Тут один гарячий депутат Нововолинської міськради заявив нам, що живе серед зрадників.

І зрадили вони “матір-Україну, свою державу”. 

У Росії, сказав, їх за таку зраду вже б відправили в кайданках на північ.

Натяк прозорий, звинувачення дуже серйозне. За державну зраду й у нас по голівці не гладять.

От навіть Героя України Надію Савченко на нари посадили.

Магомед Магомаєв іще не побіг в СБУ зі списком зрадників держави – виголошує гучні викривальні заяви на інтернет-ресурсі нардепа Гузя. Однак не розслабляйтеся, “зрадники”, в міськраді є така спритна шістка кількох скликань – вона добіжить.

Ну, підвальний король отой, суперфіцій. Отой, що сидить, даруйте, на *опі, а не в окопі, виловлює в соцмережах критиків непогрішимої української влади і стучить на них регулярно в СБУ.  Така в цього мільйонера війна – віртуальна.

У списку Магомаєва чи тієї багатої шістки буде 656 зрадників “своєї держави”. Усі вони, страшно вимовити, підписалися за збереження статусу Низкиницького монастиря, підпорядкованого нині УПЦ.

 

 

І більшість із них – нововолинці, тобто виборці Магомаєва і Тимошенко (він у міськраду пройшов від її “Батьківщини”).

Юлія Володимирівна традиційно має в нашому місті й околах найбільшу підтримку. Отже, це серед її прибічників стільки зрадників матері-України!!!

Отак пафосний депутат і “спалив” свою партійну богиню. Подякуйте йому, БЮТ-боси, по повній. 🙂

Що він там іще нам виголосив?

Монастир як був на тому місці сотні років так і буде, хто ходив туди так і буде ходити. Ніхто не хоче і не буде руйнувати це святилище. Буде змінюватися назва монастиря, замість монастиря Української Православної Церкви Московського патріархату на монастир Православної Церкви України.

О, який добрий Магомед Джамбулатович. Він не буде руйнувати святилище. Низький уклін, цьомчики від правовірних.

Але ж от заковика, накладочка: монастир, заснований Адамом Киселем, давно зруйнували! Ні, не за клятих совєтів, а наприкінці 1830-х років.

І  відродили монастир, спорудили його вже за незалежної України ченці УПЦ.

 

 

Є в них дозвільні документи, монастирський статут, інші папери. Тому тут не вийде, як по деяких селах, просто спиляти замки, вигнати неправильних монахів і завести правильних.  Як не крути, як не політизуй, а держава захищає право власності.

Навіть коли ця держава дискримінує якусь конфесію з політичних міркувань. Я про закон щодо перейменування УПЦ на РПЦ в Україні.

Підписаний нещодавно Порошенком закон про перейменування церков поширюється лише на ті конфесії, керівний центр яких розташований у країні-агресорі.

Отже, коли не буде війни – мусять перейменувати назад, на УПЦ! Чи не так?

Без РПЦ, МП та інших обтяжень.

Путін колись-таки віддасть дияволу душу (чи що в нього там).  Зміниться й наша так звана владна еліта. Скінчиться війна, бо ж не може тривати вічно, хоча з нашим головнокомандувачем її не виграти ну ніяк.

Тому коефіцієнт корисної дії від цього закону – як від похапцем ухваленого “закону Савченко“. Заради однієї героїчної (а тепер уже розвінчаної) особи з БЮТ  на волю повипускали достроково тисячі кримінальних злочинців.

До чого веду. Заполітизовані закони – погані закони. А закон про перейменування церков є ще й дискримінаційним. Та й лізти в релігійні справи президенту з парламентом – зась. Якщо вірити Конституції, церква в Україні відділена від держави…

 

На п’ятому році війни наша влада нарешті знайшла і призначила винного – УПЦ. Та ви спочатку визнайте офіційно, що в нас війна, а не АТО, ООС чи там короткочасний воєнний стан у кількох областях. Ухваліть закон, що з ворогом не можна торгувати, не можна купувати навіть стратегічні товари у країни-агресора.

Відкличте всіх дипломатів із Росії. Відправте на війну з путлером своїх депутатських синів та інших родичів. Самі повоюйте, як зробив колишній віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський чи тодішній голова Іваничівської райради Віктор Вілентко.

Зрештою, хай би зацідили Порошенко і Парубій у пику Путіну – очільнику країни-агресора. За всіх українців, полеглих на війні. Ну, хоча б у сортирі зацідили, без телекамер. Оце я зрозумію.

А навісити на одну з конфесій усі проколи, помилки, гріхи і подвійні стандарти української влади – цього не розумію, хоч тричі мене у список зрадників занесіть.

Повертаємось до святилища в Низкиничах.

А що стосується служителів монастиря… Хто хоче служити народу і Церкві України , той залишається на своєму робочому місці, а той, хто хоче служити Москві, хай їде з миром в Росію.

“Робочі місця” ченців – це  взагалі… пісня. Там служать, набожний ви наш. Богові служать.

 

 

Мене от що цікавить: ну, монахів – у Росію, а сотні своїх виборців ти куди, чоловіче, подінеш? Отих, яких зрадниками обізвав лишень за їхні релігійні переконання.

Пошли депутата у монастир молитись, то він і лоба розіб’є. Ну, свого  – то таке, але ж не стикати лобами виборців…

Тепер щодо розірвання договорів оренди, яке пропонує пан Магомаєв. Вирішувати це не депутату Нововолинської міської ради, а Грядівській сільській раді. Думаю, там зібрались виважені люди. І поквапливих рішень не ухвалять, щоб не програвати потім у судах і щоб не брати гріха на душу.

 

Отець Вікентій облаштував біля храму музей старожитностей та історії монастиря. Своїми руками зібрав сотні експонатів. Їх роздивляється на цьому фото владика Сімеон. Той самий, що перейшов у ПЦУ 

 

А загалом, якби по церквах не зривали замки й не істерили про зрадників, то процес переходу громад УПЦ у ПЦУ відбувався б значно результативніше. Не швидше, але результативніше. І Бога – не кон’юнктури, не політиканства, а Бога! – у цих переходах було би більше.

Напевно, й громада Успенського монастиря обдумувала такий перехід. І якби не галасливе втручання ура-патріотів, які звинувачують її у державній зраді, зробити їй це було б набагато простіше та приємніше.  Ніхто ж бо не любить, коли на нього тиснуть.

А зараз громада обдумує зовсім інше: як втримати свого сумлінного душпастиря Вікентія? Як не допустити повторення гіркої, ганебної історії з вигнанням із храму Володимира Понагайба?

Фундатор монастиря Адам Кисіль був майстром шукати компроміси й домовлятися. Мав такий дар. Тому й служили по ньому панахиди і у православних храмах, і у католицьких.

 

 

Пане Магомаєв, інші гарячі голови – повчіться. Не ламайте своїх земляків  і виборців через коліно. Якщо депутат обзиває сотні знайомих йому людей зрадниками,  щось не так із цим депутатом – не з людьми!

Зрештою, й у лікарів бувають розлади. 🙂

Еволюція – таки краще, ніж революція. Принаймні у храмах. Місяць, два, ну, півроку … не нагнітайте, ура-патріоти, не тисніть. Бо буде спротив.

А без тиску й ультиматумів, шляхом перемовин і порозуміння, – збережете мир і спокій.

 

 

Саме цього – миру, спокою, благодаті – прагнув для себе й нас Адам Кисіль, закладаючи 1643 року наріжний камінь Успенського монастиря.

 

Наталя Камишникова

P. S. Спитаєте, до чого вікінги в заголовку? От і я не знаю, до чого згадують їх у полеміці щодо монастиря. Не до вікінгів треба апелювати у правовій державі – до закону. І вмикати не лише телевізор, а й мізки.

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: