І схоже, що зволікань не буде.

7 лютого Апеляційний суд Волинської області ухвалив призначити слухання гучної кримінальної справи у Ковелі, а вже 9 лютого відбулось попереднє засідання.

Колегія з трьох суддів (Логвинюк, Восковська, Панасюк) роз’яснила сторонам процесу їхні права й обов’язки, розглянула клопотання.

 

 

Адвокати підсудного Назара Статочнюка, якого обвинувачують у вбивстві 16-річної сусідки з Нововолинська, наполягали на поверненні у прокуратуру обвинувального акта: мовляв, неконкретний, не містить вагомих підстав для такого серйозного обвинувачення.  Прокурор доводив, що слідство спрацювало належно і підстав достатньо.

Сторона захисту просила також змінити запобіжний захід, бо ризиків втечі Статочнюка чи тиску на свідків буцімто вже немає. Однак і це клопотання ковельський суд не задовольнив. 16-річного підсудного лишили під вартою до 9 квітня.

Можливо, саме до цього часу планують завершити розгляд справи.

 

Модернізована “клітка”

 

А це фото зі сторінки Назара в соцмережах. Позаду – той самий терикон, де виявили тіло Каті – після 10-денних пошуків…

 

Своїм правом на суд присяжних підсудний і його захисники скористатися не схотіли.

Адвокат Сергій Полячук обурювався, що його телефонні розмови прослуховували і цим порушили право клієнта на правову допомогу. У справі вже є розсекречена постанова суду про негласні заходи щодо матері СтаточнюкаВікторії Гуліди. Прослуховували саме її, та навряд чи досвідчений адвокат надавав правову допомогу телефоном.

До того ж, надає він цю допомогу – згідно з угодою – підсудному, а не його матері.

Оце, власне, й усі важливі моменти попереднього засідання, про які розповіла РАДАРУ адвокат потерпілих Елла Бордюженко.

Наступне засідання – 15 лютого о 14.30 у Ковелі.

Другий підозрюваний – Максим Терлецький усе ще у Словенії.  Матеріали, зібрані щодо нього, виділили в окреме провадження.

Батьки вбитої дівчини просять репортерів, громадських активістів, усіх небайдужих ковельчан відвідувати цей судовий процес. Гласність збільшить шанси на правосуддя!

 

 

Ну, й так, до слова. На сторінці підсудного Вконтакте триває життя:

заходил 14 января в 1:53.

Хоча під вартою Назар Статочнюк перебуває з 22 серпня 2016 р.

Тепер там лише один запис – цитата з Емінема. Усі інші зникли.

А представниця інтересів неповнолітнього – його мати Вікторія Валеріївна Гуліда, чиє прізвище Ковельський міськрайонний суд чомусь пише з помилкою – Гуліта, 4 січня 2017 р. припинила підприємницьку діяльність. (Торгувала вроздріб продуктами, напоями, тютюновими виробами.) Відомості про це  є в Держреєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

 

Фото судової установи – з сайта Ковельського міськрайонного суду

Прочитав сам? Поділись з іншими: