Витер кров із бити травою, поклав биту в рюкзак… увімкнув веселу музику. Покази співучасника

32 7383

Двоє обвинувачених у вбивстві Каті Литкіної нарешті перервали мовчанку.

Терлецький запевняє, що в усьому винен Статочнюк.

Статочнюк погодився з версією двоюрідного брата. 

 

Сьогодні у ковельському суді давали покази колишні нововолинці Статочнюк (родина вже перебралась до Луцька) і Терлецький (родина мешкає у Словенії).

Двоюрідні брати, які два роки поспіль категорично відкидали причетність до страшного злочину, нарешті визнали: на териконі у ніч проти 2 серпня 2016 року Катя була саме з ними і це було жорстоке вбивство.

Їхні адвокати вже не наполягали й не припускали, що вона могла просто впасти, не тицяли суду розписок Терлецького про невинуватість брата. Мати Статочнюка вже не твердила, що її хлопчик – чемний і слухняний.

У цілковитій тиші суд заслухав покази Терлецького (Статочнюк одразу сказав, що говоритиме лише після брата).

І розповів Терлецький через перекладачку зі словенської таке.

 

 

Їхні взаємини з Катериною були гарні, позитивні, він її кохав, вони часто спілкувались. Іноді по скайпу, але зазвичай –  Вконтакте.

Коли він із молодшою сестрою приїхав на канікули в Нововолинськ до родичів, Катя з нею бавилась, як і з іншими сусідськими дівчатами.

Того останнього вечора 1 серпня вони домовилися зустрітись, і Катя сама запропонувала йому піти на “наше місце” – терикон. Сама – він її, мовляв, туди не кликав.

Перед цим він справді надсилав їй смс-ки (вона їх збивала й навіть сказала Мирону: “Він задовбав”), але це начебто були просто смайлики.

Терлецький  виліз у вікно (родичі сиділи надворі за столом) після 23-ї години.

У кімнаті лишився Статочнюк – сидів за комп’ютером, щось дивився. Був там і рюкзак, із яким Статочнюк невдовзі прийшов на терикон.

На запитання: “Куди? ” – Терлецький сказав двоюрідному братові, що йде з Катею “на наше місце”,

Терлецький і Катя сиділи на верхівці терикону – розмовляли, слухали музику. Так минуло хвилин 15-20, а тоді з’явився Статочнюк і різко звелів Терлецькому відійти, бо він хоче з Катею поговорити наодинці.

Катя не хотіла з ним лишатись, але Статочнюк сказав їй: “Ми його наздоженемо”.

 

 

Терлецький відійшов уже метрів на тридцять, коли почув звуки падіння й ударів. Криків не чув, криків не було. Він повернувся, побачив, що Катя лежить на боці, руки витягнуті вперед, обличчя у крові.

Статочнюк травою обтер биту від крові, поклав биту в рюкзак і присипав сліди крові попелом із дотлілих багать поблизу.

Потім вони вдвох тричі розгойдали і кинули тіло дівчини під дерево – на спуску з терикону. Статочнюк знайшов і приніс гілляку, прикрив нею тіло Каті, щоб не видно було від стежки.

На питання Терлецького, навіщо він ЦЕ зробив, Статочнюк нервово сказав: “Мовчи!” – й звелів нікому не розповідати. Ще сказав, що поліція її не шукатиме.

Додому Статочнюк повів його зовсім іншою дорогою. Збуджено розмахував руками, увімкнув веселу музичку. Розбив телефон Каті (піднімався по нього спеціально, вже коли приховали тіло), викинув  сім-карту, а флешку забрав і переставив на свій телефон. Мобільник Каті викинув у траву біля містка над канавою.

 

 

У свою кімнату потрапили знову ж таки крізь вікно. Терлецький цілу ніч не міг заснути – мучився від думок і побаченого, а Статочнюк знову сів за комп’ютер.

Уже наступного дня Терлецький (він привіз у Нововолинськ свій ноут) переглянув диски, які Катя того останнього вечора йому подарувала: вітання з днем народження. Були в подарунку й малюнки дівчини: ведмедики, зайчики. Усе це він забрав потім із собою за кордон.

Тоді ж таки – тобто 2 чи 3 серпня – видалив своє листування з Катериною.

Почувався він так зле, що не вже міг допомагати у селі дідові на полі. Тому 4 серпня дід повіз їх із сестрою у Словенію.

Терлецький наголосив, що працівниця швейної фабрики (вона була за свідка) не могла того вечора бачити їх утрьох на дорозі до терикону. Їх ніхто взагалі не міг бачити. Вони йшли з дівчиною вдвох, і він був у сірому светрі, який збирався подарувати Каті на її прохання, а свідок описала зовсім інший одяг.

Завершив підсудний свою дуже виважену, ніби завчену напам’ять розповідь так:

 – Я сказав те, що мав сказати, але ні на які запитання не відповідатиму. 

Запитань до нього у батьків Каті, у прокурора, та й у суддів було багато, але жодне так і не пролунало.

Має право! Має багато прав.

 

Адвокати потерпілих Олександр Волощук і Елла Бордюженко

 

Прокурор Артем Решко

 

На самому початку показів Терлецький заявив, що не винен у смерті Каті, але просить вибачення в її батьків за те, що сталось, і готовий частково компенсувати їм витрати на поховання. Інші суми – на розсуд суду.

На прохання одного з адвокатів СтаточнюкаВ.Шостака суд оголосив 10-хвилинну перерву, після якої Статочнюк заявив:

 – Я погоджуюся з показами брата.

Суддя І.Логвинюк двічі його перепитала: “То ви відмовляєтесь давати покази, вас так треба розуміти?”

Зрештою, він відповів: так, відмовляється.

 

 

Під час перерви в майже порожньому залі трапився дуже дивний інцидент, про який розповіла РАДАРУ бабуся Каті Ольга Литкіна.

До залу увійшов другий адвокат СтаточнюкаСергій Полячук, узяв папірець, щось написав, склав і сунув у невеликий отвір прозорої камери, де сидів його клієнт. Записка призначалася саме йому, а не Терлецькому – той сидів на іншому краю лави підсудних.

Статочнюк у цей час розмовляв із матір’ю (представницею його інтересів у суді) й не встиг узяти записку. Натомість жваво відреагував охоронець:

– Що ви робите! Що ви собі дозволяєте! Заберіть негайно. Ви ж адвокат і знаєте: це заборонено. Маєте право тільки розмовляти з клієнтом!

Полячук роздратовано пригрозив йому, що поскаржиться начальнику колонії в Маневичах. Охоронець не злякався: “Будь ласка, приїздіть, зайдете до мене у кабінет, я вам докладно поясню, що саме ви порушили”.

Перепалка тривала майже всю перерву. Записку свою Полячук забрав-таки.

 

А що це в руці адвоката? Та сама секретна цидулка?  

 

– Невже ви досі не узгодили лінію захисту? За два з половиною роки не узгодили? – спитала адвоката Ольга Литкіна, яка спостерігала цю сцену.

Що містила записка? Імена, паролі, явки, номери телефонів?

Як вбачається з цих фото, адвокати працювали з неговірким клієнтом до останнього…

 

Настанови від Шостака

 

…і від Полячука

 

Мама Каті і цього разу не змогла прибути на суд із Польщі, де працює, а батько Каті щодо зізнань Терлецького сказав РАДАРУ: “Це все підла брехня, вони вдвох її вбивали”.

Наступне засідання – у п’ятницю, 22 березня. Будуть дебати сторін обвинувачення і захисту підсудних.

 

Наталя Камишникова

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
32 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікторія
2 років тому

Нехай горять у пеклі ці виродки! Брехлива та підступна мати убивці Статочнюка- найяснішим полум’ям!
З самого початку було зрозуміло, що ці звіроподібні сутності заздалегіть готували це вбивство, бо биту замовляв Статочнюк ДО вбивства, фільмєц, який розкриває усю суть цієї сімейкі Адамсів-Дракул, теж переглядав ДО убивства. Зараз ці мразоти, завдяки Шостаку енд компані намагаються клеїти несознанку, негруповуху і несплановане убивство.
Судді! Не втратьте душу- будьте СПРАВЕДЛИВИМИ, в ім’я всього святого, що ви визнаєте, благаю вас!

Вікторія
2 років тому

Адвокати убивць, як ви живете на світі? Як спите? Як їсте? Після того, як спочатку клеїли ідіотів з усього Нововолинська, запевняючи, що дівчинка вбилась сама, а хлопчики янголятка? Зараз “хлопчик” вже озвучив, що смерть спричинили їхні “рученятка”…а ВИ, дорослі свідомі мразоти, знали це з самого початку!!!

Www
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Їдять і сплять спокійно, бо у цих “адвокатів”, на мою думку, немає нічого святого, і в першу чергу гідності.

Фея
2 років тому

Вони нелюди і виродки, це точно, але може бути таке, що згорьованим і вбитим горем рідним Каті так і не доведеться, не вдасться дізнатися правду. Довічного ув’язнення буде замало. Шкода, що відмінили смертну кару

Вікторія
2 років тому

Охоронцю щире та сердечне ДЯКУЮ! Ти справжня ЛЮДИНА, і ти на своєму місці!

Оля
2 років тому

*** малі! Нема вам життя на білому світі! Довічне!!!

Гість
2 років тому

**** скотиняк

Просто відвідувач ...
2 років тому

Батькам загиблої, після такого часу, який тягнеться суд …
Краще було б знайти людину яка в тій же колонії зробить з ними те, що зробили з їх дочкою!
В даний момент гроші вже не є важливі, якщо суд мутить воду майже 3 роки …

Вадим
2 років тому

“адвокатів”, на мою думку, треба наказти на рівні з вбивцями.

гість
2 років тому
Відповісти  Вадим

Та ж у них така робота…

Катруся
2 років тому
Відповісти  гість

Маю знайому, яка в київському університеті відучилась на правовому факультеті і закінчила його з відзнакою, проте відмовилась в подальшому від юридичної практики саме через те, що доведеться захищати “таких” клієнтів…
Я не маю на увазі те, що не треба займатися юр. справою, хтось повинен робити це, але, на мою думку, в кінцевому результаті, АДВОКАТ обирає клієнта, а не навпаки… Тому саме в ТАКИХ ситуаціях, видно, що собою являє адвокат, яка він ЛЮДИНА. Нормальний, адекватний юрист, ніколи в ТАКУ справу не “влізе”, а якщо й візьметься, то його обов’язок добитись, щоб клієнту винесли СПРАВЕДЛИВИЙ ВИРОК. Ну але це, нажаль, не про дану ситуацію.

Нововолинець
2 років тому
Відповісти  Вадим

Ви багато пишете і всі анонімно. Бо досить багато коментарів порушують закони. Одним із найпоширеніших порушень є ототожнення адвоката з клієнтами наведу уривок з доповіді комісара ООН:Серед порушень прав адвокатів, про які йшлося під час конференції за участю повноважного представника Управління спеціальних процедур офісу Верховного комісара ООН з прав людини, неодноразово згадувалося ототожнення адвоката з клієнтом.
Ці дії підпадають під заборону також відповідно до ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Так що можете зневажати злочинців, але до чого тут адвокати. Не були б ці були б інші – від держави. В таких справах не може бути без адвоката бо особливо тяжкий злочин. А якщо клієнт каже що не винен адвокат не може казати інше , бо це порушення ним, тобто адвокатом його обов’язків, і, як наслідок відберуть свідоцтво адвоката. Так що якщо б були інші адвокати, то мали б діяти так само – по іншому не можливо(((

Теж нововолинець
2 років тому
Відповісти  Нововолинець

Завдяки вашій – саме вашій – адвокатській етиці Статочнюк уже відсидів за законом Савченко 5 років. Ще посидить 3-4 роки, вийде у 21 рік і прийде вам подякує, чи не так?.

Вадим
2 років тому
Відповісти  Нововолинець

Це ти пишеш анонімно, якийсь- “Нововолинець”. В Нововолинську виродки вбили дівчинку а якісь подонки їх захищають вже стільки часу… Виродків треба покарати аналогічно.
Вивезти на терикон і…

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Нововолинець

Ні, пане любителю кривавих грошей, не смійте чіплятись за букву закону!
Адвокат, який достеменно знає про скоєне клієнтом убивство, але приховує та перекручує факти і саме вбивство, відводячи підозру на саму жертву, ніхто інший, як співучасник.
Ви відчуєте сповна на своїй підлій шкурині усе обурення, огиду та прокляття людей, які можуть відрізнити дії адвоката від дій особи, яка свідомо покривала звіроподібних істот.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 років тому
Відповісти  Нововолинець

Багато всілякого-різного було і в адвокатів на цьому процесі. І я всякого набачився на судах із відомими всім вам, одіозними особами. Адвокати теж брешуть, пересмикують і підтасовують факти у заперечення Кодексу адвокатської етики та “ЗУ Про адвокатуру”.
Судді та прокурори дивляться на це крізь пальці.
Спробуйте довести брехню адвокатів! Це майже узаконено у нашій державі. Іще жодного не покарали за неправду. А саме ж для цього й існує прокурорське представництво у судах.
Для цього є і судді, і змагальність обох сторін на судовому процесі. Найбільшу роль у цих справах, грає якість проведення слідчих дій поліцією перед передачею їх до суду.
Від цього залежить і якість дій прокурорів – сторони звинувачення. А тут, як відомо, поліція грала дуже негативну роль і підмочила свій фаховий імідж: батько сам знайшов вбиту дочку. На мою думку, обом злочинцям потрібно давати пожиттєве. Мене дуже насторожила фраза одного із них: “Поліція її не шукатиме”. Не здогадуєтесь, чому?

Фея
2 років тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Мені вже доводилось чути у багатьох випадках “поліція шукати не буде”, “поліція не допоможе”, “звертання у поліцію нічого не дасть” і це все казали мені в очі і моїм знайомим. Казали в очі справжні, реальні злочинці, які були просто впевнені у своїй безкарності. Нехай тепер наша поліція почитає і зробить висновки, нехай прочитають реформатори в нашому уряді

Вікторія
2 років тому
Відповісти  Фея

Можливо це прозвучить жахливо, але особисто я зі свого сумного досвіду зробила лише єдиний висновок- поліція не захищає ні порядок, ні громадян, це у кращому випадку. А у гіршому, заодно з убивцями та злочинцями, і доказів цьому купа.
Фея, закликати працівників поліції зробити висновки, всеодно, що лисиці заборонити їсти м’ясо.

Фея
2 років тому
Відповісти  Вікторія

Можливо і так, але я маю громадянське право сказати своє слово і висловити, висвітлити свою позицію у будь-який спосіб, включаючи і соціальні мережі. Тут, хоча і під псевдонімами/ніками, пишуть реальні люди і нехай увесь світ знає про те, що у нас відбувається.
Корупція, хабарництво, зловживання службовим становищем, порушення чинного законодавства, затягування слідства, лжесвідчення і багато-багато іншого … І не тільки у цій справі про вбивство Каті. Прості громадяни вимушені жити у цьому гадючнику і зміїному кублі кожен день і кожен рік свого єдиного і безцінного життя.
Виносячи вирок цим юним вбивцям-падлюкам суд повинен взяти до уваги не тільки сам факт злочину, а і те, як поводились злочинці під час проведення слідства. Їхня поведінка повинна бути врахована, вона за всіма законами моралі, совісті і права також має бути зарахована, як злочин. Саме тому я і писала, що шкода, що відмінили смертну кару, бо довічноув’язнені мають право на помилування через певний термін при певних обставинах і ці брати-підсудні мають реальні шанси, враховуючи їхній ще молодий вік, прожити решту життя не за гратами поряд із злочинцями, а серед нас, серед звичайних людей

Життя
2 років тому

Щось не клеїться хлопчики-“янголятка”, адвокати-запроданці рогатому! Тоді на тереконі зтобою виродок Терлецький повинен би бути твій перекладач зі Словенії. В це ще один свідок! Чи ти, мерзото, за три роки забув одразу українську мову??? Як же ж ти її тоді розумів??? Тварюка. Здохнеш ти на зоні. І твій виродок братик. Таку дитину загубили. А може ще й до зони підете в ад, туди де вас народили. Будьте прокляті!!!!

Вікторія
2 років тому

Ми усі, громадяни України і не тільки України, навіть не усвідомлюємо важливості моменту. Адже з рішенням суду по цій справі стане зрозумілим: чи панує в Україні верховенство права, чи можемо кожен з нас і наші діти почуватись у безпеці, чи навпаки, захищаються виключно права убивць, гвалтівників та бандитів, коли звіроподібним сутностям дають аж занадто багато прав- не розповідати про скоєне, не відповідати на справедливі запитання! Хочу запитати у суддів ЧОМУ стільки любові і співчуття до падлюк і стільки немилосердя до жертви і її родини?
Адже скоєне убивство, відібране саме дороге- юне життя, у цієї замордованої дитини теж було ПРАВО на життя, ПРАВО на освіту, ПРАВО на любов, ПРАВО на сім’ю- ці права по-звірячому вбито! Натомість убивцям мало не он-клюзів у камері, кава-чай-капучіно-бульйон-вареники-пельмені у зал суду!
Яка ганьба та сором! Обуренню немає меж!
З рішенням суду по цій резонансній справі стане зрозумілим наскільки відкритий карт-бланш для убивць, гвалтівників та покидьків для того, щоб безкарно вбивати, грабувати і чинити те, що їм тільки заманеться. А законослухняним громадянам стане зрозумілим чи має сенс залишатись у некерованій і небезпечній для проживання країні…

РАДАР
2 років тому

Разом із вами проаналізуємо ці покази Терлецького. Поки що – просто інформація до роздумів.

зоя
2 років тому

Ніхто не вірить , два брехуна підлих , як і маман з дідом. Треба вміти достойно визнавати наслідки своїх жахливих дій , а не хотіти уникнути заслуженого покарання і відмовчуватись. До СУДДІВ прохання тільки справедливого вироку ДОВІЧНЕ ОБОМ !

гість Олександр
2 років тому

виродкі!!!!

Семен
2 років тому

Скоти !!! виродки!!! Морди звірячі під масками ! Ще клоунаду з перекладачем нагло пропихають не рахуючи людей за людей . . .

Ульріх
2 років тому

Так получається що перед тим він давав хибні дані?! Що суд з цим буде робити?! Чи оніжедєті?!

наталія
2 років тому

родина виродків знала все від початку того і відправила ту мразь у словенію.

Катруся
2 років тому

Скільки мудрих коментарів, стосовно того, які “косяки” з часом “вилазять”. В середині все аж перевертається від обурення, чому звичайні, прості люди можуть мислити логічно і піднімати питання з фактами, які перечать один одному (на сьогоднішній день), а судді і адвокати не можуть це озвучити???!!! Проте, так, забула, ці ж “дітки” ще ж мають право не відповідати на питання…

Катруся
2 років тому

До речі, підкажіть, будь ласка, а “дітки” потрапили “під закон Савченко”? Бо мені кажуть, що його скасували і, відповідно, на “них” він вже не поширюється???

Катруся
2 років тому
Відповісти  Коротко і ясно :)

Я заплуталась… Я правильно зрозуміла, що таки рахують день за два? І одному, і другому?

Коротко і ясно
2 років тому
Відповісти  Катруся

Ви правильно зрозуміли.