Проплачені технологи відразу ж почали кричати, що десь люди помирають від холоду, бо нема вугілля.

А це в основному вугілля марки Т, якого на Волині дуже багато. Однак на волинських шахтах вугілля ніхто не закуповує!

Нардеп Володимир Парасюк, який бере активну участь у блокуванні залізниці в районі Бахмута, розповів на фейсбук про мету і перші успіхи блокади. Якщо тезово, то…

Про організаторів 

Блокаду ніхто не приватизував, вона нікому не належить, це ініціатива ветеранів АТО. Всі кажуть: «Зараз АТОшники повернуться додому і наведуть порядок». От вони й почали наводити порядок… Цей рух не належить нікому: ні Парасюку, ні Семенченку.

Почали з маленького, заблокували найменшу станцію – Іваново. І ви би побачили, що почалось – шалений спротив системи. Система використовує усі можливі методи проти нас. Але – ніколи в житті не буде, аби ти прийшов на поле бою, а твій ворог відразу здався б.

Про спонсорів

Ніхто ніяких грошей не дає, ніякий олігарх за цим усім не стоїть. Якщо хтось і зійде з праведного шляху, якщо у когось всередині з’явиться бажання себе продати – все одно блокада триватиме. А параноїкам, які пишуть про піар, покажіть на вихід.

 

 

Про спекуляції

Проплачені технологи відразу ж почали кричати, що десь люди умирають від холоду, бо нема вугілля. Але це в основному вугілля марки Т, якого на Волині дуже багато, але на волинських шахтах вугілля ніхто не закуповує.

Взагалі станція Іваново – це 286 тисяч вагонів за рік. Станція Костянтинівка – 700 тисяч вагонів за 1,5 року. І вугілля там, щоб ви розуміли, дуже маленька частка.

Схема вивозу лісу-кругляка

Ви знаєте, що в нас діє мораторій на вивіз кругляка. В Європу можна вивозити лише пиломатеріали. Схема така. Потяг вантажать кругляком у Карпатах. Замовником виступає якась фірма, зареєстрована у Києві, але її виробництво начебто знаходиться на окупованій території. Вагони переміщаються на окуповану територію. Постів там ніяких нема, бо це все межі нашої країни. Формально це зона розмежування, яка керується якимось положенням Антитерористичного центру. Фізично ніхто нічого не може проконтролювати, бо на тій лінії розмежування стоять із автоматами російські війська.

Цей ліс, звісно, ні на яке підприємство не їде, бо того підприємства взагалі не існує. Ліс заїжджає на окуповану територію, його перевантажують в російські вагони й везуть назад, через Харківську чи Луганську область,  – у Європу. На цей ліс робиться документація, що він російський.

Про контрабанду

Інший випадок: київська фірма везе на окуповані території вагони з піском. За кілька днів ті самі вагони з піском заїздять на територію України. Це означає, що під тим піском щось є. Проконтролювати це неможливо, бо ті два прикордонники, які там стоять, не мають навіть засобів, аби візуально оглянути ті вагони.

Частина цих вантажопотоків уже заблокована активістами. І ми боремося проти того, аби на війні заробляли мільярди.

 

 

Про вугілля

Ахметов прийшов до української влади і сказав: “Я маю величезну кількість комбінатів і заводів, які потребують вугілля, але я не можу возити його з-за кордону”. – “А по якій ціні вам буде вигідно возити?” – “1800 грн. за тонну”, – каже Ахметов.

Так виникла схема під назвою Роттердам+.

Насправді ніхто ніяких контрактів за кордоном не укладав. Просто вони поїхали в Росію, взяли чувака, який координує Захарченка, і сказали: “Запускайте шахти, ми звідси будемо це все возити”.

Ті питають: “А що нам з того буде?” Ахметов каже: “Я вам дам 20% відкату з загального обороту”.

У чім розвод усіх? У тім, що нам у тарифі порахували 1800 за тонну вугілля.

В деяких областях доходить до 2,5 тисяч. А на окупованих територіях тонна вугілля коштує 450 гривень – це якщо офіційна шахта, і 300-350, якщо це копанка.

Уявіть масштаби корупції. Ви всі – збагачуєте кишені якимось чувакам. Ви в цьому не винні, вам просто таку схему створили. Так не може бути.

Хто це все кришує? Правоохоронні органи.

Скажіть, чи оці всі люди, які заробляють мільярди, захочуть, щоб закінчилася війна? Бо вони заробляють на цій війні.

Тому – мені все одно, хто і що каже про блокаду.

 

 

Про штаби

Координаційні штаби утворюються по всій Україні. Центральні штаби – в Донецькій та Луганській областях, є також у Харкові й у Львові. Якщо можете – допомагайте. Маєте можливість – приїдьте на день-другий, на скільки можете, на вихідні.

Це один із фронтів нашої війни. Під ВР ходити не треба – повірте, вже все йде до виборів. І прапорці всілякі приносити, кричати «Почуйте нас!» – повірте, їм все це до одного місця. А от коли перекриваєш їм кисень, коли не даєш заробляти їм мільйони – вони починають робити помилки, які нам потрібно, щоб вони робили.

Удар по їхніх ресурсах – це найдієвіша протидія.

Наші вимоги: або військовий стан у Донецькій і Луганській областях, або ухвалення закону про окуповані території та заборону будь-якого переміщення товарів.

 

 

Про політичну ситуацію

Чому вони тримають нас в бідності? Тому що бідними легко керувати. Дав гречку – він тобі що хочеш зробить.

Коли мене питають: “А чому ви не пишете запити?”- я відповідаю: дайте мені вашу адресу, я перешлю вам ті мішки із своїми запитами.

Бо я про ці всі речі – ще коли був інцидент із Ендрю, який перекривав ці контрабандні потоки! – писав дуже багато у всі інстанції. Але що мені може відповісти людина, як отримує від цього гроші?

Наприклад, Грицак отримав від мене листочок – і такий: «Парасюк хоче, щоб я перекрив контрабанду. Але скільки я там заробляю? Я заробляю в місяць два мільйони доларів… Гммм… Давайте ми йому напишемо, що ведеться перевірка…»

Тому будьте розумні, починайте вже зараз думати, за кого ви будете голосувати.

Думаю, Петро Олексійович взагалі в шоці від того, що зараз робиться. Він не контролює процеси в державі. І він не знає, як йому зробити, аби не те що влада у нього лишилася, а  – коли прийдуть наступні –  його просто-напросто не знищили. Про це думає не один Порошенко, а вся вертикаль сьогоднішньої влади.

Треба вже змінити політичний клас. Деяких політиків треба відправити писати мемуари, і багато хто ті мемуари писатиме в тюрмі.

Інтернет-видання “Мир” http://iamir.info

Прочитав сам? Поділись з іншими: