У службі субсидій вимагають совкові довідки. Чому?

24 3001

“У вас заборгованість за тепло/воду/газ/вивіз сміття… Надайте у 2-місячний термін ДОВІДКУ про відсутність заборгованості чи договір про реструктуризацію боргу від постачальника послуг. Тільки тоді вам відновлять субсидію. Хто не встиг до 8 серпня – запізнився!”

Такі дивні вимоги в Нововолинському управлінні праці та соціального захисту.

Адже:

1. Збирання й здавання ДОВІДОК НЕ передбачено постановою Кабінету міністрів №300 від 26 квітня 2017 року, на яку посилається начальник управління соцзахисту пані Волчанюк Н.Б.

У постанові йдеться про ДОКУМЕНТАЛЬНЕ підтвердження сплати заборгованості. Отже, це можуть бути і банківські чи поштові квитанції про сплату… і рахунки з Єдиного розрахункового центру, виписані у червні/липні/серпні.

Рахунок теж є документом! І саме на підставі цього документа з платіжним дорученням ми здійснюємо подальші проплати.

Однак пані Волчанюк категорично не бажає визнати документальним підтвердженням рахунок із ЄРЦ, де чітко видно відсутність простроченої понад 2 місяці заборгованості.

2. Двомісячний термін документального підтвердження обчислюють від дати ІНФОРМУВАННЯ (так у постанові). І це не дата на повідомленні з управління соцзахисту. Там зазначено день, коли воно чиновниками виготовлене. Дата ж інформування – це день, коли заявника/отримувача субсидії насправді поінформували.

 

 

Повідомлення, датоване 8-м червня, прикріпили до рахунку на сплату комунальних послуг. Рахунки розносять у Нововолинську ПІСЛЯ 10 числа кожного місяця.  Тобто 11-го, 12-го, 13-го, 14-го.

Тож дата інформування – не 8, а 11-14 червня. Це важливо для тих, хто з різних причин не встиг погасити заборгованість у термін, штучно обмежений Нововолинським управлінням соцзахисту. ( У Києві – до 15 серпня.)

І тепер головне. Чомусь у повідомленнях не роз’яснено, що йдеться про прострочену понад два місяці заборгованість станом на 1 травня, коли сотням нововолинців і сотням тисяч українців загалом НЕ продовжили субсидію.

Тобто люди для продовження субсидії мали сплатити борг за лютий, січень… Але не за квітень, березень, червень!

А їм ніхто цього не сказав і не написав! Лише 27 липня начальник департаменту державної соціальної допомоги Мінцосцполітики В.Музиченко на брифінгу скоромовкою пояснив: ідеться не про поточну 2-місячну заборгованість, а про борги за лютий, січень, грудень і так далі…

Боржники, яких усі центральні ЗМІ та чиновники ще з травня лякали позбавленням субсидії за 2-місячну несплату, у червні-липні нервово кинулися погашати навіть поточну заборгованість. Хто мав гроші – без питань, а от хто не мав – мусив позичати чи щось розпродувати з хати, аби лишень не втратити субсидію.

Комунальні організації виграли, але якою ціною? Хитроголова недомовка чиновників коштувала багатьом громадянам здоров’я, нервів, сліз, переходу на хліб і воду.

 

 

Міністр соціальної політики А.Рева розводиться, що українці багато їдять. Може, в його колі справді їдять забагато. А от на допомогу з безробіття, мізерну пенсію чи на мінімалку не пожируєш. Надто коли розрахуєшся з комунальниками.

Із цікавістю досліджую зараз оці незаконні совкові вимоги здати довідку за невідомо який термін.

Як в інших містах, громадяни? Теж вимагають довідку з “Водоканалу”, “Теплоенерго” чи ЖКП? Чи це примха тільки нововолинських функціонерів соцзахисту?

 

Наталя Камишникова

Офіційно

“Якщо впродовж двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії. В іншому випадку – з місяця, в якому буде документальне підтвердження про сплату боргу чи укладення договору”.

Уважно прочитайте перше речення. Там немає вимоги щось кудись нести. Громадянин уклав договір про реструктуризацію – і все, субсидія буде! Має квитанцію чи платіжний рахунок – субсидія є!

То якої біди в Нововолинську люди мусять ходити в комунальні організації по довідки? Бо чиновникам ліньки зазирнути в електронну систему проплати? Може, в управлінні соцзахисту забули, що надворі ХХІ століття, а не 1967 рік…

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
24 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатоль_
5 років тому

Згадується мені, недолугому, що пані Н. Волчанюк у минулі роки, схоже, мала якісь проблеми із законом… Ну, там, стосовно кримінальної справи відкритої із приводу пограбування коштів зі пенсійних карток неповносправних громадян у будинку для літніх людей у с. Благодатне, адміністраторами (тоді ще Жовтневе). А потім – були якісь проблеми із освітою, що нібито, не відповідала займаній посаді, згідно прокурорської перевірки, проведеної прокурором міста О.Решетником… На що мають бути, відповідні, офіційно задокументовані скани. І, можливо, іще якась цікавинка віднайдеться? Гм. Потрібно покопирсатись в архівах.

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

диплом магістра управління з тернопільського вишу вона вже має.

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  editor

Ах, навіть тернопільського…

Писець
5 років тому
Відповісти  editor

ЇЇ, МАБУТЬ, САМ БОРИСОВИЧ ЕКЗАМЕНУВАВ… ПРОХФЕСОР місцевий

анти чобіт
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

в мого знайомого у бабці після смерті пропала золота вставна щелепа,бабця доживала віку в тому домі пристарілих

editor
5 років тому

Скан повідомлення, яке надійшло мені з вимогою НАДАТИ ДОВІДКИ, відправлю міністру соціальної політики. Хай відповість, чи законно в Нововолинському управлінні соцзахисту та праці примушують людей ходити по інстанціях. У наш електронний час!.. Ну, хай ще я пройдусь. А старі? а хворі?..

людмила зіменко .
5 років тому
Відповісти  editor

Я ходила по довідки, коли оформляла субсидію у водоканал і теплокомуненерго, і вже тоді подумала про дані комп’ютерної системи і про старих і хворих. Аби надати потрібні довідки мені довелось спеціально приіздити до Нововолинська і витрачати час і гроші на дорогу, адже я не пенсійного віку і немаю права на безплатний проізд.

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  editor

До речі. І мене ганяють по довідки – у фіскальну службу, наприклад. Субсидії так і нема.

editor
5 років тому
Відповісти  Анатоль_

Чому вас посилають у фіскальну службу???

Анатоль_
5 років тому
Відповісти  editor

Декілька років тому я відмовився від ідентифікаційного коду із релігійних мотивів. Тоді його видавала міграційна служба. А тепер – фіскальна. Той, перший штамп у паспорті став недійсним. :))) Потрібно поновлювати наново, через Київ.

Ольга
5 років тому

А як законно у нашому місті надають субсидію людям.що здають квартири в оренду.ще й вказують в оголошення про це.Зайдіть на сайт нерухомості-там повно таких оголошень

володимир
5 років тому

Н.Волчанюк це ще та дамочка, пишіть скарги в прокуратуру на неї особисто, а там прокурор розбереться і з освітою і з коштами пенсіонерів.

володимир
5 років тому

з щелепою теж прокурор розбереться

я її кохав
5 років тому

пані Наталя, напишіть про весілля доньки ,Сторонського , і чому дороги перекривали?

editor
5 років тому
Відповісти  я її кохав

а шо, з цієї нагоди перекривали?.. Може, ще лежачих поліцейських попіднімали? 🙂

editor
5 років тому

Обіцяю феєричне продовження. Щойно з відділу субсидій. Натрапила там на пана Бідзюру. В обох море вражень, диктофонних записів і фото. 🙂

Допомога
5 років тому
Відповісти  editor

на даний час при призначенні субсидії керуються Постановою від 21 жовтня 1995 року ( зі змінами ). Панік потягнули останні зміни від 26.04.2017 року прийняті в дану постанову. в якій усі бажаючі можуть знайти хоч якісь відповіді або перевірити дії відділу по призначенню субсидій. (особлива увага до п. 12 даної постанови).
На жаль в даній постанові Кабінет міністрів не роз’яснив як нараховувіати субсидії (або який їм рахувати дохід при призначенні субсидії) підприємцям, які знаходяться на загальній системі оподаткування, а також немає відповіді по особах, які забезпечують себе роботою самостійно (самозайняті особи).
Дивним є те, що відповіді немає на ці питання навіть на гарячій лінії. Якщо комусь необхідно тел . гарячої ліні по субсидіямх 15-45 (безкоштовний з усіх телефонів) . Як завжди влада скинула пошук відповідей на самих людей зробивши новими змінами ще заплутанішу ситуацію….

editor
5 років тому

Анатолій Гаращенко, Київ: Вони з цими совковими довідками задовбали. Я кажу: для чого вам довідки, у вас є всі бази даних – тільки кнопку натисни. Ну да, для чого тоді буде потрібна армія дармоїдів ?

Аміна
4 років тому

Чи багато громадян, котрі користуються субсидією, на сьогоднішній день знають, що, якщо в родині є дитина, що досягла 14 років, то їй потрібно зробити паспорт, бо без нього сім’ю позбавляють права на субсидію????…

editor
4 років тому
Відповісти  Аміна

ОГО. Спасибі уряду й за це… Міністр Рева премію за таку новацію отримав?

user
4 років тому

Це все перекручення речей на свій лад! Якщо є субсидія – значить потрібно оплачувати борги КОЖНОГО місяця!! Якщо борги оплачені – субсидія автоматом продовжується. Якщо умови ніхто не виконує і сидить в боргах!! То якого милого ото репетувати про довідки!

editor
4 років тому
Відповісти  user

Не перекручуйте закон на свій лад. І тут ніхто не репетує, крім вас.

user
4 років тому
Відповісти  editor

Так невже я с казала не правду? Пільги є при умові своєчасної оплати!

editor
4 років тому
Відповісти  user

Неправду, і навіть двічі.
1. Ми не про пільги тут, а про субсидію.
2. Субсидію, як ми з’ясували, надають за відсутності заборгованості станом на 1 ЛЮТОГО 2017 року. Не поточної заборгованості, а станом на 1 лютого.