– Микола двічі його смикнув за плече:  “Стань! Зупинись! Я сяду за кермо замість тебе!”

Але той затявся і поїхав іще швидше…

Четверо працівників Нововолинського відділення поліції (троє – з карного розшуку, а також секретар приймальні) виявилися заручниками п’яного 23-річного колеги.

У свій законний вихідний оперуповноважений поліції Ігор З. відзначив із приятелями успішний ремонт свого “БМВ” (довго не міг знайти якусь запчастину). І оце на радощах “вишивав” увечері містом.

Біля автостанції побачив співробітників, сказав: “Підвезу!” Ті, не підозрюючи лихого, сіли в машину, він рвонув…

І за ті хвилину-півтори, що відділяли їх від смертельної аварії, досвідчений опер, який сидів позаду, двічі смикнув його: “Стань! Стань! За кермо сяду я, зупинися! Зупинииии…”

Та було вже пізно.

Водій зустрічної “Лади” Віталій Павлюк загинув, це ви знаєте. Пасажирам Ігоря З. пощастило: у жінки перелом щелепи зі зміщенням, в одного правоохоронця забій внутрішніх органів, в одного розсечена брова (зашили), а начальник карного розшуку Бик явно народився у сорочці: неушкоджений.

Жінку госпіталізували в луцьку лікарню. Одного оперативника – в нововолинську ЦМЛ.

 

Після аварії на Шахтарській

 

Винуватець ДТП лежить тут-таки, у спецпалаті нашої лікарні, під конвоєм. Зараз він вважається затриманим, а у понеділок суд вирішить, який запобіжний захід йому обрати: взяття під варту, домашній арешт чи особисте зобов’язання.

Йому загіпсували зламані руку й ногу. Також є тріщина на лобній ділянці голови.

Підполковник поліції Галащук дізнався про аварію від одного з пасажирів. Із півдороги розвернув машину (їхав у Володимир-Волинський), прибув на місце ДТП, оглянув його і поїхав у лікарню, куди “швидка” вже завезла Ігоря З.

Той напідпитку й у стані стресу поводився не дуже адекватно. Галащук особисто завів його на освідування й на рентген.

2,19 проміле алкоголю – результат дмухання у “трубку”. Звісно, це забагато.

Ігор З. пояснює, що “відпочивав у свій законний вихідний”. Так, здійснював обгін. Так, перевищив швидкість.

Вона була явно не 60 км/ год. Точні цифри назве експертиза за тиждень-півтора.

Пасажири з погляду юриспруденції є потерпілими. Не учасниками ДТП, а саме потерпілими. Зупинити машину на повному ходу вони не могли, вискочити з неї – теж.  Прохання й вигуки на горе-водія не подіяли…

Коли їм із чималими зусиллями вдалося вибратися зі сплющеного “БМВ”, на місці аварії, яка відбулась о 18.45, уже працювали медики зі “швидкої” й рятувальники.

Виклик у поліцію надійшов о 18.47. Прибула й вона.

 

Галащук на брифінгу

 

Свого товариша за кермом пасажири НЕ “покинули”. Він був притомний, міг розмовляти, рятувальники намагалися дістати його з автівки. Медики тим часом схилилися над водієм “Лади”, який уже помирав.

Пасажири, вони ж потерпілі, самотужки дістались у лікарню. Можливо, їх підвезла інша машина. Коли Галащук прибув у лікарню, вони вже звернулися до медиків по невідкладну допомогу.

Чи виставлятимуть і вони Ігорю З. у суді претензії за моральну і матеріальну шкоду – покаже час. Право таке мають.

Похорон Віталія Павлюка, 1950 року народження, відбудеться (за нашою інформацією) завтра.

Т.в.о.начальника Нововолинського відділення поліції висловив глибоке співчуття родині загиблого. Зустрінеться з рідними Віталія Павлюка – так домовились – наступного тижня.

Галащук на брифінгу запевнив громадськість, що кримінальну справу ніхто заминати не буде. Та й веде її місцева прокуратура, а не слідчий поліції. Також пообіцяв об’єктивне і принципове службове розслідування щодо дій пасажирів-поліцейських. Висновки оприлюднить.

 

Сьогодні в кабінеті начальника відділення поліції

 

Присутній на брифінгу депутат міської ради Володимир Шаповал висловив сподівання, що у вищого керівництва поліції вистачить розуму не звільняти Галащука.

“Начальників поліції у Нововолинську змінюють так часто, що їхні напрацювання йдуть разом із ними, а криміналітет у місті з того лише тішиться,вважає Шаповал.А Галащук проявив себе на керівній посаді й на попередній роботі гідно”.

–  Сподіваюсь, ви не напишете рапорт про звільнення чи переведення на інше місце роботи? – спитав депутат у керівника Нововолинського відділення.

– Не відступатиму й зроблю все для нормалізації ситуації в місті, – відповів той.

Поліція надасть допомогу родині загиблого, якщо та її прийме.

Законний вихідний офіцера поліції Ігоря З. виявився дуже чорною п’ятницею для всієї родини Павлюків, для самого лихача, його батьків, чотирьох колег та їхніх рідних.

Ті ховатимуть завтра близьку людину, ті лікуватимуться й даватимуть нескінченні покази. І все через зайву чарчину, яку хильнув юний орел. Небо йому тепер буде у клітинку…

 

Наталя Камишникова

Фото: Микола Качорок, Віктор Порплиця

У ТЕМУ:

Винуватець аварії був нетверезим. Йому 23 роки, старший лейтенант поліції

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: