У Нововолинську закликають не вбивати, а стерилізувати бездомних собак

48 1816

 – В усіх нормальних містах нічийних собак стерилізують, а Нововолинськ чим гірший? Ніяк не виліземо з совка, тоді їх відстрілювали.

 – Тоді відстрілювали, тепер собак у Нововолинську труять! Бюджетним коштом. Ціла бригада собачих убивць їздить містом, зі спеціальних рушниць стріляє у псів шприцами з отрутою.  

 – Я це бачила, досі забути не можу. Вбивають на очах у людей – у дворах, на зупинках, це жах. І наш мер ще щось там  торочить про Європу… 

 – Гроші, які міська влада виділяє на систематичне труєння собак, вона могла б виділяти на стерилізацію!  Кошти ті самі, як не менші, а ефект значно більший і триваліший.

 – У Рівному, у Хмельницькому, у Львові, у Луцьку собак не вбивають – виловлюють і стерилізують. Хіба в нас так не можна?

 – У Нововолинську десятки дипломованих випускників ветеринарної академії, ветеринарних коледжів. Є приватні фахівці, є державні. Дайте їм ті кошти – на операцію, кількаденний догляд, чіпування. 

Такі розмови чую часто. Місто за 66 років існування так і не вирішило проблему бездомних тварин у гуманний спосіб.

Хоча він є – і його знає весь цивілізований світ. Чисельність тварин регулюють у Європі не шляхом убивства, а шляхом стерилізації.

 

 

Восени нововолинське ВУКГ вперше уклало одноразову угоду з луцьким КП “Ласка” на відлов бездоглядних собак. Проплатило певну суму. Наскільки знаю, відловили  20 псів, з-поміж яких виявились і домашні, завезли їх у Луцьк. Там працівники комунального підприємства прищепили і стерилізували тварин.

Одна жінка, в якої саме тоді зник песик, довго побивалась, а потім поїхала шукати його в КП “Ласка”. Знайшла, привезла додому, та він довго не прожив. Далися взнаки тривалий стрес, відсутність хатнього догляду.

У Нововолинську вистачає людей, які публічно – на місцевих сайтах, у соцмережах – закликають відстрілювати, труїти псів… чи душити колесами автомобілів. Таке, знаєте, європейське містечко, Європа пре з усіх щілин.

Однак вистачає і тих, хто категорично проти диких методів. На боці милосердних людей і бездомних тварин  – закон.

Там дуже чітко прописані ті поодинокі випадки, коли тварину можна приспати. Страхітливі розправи, які регулярно влаштовують комунальники, є кричущим порушенням закону  “Про заборону жорстокого поводження з тваринами”.

Не буду деталізувати, але і в нововолинському ВУКГ, і у прокуратурі, і в міській раді знають: для відловлених собак має бути карантинний майданчик, а присипляти кожну конкретну тварину можна лише з дозволу й за підписом ветеринара.

У Нововолинську нема ні карантинного майданчика, ні програми стерилізації бездомних тварин, ні співпраці з пересувними пунктами стерилізації,  що діють під егідою міжнародних благодійних фондів.

Повторюю: КОШТІВ, ЯКІ ВИТРАЧАЮТЬ/СПИСУЮТЬ  У НОВОВОЛИНСЬКОМУ ВУКГ НА ТРУЄННЯ СОБАК, ЦІЛКОМ ДОСТАТНЬО ДЛЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТЕРИЛІЗАЦІЇ.

Її результати будуть помітні досить швидко.

Так звані “батьки міста”! Та зберіть ви нарешті ветеринарів і скажіть: “Ми профінансуємо програму стерилізації, а ви її чимшвидше розробіть і виконуйте”.

 

 

Волонтери, сподіваюсь, підтягнуться. Разом із ВУКГ тих псів відловлюватимуть, завозитимуть на стерилізацію, перетримуватимуть після операції. У прооперованих і щеплених від сказу собак будуть чіпи у вушках.

Буквально за два роки ситуація в місті зміниться на краще.

Я б іще штрафи дуже суворі запровадила для тих, хто викинув свого пса на вулицю. Це чи не єдиний випадок, коли “настукати” на сусіда просто необхідно. У Європі роблять саме так. І штрафують – мало не видасться.

Наразі в Нововолинську лише істерія з приводу собачих весіль + нескінченне витрачання та списування бюджетних коштів на жорстоке вбивство собак під виглядом “евтаназії”.

Усім, хто обстоює “евтаназію” у виконанні нововолинського ВУКГ, можу побажати такої самої “легкої смерті”.

Тварини не винні, що народились на задвірках Європи – в місті, де влада ставиться до людей точнісінько так, як до бездомних собак, і дбає тільки про себе.

Ну, і трохи позитиву – від Руслана Влодарчика. Він виклав на своїй сторінці фото з Рівного.

 

 

Побачив там на автостанції чіпованого (а отже, простерилізованого та щепленого собаку) – спокійного, безпечного для людей.

– Хіба в нас так не можна? Хіба наші ветеринари так не вміють? – запитує Руслан Іванович.

І можуть, і вміють, хай-но лиш нововолинська влада профінансує програму стерилізації бездомних тварин!

 

Наталя Камишникова

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

48
Коментуймо!

3000
16 Коментарі теми
32 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
10 Автор коментаря
людмила зіменко

Наталія Семенівна, браво! Цю справу потрібно зрушити з мертвої точки і направити в інший, гуманний бік. Направити безповоротно. Мені доводилось бачити як відстрілюють-труять собак. Якось, навіть, шприц валявся із червоною рідиною під будинком. Один нещасний пес зміг того шприца із свого тіла вибити. Притруівся бідолаха, хворів потім довго, але видужав. Правда під час чергового такого відстрілу його все-таки отруіли. Собака був добрий і зовсім не агресивний, можна сказати хазяйський, розумний.

Невідомий

Ще кошти бюджетні витрачати на псів й чекай роки поки щось зміниться, а не краще декілька бригад вночі пустити й все місто спокійне, я якщо з широкими можливостями то і наркоманів, і гопників = всіх під чисту.

editor

У вас навіть не совок у голові, у вас – м’ясорубка.
Серед тих гопників чи наркоманів може опинитись ваш родич – ну, всяко ж буває. Або ви самі – отак вийдете раптом на вулицю, а бригада розбиратись не буде…
Бюджетні кошти щороку витрачають на вбивство собак, і ви навіть не уявляєте, скільки…

Невідомий

а може бути що серед ваших родичів опиниться той кого гопник пограбує-побьє, або ваш родич наступить на інфікованого шприця кинутого наркоманом, може якийсь наркоман задля прибутку вашого родича посадить на голку як це було в Нововолинську.
На рахунок совку в голові-чому якщо є люди які за радикальні вирішування проблеми зразу ж це з совком у голові, може толерантні люди то й є совок чи не так при томуж совці навчали? бійся, зви міліцію, не бийся.
Доречі я УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛІСТ.

editor

може бути все. Але як український націоналіст ви маєте шанувати Українську державу. З її бюрократичною, але законною державною машиною.
Є суд. Є закон. Без закону, реального суду і слідства – це совок зразка 1937 р.

Невідомий

Як можна шанувати цю державну машину?! Коли вороги народу спокійно розгулюють по вулицям, а патріоти сидять по тюрмам. Як шанувати коли олігархічні клани Порошенка, Коломойського, Шуфрича обкрадають мій народ?! Як шанувати судову систему коли вбивці Українськіх солдат дають 15 суток, а захисникам 8 років?! Як шанувати коли героїв розстрілюють по містам, а менти захищають злочинців?! я вас поважаю за ваш труд, але согласіться тільки радикальні зміни можуть покращити становище в Україні. Це було доведено вже на майдані коли люди сміючися з законів принятих 16 січня ходили каструлями на головах, а радикально настрояні націоналісти пішли вперед не слухаючись політиканів Тягнибока, Яценюка,… Читати далі »

editor

З приводу стерилізації та агресивності – ветеринари мають абсолютно іншу думку.
Радикальні дії без закону в голові – це й ваш руки будуть так само по лікоть у крові.

людмила зіменко

Стерилізований кіт спокійніший і врівноваженіший, ніж не стерилізований. Я точно знаю, адже у знайомоі кіт саме такий. Те саме і з собаками.

Невідомий

Не путайте кастрацію з стерилізацією. Наберіть в гуглі “Чи зменшується агресивність собак після стерилізації” У самки вирізають матку з яєчниками. Раніше прибирали тільки яєчники, але через збільшення кількості випадків пухлин на матці її теж стали видаляти При кастрації самців вирізують два яєчка. Тварини при цьому повністю змінюються. Поведінка стає менш агресивним, так як немає сплеску гормонів При стерилізації у самок перев’язуються маткові труби, а у самців насіннєві канатики. При цьому тварина поводиться, як і нестерилізована особина http://bezlichporad.in.ua/yak-povodytsya-sobaka-pislya-sterylizatsiyi-ta-kastratsiyi-chy-varto-kastruvaty-abo-sterylizuvaty-sobaku.html Стерилізація Стерилізація суки не призведе до яких-небудь значних змін у її поведінці, і причина в тому, що статева активність сук проявиться лише двічі… Читати далі »

Невідомий

Ворожою крові, не путайте кров безневинних й кров бандитів.

Анатоль_ Бідзюра

І я так вважаю, як націоналіст – маємо підкорятися законам суверенної Української Держави та її Конституції. Проте, маємо прецедент: мер В.Сапожніков не збирається виконувати рішення двох судів, тобто, законодавчої, виконавчої та судової гілок влади Держави. Тоді, можна припустити, що я, та інші громадяни теж будемо робити так. Якщо людина, котра презентує державу у Нововолинську і плює на її законодавство й виробляє незрозумілі кульбіти щодо своїх посадових обов’язків та власної присяги державного службовця, то можна припустити, що і нам – простим громадянам це може бути цілком дозволено. Як бути у цьому випадку? Іти штурмом брати кабінет Сапожнікова і зміщати силою із… Читати далі »

Невідомий

Анатолій Миколайовичу, Ви завжди говорите ” Влада в Україні -це народ”
давайте розглянемо по прикладу ситуацію в Нововолинську “Злодій-дім” От якщо до вас в дім заліз злодій, поліція як завжди не реагує( їй всеодно) то що вам зостається робити? Бити того злодія, щоб не повадно було лазити по домівкам.
Так треба робити як казав Степан Бандера (хоч би в крові поколіна аби вільна Україна)
Раз вибити всю цю нечисть інші боятимуться!

Анатоль_

Якщо нечисть не підкоряється законам Держави, плює на Конституцію і людські долі – її ліквідовують будь-якими способами заради майбутніх поколінь і збереження нації. Що є “…справою всього українського народу”. (Ст. 17, п. 1 Конституції України)

Невідомий

Ось і я про це!

editor

ОЛЕНА: Треба терміново щось робити, бо ті нелюди знову почнуть відстріл. Збирайтесь, усі волонтери і просто небайдужі люди з серцем, підемо з плакатами під міськвиконком. Ми не можемо дозволити, щоб в нашому місті було насилля, якого і так достатньо.
Будемо вибивати програму стерилізації та притулок для наших менших братів. Треба всі інстанції попіднімати, прокуратуру теж!

editor

є ще природоохоронна прокуратура в Луцьку, і її.

людмила зіменко

Є ще товариство захисту тварин. Вони захищають якраз домашніх тварин, які опинились у загрозливих для іхнього життя умовах. Адресу, думаю, можна знайти в інтернеті.

Анатоль_ Бідзюра

Коли?

Заправду

З котами така сама проблема, вже не можу дивитися на нещасних кошенят в моєму дворі, які народжуються мало не через місяць і гинуть від підвальних умов, усіх до хати не забереш. А стерелізувавши трьох кішок, що проживають у нашому дворі, можна спинити народжуваність тих нещасних кошенят.

editor

я того пораненого цуцика так і не знайшла, де він, ви бачили?

Заправду

Ми його бачили у тому ж районі, в центрі міста, він вже бігав, шкутильгаючи. Купили йому поїсти, але він не захотів, напевно його багато хто підгодовував) Тому віднесли харчі тим бідолашним котам у моєму дворі(

editor

Сумно, що віртуальну істерію з анонімними вимогами відстрілювати та труїти нещасних псів влаштовують (уже не вперше) на сайті народного депутата Гузя. Він кошенят, пригадую, прилаштовував у добрі руки… а тут одним махом і його ж коштом йому так імідж псують.
Ігор Гузь – заступник голови парламентського комітету з міжнародних зв’язків. часто буває у цивілізованих країнах. От раптом спитають: “Як там у вас на окрузі з бездомними тваринами? чому заохочуєте зоофашизм?”

людмила зіменко

До “ЗАПРАВДУ” стерилізувати потрібно ще й котів, не тільки кішок.

людмила зіменко

У мене є велика підозра, що цей відстріл собак декому вигідний, бо не всі бюджетні кошти ідуть за призначення, напевно. Підозрюю, що хтось гріє на цьому руки. А комунальників уже давно пора притягнути до відповідальності не тільки за цей злочин, а ще і за неконтрольовану обрізку і спилювання дерев, особливо здорових, навіть, цінних порід.

Анатоль_ Бідзюра

Міському падишах…, перепрошую, м-мм, голові, гм, так би мовити, ніколи думати про це за безкінечними закордонними відрядженнями, відпустками, лікарняними та оздоровленнями… :)))

Олена

Я пропоную усім не байдужим збиратися під Горкомом !!! Давйте діяти разом, разом ми припинимо це знущання!!!

Олена

Зголошуйтесь. Виберемо день і час “бомбити” горком

editor

Олено, на коли вам виходить? я підтягнусь.

Олена

В четвер буду вдома, приїду зразу вас наберу.

добро

Напишіть будь-ласка коли буде мітинг ,я також прийду

editor

Олена приїде у четвер. отже, орієнтовно у п’ятницю чи четвер на цьому тижні. Я повідомлю окремою новиною на РАДАРІ

Олена

Люди, не будьте байдужими, їх життя у наших руках. Врятуймо наших маленьких і вірних друзїв!!!

анти чобіт

якби вони вусатого **** (мера) покусали може він і подумав

editor

Надіслала редакторові одного з місцевих сайтів вимогу НЕГАЙНО видалити всі публічні заклики до знищення бездомних тварин та до жорстокого поводження з ними. Там у коментарях міститься відверта пропаганда жорстокості та насильства. Не видалить – відповідатиме згідно з законом. Скріншот є.

editor

два видалив, ще дещо залишив. ОК, буде заява в поліцію. Видалить ПІСЛЯ цього.

editor

Сьогодні внаслідок істероїдної публікації на двох місцевих сайтах та істероїдних коментарів місто “зачистили” від бездомних псів. Люди, які це писали – і які публікували, чудово розуміли, що саме так і станеться.
На їхній совісті тепер – десятки загублених НИМИ собачих життів.
Я прожила і бачила достатньо, щоб констатувати: воно їм вернеться. Ці загублені душі за ними прийдуть. Гірше, якщо прийдуть за їхніми рідними, приміром, дітьми. Але прийдуть, природа вміє мститися. Та й небесна канцелярія не завжди спить.
Ні, я не бажаю нікому з них зла, вони самі собі його запрограмували.

людмила зіменко

Небесна канцелярія взагалі не спить ні вдень, ні вночі, я це знаю точно, бо бачила, як повертається до кривдників і менше зло. Мені дуже шкода і дуже сумно…

Анатоль_ Бідзюра

Проклятий той хто краде. І вдвічі проклятий – хто губить невинні душі. І не важливо, це душі людські чи братів наших менших! (Не плутати із війною за свою свободу і тер. цілісність)

Оксана

а були відповідні документи для *зачистки*?

editor

Маю єдине питання – до Ігоря Гузя. Гора собачих трупів на рахунку вашого ресурсу – це перемога?

Анатоль_ Бідзюра

Він, НС, у дискусії – коли йому невигідно, не вступає ніколи.

editor

Надія Лозовицька: У Володимирі вже бігають стерилізовані собачки з кліпсами/чіпами. І Нововолинськ має ветлікарів для цього!

людмила зіменко

Такий відстріл чотирилапих незаконний. Думаю, що потрібно подати заяву до поліціі і прокуратури, нехай з’ясують усі обставини цього злочину. Пора зупинити цю репресивну машину і покласти край таким каральним акціям.
Нехай правоохоронці встановлюють хто давав наказ знищити, всупереч Кримінальному Кодексу Украіни, хто закликає до вбивства собак, пропагуючи смерть, насильство і нетерпимість, хто збурює суспільство?

людмила зіменко

За віруваннями багатьох народів світу усе має свою душу, навіть каміння, і коли людина помирає, її душа переселяється у іншу оболонку, бо наш світ не духовний, а матеріальний. Справедливим покаранням для кривдників було би переселення їхніх душ у собачі тіла. Вони не давали життя тим псам і не мали права його забирати.

людмила зіменко

Щойно повідомили в новинах по ТРК УКРАЇНА що від початку року уже в двох випадках звинувачувані засуджені до тюремних термінів за знущання над тваринами. Починався сюжет із того, що отруіли собаку-поводиря разом із іншими собаками, які жили на пустирі і чоловік знову шукає надійного чотирилапого друга.

людмила зіменко

Інша новина. У столиці Мексики Мехіко працівники метро створили притулок для тварин, які забігли у метро і заблукали. У притулку тварин лікують, якщо вони поранені чи травмовані, роблять ім щеплення, стерилізують(не каструють) і кожен охочий може взяти з притулку додому собі домашнього улюбленця. Гроші на утримання притулку виділяє мерія. Як бачимо ми таки пасемо задніх у цьому питанні, навіть більше – дехто ніби щойно з печери виліз і має звички і навики неандертальця. Мексика не аідноситься до краін першого світу, а ми далеко позаду Мексики, завдяки душогубам і вар’ятам.

Анонім

Люди забагато копаються у причинах, а пора боротися з наслідками! Треба реальні прізвища і реальні номери телефонів відповідальних за це осіб. Бо навіть уявлення не маю, до кого звертатись. Тиждень тому я сама стала жертвою нападу великих псів, то тепер мене трусить, як і мале цуценя пробігає повз. Треба вирішити що робити. Метод – не таке важливе питання, важливий результат. У небезпеці зараз і дорослі, і діти!

editor

В озері холера, у магазинах поцвілі продукти, на ринку у м’ясному павільйоні повна антисанітарія, машини гасають як навіжені, на газонах і в пісочницях шприци, наркомани щодня грабують по кілька квартир і сараїв, нападають і на людей… А ще в нас війна, і Волинь ось-ось може стати плацдармом. Не нагнітайте. Небезпека зусібіч.
Щодо методів. Найоптимальніший – стерилізація. Знаєте, а багатьох трусить, коли на зупинці агонізує цуценя чи його мама, яких убили комунальники. Закон категорично забороняє таку “евтаназію”.