Вікентій, вікінги, Кисіль… і каша у гарячих головах

47 4484

Тут один гарячий депутат Нововолинської міськради заявив нам, що живе серед зрадників.

І зрадили вони “матір-Україну, свою державу”. 

У Росії, сказав, їх за таку зраду вже б відправили в кайданках на північ.

Натяк прозорий, звинувачення дуже серйозне. За державну зраду й у нас по голівці не гладять.

От навіть Героя України Надію Савченко на нари посадили.

Магомед Магомаєв іще не побіг в СБУ зі списком зрадників держави – виголошує гучні викривальні заяви на інтернет-ресурсі нардепа Гузя. Однак не розслабляйтеся, “зрадники”, в міськраді є така спритна шістка кількох скликань – вона добіжить.

Ну, підвальний король отой, суперфіцій. Отой, що сидить, даруйте, на *опі, а не в окопі, виловлює в соцмережах критиків непогрішимої української влади і стучить на них регулярно в СБУ.  Така в цього мільйонера війна – віртуальна.

У списку Магомаєва чи тієї багатої шістки буде 656 зрадників “своєї держави”. Усі вони, страшно вимовити, підписалися за збереження статусу Низкиницького монастиря, підпорядкованого нині УПЦ.

 

 

І більшість із них – нововолинці, тобто виборці Магомаєва і Тимошенко (він у міськраду пройшов від її “Батьківщини”).

Юлія Володимирівна традиційно має в нашому місті й околах найбільшу підтримку. Отже, це серед її прибічників стільки зрадників матері-України!!!

Отак пафосний депутат і “спалив” свою партійну богиню. Подякуйте йому, БЮТ-боси, по повній. 🙂

Що він там іще нам виголосив?

Монастир як був на тому місці сотні років так і буде, хто ходив туди так і буде ходити. Ніхто не хоче і не буде руйнувати це святилище. Буде змінюватися назва монастиря, замість монастиря Української Православної Церкви Московського патріархату на монастир Православної Церкви України.

О, який добрий Магомед Джамбулатович. Він не буде руйнувати святилище. Низький уклін, цьомчики від правовірних.

Але ж от заковика, накладочка: монастир, заснований Адамом Киселем, давно зруйнували! Ні, не за клятих совєтів, а наприкінці 1830-х років.

І  відродили монастир, спорудили його вже за незалежної України ченці УПЦ.

 

 

Є в них дозвільні документи, монастирський статут, інші папери. Тому тут не вийде, як по деяких селах, просто спиляти замки, вигнати неправильних монахів і завести правильних.  Як не крути, як не політизуй, а держава захищає право власності.

Навіть коли ця держава дискримінує якусь конфесію з політичних міркувань. Я про закон щодо перейменування УПЦ на РПЦ в Україні.

Підписаний нещодавно Порошенком закон про перейменування церков поширюється лише на ті конфесії, керівний центр яких розташований у країні-агресорі.

Отже, коли не буде війни – мусять перейменувати назад, на УПЦ! Чи не так?

Без РПЦ, МП та інших обтяжень.

Путін колись-таки віддасть дияволу душу (чи що в нього там).  Зміниться й наша так звана владна еліта. Скінчиться війна, бо ж не може тривати вічно, хоча з нашим головнокомандувачем її не виграти ну ніяк.

Тому коефіцієнт корисної дії від цього закону – як від похапцем ухваленого “закону Савченко“. Заради однієї героїчної (а тепер уже розвінчаної) особи з БЮТ  на волю повипускали достроково тисячі кримінальних злочинців.

До чого веду. Заполітизовані закони – погані закони. А закон про перейменування церков є ще й дискримінаційним. Та й лізти в релігійні справи президенту з парламентом – зась. Якщо вірити Конституції, церква в Україні відділена від держави…

 

На п’ятому році війни наша влада нарешті знайшла і призначила винного – УПЦ. Та ви спочатку визнайте офіційно, що в нас війна, а не АТО, ООС чи там короткочасний воєнний стан у кількох областях. Ухваліть закон, що з ворогом не можна торгувати, не можна купувати навіть стратегічні товари у країни-агресора.

Відкличте всіх дипломатів із Росії. Відправте на війну з путлером своїх депутатських синів та інших родичів. Самі повоюйте, як зробив колишній віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський чи тодішній голова Іваничівської райради Віктор Вілентко.

Зрештою, хай би зацідили Порошенко і Парубій у пику Путіну – очільнику країни-агресора. За всіх українців, полеглих на війні. Ну, хоча б у сортирі зацідили, без телекамер. Оце я зрозумію.

А навісити на одну з конфесій усі проколи, помилки, гріхи і подвійні стандарти української влади – цього не розумію, хоч тричі мене у список зрадників занесіть.

Повертаємось до святилища в Низкиничах.

А що стосується служителів монастиря… Хто хоче служити народу і Церкві України , той залишається на своєму робочому місці, а той, хто хоче служити Москві, хай їде з миром в Росію.

“Робочі місця” ченців – це  взагалі… пісня. Там служать, набожний ви наш. Богові служать.

 

 

Мене от що цікавить: ну, монахів – у Росію, а сотні своїх виборців ти куди, чоловіче, подінеш? Отих, яких зрадниками обізвав лишень за їхні релігійні переконання.

Пошли депутата у монастир молитись, то він і лоба розіб’є. Ну, свого  – то таке, але ж не стикати лобами виборців…

Тепер щодо розірвання договорів оренди, яке пропонує пан Магомаєв. Вирішувати це не депутату Нововолинської міської ради, а Грядівській сільській раді. Думаю, там зібрались виважені люди. І поквапливих рішень не ухвалять, щоб не програвати потім у судах і щоб не брати гріха на душу.

 

Отець Вікентій облаштував біля храму музей старожитностей та історії монастиря. Своїми руками зібрав сотні експонатів. Їх роздивляється на цьому фото владика Сімеон. Той самий, що перейшов у ПЦУ 

 

А загалом, якби по церквах не зривали замки й не істерили про зрадників, то процес переходу громад УПЦ у ПЦУ відбувався б значно результативніше. Не швидше, але результативніше. І Бога – не кон’юнктури, не політиканства, а Бога! – у цих переходах було би більше.

Напевно, й громада Успенського монастиря обдумувала такий перехід. І якби не галасливе втручання ура-патріотів, які звинувачують її у державній зраді, зробити їй це було б набагато простіше та приємніше.  Ніхто ж бо не любить, коли на нього тиснуть.

А зараз громада обдумує зовсім інше: як втримати свого сумлінного душпастиря Вікентія? Як не допустити повторення гіркої, ганебної історії з вигнанням із храму Володимира Понагайба?

Фундатор монастиря Адам Кисіль був майстром шукати компроміси й домовлятися. Мав такий дар. Тому й служили по ньому панахиди і у православних храмах, і у католицьких.

 

 

Пане Магомаєв, інші гарячі голови – повчіться. Не ламайте своїх земляків  і виборців через коліно. Якщо депутат обзиває сотні знайомих йому людей зрадниками,  щось не так із цим депутатом – не з людьми!

Зрештою, й у лікарів бувають розлади. 🙂

Еволюція – таки краще, ніж революція. Принаймні у храмах. Місяць, два, ну, півроку … не нагнітайте, ура-патріоти, не тисніть. Бо буде спротив.

А без тиску й ультиматумів, шляхом перемовин і порозуміння, – збережете мир і спокій.

 

 

Саме цього – миру, спокою, благодаті – прагнув для себе й нас Адам Кисіль, закладаючи 1643 року наріжний камінь Успенського монастиря.

 

Наталя Камишникова

P. S. Спитаєте, до чого вікінги в заголовку? От і я не знаю, до чого згадують їх у полеміці щодо монастиря. Не до вікінгів треба апелювати у правовій державі – до закону. І вмикати не лише телевізор, а й мізки.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
47 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вадим
2 років тому

Все правильно депутат сказав!!! На українській землі повинна бути українська церква!!! І чим скоріше відбудеться перехід тим краще буде для всіх, і для монахів, які виконують вказівки свого керівництва з Москви, прикриваючись простими людьми, і стикають їх одне з одним лобами, так і для прихожан даного храму. І чому люди не можуть зрозуміти цієї простої і очевидної істини?

сергій
2 років тому
Відповісти  Вадим

цей депутат не патріот і не політик!У нас в конституції є стаття про віросповідання “куди душа лежить туди і буду ходити “на протязі всіх років ніколи у нашому місті не було ніяких проблем між конфесіями , хто ходив до собору, хто в монастир , а хто до базару в церкву!А тепер такі люди як ви Вадим тількі простий провокатор ! може ще до ксьонза Лешка підете косьтьол віджимати він біля козлячого парку це вам щось скаже якщо ви місцевий.

Вадим
2 років тому
Відповісти  сергій

Проблем між конфесіями можливо і не було, а ось проблема МП і КП висить над головами українців досить давно. І ось церкви МП це потужний ідеологічний інструмент, який знаходиться в руках ворога української держави, і яким дуже давно поділили наше суспільство. І більше того церкви МП у відкриту визнають це. І ось прийшов час вирішити дану проблему.

Фей
2 років тому
Відповісти  Вадим

Ось офіційна позиція УПЦ, наведу ще раз:
Речник УПЦ архієпископ Климент повідомив у ефірі радіо “Свобода”:
– В УПЦ чітка позиція щодо питань Донбасу і Криму.
Хіба ви не чули заяви УПЦ про те, що вона не визнає анексії Криму, засуджує все те, що відбувається на Донбасі, закликала у тому числі і керівника російської держави припинити цю агресію? УПЦ неодноразово наголошувала, що повністю підтримує всі ініціативи української держави, які стосуються визначення у тому числі й дефініцій, пов’язаних з тим, що відбувається на сході України, – заявив архієпископ.

Фея
2 років тому
Відповісти  Фей

Фей, я Фея не визнаю анексії Криму, засуджую те, що відбувається на Донбасі, засуджую агресивну зовнішню політику Росії, її методи впливу на всі міжнародні процеси і втручання у внутрішні справи інших країн. Я у багатьох аспектах не поділяю, не схвалюю позицію уряду України і вважаю позицію мого уряду у багатьох питання занадто млявою і нерішучою, вважаю що ще багато чого потрібно навчитися і зробити нашому українському керівництву для захисту незалежності і суверенітету нашої держави. Я 100%-ва українка із заходу України єдина з усієї моєї родини дотримуюсь такої позиції і ще набагато раніше казала автору статті не втручатися у міжконфесійні справи церков і не втручалася сама. Мені доводиться слухати службу божу і у українській і у московській церкві і я була у монастирі. Але напевно зараз, після отримання Томосу, після спротиву визнання української церкви московськими церковнослужителями і після цих статей на Радарі я до московської церкви не піду. Нічого не маю проти багатьох московських батюшок, але їхня позиція у багатьох питання мені неприйнятна, бо потрібно поважати будь-яку країну, на території якої вони знаходяться.
Не знаю особисто пана Магомаєва, але розумію і ціную його позицію з особливу з огляду на його національність.

Авторка
2 років тому
Відповісти  Фея

Дякую за увагу, але ваших порад не потребую, як і порад багатьох інших доброзичливців. У міжконфесійні справи не втручаюся. Від пустопорожньої риторики штатних патріотів мене верне. Прикметно, що майже всі вони тут себе не називають.

Оксана
2 років тому
Відповісти  Авторка

Якщо ви , пані автор, то маєте право висловлювати свою думку, а якщо в когось інше бачення, то критикуєте. Ви точнісінько, як і вся “злочинна” влада хочете чути, що вам подобається. Вибачте, але тепер більше буду цікавитись, чи вся інформація на Радарі відповідає дійсності.

Авторка
2 років тому
Відповісти  Оксана

Критикувати маємо право і ви, і я. Питання – у кого які аргументи. Бачу, ви полюбляєте чіпляти огульні ярлики. Як і наша доволі злочинна влада.
Не гайте часу на перевірку інформації РАДАРА. Просто не читайте РАДАР, і буде вам комфортно.

макс п.
2 років тому
Відповісти  Фея

за останні п”ять років подібні заяви від різних глав держав європейского союзу, різних міністрів оборони,держсекретарів сполучених штатів америки і т.д. вже не сприймаються серйозно…..
а тут ,сама Фея, не визнає анексію Крима, засуджує події на сході і агресивну політику росії…… це втілює надію в наші серця…дякую вам:)

сергій
2 років тому
Відповісти  Вадим

шановний ви хоч раз бачили чи чули щоб священики робили якісь заяви проти україни!Навпаки, на кожній службі вони моляться за нашу державу і військо!А один ворог України тут А це ви якій розпалює ненависть між громадянами нашої держави!!!

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  сергій

Нічого страшного не буде, якщо хтось і відвідає католицький костел ксьонза Лєшека, що в “козячому парку”. Поганому він не вчить і не бреше, як дехто…

прихожанка
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Але ж ксьонз Лєшек почитає папу Римського, а не папу Українського і нічого, ніхто не має претензій, ніхто не відбирає костел і не заганяє його в ПЦУ добровільно-примусово.

Фея
2 років тому
Відповісти  прихожанка

Але ж Папа Римський не претендує на духовне панування і на такий вплив у нашій країні, як має і претендує Московія. Папа Римський постійно молиться за становлення незалежності нашої держави і за звільнення від ворожої навали українських територій,, про мир в Україні. Про це він сам проголошував у своїх промовах. Ви, “прихожанка”, невже ніколи про це не чули? Таке піклування і турбота Папи Римського мене, православну християнку, дуже зворушує і я це дуже ціную.

ХХХ
2 років тому
Відповісти  прихожанка

А ніхто і ні в кого нічого не відбирає. Громада розпоряджається своїм майном так, як вважає за потрібне.

Фея
2 років тому
Відповісти  ХХХ

Воно так, але Росія веде модернізовану, приховану, пропагандистську, гібридну війну, війну нового, сучасного пошибу і багато хто намагається попхати, скеруаати громаду у потрібному напрямку

1ХХХХХ
2 років тому
Відповісти  ХХХ

релігійна громада або релігійна організація.

сергій
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

шановний! У монастирі чомусь поганому вчать? чи за “рускій мір” агітують? чи проти нашої держави щось вчать? Ні!

Громадянин України
2 років тому

А ВИ ЗА ЯКУ ЦЕРКВУ?

Тетяна
2 років тому

За Українську Православну Церкву.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому

Я етнічний православний українець, як і мої діди та прадіди. А ви яку церкву мали на увазі? УГКЦ, РПЦ, ПЦУ, РКЦ, ХВЄ, Свідків Єгови, Адвентистів Сьомого Дня… Хто ви, аноніме, назвіться.

Мандрiвничка
2 років тому

Як так могло статися ,що за справедливiсттю ми йдемо у “Радар” ,а не до Влади й депутатiв….

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Мандрiвничка

Оце ви правду-матінку, на цей раз рубонули! І дійсно, а чому на “РАДАР” ми щоразу повинні звертатися? Чому не до місцевої влади та не до тих кого ми обирали – міських депутатів? А тому, на моє глибоке переконання, що влада та – недолуга, брехлива, антиконституційна… протиправна, одним словом.
А правдива та чесна робота для неї в органах МС – як меч гострий у власній, ненажерливій пельці. Стосовно депутатів. Там думка одна: А що “папік” скажуть, якщо я “неправильно” задеру руку? Як жахливо вони подумають про мене!
Ходити туди і шукати правди – собі дорожче, я особисто, сотню разів пересвідчився. Проте, згідно своїх посадових обов’язків, законодавства України та присяги місцевого\державного службовця, вони повинні служити не своїй кишені, а міській громаді.

Володимир
2 років тому

Джамбулатович -молодець сказано все правильно .

юрій
2 років тому

НЕ ОБРАЖАЙТЕСЬ … але це ПЕРША стаття за сім років , що я читаю на РАДАРІ, яка визвала НЕГАТИВНУ реакцію ( і не в
цьому депутатові справа , я його не знаю, і знати не хочу )

Тетяна
2 років тому

Дуже сильна стаття, ніби крик душі. Дякую автору від всіх православних християн.

Олександр
2 років тому

Виникло питання-коли в українських церквах московського патріархату почнуть співати пісню про бомбардування Вашингтона, як співали в С. Петербурге кому соборі до дня защитника отечества. Прихильники МП можуть насолодитися в ютубі Є!

Надія на світле майбутнє
2 років тому

Недаремно Нововолинськ це збірна зі всього колишнього ссср…. дуже багато негативу в людях і немає патріотизму. Та не в політиці справа, а справа в тому, що українці мають мати свою мову у всьому. І молитись і чути молитви у церквах також українською мовою. А монахи з нашого Низкиницького монастирю нехай наберуться сміливості не боятись московії (недаремно пишу з маленької), і переходять до нашої рідної України.

Вікторія
2 років тому

Зі всією повагою до автора, але ні до духовності, ні до законності тут не потрібно апелювати, тому, що ті, хто заколотив усю цю вакханалію не мають зеленого поняття про духовність та законність, а мали на меті виключно дерибан – хто церков, хто майна і земель, хто голосів виборців.
Нині в Україні стабільність лише у руйнації усього, що було у нас з вами. Нажаль…

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому

Про походження із вікінгів (рід Світольдовичів, Світольдів, Светольдів) Адама Киселя, у своєму коментарі, писав я. Це відомий всім історичний факт. Копніть у інтернеті його родовід і самі переконайтеся. На мармуровому надгробку (латиницею) А.К., в храмі с. Низкиничі, його дружина Анастасія теж про це згадує.
Хіба секрет, що стародавню Київську державу слов’ян створили саме вікінги-варяги? І що всі стародавні українські князі починаючи із Аскольда, Дира, Олега (Ольгердта), Ігоря (Інгвардта), Святослава і його матері княгині Ольги (Хельги), Хрестителя Руси-України Володимира Великого і пізніших поколінь, були із вікінгів? Невідомо ще, хто за походженням були фундатори і засновники стольного граду Києва Кий, Щек, Хорив і їхня сестра Либідь.
До речі. У нас тут, на Волині, багато хто із корінних мешканців ведуть свій родовід саме від цих славних воїнів і державотворців.

Авторка
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Якщо вже у хід пішло походження нинішних волинян, то давайте проведемо генетичну експертизу.
Скільки нинішніх мешканців Низкиничів походять від вікінгів? 🙂 Там такі цікаві люди вже побудувалися…
Скільки з них голосувало у школі за перехід церкви нащадка вікінгів у ПЦУ?
Скільки нащадків вікінгів серед громади УПЦ?
Хай поміряються ще й родоводами, а не лише підписними листами. Закон – під ноги, п’ята графа – над усе!
Але смію припустити, що Магомед Джамбулатович не з вікінгів. 🙂

Фея
2 років тому
Відповісти  Авторка

Магомету Джамбулатовичу не потрібно бути вікінгом, більше того – це добре, що він не вікінг, бо вікінги вогнем, мечем, підступами будували свою імперію і поширювали свій вплив на захід, схід, північ і південь від Московії. Вікінг Ольг убив Київського князя у Києві, захопив владу в державі і назвав себе князем Олегом. Це було так заманливо для войовничих вікінгів завоювати вже таку могутню на той час країну з кам’яними будинками, храмами і у самому центрі Європи. І я не впевнена, що всі ті народи, з якими вів війну князь Олег були реальними ворогами тодішньої нашої древньої держави і що всі війни і втрати були виправданими і справедливими, бо чужорідний князь будував свою власну державу і переслідував свої інтереси.
Зараз мова не про вікінгів, не про нетерпимість, а про те, що прийшов час кожному визначитися з власною позицією, зробити свій вибір, бо від позиції кожного залежить доля нашої держави в майбутньому. Чому багато священиків від московського патріархату не поважають прагнення українців до свободи і не підтримують визволення власної пастви із духовного рабства, бо саме так я розумію їхню позицію?

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Авторка

Я зовсім про інше писав. Про походження князя Адама Киселя із Брусилова, із нинішньої Житомирської області. Скільки було нащадків вікінгів-варягів у школі с. Низкиничі посеред людей, які там зібралися на захист свого святого права проводити Служби Божі рідною мовою?.. Хм. Я оперую безумовними і доведеними історичними фактами, і тільки. Мені невідомо скільки нащадків “вікінгів” були присутніми під час зборів “парафіяльної громади” храму, посеред сотень (!) членів чи “вірних РПЦ”, що проголосували там за збереження впливу підпорядкованої РПЦ церкви на наших волинських теренах…
Як і точне число “вікінгів” у будинку культури с. Низкиничі де провели свої церковні збори віряни, котрі ходять у храм збудований їхніми предками, і у який ходили, колись, стародавні її будівничі й меценати.
Я знаю, що на землях села побудувалися дуже цікаві особи. У тім числі й можновладці, високі посадовці місцевого істеблішменту та інша корупційнно-владна (і не тільки) знать.
А ось чи беруть вони свої початки від славних воїв, мандрівників і грабіжників, державників і вбивць – вічних волоцюг і аферистів зі Скандинавії тих часів – мені невідомо.

Фея
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Це невідомо не тільки вам, а і всім іншим) серед кожного народу є послідовники і прихильники будь-яких прибульців і завойовників і наш народ не виняток, нажаль,(

Наталя
2 років тому

Пані Наталія, хочу подякувати за цю статтю і попередню. І хоча я противниця МП, повністю підтримую Вашу позицію — бути розсудливими, не ламати дрова, поступати виважено і без «ура». Хочу висловити підтримку та повагу о.Вікентію та братії , невтомним трудівникам, що створили для Бога та для нас цю красу, і вони як ніхто мають право управляти в цій обителі.

Тишковичі
2 років тому

Покійний о.Володимир Понагайбо за станом здоров’я перестав служити в храмі,тоді громада села( 85%) прийняла рішення про перехід до КП. Попри це о.Володимир доживав віку у церковному будинку ( власності громади села) де й помер!

Образи видалено.

Модер

Авторка
2 років тому
Відповісти  Тишковичі

Та кажіть уже всю правду, а не “за станом здоров’я перестав служити”.
Довели до інсульту тією колотнечею і вимогами змінити конфесію, то й не зміг служити, бо мову відібрало. Говорити не міг – лише дивився на той храм і плакав. Відправи УПЦ відбувались у прибудові хати, а у храмі вже правив священик УПЦ КП.
А помер отец Володимир не у хаті, з якої парафіяни його теж хотіли виставити. Може, стаття моя тодішня у “Народній справі” трохи вплинула, що не виселили. Може, совість у когось прокинулась.
Помер отець Володимир Понагайбо в лікарні.
Овдовілу паніматку забрали до себе родичі.

Тишковичі
2 років тому
Відповісти  Авторка

І перехід до КП почався тоді як о.Володимир вже не служив,а на його місце призначили С.Розборського!

Авторка
2 років тому
Відповісти  Тишковичі

Це неправда. Збір підписів, вимоги до священика перейти до КП почалися ще коли о.Володимир був при здоров’ї і служив. Інсульт його й дочасна смерть – наслідки колотнечі. Викласти тут статтю про ті події? Написала її по свіжих слідах… Говорила тоді із багатьма. Із паном Розборським – теж.
Визнайте чесно: довели старого священика, довели. Не хочеться? Тому і сперечаєтесь.

Вася
2 років тому

Так перейшли чи ні…….бо слуху різні.

Вася
2 років тому

А сьогодні що за кіпіш був з ранку..

Авторка
2 років тому

У Росії з 2017 року переслідують свідків Єгови – їхній центр у Штатах. У Красноярську одного такого навіть струмом у відділку катували. Держава вважає: є правильні конфесії, є неправильні, їх треба заборонити або витіснити.
Цю релігійну спільноту в Росії визнали екстремістською організацією. Відповідно свідки Єгови для російської влади – екстремісти.
Нічого не нагадує?
Це для тих, хто пише, нібито я прихильниця МП. Та ні. Просто державна машина не повинна наїздити на будь-яку конфесію. Так за Конституцією.
Десь у Європі не примушують мусульман змінювати назву релігійної організації і табличку на мечеті після чергового (збав Аллах) теракту. А якби примусили – о, що б там було…
То ми в Європу йдемо чи копіюємо схеми Путіна?

Авторка
2 років тому

Громадяни, закриваю дискусію, бо все головне одне одному всі вже сказали. Далі пішло по колу.
Втомилась видаляти з коментарів агресію, образи і так далі. Продовжити спілкування на цю тему можете у соцмережах.
Нагадую, що читати мене й РАДАР зовсім не обов’язково.
А я не зобов’язана ставити тут усі коментарі всіх анонімів і витрачати на це свій дорогоцінний час.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Авторка

Правильно зробиш. Давно пора.

Андрій
2 років тому

Прошу опублікувати цей коментар!

Доки людина живе – доти чогось прагне та добивається!
Але забуваємо ми усі про те – що покійник у гробі лежить із Хрестом у руках. Не з прапором, не з гербом і навіть не з паспортом!
Господь – Бог віруючих, а не ідейних!

Він телевізор не дивиться.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Андрій

Покійнику прапор, герб і паспорт не потрібні. Він дуже гордий та не ідейний, і вже навіть, не віруючий. А Господь – Бог живих, а не мертвих. Каші багато у вас в голові, Андрію.