Я встановив датчик повітря. І це ще не все, онкомонстри!

25 3293

Мав розмову з нововолинським депутатом – головою екологічної комісії міськради. Нарікає:

– А що ми можемо? Люди телефонують, що димить. Приїжджаємо, так, бачимо – чорний дим. Але нема чим зафіксувати, нема сертифікованих приладів. А поки  викличемо комісію зі Львова чи Луцька, поки приїдуть  – там перестане диміти чи смердіти.

Нам треба сертифіковану лабораторію в місті і сертифіковані прилади, навіть мобільну метеостанцію, щоб відразу бачити розу вітрів…

Інший небайдужий депутат лобіював датчики моніторингу повітря онлайн. Чиновники його запевняли, що це купа проблем: треба тримати в штаті одиницю, яка датчики обслуговуватиме, та й прилади не сертифіковані (отже, докази у суді не матимуть сили), та й електроенергію вони споживатимуть…

Поспілкувався я з цими небайдужими – і вирішив своїм коштом купити датчик, ціна його аж раптом 1700-2300 грн.

Щоб реально бачити, чим я дихаю.

І тоді в мене буде вибір: разом із громадою опиратися промисловим “смердючкам” –  або продати житло та виїхати звідси на чистіші села.

А ще я подумав: це непоганий спосіб почистити карму. Одне діло – давати гроші  хворим на рак людям, інше – зменшити в місті ризик захворюваності на онко. Може, хоч одному комусь із тисячі допоможе.

«Смердючка», знаючи, що відбувається публічний громадський моніторинг, використає  правильний фільтр мішкового виду чи прикрутить коптильню.

Тому купив датчик і поставив у знайомих на 15-му мікрорайоні.

Обслуговування як такого там нема – це ніби обслуговувати шнур до телевізора. Електрики їсть на 4 грн. на рік. Це повністю автономний датчик, якому не потрібно нічого підкручувати й налаштовувати. Лише раз на квартал продути його та почистити. Тому страхи нашої місцевої влади вважаю надуманими.

Тепер ніщо не заважає отримати реальні дані з онлайн-моніторингу й викликати сертифіковану службу.

Утім, в Україні сертифікат продається та купляється. Особисто для мене його вартість дорівнює 0.

Отже, дані датчика – за посиланням

https://eco-city.org.ua/

Знаходимо Нововолинськ, клацаємо на датчику РАДАР – і опа! отримуємо дані.

Дивимось, які кольори. Що ближчий до червоного, то гірша екологія. Покази датчика – праворуч. Якщо вони синенькі, добре. Якщо є зміна кольору, погано.

Є температура, напрям і сила вітру, дані беруться з найближчої метеостанції.

Є й  машина часу. Якщо відтягнути повзунок на кілька годин назад, то видно, що у нас був армагедон!

Можна розвернути показники і бачити графіки.

Тепер про заміри. Датчик висить на 6-му поверсі, і ці результати ЗАНИЖЕНІ, адже внизу ще гірше, ніж на висоті.

Рівень формальдегіду датчик показує  ЗАНИЖЕНИЙ, формальдегід осідає внизу до 3 метрів.

Не зовсім зрозуміло, що коїться з рівнем СО2, він завеликий. Або нам якийсь завод “підкопчує” (а ми знаємо, якому онкомонстру зробили припис за перевищення СО2), або датчик несправний. Ну, й висота впливає.

Щоб розгадати цю загадку, я замовив новий датчик, точно та спеціально відкалібрований виробником на СО2, і повішу на нижчий поверх.

Новий прилад приїхав лише вчора. Затримка була, бо виробник отримав велике замовлення від чехів і всі свої потужності спрямував туди.

Можна було писати ще місяць тому про моніторинг повітря та наш експеримент, але я хотів стовідсотково переконатися.

Пильний “екодепутат” побачив на екокарті мій датчик і розголосив мою маленьку таємницю на фейсбук, не давши зробити все ідеально й отримувати реальні дані, а не занижені.

Ну, але як є… 🙂

Незабаром одержу загальну статистику за місяць і опублікую.

А це сьогодні вночі:

442 бали – це вкрай небезпечно. Хоча й робимо поправку на туман…

Мій знайомий козак згадав, що давно не давав козацької десятини на благодійність. Тому теж купить датчик моніторингу якості повітря і встановить його в самому центрі міста.

Ну, а ще один козак чекає, коли виробник доробить газоаналізатор. Цей прилад висітиме навпроти олійно-жирового комбінату.

Якщо ще хтось бажає купити датчик і моніторити повітря, яким дихає,  – вперед! До речі, датчик можна назвати як завгодно, навіть своїм іменем (кандидати в депутати й мери, вам на замітку).

Другий датчик ми назвемо “Каблук”, встановимо його неподалік від міськради і будинку міського голови.

Плани на майбутнє. При перевищенні показів датчика система автоматично відправлятиме листа на адресу ДСНС, СБУ, Мінекології. Хай спускають у нижні інстанції й розбираються, що там  смердить, димить і труїть.

Я думаю, вони “порішають”, але це не буде дешево, промислова «смердючка» задумається, чи їй вигідно труїти людей.

Як бонус – покази по формальдегіду  можуть іти окремим листом послу Австрії в Україні  з проханням з’ясувати, чи не його співвітчизники нам формальдегідять на Кроноспані.

Можна також надсилати листи щастя у знаменитий європейський банк, щоб перестав фінансувати екотерористів.

Якщо в Україні правди немає, будемо шукати її у Європі.

Дякую Віктору Степюку та Наталі Камишниковій – вони все знали з самого початку, тестували, мали море інформації, мали що сказати, але стримувалися.

Ось світова карта якості повітря, тут іще жорсткіші умови щодо якості, наш датчик тут уже позначений  червоним, а не помаранчевим.

https://waqi.info/ru/?fbclid=IwAR0mTyue4WF-3d9OyPi3U8W50oOdw_Da9ww5eUGbcDWRHFeXwC2rXoR6L1w#/c/49.99/28.751/7.3z

Зверніть увагу: на заході все майже зелене, а що ближче на схід, то червоніше. Бо Європа погнала “смердючок”, і вони перебрались до нас.

Вважаю, в Нововолинську є угруповання, яке лобіює екогеноцид, і завтра розвернуть компанію супроти датчиків, виробника та проти мене особисто.

Цікаво, хто ж найбільше критикуватиме наш моніторинг?.. Отак ті лобісти і спаляться.

Андрій Рязанов,

власник першої на Волині приватної станції моніторингу викидів

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
25 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олег
1 рік тому

Ну ви смішний “ціна його аж раптом 1700-2300 грн.” Це для вас ціна така, а як будуть купляти посадовці то ціна буде 500000грн і запевнення що це ще дешево купили, ось друге місто такий самий по 1500000грн купляє. І ще ж “своя” фірма має обслуговувати, це в вас воно бере на 4квт в рік, а державне бере 4квт в день і людина яка буде спати біля нього, плюс прибуток фірмі і посадовцю. Ну десь приблизно на 50000грн на місяць. А інакше навіщо посадовцям це все затівати, щоб людям і собі було чисте повітря, воно їм не треба, нема бабла нема роботи.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Олег

Олег, я перепрошую, але пан Рязанов написав так, як воно є. Думаю, що за таких обставин покладатися на посадовців зовсім не варто. Просто потрібно самому постійно заміряти і фіксувати покази датчика, навіть протягом доби, робити фото датчика із показниками, аби зафіксувати результати, час, дату документально. А махінації чиновників – це окрема, надзвичайно важлива тема і привід для розслідування правоохоронних органів.
Пану Рязанову браво і так тримати, бо тут наш дім і наша країна, а життя у нас одне і ще одного не буде

РАДАР
1 рік тому

На цю хвилину удвічі побільшало формальдегіду (31), але ще ніби в нормі.
Високі, небезпечні для здоров’я показники пилу обох типів.
Високий рівень СО2.

newvol
1 рік тому
Відповісти  РАДАР

Ще би встановити один такий датчик в Панасівці – він би певно завжди зашкалював. Її жителям потрібно задуматись та теж скинутись на такий!
Рязанову окреме Дякую!

newvol
1 рік тому
Відповісти  newvol

А в місті таких датчиків потрібно декілька, бо завжди можуть сказати що той один датчик працює неточно та дає похибку чи придумати ще якісь причини для відмазки.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  newvol

Потрібно декілька датчиків для замірів повітря у різних місцях нашого міста чи прилеглих сіл. А казати, що сертифікований датчик дає неправильні заміри – це накликати на свою голову праведний гнів заводу-виробника і можливий позов до суду, як я написала у коментарі під наступною статтею

Олег
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Нашій владі не те що на людей їй на себе і свою сім’ю начхати, гроші з бізнесу взяли, дозволи надали, а далі хоч потоп. Хоча влада перша має з підприємців вимагати щоб ті дотримувались екологічним нормам, бо самі ж тут живуть і дихають тим же повітрям. Але їм навіть себе і своє здоров’я не важливе, бо гроші заплачені.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Олег

Наша влада залучає інвесторів і піариться, не дбаючи про наслідки такого “господарювання”

Таня
1 рік тому

Щиро дякую Андрію Рязанову

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому

Надаю дані про складові викидів, (європейські стандарти):
1) Курява (пилюка) рm 2,5 – норма 25;
2) Курява (пилюка) pm 10 – норма 50;
3) Формальдегід – норма 30 мкг
4) Індекс якості повітря – норма 100-120
Легкого дихання!

newvol
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Кроноспан викидає формальдегіди, а звідки стільки пилу?

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  newvol

Пил може походити з ливарного заводу, оскільки там такий процес і технологія виробництва. Потрібно ще зробити детальний аналіз пилу

newvol
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Гадаю, тут пил або з Кроноспану від процесу подрібнювання деревини в стружку та її осушення, або ливарний, або асфальтний, або з відкритих териконів чи масово посипаних тією шкідливою породою доріг, узбіч і т.д.. Декілька таких фільтрів в різних районах міста, а особливо в Панасівці – покажуть звідки “вітер дме”.

Юрій
1 рік тому
Відповісти  newvol

“Гадаю, тут пил або з Кроноспану від процесу подрібнювання деревини в стружку та її осушення”
100%

newvol
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Не мішало би ще в часи пік забруднення повітря записувати звідки вітер дме, або як варіант, зробити та встановити десь на даху такий собі флагшток з прицілом, щоб показував звідки вітер дме, і фотографувати з зазначенням часу.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  newvol

Такий “флагшток” у скандинавських країнах і в Естонії називається Флюгер і він дійсно показує напрямок вітру. Багато чого люди можуть зробити самі. Тепер якість нашого життя залежить від нас, від простих Громадян. Я навмисно написала Громадян з великої літери, бо ми разом – сила, з якою потрібно рахуватись. Бажаю успіху всім нам

Юрій
1 рік тому
Відповісти  newvol

перемелювання деревини нa стружку – дуже багато пилу

РАДАР
1 рік тому

І тепер у мене є питання.
– Чому бодай елементарний прилад для публічного моніторингу ДОСІ не встановили ні на Кроноспані, ні на ливарному, ні на інших смердючках? Вони ж відкриті, прозорі, кивають одне на одного, що то не вони, то інший завод смердить і труїть.
– Чому Курчак і олійно-жировий не повісять газоаналізатор? 3 тис. гривень немає? Кури склювали?
– Чому так і не купив, а тільки рекламував простенькі датчики наш обласний депутат, не будемо згадувати всує.
– Чому на це не спромігся жоден місцевий чиновник?
Ну, куди дивиться і чим думає міська влада, я не питаю.

РАДАР
1 рік тому

Отакі простенькі, як у Рязанова, прилади – цитую – “у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях установили з ініціативи органів місцевого самоврядування. Дані зі всіх станцій публікують у відкритому доступі”.
Датчик із іще більшою точністю й наворотами можна купити за 30-60 тисяч грн. Київська влада почала з елементарного. Тепер планує купити супер-пупер, бо бачить результат і зацікавленість своїх виборців.

newvol
1 рік тому

Доречі, чому на карті показує дві станції майже в одному місці? На одній показує зараз перевищення формальдегідів, на іншій повний нуль… як це розуміти і звідки зараз вітер?

РАДАР
1 рік тому
Відповісти  newvol

2-3 дні триватимуть технічні роботи, тому так. На підході датчик “КАБЛУК” – біля мерії та вілли мера. 🙂

Анатоль_ БІДЗЮРА
1 рік тому
Відповісти  РАДАР

Це добре. Я думаю, там не набагато краща екологічна ситуація, аніж біля ОЖК. Хай знають слуги, місцеві службовці і наймити, що їх теж дурять, як і нас. Промовчать, звичайно, щоби не втратити роботу… Зате знатимуть правду.

Людмила Зіменко
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

А тим часом кияни у зв’язку зі страшним смогом над містом і не довіряючи місцевим чиновникам і службам, що, иовляв, викиди у межах норми, також самостійно встановили газоаналізатори

newvol
1 рік тому
Відповісти  Людмила Зіменко

Цікаво, а при союзі, дозволили би людям самим встановити такі датчики щоб контролювати викиди держпідприємств?

РАДАР
1 рік тому
Відповісти  Анатоль_ БІДЗЮРА

Там біля “Контрол-Зету” встановить небайдужий мешканець, Борисом звуть. 🙂 І там треба не просто датчик, а газоаналізатор.