можуть, і вміють, хай-но лиш нововолинська влада профінансує програму стерилізації бездомних тварин!

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
48 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
людмила зіменко
5 років тому

Наталія Семенівна, браво! Цю справу потрібно зрушити з мертвої точки і направити в інший, гуманний бік. Направити безповоротно. Мені доводилось бачити як відстрілюють-труять собак. Якось, навіть, шприц валявся із червоною рідиною під будинком. Один нещасний пес зміг того шприца із свого тіла вибити. Притруівся бідолаха, хворів потім довго, але видужав. Правда під час чергового такого відстрілу його все-таки отруіли. Собака був добрий і зовсім не агресивний, можна сказати хазяйський, розумний.

Невідомий
5 років тому

Ще кошти бюджетні витрачати на псів й чекай роки поки щось зміниться, а не краще декілька бригад вночі пустити й все місто спокійне, я якщо з широкими можливостями то і наркоманів, і гопників = всіх під чисту.

editor
5 років тому
Відповісти  Невідомий

У вас навіть не совок у голові, у вас – м’ясорубка.
Серед тих гопників чи наркоманів може опинитись ваш родич – ну, всяко ж буває. Або ви самі – отак вийдете раптом на вулицю, а бригада розбиратись не буде…
Бюджетні кошти щороку витрачають на вбивство собак, і ви навіть не уявляєте, скільки…

Невідомий
5 років тому
Відповісти  editor

а може бути що серед ваших родичів опиниться той кого гопник пограбує-побьє, або ваш родич наступить на інфікованого шприця кинутого наркоманом, може якийсь наркоман задля прибутку вашого родича посадить на голку як це було в Нововолинську.
На рахунок совку в голові-чому якщо є люди які за радикальні вирішування проблеми зразу ж це з совком у голові, може толерантні люди то й є совок чи не так при томуж совці навчали? бійся, зви міліцію, не бийся.
Доречі я УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛІСТ.

editor
5 років тому
Відповісти  Невідомий

може бути все. Але як український націоналіст ви маєте шанувати Українську державу. З її бюрократичною, але законною державною машиною.
Є суд. Є закон. Без закону, реального суду і слідства – це совок зразка 1937 р.

Невідомий
5 років тому
Відповісти  editor

Як можна шанувати цю державну машину?! Коли вороги народу спокійно розгулюють по вулицям, а патріоти сидять по тюрмам.
Як шанувати коли олігархічні клани Порошенка, Коломойського, Шуфрича обкрадають мій народ?!
Як шанувати судову систему коли вбивці Українськіх солдат дають 15 суток, а захисникам 8 років?!
Як шанувати коли героїв розстрілюють по містам, а менти захищають злочинців?!
я вас поважаю за ваш труд, але согласіться тільки радикальні зміни можуть покращити становище в Україні. Це було доведено вже на майдані коли люди сміючися з законів принятих 16 січня ходили каструлями на головах, а радикально настрояні націоналісти пішли вперед не слухаючись політиканів Тягнибока, Яценюка, Кличка та інших ***, в яких по руки в крові не менше ніж в сеперів-ригіоналів-опоблоківців, а може навіть й більше .
Так жалко собачок, але ж доведено що такі дії (радикальні) можуть змінити становище на вулицях, бо то що ви пропонуєте чіпування та стерилізація не зменшує агресивності собак, гормони нікуди не діваються.
Якщо ви знаєте як проводиться ці операції можу розповісти. Самкам звязують трубки, а самцям перерізають насіневі канали, так плодитися вони не можуть, але гормони й сесуальний потяг залишається, що ще робить собаку агресивнішою.

editor
5 років тому
Відповісти  Невідомий

З приводу стерилізації та агресивності – ветеринари мають абсолютно іншу думку.
Радикальні дії без закону в голові – це й ваш руки будуть так само по лікоть у крові.

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  editor

Стерилізований кіт спокійніший і врівноваженіший, ніж не стерилізований. Я точно знаю, адже у знайомоі кіт саме такий. Те саме і з собаками.

Невідомий
5 років тому
Відповісти  людмила зіменко

Не путайте кастрацію з стерилізацією.

Наберіть в гуглі “Чи зменшується агресивність собак після стерилізації”

У самки вирізають матку з яєчниками. Раніше прибирали тільки яєчники, але через збільшення кількості випадків пухлин на матці її теж стали видаляти
При кастрації самців вирізують два яєчка. Тварини при цьому повністю змінюються. Поведінка стає менш агресивним, так як немає сплеску гормонів
При стерилізації у самок перев’язуються маткові труби, а у самців насіннєві канатики. При цьому тварина поводиться, як і нестерилізована особина

http://bezlichporad.in.ua/yak-povodytsya-sobaka-pislya-sterylizatsiyi-ta-kastratsiyi-chy-varto-kastruvaty-abo-sterylizuvaty-sobaku.html

Стерилізація Стерилізація суки не призведе до яких-небудь значних змін у її поведінці, і причина в тому, що статева активність сук проявиться лише двічі на рік, їх розум не перебуває під постійним впливом гормонів. На відміну від псів їх мозок не жіночий з моменту народження. Статеві гормони починають діяти тільки при досягненні статевої зрілості.

http://pmed.pp.ua/kastraciya-abo-sterilizaciya-ye-sens/

Суть стерилізації – перекриття насіннєвих потоків або маткових труб. Ніякі статеві органи не видаляються, на статевий потяг стерилізація вплинути не може, спарювання можливо, як і до операції, але, потомства у собаки вже не буде.

http://poradu24.com/dim/doglyad-za-tvarynamy/kastraciya-i-sterilizaciya-sobak-plyusi-i-minusi.html

Невідомий
5 років тому
Відповісти  editor

Ворожою крові, не путайте кров безневинних й кров бандитів.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

І я так вважаю, як націоналіст – маємо підкорятися законам суверенної
Української Держави та її Конституції. Проте, маємо прецедент: мер В.Сапожніков не збирається виконувати рішення двох судів, тобто, законодавчої, виконавчої та судової гілок влади Держави. Тоді, можна припустити, що я, та інші громадяни теж будемо робити так. Якщо людина, котра презентує державу у Нововолинську і плює на її законодавство й виробляє незрозумілі кульбіти щодо своїх посадових обов’язків та власної присяги державного службовця, то можна припустити, що і нам – простим громадянам це може бути цілком дозволено. Як бути у цьому випадку? Іти штурмом брати кабінет Сапожнікова і зміщати силою із посади, терпіти його дива зі іржавими трубами, тендерами, ремонтом шляхів, кумами, сватами, родичами тощо, чи чекати наступних виборів мера? Що думає громада? І Ви, “НС”. Ваша думка для мене важлива. Чекаю відгуків громадян.

Невідомий
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Анатолій Миколайовичу, Ви завжди говорите ” Влада в Україні -це народ”
давайте розглянемо по прикладу ситуацію в Нововолинську “Злодій-дім” От якщо до вас в дім заліз злодій, поліція як завжди не реагує( їй всеодно) то що вам зостається робити? Бити того злодія, щоб не повадно було лазити по домівкам.
Так треба робити як казав Степан Бандера (хоч би в крові поколіна аби вільна Україна)
Раз вибити всю цю нечисть інші боятимуться!

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  Невідомий

Якщо нечисть не підкоряється законам Держави, плює на Конституцію і людські долі – її ліквідовують будь-якими способами заради майбутніх поколінь і збереження нації. Що є “…справою всього українського народу”. (Ст. 17, п. 1 Конституції України)

Невідомий
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

Ось і я про це!

editor
5 років тому

ОЛЕНА: Треба терміново щось робити, бо ті нелюди знову почнуть відстріл. Збирайтесь, усі волонтери і просто небайдужі люди з серцем, підемо з плакатами під міськвиконком. Ми не можемо дозволити, щоб в нашому місті було насилля, якого і так достатньо.
Будемо вибивати програму стерилізації та притулок для наших менших братів. Треба всі інстанції попіднімати, прокуратуру теж!

editor
5 років тому
Відповісти  editor

є ще природоохоронна прокуратура в Луцьку, і її.

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  editor

Є ще товариство захисту тварин. Вони захищають якраз домашніх тварин, які опинились у загрозливих для іхнього життя умовах. Адресу, думаю, можна знайти в інтернеті.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Коли?

Заправду
5 років тому

З котами така сама проблема, вже не можу дивитися на нещасних кошенят в моєму дворі, які народжуються мало не через місяць і гинуть від підвальних умов, усіх до хати не забереш. А стерелізувавши трьох кішок, що проживають у нашому дворі, можна спинити народжуваність тих нещасних кошенят.

editor
5 років тому
Відповісти  Заправду

я того пораненого цуцика так і не знайшла, де він, ви бачили?

Заправду
5 років тому
Відповісти  editor

Ми його бачили у тому ж районі, в центрі міста, він вже бігав, шкутильгаючи. Купили йому поїсти, але він не захотів, напевно його багато хто підгодовував) Тому віднесли харчі тим бідолашним котам у моєму дворі(

editor
5 років тому

Сумно, що віртуальну істерію з анонімними вимогами відстрілювати та труїти нещасних псів влаштовують (уже не вперше) на сайті народного депутата Гузя. Він кошенят, пригадую, прилаштовував у добрі руки… а тут одним махом і його ж коштом йому так імідж псують.
Ігор Гузь – заступник голови парламентського комітету з міжнародних зв’язків. часто буває у цивілізованих країнах. От раптом спитають: “Як там у вас на окрузі з бездомними тваринами? чому заохочуєте зоофашизм?”

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  editor

До “ЗАПРАВДУ” стерилізувати потрібно ще й котів, не тільки кішок.

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  editor

У мене є велика підозра, що цей відстріл собак декому вигідний, бо не всі бюджетні кошти ідуть за призначення, напевно. Підозрюю, що хтось гріє на цьому руки. А комунальників уже давно пора притягнути до відповідальності не тільки за цей злочин, а ще і за неконтрольовану обрізку і спилювання дерев, особливо здорових, навіть, цінних порід.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

Міському падишах…, перепрошую, м-мм, голові, гм, так би мовити, ніколи думати про це за безкінечними закордонними відрядженнями, відпустками, лікарняними та оздоровленнями… :)))

Олена
5 років тому

Я пропоную усім не байдужим збиратися під Горкомом !!! Давйте діяти разом, разом ми припинимо це знущання!!!

Олена
5 років тому

Зголошуйтесь. Виберемо день і час “бомбити” горком

editor
5 років тому

Олено, на коли вам виходить? я підтягнусь.

Олена
5 років тому
Відповісти  editor

В четвер буду вдома, приїду зразу вас наберу.

добро
5 років тому
Відповісти  editor

Напишіть будь-ласка коли буде мітинг ,я також прийду

editor
5 років тому
Відповісти  добро

Олена приїде у четвер. отже, орієнтовно у п’ятницю чи четвер на цьому тижні. Я повідомлю окремою новиною на РАДАРІ

Олена
5 років тому

Люди, не будьте байдужими, їх життя у наших руках. Врятуймо наших маленьких і вірних друзїв!!!

анти чобіт
5 років тому

якби вони вусатого **** (мера) покусали може він і подумав

editor
5 років тому

Надіслала редакторові одного з місцевих сайтів вимогу НЕГАЙНО видалити всі публічні заклики до знищення бездомних тварин та до жорстокого поводження з ними. Там у коментарях міститься відверта пропаганда жорстокості та насильства. Не видалить – відповідатиме згідно з законом. Скріншот є.

editor
5 років тому
Відповісти  editor

два видалив, ще дещо залишив. ОК, буде заява в поліцію. Видалить ПІСЛЯ цього.

editor
5 років тому

Сьогодні внаслідок істероїдної публікації на двох місцевих сайтах та істероїдних коментарів місто “зачистили” від бездомних псів. Люди, які це писали – і які публікували, чудово розуміли, що саме так і станеться.
На їхній совісті тепер – десятки загублених НИМИ собачих життів.
Я прожила і бачила достатньо, щоб констатувати: воно їм вернеться. Ці загублені душі за ними прийдуть. Гірше, якщо прийдуть за їхніми рідними, приміром, дітьми. Але прийдуть, природа вміє мститися. Та й небесна канцелярія не завжди спить.
Ні, я не бажаю нікому з них зла, вони самі собі його запрограмували.

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  editor

Небесна канцелярія взагалі не спить ні вдень, ні вночі, я це знаю точно, бо бачила, як повертається до кривдників і менше зло. Мені дуже шкода і дуже сумно…

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Проклятий той хто краде. І вдвічі проклятий – хто губить невинні душі. І не важливо, це душі людські чи братів наших менших! (Не плутати із війною за свою свободу і тер. цілісність)

Оксана
5 років тому
Відповісти  editor

а були відповідні документи для *зачистки*?

editor
5 років тому

Маю єдине питання – до Ігоря Гузя. Гора собачих трупів на рахунку вашого ресурсу – це перемога?

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  editor

Він, НС, у дискусії – коли йому невигідно, не вступає ніколи.

editor
5 років тому

Надія Лозовицька: У Володимирі вже бігають стерилізовані собачки з кліпсами/чіпами. І Нововолинськ має ветлікарів для цього!

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  editor

Такий відстріл чотирилапих незаконний. Думаю, що потрібно подати заяву до поліціі і прокуратури, нехай з’ясують усі обставини цього злочину. Пора зупинити цю репресивну машину і покласти край таким каральним акціям.
Нехай правоохоронці встановлюють хто давав наказ знищити, всупереч Кримінальному Кодексу Украіни, хто закликає до вбивства собак, пропагуючи смерть, насильство і нетерпимість, хто збурює суспільство?

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  людмила зіменко

За віруваннями багатьох народів світу усе має свою душу, навіть каміння, і коли людина помирає, її душа переселяється у іншу оболонку, бо наш світ не духовний, а матеріальний. Справедливим покаранням для кривдників було би переселення їхніх душ у собачі тіла. Вони не давали життя тим псам і не мали права його забирати.

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  людмила зіменко

Щойно повідомили в новинах по ТРК УКРАЇНА що від початку року уже в двох випадках звинувачувані засуджені до тюремних термінів за знущання над тваринами. Починався сюжет із того, що отруіли собаку-поводиря разом із іншими собаками, які жили на пустирі і чоловік знову шукає надійного чотирилапого друга.

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  людмила зіменко

Інша новина. У столиці Мексики Мехіко працівники метро створили притулок для тварин, які забігли у метро і заблукали. У притулку тварин лікують, якщо вони поранені чи травмовані, роблять ім щеплення, стерилізують(не каструють) і кожен охочий може взяти з притулку додому собі домашнього улюбленця. Гроші на утримання притулку виділяє мерія. Як бачимо ми таки пасемо задніх у цьому питанні, навіть більше – дехто ніби щойно з печери виліз і має звички і навики неандертальця. Мексика не аідноситься до краін першого світу, а ми далеко позаду Мексики, завдяки душогубам і вар’ятам.

Анонім
5 років тому

Люди забагато копаються у причинах, а пора боротися з наслідками! Треба реальні прізвища і реальні номери телефонів відповідальних за це осіб. Бо навіть уявлення не маю, до кого звертатись. Тиждень тому я сама стала жертвою нападу великих псів, то тепер мене трусить, як і мале цуценя пробігає повз. Треба вирішити що робити. Метод – не таке важливе питання, важливий результат. У небезпеці зараз і дорослі, і діти!

editor
5 років тому
Відповісти  Анонім

В озері холера, у магазинах поцвілі продукти, на ринку у м’ясному павільйоні повна антисанітарія, машини гасають як навіжені, на газонах і в пісочницях шприци, наркомани щодня грабують по кілька квартир і сараїв, нападають і на людей… А ще в нас війна, і Волинь ось-ось може стати плацдармом. Не нагнітайте. Небезпека зусібіч.
Щодо методів. Найоптимальніший – стерилізація. Знаєте, а багатьох трусить, коли на зупинці агонізує цуценя чи його мама, яких убили комунальники. Закон категорично забороняє таку “евтаназію”.