– В усіх нормальних містах нічийних собак стерилізують, а Нововолинськ чим гірший? Ніяк не виліземо з совка, тоді їх відстрілювали.

 – Тоді відстрілювали, тепер собак у Нововолинську труять! Бюджетним коштом. Ціла бригада собачих убивць їздить містом, зі спеціальних рушниць стріляє у псів шприцами з отрутою.  

 – Я це бачила, досі забути не можу. Вбивають на очах у людей – у дворах, на зупинках, це жах. І наш мер ще щось там  торочить про Європу… 

 – Гроші, які міська влада виділяє на систематичне труєння собак, вона могла б виділяти на стерилізацію!  Кошти ті самі, як не менші, а ефект значно більший і триваліший.

 – У Рівному, у Хмельницькому, у Львові, у Луцьку собак не вбивають – виловлюють і стерилізують. Хіба в нас так не можна?

 – У Нововолинську десятки дипломованих випускників ветеринарної академії, ветеринарних коледжів. Є приватні фахівці, є державні. Дайте їм ті кошти – на операцію, кількаденний догляд, чіпування. 

Такі розмови чую часто. Місто за 66 років існування так і не вирішило проблему бездомних тварин у гуманний спосіб.

Хоча він є – і його знає весь цивілізований світ. Чисельність тварин регулюють у Європі не шляхом убивства, а шляхом стерилізації.

 

 

Восени нововолинське ВУКГ вперше уклало одноразову угоду з луцьким КП “Ласка” на відлов бездоглядних собак. Проплатило певну суму. Наскільки знаю, відловили  20 псів, з-поміж яких виявились і домашні, завезли їх у Луцьк. Там працівники комунального підприємства прищепили і стерилізували тварин.

Одна жінка, в якої саме тоді зник песик, довго побивалась, а потім поїхала шукати його в КП “Ласка”. Знайшла, привезла додому, та він довго не прожив. Далися взнаки тривалий стрес, відсутність хатнього догляду.

У Нововолинську вистачає людей, які публічно – на місцевих сайтах, у соцмережах – закликають відстрілювати, труїти псів… чи душити колесами автомобілів. Таке, знаєте, європейське містечко, Європа пре з усіх щілин.

Однак вистачає і тих, хто категорично проти диких методів. На боці милосердних людей і бездомних тварин  – закон.

Там дуже чітко прописані ті поодинокі випадки, коли тварину можна приспати. Страхітливі розправи, які регулярно влаштовують комунальники, є кричущим порушенням закону  “Про заборону жорстокого поводження з тваринами”.

Не буду деталізувати, але і в нововолинському ВУКГ, і у прокуратурі, і в міській раді знають: для відловлених собак має бути карантинний майданчик, а присипляти кожну конкретну тварину можна лише з дозволу й за підписом ветеринара.

У Нововолинську нема ні карантинного майданчика, ні програми стерилізації бездомних тварин, ні співпраці з пересувними пунктами стерилізації,  що діють під егідою міжнародних благодійних фондів.

Повторюю: КОШТІВ, ЯКІ ВИТРАЧАЮТЬ/СПИСУЮТЬ  У НОВОВОЛИНСЬКОМУ ВУКГ НА ТРУЄННЯ СОБАК, ЦІЛКОМ ДОСТАТНЬО ДЛЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТЕРИЛІЗАЦІЇ.

Її результати будуть помітні досить швидко.

Так звані “батьки міста”! Та зберіть ви нарешті ветеринарів і скажіть: “Ми профінансуємо програму стерилізації, а ви її чимшвидше розробіть і виконуйте”.

 

 

Волонтери, сподіваюсь, підтягнуться. Разом із ВУКГ тих псів відловлюватимуть, завозитимуть на стерилізацію, перетримуватимуть після операції. У прооперованих і щеплених від сказу собак будуть чіпи у вушках.

Буквально за два роки ситуація в місті зміниться на краще.

Я б іще штрафи дуже суворі запровадила для тих, хто викинув свого пса на вулицю. Це чи не єдиний випадок, коли “настукати” на сусіда просто необхідно. У Європі роблять саме так. І штрафують – мало не видасться.

Наразі в Нововолинську лише істерія з приводу собачих весіль + нескінченне витрачання та списування бюджетних коштів на жорстоке вбивство собак під виглядом “евтаназії”.

Усім, хто обстоює “евтаназію” у виконанні нововолинського ВУКГ, можу побажати такої самої “легкої смерті”.

Тварини не винні, що народились на задвірках Європи – в місті, де влада ставиться до людей точнісінько так, як до бездомних собак, і дбає тільки про себе.

Ну, і трохи позитиву – від Руслана Влодарчика. Він виклав на своїй сторінці фото з Рівного.

 

 

Побачив там на автостанції чіпованого (а отже, простерилізованого та щепленого собаку) – спокійного, безпечного для людей.

– Хіба в нас так не можна? Хіба наші ветеринари так не вміють? – запитує Руслан Іванович.

І можуть, і вміють, хай-но лиш нововолинська влада профінансує програму стерилізації бездомних тварин!

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: